Skocz do zawartości
ONE

Beyond Two Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś łaskawie napisze ile mam do końca, zacząłem rozdział gdzie

wybieram się z zespołem na nartach zimą zniszczyć kondensator

Jeszcze jakieś 2h gry. Cofam wszystko co powiedziałem negatywnego nt Beyond. Zakończnie mnie w pełni usatysfakcjonowało i podoba mi się

wizja życia po życiu wg Cage'a

 

Mam nadzieję ,że QuanticDream tworzy już coś na następną konsolę SONY. :)

Edytowane przez unknown3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawym zabiegiem byłoby pokazanie na koniec statystyk dokonanych wyborów przez ogół graczy. Podobny zabieg był fajnie zrealizowany w The Walking Dead, oraz w Catherine. Ciekawi mnie zwłaszcza, jakich wyborów gracze dokonywali pod koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tym bardziej ciekawe bo są w pełni subiektywne a nie kierowane konsekwencjami w grze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak nie mają w TWD, ale graliśmy na raz z kolegą i po każdym epizodzie robiliśmy porównanie i omówienie kto co wybrał. W Catherine mają wpływ ma zakończenie ale i tak bardziej chodzi o porównanie i statystyki. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś niesamowitego, najlepsza fabuła jaką mogłem przeżyć. Mnie to coś porwało totalnie, byłem miotany skrajnymi emocjami, a przy tym towarzyszyła mi GENIALNA muzyka (jedna z nielicznych gier gdzie ścieżka dźwiękowa nie wkurwia po jakimś czasie), grafika (twarze to istna miazga) i niesamowity gameplay (tutaj trzeba uwzględnić, że to po prostu interaktywny film). BTW Jodie jest podobna do Ellie z TLOU, szybko mnie urzekła. 

Wracając do historii, to przygoda dziewczyny, której życie już na starcie nie jest łatwe, do tego fajny wątek paranormalny i epickie zakończenie, czego chcieć więcej? 

Wraz z TLOU to moje 2 miejsce gier na PS3 (pierwsze ma seria Yakuza). Szkoda, że platyna zbyt czasochłonna, może kiedyś wbije, ale póki co grę sprzedaje (choć z dużym bólem serca). Gdybym miał więcej czasu chętnie wbiłbym 100%, ale niestety cena takich gier szybko spada więc może innym razem (a wtedy będę głodny bo przechodzić ten tytuł z marszu to trochę katorga). 10/10

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 BTW Jodie jest podobna do Ellie z TLOU, szybko mnie urzekła.

 

Ellen Page miała pretensje do Naughty Dog, że przy tworzeniu postaci Ellie wykorzystali oni jej wizerunek bez żadnej wiedzy i zgody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Gra ukończona. Zacznę od tego że byłem mocno zaniepokojony ocenami od growych „speców” ponieważ od początku byłem nakręcony na Beyond jak króliczek Duracella a kiedy dowiedziałem się że główną rolę odgrywa Ellen Page zareagowałem tak

 

 

W trakcie napisów końcowych uśmiechałem się do siebie, byłem zadowolony że moje obawy się nie sprawdziły  i moja ostatnia gra na PS3 jest jedną z niewielu na obecną generacje o której nie zapomnę

 

Grę rozpoczyna klimatyczny prolog po którym występuje jeden z nielicznych mankamentów tak wspominany często rozrzut zdarzeń, sam pomysł jest jak najbardziej dobry tyle że wykonanie zdecydowanie gorsze, historia tak niewłaściwie żongluje wydarzeniami że można delikatnie się zniesmaczyć. Tu Cage mógł się bardziej postarać i lepiej zaplanować rozmieszczenie poszczególnych rozdziałów.

 

