Skocz do zawartości
ONE

Beyond Two Souls

Rekomendowane odpowiedzi

opłaca sie kupić za 90 zl, warta czasu? :)

i czy w polskiej pudelkowej wersji da sie ustawic angielski dubbing+napisy pl?

 

 

Powiem ci tak - jeśli gra ci podejdzie to nawet warto za nią dać 200 zł, a jeżeli nie podejdzie to będziesz żałował nawet tych 90 zł. Raczej ciężko o tej grze mieć jaką uśrednioną opinię, ona wywołuje dość skrajne emocje :) Ja kupiłem za chyba 120 zł i mnie tak wciągnęła, że nie żałowałbym nawet gdybym na premiere kupił.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna z tych gier które trzeba sprawdzić samemu - albo Ci się zajebiście spodoba i będzie jedną z lepszych gier zeszłego roku, albo uznasz za porażkę niewartą czasu i pieniędzy. Ja należę do tej pierwszej grupy i nie żałuję wydania ponad 200 zł za Beyond, kupując na premierę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moja subiektywna opinia:

Jesli grales w Heavy Rain i sie Tobie podobal to pomysl ile wedlug Ciebie wart w pln jest HR odejmij okolo 20% z ceny i to powinna byc cena jaka warto zaplacic za BTS. 

Wybacz, ale muszę się przyczepić. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś jakieś procentowe przeliczniki zajebistości gry, ale jeszcze większej bzdury nie czytałem, jeśli chodzi o porównanie ceny do jakości. "Cena HR-20%=cena BTS" ... No proszę Cię...  ;)

Sam kupiłem w dniu premiery za astronomiczne 219zł i nie żałuję z tego ani grosza. Gra zdecydowanie warta zakupu. Absolutny TOP gier na PS3.

Edytowane przez _Matheo_
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale muszę się przyczepić. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś jakieś procentowe przeliczniki zajebistości gry, ale jeszcze większej bzdury nie czytałem, jeśli chodzi o porównanie ceny do jakości. "Cena HR-20%=cena BTS" ... No proszę Cię...  ;)

Sam kupiłem w dniu premiery za astronomiczne 219zł i nie żałuję z tego ani grosza. Gra zdecydowanie warta zakupu. Absolutny TOP gier na PS3.

 

Matheo - mamy po prostu inna opinie o tej grze - mowiac prosto moja subiektywna opinia jest duzo bardziej surowa od Twojej co z pewnoscia miales okazje zauwazyc czytajac moje opinie w tym watku. 

 

Przelicznik jest mniej wiecej taki jak stosowany w wypadku mozliwosci do ceny. Gdzie masz po jeden stronie cene a po drugiej swoja subiektywna ocene gry. Z racji tego z HR duzo bardziej mi podeszlo i z roznicy w ocenach obu gier wyznaczylem sobie wartosc procentowa :) Wolno mi? Wolno bo kto mi zabroni ;) dlatego jak zauwazyles na samym poczatku napisalem ze to moja subiektywna opinia - nikogo do niej nie przekonuje, nikt nie musi sie z nia zgadzac - mozna sie z nia zapoznac po czym wybrac po swojemu. 

 

Co do oceny gry w stosunku do ceny to uwazam ze ta jest jaknajbardziej zasadna. Chocby z racji iz gry (w wiekszosci tanie nie sa). Przyklady Gunslingera kupilem za 20pln ale jakbym i 40 zaplacil to bylbym zadowolony. Ale np za NFS HP kupiony tez za 20pln nie zaplacilbym wiecej niz 50pln.

To znow moje subiektywne podejscie i jesli ogolnie nie zgadzasz sie z przelicznikiem wartosc/cena w stosunku do gier to oczywiscie masz pelne prawo sie nie zgadzac. 

 

Wracajac do watku BTS:

- dla Ciebie to rewelacja

- dla mnie gra dobra

 

W tym momencie wydaje mi sie ze nie pozstaje nam nic innego tylko jak na dzentelmenow przystalo zgodzic sie w tym ze sie nie zgadzamy :)

 

pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matheo - mamy po prostu inna opinie o tej grze - mowiac prosto moja subiektywna opinia jest duzo bardziej surowa od Twojej co z pewnoscia miales okazje zauwazyc czytajac moje opinie w tym watku. 

