Skocz do zawartości
pablos_83

EA SPORTS UFC

Rekomendowane odpowiedzi

no tak wyszlo. Ale nie oceniajcie jakosci mojej gry, bo jestem w tej serii laikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozegrałem kilka walk i naprawdę fajnie to się zapowiada. Gra wygląda jak dla mnie bez zastrzeżeń nic nie razi po oczach więc jest ok. Animacje czasami trochę niedopięte typu ześlizgują się nie naturalnie jakieś ciosy itp. Bardzo przypomina Undisputed w końcu kupili od nich grę. Wiedziałem, że z tego połączenia wyjdzie coś dobrego. Klawiszologia ? hmm a graliście w poprzednie części Undisputed ? Wiadomo, że wiele ciosów różnego typu ale to jest najlepsze. Przecież chyba nie chodzi o to by dwoma przyciskami lać każdego jak popadnie biorąc najlepiej mistrza i nim tłukąc. Ogólnie gra dobrze zrobiona submission nie łatwe bo tutaj już bardzo zależy od koordynacji gracza jak ktoś nie potrafi robić kilku rzeczy na raz palcami to będzie miał problemy :) Ci bardziej ogarnięci sobie poradzą heh. Trzeba w jednym momencie wychylać jedna gałkę w jedną stronę i w jakimś momencie drugą w inną stronę. Oczywiście musi byc przeciwnik osłabiony a my musimy mieć dobrą pozycję itp. jak w prawdziwej walce. 

Myślę, że będzie nad czym zarwać nocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi się wydaje, czy jak koleś dosiadł nas w parterze to nasza obrona jest jakaś dziwna. Np. trzymam R2 i mój zawodnik nie podnosi rąk do obrony. Nie ma możliwości łapania rąk atakującego kiedy wyprowadza cios. Co mnie jeszcze boli to to że dane dyszenie nie ma swojego unikalnego ruchu gałką.


No nic tutorial wiele zostawia w tajemnicy i samemu trzeba rozkminiać zwłaszcza w parterze.

Na chwilę obecną ciężko mi jest zdecydować czy to bezpieczny zakup na premiere, czy lepiej się trochę wstrzymać i poczytać opinie o online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie z obroną w parterze tak samo kiepsko. Wszystko na pape przyjmuje.

Swoją drogą, nie mogę się pozbyć nawyków z poprzednich UFC, cały czas prawą gałką próbuję przejąć cios przeciwnika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeciwnik jest w dosiadzie garda pracuje tak że trzmamy r2 i naciskamy trójkąt kwadrat broniąc góry i analogicznie krzyżyk kółko dołu

Jest możliwość ściągania głowy przeciwnika na pewno w garcie r 2 i prawa gałka w prawo bądź w lewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU w demie jest fatalne, strasznie spamuje ciosami zero spokoju czy taktyki. Kopanie lowkicków nie ma sensu, bo zanim coś tym zrobimy przeciwnikowi to dostaniemy po mordzie. Ponadto zauważyłem, że po kilku kopnięciach Jonesa (gralem gusem) dostawalem kopnięcie na wątrobę które mnie unieruchamiało, natomiast nieważne ile kopnięć ja zadam to takiego efektu nie mam. No i nie podoba mi się wspomniany wczesniej brak ingerencji sędziego. No ale nic, ja pre-order zamawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kompletnie nie podeszło demo,fatalnie zaimplementowane stójki jak i układ sterowania.Graficznie niczego sobie,ale dupy  nie urywa.

Dzięki sprawdzeniu dema,zaoszczędziłem trochę pieniędzy :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież graficznie jest świetnie, stójka może nie podchodzić komuś, ale sterowanie jest całkiem podobne do tego z ufc od thq :D

Troche animacja chrupie, mam nadzieje ze w pełnej wersji tak nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche animacja chrupie, mam nadzieje ze w pełnej wersji tak nie będzie.

 

Stoczyłem sporo walk,dało się zauważyć że walka chrupie,raczej usprawnień na razie nie będzie,premiera niedługo więc nikle szanse na to aby coś z tym zrobili.

Może jakiegoś patcha dodadzą w późniejszym terminie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział że demo jest świeże?? Kod zapewne jest dość leciwy , pewnie już pokazywany gdzieś za zamkniętymi drzwiami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak po pierwszych trzech walkach jak wcześniej byłem najarany na tą grę jak komornik na szafę to mi mina troche zrzedła ale im dłużej gram im więcej umiem i bawię się np pracą w parterze tym bardziej wiem że kupię ją 20.06. To jest dopiero gra dwoma postaciami w zwykłym trybie a gdzie kariera która pewnie będzie mega a co dopiero multi a o imprezowym multi nie wspomnę choć pewnie będzie tak ze ziomy grać ze mną nie będą chciały bo jak ktoś ma skilla i to wykorzystuje to drugi nie piernie za to dwie świeże osoby będą miały frajdę jak i dwie osoby zaprawione w oktagonie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział że demo jest świeże??