Na szczęście jest to drobny mankament który nie ma wpływu na całą ponad 10 godzinną historię a ta jest  jak najbardziej BARDZO DOBRA. Nie rozumiem części opinii że jest to scenariusz filmu klasy B, bardzo bym chciał żeby filmy klasy B miały takie historie, Ba jest to fabuła zdecydowanie lepsza od Heavy Rain, pierwsze dziecko Cage’a na PS3 będę zawsze bronił rękami, nogami i wszystkimi innymi członkami ale to idealne porównanie do przeciętnej dziewczyny maskującej swoje niedoskonałości pod toną makijażu, to dość standardowa fabuła thrillera którego niedoskonałości ukryto pod wielkim ładunkiem klimatu, nostalgi i emocji. I jest to jak najbardziej ok, podobało mi się, jest wiele filmów czy książek  gdzie prosta historia nadrabia dzięki innym elementom jak budowanie atmosfery, ciekawymi postaciami, stylem pisarskim czy dialogami. Beyond jest lepszy fabularnie od Heavy Rain ale też nie ustrzegł się błędów,  o niewłaściwym porozrzucaniu rozdziałów wspominałem, Cage często dopowiada co bohaterka miała na myśli tak jakby nie wierzył w inteligencje gracza, nie udźwignął kilku scen przez co wychodziły sztucznie, zamiary i motywy bohaterów były często zbyt proste do odczytania,  pojawiały się sceny jak z  amerykańskich produkcji pełnych przesadzonej ckliwości na szczęście zdecydowanie więcej jest dobrych scen dlatego nie wpływa to tak mocno na odbiór tej bardzo dobrej historii,  pełnej emocji i wzruszeń, fakt nie jest super ambitna ale myślę że nie taka była jej rola, Cage chciał wywołać emocje wśród graczy i myślę że mu się to udało

 

Trzeba wspomnieć też że całość potęguje wspaniała jak to zawsze bywa przy produkcjach Cage’a muzyka, nie zgodzę się że jest ona mniej słyszalna jak przy HR, tam cały czas przewijał się wspomniany wcześniej utwór painful memories i jego wariacje, tutaj mamy pełny pakiet od szybkich kawałków po pełnych smutku melodii które pojawiają się tam gdzie powinny

 

 Jeśli wyjdzie soundtrack na płycie na bank go kupię

 

Co do samego gameplayu uważam że jest go więcej jak w Heavy Rain nie tylko dzięki przełączaniu na Aidena, w pewnej chwili doszedłem do takiego wniosku że sterowanie jest bardziej rozbudowane w Beyond, fakt nie uświadczymy Game Over, Jodie jest nieśmiertelna i może przyjąć tryliard ciosów ale lata mi to całkowicie, nie wspomniałbym o tym gdybym nie słyszał pretensji na ten temat.

 

Zdecydowanie częściej pada używałem w  Beyond więc nie rozumiem dlaczego Heavy Rain tych grzeszków nie miał wytykanych z taką intensywnością jak jego następca

 

Muszę napisać jeszcze jedną bardzo ważną kwestię, po ostatnich wydarzeniach z recenzjami żal mi Davida Cage’a, jako jedyny w branży tworzy tego typu gry a podcina mu się skrzydła, ogrom włożonej pracy widać w każdej scenie, zgodzę się że fabuła i rozgrywka  posiada błędy ale pomimo tego gra obroniłaby się na więcej niż 3/10,  żeby było jasne nie mam pretensji do opinii samych graczy, mamy różne gusta, to dość specyficzny tytuł i całkowicie dla mnie zrozumiałe jest to że nie każdemu się spodoba taki typ gry, nie przypadnie fabuła do gustu, brak wyborów, sterowanie czy  milion innych rzeczy. Mam pretensje do recenzentów  wystawiających takie kulfony jak 3/10, wiem że w takim przypadku modne jest tłumaczenie że to indywidualna ocena recenzenta ale taka osoba pracująca dla większych lub mniejszych serwisów/gazet powinna być bardziej obiektywna i wziąć pod uwagę różne gusta graczy, taką rolę przyjął pisząc recenzję przekazaną dla mas

Najgorsze jest to że tak się krzywdzi  ludzi tworzących coś innego jak  kolejne FPSy,  Quantic Dream ewidentnie dostało w cojones, oczywiście nikt normalny nie powinien ślepo kierować się opiniami recenzentów ale masa ludzi ma siano w głowie i tak właśnie robi, potem taki rzetelny recenzent kolejnemu  odgrzewanemu nic nowego nie wnoszącemu CODowi wystawi 9/10 ignorując większość wad które chętnie wytykał Beyond a lud pójdzie za nim

 

Nie mam zamiaru dawać tej grze oceny w postaci cyferki, to wspaniały tytuł w który włożono dużo pracy i pasji co widać, moją ocenę na pewno podnosi to że takie gry mi mocno podchodzą jak również rola fenomenalnej Ellen Page czego nie mam zamiaru ukrywać, fabuła na pewno zaintersuje zwolenników porządnych emocjonalnych historii.