 

Przelicznik jest mniej wiecej taki jak stosowany w wypadku mozliwosci do ceny. Gdzie masz po jeden stronie cene a po drugiej swoja subiektywna ocene gry. Z racji tego z HR duzo bardziej mi podeszlo i z roznicy w ocenach obu gier wyznaczylem sobie wartosc procentowa :) Wolno mi? Wolno bo kto mi zabroni ;) dlatego jak zauwazyles na samym poczatku napisalem ze to moja subiektywna opinia - nikogo do niej nie przekonuje, nikt nie musi sie z nia zgadzac - mozna sie z nia zapoznac po czym wybrac po swojemu. 

 

Co do oceny gry w stosunku do ceny to uwazam ze ta jest jaknajbardziej zasadna. Chocby z racji iz gry (w wiekszosci tanie nie sa). Przyklady Gunslingera kupilem za 20pln ale jakbym i 40 zaplacil to bylbym zadowolony. Ale np za NFS HP kupiony tez za 20pln nie zaplacilbym wiecej niz 50pln.

To znow moje subiektywne podejscie i jesli ogolnie nie zgadzasz sie z przelicznikiem wartosc/cena w stosunku do gier to oczywiscie masz pelne prawo sie nie zgadzac. 

 

Wracajac do watku BTS:

- dla Ciebie to rewelacja

- dla mnie gra dobra

 

W tym momencie wydaje mi sie ze nie pozstaje nam nic innego tylko jak na dzentelmenow przystalo zgodzic sie w tym ze sie nie zgadzamy :)

 

pozdrawiam

Oczywiście, że możesz sobie zakładać jakąś tam wartość procentową stosunku ceny do jakości, ale odpowiadając innej osobie, czy warto kupić daną grę, moim zdaniem takich wartości przytaczać nie powinieneś, bo jest to zwyczajnie mylące. ;) A przynajmniej nie powinieneś układać równań matematycznych z cenami dwóch osobnych gier. ;)

Wiedz, że bardzo cenię sobie Twoje posty, ale do tamtego musiałem się przyczepić. ;) Niemniej Twoje wyjaśnienie rozwiało pewne moje wątpliwości, pozytywnie rzecz jasna. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak kupie ,zawsze pozniej mozna sprzedać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w rozdziale 19 więc już powoli zbliżam się do końca. Całkiem fajna gra. Grafika bardzo dobra, trochę mało gry w samej grze, ale po twórcach Heavy Rain można się było tego spodziewać. Na początku wybrałem polski dubbing - o ja naiwny. 

W wielu momentach głośność woła o pomstę do nieba. 

Poza tym całkiem fajnie, ale arcydziełem bym tego nie nazwał - no chyba, że końcówka jest kozacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po. Całkiem dobra gierka. Szkoda tylko, że jest tak mało grania w grze, ale i tak warto było. Grafika bardzo ładna. Jakbym miał wystawić własną notę to taki 7-8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://m.allegro.pl/beyond-dwie-dusze-two-souls-nowa-folia-24h-i3976115485.html

Orientuje się ktoś czy da się ustawić polskie napisy chociaż?

 

BTS jest jedna z gier jakos dziwnie podzielona na regiony w EU - wersja z UK polskich napisow miec nie bedzie (tak na 95%) sprawdz ten watek bo chyba bylo tutaj o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i jak na razie nie żałuję, wspaniała grafika, choć szkoda ze.nasza ingerencja w grę jest mała

Ogólnie mogę polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje sugestie po ukończeniu gry :)

 

fabuła jako taka dobra, postać jodie :)

zbyt mało ingerencji gracza ;/

graficznie pozamiatała wszystkie tytuły na ps3 i pc, (scena na pociągu) 

 

Gdyby były takie same możliwość poruszania sie  chociaż by jak w last of us postacią itp gra była by super a tak daje 8/10

 

chętnie zagram w drugą część o ile się ukaże, choć jeżeli będzie taki sam system walki itp to nie mam zamiaru jej kupować

Edytowane przez mmaroox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były takie same możliwość poruszania sie  chociaż by jak w last of us postacią itp gra była by super a tak daje 8/10

 

chętnie zagram w drugą część o ile się ukaże, choć jeżeli będzie taki sam system walki itp to nie mam zamiaru jej kupować

 

To inny rodzaj gry niz TLOU. Jesli nie ograles jeszcze to moge polecic od siebie poprzednia gre od QD - Heavy Rain. (choc nastaw sie ze to QTE goni QTE ale z dobra historia kryminalna) 

 

Co do drugiej czesci na to bym nie liczyl. Z tego co widze to QD idzie (w mojej opinii dobra droga) i przedstawia oddzielne historie (jak wlasnie Heavy Rain czy BTS, byla tez probka mozliwosci PS4 w filmiku co nazywal sie The Dark Sorcerer i byl prezentowany na E3 a takze mozna go odblokowac w BTS jako bonus).

