Skocz do zawartości
pablos_83

EA SPORTS UFC

Rekomendowane odpowiedzi

5. Optymalizacja.

 

Przez te wszystkie spadki płynności i inne wodotryski związane z fpsami odechciewa się grać.

Może jest to kwestia ustawień konsoli i telewizora? Też odczuwam spadki płynności, natomiast niektórzy twierdzą, że nie mają ich w ogóle. Miałem podobnie przy FNC na PS3 gdzie w moim przypadku zmiana slotu HDMI oraz zmiana palety barw nie tylko poprawiły wygląd gry, ale też usprawniły jej działanie w dużym stopniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Ech, gdybym ja tylko wiedział, że jednak są ruchy głową. Dają ci z EA jakieś regularne mordobicie bez łady i składu na pierwszy pokaz gameplayu, a potem się wyciąga pochopne wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie poszli w zlym kierunku, tro przypomina tekkena a nie ufc. jakies salta nie salta, a gdzie przyslowiowa bomba z sierpa? nie ma mocy w ogole. ea uratowalo moja i chyba nie tylko nmoja kieszen na najblizszy czas bo demo wyleczylo mnie z pelnej wersji. zobaczymy pierwsze wrazenia 20.06 wtedy moze sie czlowie skusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozegralem wczoraj 5 walk i jestem osobiście zawiedziony, spodziewalem sie o wiele wiecej od tej gry. W ciosach nie czuć zupełnie mocy, nie wazne czy sparowany czy centralnie w morde efekt widac tylko na pasku. Obrazenia po centralnym strzale z high kicka zadne, gdzie te zapowiadane najlepszy system obrazeń? Walka w parterze dalej niedopracowana, smiesznie to wyglada gdy lezy chlop na chlopie i rece trzyma z boku a drugi nie daje rady sie wywinąć mimo ze ma miejsca na jeszcze trzy osoby. Po serii ciosów zawodnik strasznie zmęczony, bardziej niz ten ktoremu morde obił i sparowal jeden cios. Mozna by jeszcze wymieniac... na razie kiepsko, mam nadzieje ze to baaaaardzo wczesna beta i finalna giera będzie bardziej dopracowana.

Edytowane przez evo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych opiniach 230zl w mojej kieszeni zostaje, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek staminy to bolączka ostatnich gier o sportach walki od EA

W FNC po 4 rundach mieliśmy staminę na 0 i trudno było wykończyć półprzytomnego przeciwnika, bo każdy cios zero mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow to jak ty grałeś w FNC, że po 4 rundach już nie miałeś staminy? :D Stamina z FNC to najlepsze co jest w tej grze. Można spamera przeczekać i od 5 rundy już nic nie jest w stanie zrobić. Mam nadzieję że w UFC po kilku łatach będzie to działać podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie FNC było tak świetne że zadawanie ciosów w normalnym tempie było "spamowaniem"

Wydłużenie kombinacji powyżej 4 ciosów - spamowanie i zero paska mocy

Normalne tempo tzn tyle ile zadaje się w prawdziwych walkach , anie jak Włodarczyk Palacios I - 15 ciosów na rundę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podszedłem drugi raz do dema i powiem że już lepiej mi się grało. Jednak jeśli gra będzie wyglądać jak w demie to nie warto kupować w pełnej wersji w tej cenie. Wolę poczekać 2 miesiące i kupić za połowę ceny początkowej. Satima to w tej grze jakaś porażka. Przeciwnik atakuje mnie 5-6 ciosami i ma satime, mój zawodnik po kombosie 4-5 ciosów ledwo co stoi na nagach

Edytowane przez handy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podszedłem drugi raz do dema i powiem że już lepiej mi się grało. Jednak jeśli gra będzie wyglądać jak w demie to nie warto kupować w pełnej wersji w tej cenie. Wolę poczekać 2 miesiące i kupić za połowę ceny początkowej. Satima to w tej grze jakaś porażka. Przeciwnik atakuje mnie 5-6 ciosami i ma satime, mój zawodnik po kombosie 4-5 ciosów ledwo co stoi na nagach

 

Wydaje mi się, że tu problem nie leży w systemie staminy, a celności ciosów. Czasami cios minimalnie się prześlizguje nie zadając obrażeń, a w tym samym czasie otrzymujemy cios od przeciwnika. Co za tym idzie dostajemy minus do staminy za cios rzucony w powietrze plus za oberwanie od przeciwnika. Takim sposobem rzucasz 3-4 ciosy dostajesz 2-3 ale celne i twój pasek jest pusty. Jeszcze raz się powołam na mój montaż, wymiana od 0:26, jeśli automatycznie się nie odpali od tej sekundy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zZ9BX4YupYM

Wystarczyło kilka uników i kontrowanie i Jones szybko został wypompowany z energii. Ja narazie na staminę nie narzekam, jednak nie wiadomo jak to się będzie tyczyło online, bo tak na dobrą sprawę dopiero wtedy się okaże czy system się sprawdza czy nie.