 

Szkoda że nikt nie idzie w ślady Cage’a, na pewno konkurencja by się przydała

 

Beyond dołącza do Bioshock Infinite i The Last of Us które musze mieć na PS4 kiedy wyjdzie w formie klasyków z PS3 (oby była taka opcja)

 

 

To moja ostatnia gra na PS3 na pożyczonym sprzęcie nawet pomimo wystąpienia na mojej YLOD po ukończeniu Beyond miałem wystawić konsole na sprzedaż i spokojnie czekać co przyniesie ciekawego nowa generacja w przyszłym roku.

Ta gra to jedna z jaśniejszych perełek wśród obecnej dość przeciętnej generacji i to dla takich gier gram w gry, owszem lubię Tekkena, Gran Turismo, gry sportowe nawet w Coda grałem ale to takie gry jak Beyond, Bioshock Infinite, Last of Us czy Walking Dead zapamiętam i takich gier oczekuję na nowej generacji

 

P.S. Polecam najnowszy film Ellen Page "The East"

Edytowane przez hitokiri pl
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę i jestem naprawdę pod mega wrażeniem.

Historia opowiadana w grze była dla mnie pasjonująca i wciągająca.

Patrząc na oprawę graficzną nie chce się wierzyć że stara poczciwa czarnula potrafi wygenerować jeszcze taką grafikę, jako przykład podam lokację w śnieżycy, toż to film.

Z reguły jestem zwolennikiem polonizacji ale po przejściu gry powtòrzyłem kilka chapteròw już z oryginalną ścieżką i powiem Wam że jest to niebo a ziemia, gdybym to wiedział to nie odpalał bym w ogòle polskiej wersji. Dopiero słuchając angielskiej wersji widać jak świetnie odwzorowana jest mimika twarzy. Jestem przekonany że osoby niesłyszące nie miały by problemòw z czytaniem z ruchu warg.

W ogóle Ellen Page i Willem Dafoe świetnie wykonali swoją pracę za co należą im się brawa.

Nie mam w zwyczaju wystawiania grze oceny ale od siebie powiem że nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na dzieło Quantic Dream i w moim mniemaniu jest to gra z kategorii absolutny " must Play " wśród gier tej generacji. Może nie od razu ale coś czuję że platyna będzie. :)

ps. Nie wiem czy ktoś pròbował grać z pomocą tabletu ale ja po prostu nie dałem rady kontrolować Aidena. :/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gra" skończona. Na wstępie muszę napisać że poprzednie gry Cage'a czyli Fahrenheit i Heavy Rain bardzo mi się podobały, z czego HR był dla mnie rewelacyjnym tytułem.

Beyond niestety rewelacyjny nie jest. Sposób przedstawienia histori choc po ukończeniu wydaje sie logiczny, w moim mniemaniu całkowicie rozwala odbiór gry. Niektóre etapy są genialne ale są tez takie jak

"Nawaho"

które sa tak słabe że chciałem aby jak najszybciej się skończyły.

Zakończenie mimo małego zdziwka wogóle nie "robi" jak dla mnie. Jest to tez jedyny moment gdzie nasz wybór ma jakieś większe znaczenie. Brakuje tutaj mocnego strzała jaki był w HR.

Generalnie gra jest mocno średnia (mimo niektórych dobrych momentów) i zagrać w sumie trzeba ale jak stanieje poniżej 100zł.

P.S. Nie jestem fanem Ellen Page :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że odwołali mi zajęcia to skrobnę tu coś na temat Beyond :)

 

Na początek trzeba podkreślić że gra nie jest Heavy Rainem - Jodie nie może tu zginąć, a mniejsze wybory rzadko mają tu znaczenie. Pod względem wyborów właśnie można się trochę zawieść, bo końcówkę wybieramy sobie jak w trzecim Mass Effekcie na przykład - to co robiliśmy wcześniej dużego wpływu na epilog nie ma. Muzyka jak leciała to była świetna, niestety nie była za bardzo zaakcentowana i ogólnie łatwo się o niej zapominało. Ściągając soundtrack z Edycji Specjalnej dostałem tylko 4 utwory, więc cały soundtrack będę niestety musiał pobrać z innych źródeł...

Mimo to grę polecam z całego serca.