 

pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem 2 dni temu na allegro powyższą grę nowa w folii ze sklepu.Problem pojawia się na początku rozdziału misja gdy po obezwładnieniu paru strażników , wchodzę do budynku gra automatycznie się zacina dokładnie w tym samym momencie , nie można nic zrobić na konsoli , pomaga odłączenie zasilania oraz wyjęcie płyty. Płyta jest nowa gran na niej 2 dni, nie posiada rys. Co mam zrobić złożyć reklamacje płyty czy może to wina ps3? Mam wersję superslim 12gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W InFamous 1 było podobnie, zawsze zacinało się podczas wskakiwania na balon, pomagała zmiana rozdzielczości na SD 576p, spawdź czy może i w Beyondzie pomoże.

Edytowane przez Cziczaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra za namową cziczaki zmieniłem rozdzielczość i pomogło o tyle ze konsola nie zacina się na amen dało się grać ale przycinalo straszne. 2 następne rozdziały działały idealnie a teraz w ukryty smok jest znowu to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź go najlepiej nie słuchaj, najlepiej wymień tą płytkę bo jeżeli tylko z tą grą masz problem to może wina płyty. U mnie ani w Infamous 1 ani w Beyond two souls nic takiego nie występowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odinstalować i zainstalować grę jeszcze raz ale teraz przy uruchamianiu płyty wyskakuje czarny ekran i nic jest dźwięk jakby wczytywalo płytę ale nic nie pokazuje. Kiedy naciskam ps żeby dać zakończ konsola słychać 2 krótkie sygnały i konsola zacina się na amen i trzeba odłączyć zasilanie.Dostalem chyba wadliwa płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny błąd z zacinaniem się konsoli miałem w Heavy Rain pod koniec kiedy policjant zakładał okulary, kiedy konsola miała wygenerować wirtualny górski krajobraz gra się zatrzymywała. Wtedy pomogła akurat zmiana języka z polskiego na np. angielski, gdyż wcześniej zanikały po kolei dźwięki otoczenia a później aktorów, więc wiedziałem że jest coś nie tak z dźwiękiem. Ale widać masz problem z konsolą, próbowałeś odczytać inną płytę po twoim ostatnim problemem który teraz opisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy i muzyka działają normalnie a innych gier na płytach nie mam. Spróbuję pójść z ta gra jutro do kolegi i zobaczyć jak u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie mam siły już do tej gry, tzn. powiem tak  długo zbierałem się do tej gry, byłem nią ogromnie zainteresowany, ale raz, ze kasy brak, a dwa ten cały hejt, ciągle powodował odkładanie gry na później, w końcu niedawno sobie zakupiłem wersje angielską i co prawda nie wydałem wiele, bo ledwie ponad 60zł, ale nie żałuję. Jednak po ostatnim chapterze zwyczajnie nie mam siły do tej gry i miałem ochotę wywalić konsolę za okno a mianowicie mówię o Randce z Ryanem, (tak wiem czytalem ze on sie zmienia, że on taki nie jest, i takie i takie zycie miał) ale ja TEGO TYPA NIENAWIDZĘ, po prostu nienawidzę, boże jakby wyciągnięty z jakiegoś mdłego serialu dla nastolatek, aż mnie zbiera na wymioty, obrzylidwy dwulicowy typ, który nagle zmienił nastawienie do Jodie? bo co? spodobała mu się? i chce sobie ją przygruchać? OO nieee. Nie mogę nawet opisać mojej złości na twórce gry, że z Jodie zrobił taką idiotkę, jak wariatka leciała na tego Palanta. OO niee, jeszcze całej gry nie ukończyłem, powoli się zbliżam, ale na pewno zrobię wszystko, żeby nie wdawać się w romans z tym idiotą.