 

A czy twórcy napisali że to jest wczesna wersja gry ? Albo czy produkt finalny będzie się różnił od tego na płycie ?

 

Jest to fragment z finalnej wersji kodu,więc na podstawie tego można dyskutować.Oni nie wypuszczają wersji beta na pól roku przed premierą ;)

 

Oj  Przedstawiciela handlowego z Ciebie to nie będzie ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pograłem godzinkę i powiem tak, gra dla fanów nie tyle MMA co siedzenia przed konsolą kilka godz. dziennie. Niestety mogę sobie pozwolić na granie 1 - 1,5h i to nie każdego dnia. Wczoraj po 3 krotnym przejściu tutoriala, przegrałem za każdym razem w pierwszej rundzie. Stójka to banał wystarczy dobrze uskoczyć lub zablokować cios i można się obronić. Nie ogarniam jednak grania na ziemi. Niby w samouczku jakoś wszystko łatwo wychodzi, jednak w walce nonstop otrzymuje ciosy (nawet jak trzymam r2), nie mogę obronić pozycji ani skutecznie obronić się przed dźwigniami. Ostatnio udusił mnie stopą na szyje( nawet nie wiedziałem że takie coś jest). Gra fajna ale jakbym był 10 lat młodszy i mógłbym poświęcić 5h dziennie, to pewnie bym się nauczył. Poczekam i zobaczę czy w pełnej wersji wymyślą jakieś szczegółowe tutoriale albo sparingi na jeden typ ataków czy obron. W FNC grało mi się super, tutaj to gra dla wybranych, na pewno nie dla weekendowych graczy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzają trochę te ciosy jednego zawodnika w stójce, gdy drugi leży już na macie. Słabo to wygląda.

Tak samo denerwuje chroniczna nieobecność sędziego. Niby jest ale walki sam nie przerwie. Marnie wygląda gdy zwycięzca sam schodzi z rywala, gdy wie, że wygrał. W realnym UFC dzieje się tak może raz na 20 pojedynków tak kończonych. W grze od THQ sędzia był zrobiony o wiele bardziej realistycznie.

Animacje też szwankują, myślę, że powinni to poprawić. Tak samo jakaś taka wielka agresja ze strony rywala całą walkę, rzuca się jak w Tekkenie. Zero taktyki. W UFC Undisputed też nie było to zbyt realistyczne (czasem w prawdziwym UFC zanim padnie pierwszy cios zawodnicy okrążają się dobrą minutę) ale jednak nie było ciągłych ataków na hurra!

Jednak ogólnie plusy też są więc preorder złożony i czekam na przesyłkę za dwa i pół tygodnia (szkoda, że wypadło to w nasze święto i będzie trzeba poczekać dłużej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie troche rozwala to jak wale chłopa na cytryne on się chwieje poprawiam leży doskakuje do dosiadu i młotki choć naciskam szybko zadaje tak powoli a ogólnie to zawsze wygląda tak że zadaje sie jak najwiecej ciosów i sedzia  przerywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tak samo jakaś taka wielka agresja ze strony rywala całą walkę, rzuca się jak w Tekkenie. Zero taktyki. W UFC Undisputed też nie było to zbyt realistyczne (czasem w prawdziwym UFC zanim padnie pierwszy cios zawodnicy okrążają się dobrą minutę) ale jednak nie było ciągłych ataków na hurra!

Tak pewnie został ustawiony komputer w demie. W pełnej wersji gry poziom trudności będzie do zmiany, więc może na wyższych będzie walczył bardziej inteligentnie a easy będzie dla tych co się lubują w tekkenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pre-order dostępny w PS STORE jest w języku polskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pre-order dostępny w PS STORE jest w języku polskim?

Ta gra wogole będzie miała język pl? Watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa z zachowaniem CPU, gra dość agresywnie, ale potrafi też dać odsapnąć. Gdy jest dotkliwie obity lub ogłuszony nie idzie dalej na zwadę woli się wycofać. Tu na moim montażu z pierwszego dnia dema widać, że czasami sam trzyma dystans, a ogłuszony próbuje się oddalić.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zZ9BX4YupYM

 

Ciekawe tylko czy będzie jakiś system osobowości. Zawodnik, który woli kontrować właśnie będzie czekał na szansę czy tylko dostaniemy rozróżnienie na walczących w stójce i w parterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pre-order dostępny w PS STORE jest w języku polskim?