 

Jak już wspomniałem wcześniej, gra ma wiele postaci z problemami do których można się odnieść - czy to śmierć bliskich czy coś niby infantylnego, jak problemy z zaakceptowaniem przez rówieśników. Aidena, czyli tajemniczą istotę połączoną z główną bohaterką widzę jako analogię naszych problemów - każdy ma jakąś cechę która go w pewien sposób ogranicza, a czasami okazuje się przydatna i Beyond opowiada (oprócz wielu innych poważnych rzeczy) również o tym jak przezwyciężyć nasze wady i próbować żyć normalnie. Twist fabularny jest taki że Bioshock może się schować,  musiałem zatrzymać grę i przez 5 minut tylko łapałem się za głowę w podziwie dla geniuszu Cage'a. Przy jednym z ostatnich wyborów poszedłem wziąć prysznic, bo decyzja była naprawdę ciężka.

 

Oprócz tego że jest jedną z lepszych historii jakie widziałem, więcej o fabule nie napiszę bo to jest coś każdy musi sam doświadczyć. Rozdziały mają pomieszaną chronologię, ale mi to nie przeszkadzało, bo fajnie czasami poukładać sobie historię samemu. Nie mamy żadnej informacji w jakim okresie życia jest główna bohaterka i trzeba sobie to wszystko wywnioskować z dialogów. Dlatego cieszę się że Cage się zdecydował na coś takiego.

 

O gameplayu głupio się rozpisywać jeśli chodzi o tę konkretną produkcję, ale można powiedzieć że nie psuje wrażeń z rozgrywki. Nie czuć za bardzo tej presji jak w HR podczas pościgów czy walk, bo dobrze wiemy że Jodie nic się nie stanie. Jedna scena mnie rozśmieszyła, gdy do drzwi które wyglądały jakby miały paść po jednym kopniaku ludzie dobijali się przez 10 minut, bo nie wiedziałem co mam wtedy zrobić i gra na mnie czekała :P. Zamiast naciskania X'a przy niektórych sekwencjach musimy sami wykonać ruch gałki w stronę w którą Jodie się porusza, przy zwolnionym tempie. Działa to dość dobrze, ale pod koniec gry i tak zdarzało mi się źle odczytać ruchy bohaterki. Dużo jest momentów w których kierujemy Aidenem i naprawdę czujemy się jak badass, mimo że możemy "przejmować" i zabijać tylko niektórych ludzi. Znowu odniosę się do nowego Bioshocka, który mimo że miał parę broni i vigorów to i tak jakoś w połowie gry zacząłem się nudzić ciągłym strzelaniem i do przejścia zmusił mnie tylko fakt że wiedziałem że na końcu jest jakiś twist. W Beyond nic takiego nie ma miejsca, każdy rozdział jest równie dobry, jeśli nie lepszy, od poprzedniego.

 

Stwierdzenie że grafika to "szczyt możliwości PS3" dość często padało przy grach z tego roku, jednak Beyond jest najlepiej wyglądająca produkcją dotychczas. Mimika, animacje, tekstury i inne techniczne sprawy wyglądają po prostu fenomenalnie. Wynika to z tego że lokacje są dość liniowe i prawie nigdy nie mamy okazji zboczyć z drogi. Każda postać, nawet taka co pojawia się na jeden rozdział była dopracowana, nie ma sytuacji jak w niektórych grach gdzie widzimy że postać jest gorzej oteksturowana i od razu wiemy że nie będzie ważna dla fabuły :P. Cała gra to jedna wielka cutscenka na silniku gry z możliwością interakcji i dokładnie tak wygląda (mam to na myśli w dobrym znaczeniu). Gdzieś słyszałem opinie że grafika jest nierówna, osobiście nic takiego nie zauważyłem i całą grę sfera wizualna robiła na mnie wrażenie.

 

Główne gwiazdy gry, czyli Ellen Page i Willem Dafoe zagrali zajebiście, ale trzeba też podkreślić że aktorzy grający postaci które spotykamy tylko na chwilę też dali z siebie wszystko. Kto oglądał filmy z Ellen Page na pewno pamięta jej charakterystyczny "kaczy" chód - w momentach gry gramy starszą Jodie można też go zauważyć :). Mimo że nie chciałbym żeby każda gra wyglądała jak Beyond (czyli całkowite skupienie na fabule z nikłym gameplayem) to mam nadzieję że gra odniesie komercyjny suckes bo miło jest raz na jakiś czas zobaczyć oryginalną produkcję z zajebistą fabułą. 

 

Beyond: Dwie Dusze ciężko jest ocenić, jest to coś co każdy musi ograć indywidualnie. Najlepiej pożyczyć od kolegi albo sprawdzić demo i potem kupić swoją kopię bo gra naprawdę na to zasługuje. Mimo że przejście zajmuje 10-12 godzin, nie ma za bardzo sensu drugie przejście to i tak będzie to jeden z najlepszych zakupów w tym roku. W mojej skali gra ma 10/10 i pewnie będę pamiętał o niej jeszcze dłuuugie lata, słuchając soundtracku czy czytając dyskusje na temat końcówki.