 

PS: Szczerze to musze powiedzieć, pierwszy raz w całej historii gier, w całej mojej historii obcowania z grami spotykam się z styuacją w której szczerze nienawidzę jakiejś postaci, w której los danej postaci mnie nie itneresuje, gdzie nie mam najmniejszej ochoty wchodzić w żadne interakcje z tą postacią, gdzie dana postać jest dla mnie utrapieniem. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, do tej pory w każdej grze mniej lub bardziej lubilo się dane postacie w grze, a ciekawość sprawiała, że chcieliśmy poznać każdą z tych postaci w najmniejszym calu, nawet jeśli jej nie lubiliśmy czy coś. A tutaj natrafiam na pierwszy przypadek, kiedy nawet nie jestem ciekaw co ta postać ma do zaoferowania. Można by powiedzieć w takim razie, że to sukces twórcó, iż zdołali we mnie wywołać aż takie emocje, sukces, że dołali stworzyć taką postać, która wywołuje skrajne emocje..... ale po dłuższym zastanowieniu to raczej ocena na wyrost. DLaczego?

 

Bo już nie raz miałem doczynienia z postaciami, które były dużo gorsze od tego Ryana i które faktycznie były dupkami, a jednak chciałem poznać ich historię i byłem ciekaw tych postaci. A w przypadku Ryana nie mam nawet odrobiny chęci na to... co raczej skłania mnie ku tezie, że właśnie ta postać została zrobiona na odwal się, a podczas tworzenia postaci w celu zminimalizowania kosztów produkcji, wzorowano się na typowych szarmanckich lowelasach z seriali dla nastolatek i stąd ta postać jest totalnie nudna i nieciekawa. I kto wie czy nie ma w tym ziarna prawdy, bo w studiach należacych do Sony od dawna panuje kiepska atmosfera, ze względu na problemy finansowe i flagowe produkcje nie otrzymują takiego wsparcia jakie powinny a kolejnym produkcjom ciągle obcinają dofinansowanie, wszyscy gonią z terminami itd. Większość kosztów pewnie pochłonęło wynagrodzenie Ellen Page oraz sesje motion capture, a na resztę już nie starczyło kasy, zresztą widać to po produkcji, nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam tą grę, jest genialna, ale widać gołym okiem ogromne braki przy produkcji gry. Sama praca kamery woła o pomstę do nieba, a o utrudnionym sterowaniu Jodie już lepiej nie wspomnę...... są to jednak rzeczy mało ważne, gdy ma się do czynienia z tak świetną i wciągającą fabułą, niektóre sceny i wątki są wręcz powiedziałbym na swiatowym poziomie kina, jednak właśnie gra jest okropnie nierówna i widać to, bo z drugiej strony mamy wiele scen po prostu bardzo przecietnych, gdzie czasem nawet dubbing (mówię o angielskim) jest bardzo słaby. Jedynie na stałym wysokim poziomie przez całą grę utrzymują się tylko sceny związane z Jodie i Dawkinsem no i relacje Jodie - Aiden, no i sama Jodie czyli Ellen Page trzyma stały wysoki poziom aktorstwa przez całą grę, reszta gry niestety to jedna wielka chuśtawka, a szkoda, bo gdyby studio dostało większe środki i więcej czasu to podejrzewam, że gra zdobyłaby znacznie lepsze oceny i mogłaby pobić nawet produkcje Naugthy Dog - The Last of US, i zostać grą roku czy nawet najlepszą grą zamykającą poprzednią generację, a niestety tak tylko mamy dobrą grę, która nie była nawet wstanie pobić sukcesu Heavy Rain, a miała znacznie większy potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun za rozkminę ciapowatości Ryana. ;) Mnie on w ogóle nie przeszkadzał. Rzekłbym nawet, że został idealnie dobrany do roli takiego właśnie dwulicowca z CIA. W końcu główni bohaterowie są Amerykanami, więc ich kreacje również są typowo amerykańskie. Sam typek jest irytujący, ale to też nadaje smaczku całej fabule. Gorzej byłoby, gdyby za Ryana robił chodzący ideał, wystrzegający się błędów wszelakich.