Gra nie będzie w polskiej wersji językowej

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest zarabista ! :D Martwiłem się że będzie to jak z EA MMA takie byle by pograć i nara. A tutaj od wczoraj napierdzielam z kolesiami non stop albo sam :D mogli by już wypuścić grę bo znudziło mi się granie Jon  i Gussem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób obrócić przeciwnika z góry na dół( i jak się wyswobodzić)w parterze? i czy jest opcja wyrwania się podczas gdy mamy dosiad, a przeciwnik chwyta nas z dołu( w UFC 3 dało się to zrobić  :r2:  +  :r3:  do tyłu lub do góry, ale już dobrze nie pamiętam)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako fan całej serii UFC od THQ (EA MMA nie specjalnie mi podeszło) nie mogłem się doczekać, aż dorwę w swoje łapska nową produkcję od EA. Ograłem demo chyba na wszystkie sposoby i nadszedł oto czas aby podzielić się moimi przemyśleniami.

 

Na plus:

 

1. Grafika w cutscenach na prawdę daje rade. Mimika twarzy, napinanie mięsni etc. wieje next genem i generalnie jest całkiem nieźle.

2. ......

 

No właśnie... Wszystko wskazuje na to, że grafika jest na chwilę obecną jedynym atutem tej gry. Dlaczego? 

 

1. Animacja postaci.

 

O ile w cut scenkach zawodnicy poruszają się fenomenalnie, tak podczas gry nie jest już tak kolorowo. Ciosy sprawiają wrażenie, jakby nie miały kompletnie mocy. Punche wyprowadzane są zdecydowanie za wolno, za to widowiskowe kopnięcia z półobrotu, oraz takie, które w swojej ekwilibrystyce dorównać mogą jedynie wyczynom Damiena Waltersa, bite są z prędkością światła. Wszystko to jakoś ze sobą nie gra, co powoduje, że gra sprawia wrażenie jak by była z gatunku Street Fightera czy tam innego tandetnego mordobicia.

 

Dojście do leżącego przeciwnika? Żenada... pozostawiam bez komentarza.

 

Zdarzają się również sytuacje, że kończymy rundę w parterze, a cut scenka teleportuje naszych zawodników do stójki. Good job EA.

 

2. Stamina.

 

Mam wrażenie, że niezależnie od tego czy wyprowadzam lewy prosty, czy robię potrójne salto z kopnięciem, ubywa jej tyle samo. Pomijam fakt, że po pięciu uderzeniach grabiami, zawodnik dyszy i ledwo co ma siłę, aby się poruszać, nie mówiąc już o kontynuacji egzekucji przeciwnika. Rozumiem, gdyby miało to miejsce w 3 rundzie, ale na początku walki?

 

 

Da się?

 

3. Rozcięcia, krew i siniaki.

 

EA wspominało o najbardziej realnym systemie obrażeń jaki został do tej pory stworzony. Może i tak jest, natomiast nie było mi dane tego uświadczyć...

Jeżeli już do rozcięcia dochodzi, to jest to to samo miejsce na twarzy, ten sam rozmiar rany, etc. Faktem jest, że wygląda to sporo lepiej niż w poprzednich częściach, natomiast szał pał to to nie jest.

 

Skoro już jesteśmy przy kwestii obrażeń... Największym absurdem jest dla mnie stalowa twarz Maulera. Uznałem, że grając Jonem, będę uderzać jedynie łokciami, tak aby zrobić z jego twarzy krwawą papkę, dzięki czemu zobaczę co portrafi silnik odpowiedzialny za damage. Męczyłem Guffa przez dwie rundy i po tej ilości strzałów co otrzymał, powinien wyciągnąć nogi jeszcze w pierwszej rundzie. Ku mojemu zdziwieniu, po całej walce nie był nawet zadrapany...

 

W UFC od THQ, trzy sztuki wypłacone w parterze owocowały hektolitrami farby na macie. Tutaj mam wrażenie, że ciosy w ogóle nie dochodzą do głowy przeciwnika.

 

4. Lag po uderzeniu. 

 

Czasem, zdarza się, że zawodnik reaguje dokładnie w chwili otrzymania ciosu i wygląda to na prawdę fajnie, dając niesamowitą frajdę podczas nokautu przeciwnika.

 

Niestety większość reakcji na cios wygląda podobnie jak w gównianym teatrzyku zwanym WWE.

 

5. Optymalizacja.

 

Przez te wszystkie spadki płynności i inne wodotryski związane z fpsami odechciewa się grać. Mam wrażenie, że na zapowiedziach wyglądało to o wiele lepiej?

 

Być może znalazłyby się jeszcze jakieś plusy, natomiast te wszystkie mankamenty, o których pisałem wyżej skutecznie je przyćmiewają.

 

Reasumując - Gra zapowiadała się fenomenalnie i widowiskowo. To co otrzymaliśmy w demie przypomina mi bardziej wersję pre alpha, aniżeli produkt na nową generację konsol. Nie mniej jednak zasługuje na mocne 4/10 ;P.

 

Miał być pre order, ale demo szybko mnie z tego wyleczyło, za co ukłon w kierunku EA.

Edytowane przez Pan_Ciastek
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×