Edytowane przez adams1001
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdziały mają pomieszaną chronologię, ale mi to nie przeszkadzało, bo fajnie czasami poukładać sobie historię samemu. Nie mamy żadnej informacji w jakim okresie życia jest główna bohaterka i trzeba sobie to wszystko wywnioskować z dialogów. Dlatego cieszę się że Cage się zdecydował na coś takiego.

Podczas każdego loadingu jest linia czasu i dokładnie wiadomo kiedy dany rozdział się rozgrywa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas każdego loadingu jest linia czasu i dokładnie wiadomo kiedy dany rozdział się rozgrywa :P

No i po wieku Jodie, jej wyglądzie można określić czas akcji. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, zapomniałem o tym. Chodziło mi o to że nie mamy napisane dokładnie - Jodie, 15 lat, czy coś w tym stylu. Musimy sobie sami to ułożyć z tego co nam twórcy dali :)

Edytowane przez adams1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem grać i tak mnie wciągnęło, że przeszedłem ponad połowę gry. Gra jest świetna i bardziej przypadła mi do gustu niż Heavy Rain.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie gry odblokowałam wiele bonusów. Niestety, nie wiem, czemu (oprócz trofeum)-one służą, ile ich łącznie jest i jak to sprawdzić.

Czym są  zdobyte pakiety, jaki mają wpływ na przebieg gry i do czego są potrzebne.....

Mam też problem z wcieleniem się w osobę generała.

Czy mogę liczyć na małą podpowiedź..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonusy są chyba w menu głównym w zakładce dodatkowa zawartość i to w większości koncepty i filmy typu making of...

 

Co do generała to sobie nie przypominam, najlepiej opisz scenę chowając ją w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o  etap "Ukryty smok".  Nie wiem jak ukryć w spojlerze. Nie widzę takiej ikonki..

Edytowane przez Bogda501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź o spoilerze...!  A co do generała.. to już sobie poradziłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film obejrzany i muszę przyznać, że było to rewelacyjne przeżycie, chociaż po demie miałem wątpliwości...

Wszystkie ochy i achy zostały napisane wyżej, więc nie ma sensu ich powtarzać (zgadzam się z większością)...

Pomijając iluzoryczne wybory, które i tak nie wnoszą żadnych znaczących zmian do fabuły (ta mimo wszystko jest liniowa, ale ma to swoje plusy i minusy), to największą wadą tej produkcji jest spie****ne zakończenie... 

O ile pierwszy sposób wyboru (przejście w zaświaty albo powrót do żywych) jeszcze jakoś do całości pasuje i został całkiem fajnie zrealizowany (chociaż wyszłoby jeszcze lepiej, gdybyśmy nie wiedzieli jakie konsekwencje przyniesie wybranie każdej z opcji), tak drugi wybór (samotność, życie z Zoey albo związek z Jay’em lub Ryanem) to już totalne nieporozumienie i zaserwowanie porządnego kopniaka w tyłek - klimat ulatuje momentalnie.

Ale mimo wszystko zagrać w Beyond warto - ale tylko jeden raz. Drugi raz już tak nie zasmakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Ryana, nie wiem czy w każdej końcówce tak było, ale trochę wkurzyło mnie że Aiden przeżył. Już mi się bardzo smutno zrobiło jak po wyjściu z tego Infraworldu Aiden nie odpowiadał, a okazało się że niepotrzebnie się przejmowałem. Sam wybór był bardzo ciężki, ale szkoda że większych konsekwencji nie poniosłem, bo dostałem happy ending

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a wsadźcie se te spoiler tagi wiedzie gdzie.

Powiadomienie mailem o nowej wiadomości i tak ich nie uwzględnia, więc w treści maila jest wszystko nie otagowane. Jak ktoś subskrybuje dany temat, to chcąc nie chcąc czyta zawartość spoilera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzimy sobie...

 

Jak tak bardzo Ci to przeszkadza, to zawsze masz opcję odznaczenia powiadamia o nowych odpowiedziach...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups, zapomniałem emoty. To miało być żartobliwie.

Gry jeszcze nie posiadam ale chyba rzeczywiście trzeba odsubskrybować ten temat bo spoilery są nieuniknione.

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem i już kończę ten offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×