 

A tak swoją drogą... Jeżeli odpowiednio rozegrasz końcowe rozdziały, być może zmienisz o nim zdanie. ;)

 

Co do gry roku... Beyond nie miało na to szans, gdyż nie posiadało w sobie typowego modelu: skradaj się-walcz-strzelaj-eksploruj-cutscenka-skradaj się-walcz-strzelaj-eksploruj-custcenka... To jest gra inna, jedyna w swoim rodzaju. Takie gry (w przypadku tytułów AAA) nie dostają nagród za grę roku. Inna sprawa, że Beyond mimo swojej zajebistości, po prostu na grę roku nie zasługiwało. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy ukończyłem 1. raz BTS'a więc pora na jakąś ocenę :D

 

Grałem oczywiście w oryginalnym audio + napisy PL bo jakbym miał grać z Sochą i Więckiewiczem to bym wolał wcale nie grać :D  Poziom: trudniejszy (zwany +"gram często")

 Grę mam w wersji EU3- okładka, instrukcja ENG, płytka zawiera kilka języków (napisy/audio) między innymi ENG, PL oraz chyba FR Nie zawiera niemieckiego audio ani napisów.

Zaskoczył mnie fakt iż gra się instaluje na dysku- rzadkie zjawisko na PS3... IMO na plus bo jak sobie przypomnę jak Heavy Rain robił stałe doczyty z płyty to była masakra bez słuchawek wtedy :D

 

BTS pod względem oprawy audio-wizualnej jest niesamowity. Grafika masakruje wiele innych gier na PS3 a ścieżka audio została fenomenalnie skomponowana i dopasowana do sytuacji. 

 Fabuła, jak to zwykle w grach od Sony jest świetnie zrobiona. Historia Jodie opowiedziana w fajny sposób a zastosowany scenariusz sprawa, że nie uświadczymy tu upierdliwych punktów kontrolnych, które ładują nam się jak coś schrzanimy. Tu zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji. Schrzaniona ucieczka? nie ma problemu za chwilę masz "drugą szansę".

  

 Fabułę jak i całą grę podsumowuje najlepiej jedno zdanie: 'nic tu nie jest takie jak się wydaje'.

 Quantic Dream nawet do tematyki bossów potrafiło podejść na swój, niecodzienny sposób i nie uraczyło nas godzinną naparzanką w pada :D

 

   Sterowanie

  tu niestety nie wszystko jest takie super: przede wszystkim w wielu momentach kamera ustawia się tak, że co prawda całość jest 'kinowa' ale z punktu widzenia gry czasem lepsza byłaby zwyczajna kamera bez udziwnień.

Irytujące było też w sterowaniu Aidenem wyciąganie info z przeszłości czy  [spojler] leczenie [/spojler]: te 2 kulki które trzeba zbliżyć gałkami pada w odpowiednim miejscu-  średnio mi to wychodziło i masę czasu na tym traciłem. Pozostałe użycie Aidena było ok.

 

QTE- niby mniej- wiele osób narzekało przy Heavy Rain na zbyt dużo QTE- trochę nie bez powodu ale to inna sprawa. Tu obiecano nam zmniejszenie QTE- udało się to częściowo bo co z tego, że np. w walce nie mamy już wzorem HR QTE na ekranie jak musimy obserwować ruchy rywala i na nie reagować odpowiednio gałką.... to nic innego jak ukryte QTE....

 

Podsumowując: choć gra w sterowaniu ma pewne braki jest to moim zdaniem jeden z tytułów roku 2013 na PS3- obok TLOU. W jakiej kolejności? trochę ciężko się zdecydować ale jak dla mnie to jednak BTS jest wyżej niż TLOU- minimalnie ale jednak. Tak czy owak, jakkolwiek na to nie spojrzeć BTS powinien ograć każdy, nawet jak nie lubi takich gier- to jest po prostu coś co trzeba zobaczyć na własne oczy.

 

Mała uwaga: w BTS warto grać bez długich przerw: jako, że fabuła nie jest chronologiczna to zdarza się, że np. wydarzenie z jakiegoś fragmentu w środku gry nagle będzie mieć nawiązanie pod koniec gry i po dłuższej przerwie możemy nie skojarzyć ocb. 

 

Ocena końcowa: 9,9/10 :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Singularity:

hmm gra sie instaluje? 

To moze cos przeoczylem - HR instalowal okolo 4GB i mielil plyte.

W przypadku BTS (a sprawdze dzis z ciekaowosci) wydaje mi sie ze instalka byla podobnej wielkosci (3,5-4GB) gdzie gra jak wiadomo z PSS ma 32GB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×