 

Jak dla mnie największym atutem tej gry jest to że nie ma już liczenia na przypadkowe KO, a sytuacje trzeba sobie wykreować. Gra wydaje się prosta w opanowaniu, ale cięższa w wymasterowaniu, co mi się osobiście podoba.

Edytowane przez SmaleC
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób obrócić przeciwnika z góry na dół( i jak się wyswobodzić)w parterze? i czy jest opcja wyrwania się podczas gdy mamy dosiad, a przeciwnik chwyta nas z dołu( w UFC 3 dało się to zrobić  :r2:  +  :r3:  do tyłu lub do góry, ale już dobrze nie pamiętam)?

ja pół okrąg robię prawą gałka i wychodzi, ale to nie zawsze. Próbuje do tego dojść co i jak jeszcze, póki co to męczę się z tym submission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tu problem nie leży w systemie staminy, a celności ciosów. Czasami cios minimalnie się prześlizguje nie zadając obrażeń, a w tym samym czasie otrzymujemy cios od przeciwnika. Co za tym idzie dostajemy minus do staminy za cios rzucony w powietrze plus za oberwanie od przeciwnika. Takim sposobem rzucasz 3-4 ciosy dostajesz 2-3 ale celne i twój pasek jest pusty. Jeszcze raz się powołam na mój montaż, wymiana od 0:26, jeśli automatycznie się nie odpali od tej sekundy.

 

Faktycznie, podczas walki nie da się dobrze przypatrzeć. Na filmiku jednak widać doskonale że ciosy w powietrze wiele kosztują, i dobrze :) Może gra mi się jednak spodoba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.easports.com/ufc/news-updates-gameplay/article/ea-sports-ufc-tips-and-tricks-submissions?utm_campaign=ufc-social-global-ic-fb-ufc-tipsandtricks-submissions-060614-fb-text-site-lnch&utm_source=facebook&utm_medium=social&sourceid=ufc-social-global-ic-fb-ufc-tipsandtricks-submissions-060614-fb-text-site-lnch&cid=22135&ts=1402008728163

Jeśli było to sorry

Pełna paleta wykończeń przedstawiona również obrazkowo dla ludzi którzy również dopiero poznają tajniki mma.

Przy okazji dzisiaj tak poważnie przysiadlem się do dema i napisze tak. Po pierwszym dniu gdy wyszło demo miałem różne myśli obawiałem się ze następne moje odpalenie demka pociągnie mnie w stronę negatywnej opinii. Na szczęście z każdym rozegranym pojedynkiem jestem na tak :))Czym więcej się uczę tym bardziej nabieram radochy z gry.

Edytowane przez Dempsey
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie ogarniam tej satimy. Niby jak trzymam R2 i dodatkowo bronię górę lub dół przyciskami to satimy powinno mi nie zabierać. Często mam tak że przeciwnik cały czas atakuję ja robię uniki, zbicia, bloki i mam mniej satimy niż on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie rozumiem odnośnie staminy przecież w tej grze jest jak w życiu . Gram Jonesem i Guss atakuje jak wściekły ja uciekam kontruje lewym prostym i dokładam prawego higha i za chwile on próbuje sprowadzenia ja kontruje jak sie zmeczy wrzucam pare bomb i chłop aż się kręci łatwe KO. Ta gra jest mega na początku byłem przytłoczony a teraz. Już się nie moge doczekać kariery ciekawe jak będzie z opcją treningów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staminy? Ja zawsze myślałem i mówiłem satima. Niech będzie stamina, w każdym razie jak dla mnie to nie jest jak w życiu (prawdziwym). Sam trenuje boks amatorsko i wiem że obrona także zabiera sporo energii. Jednak nie może być tak że dwóch zawodników ( załóżmy w dobrej kondycji) walczących ma tak różne pobory energii. Jeśli koleś atakuję non stop to ten broniący ma więcej energi, staminy. Ja rozumiem że jak mój zawodnik ( gram murzynem) broni się za gardą, szczelną to powiedzmy że adrenalina mu zjada stamine. Jednak jak robię uniki, zejścia (które w tej grze wyglądają komicznie) zbicia to nie ogarniam dlaczego zjada więcej staminy niż przeciwnikowi atakującemu. Ja w tej grze jestem słaby, ostanio grałem w UFC undisputed( jakoś tak) - to było ładnę parę lat temu, dlatego zanim wpadnę który przycisk do której kontry, trochę czasu mija. Raz próbowałem iść na przeciwnika tak jak on na mnie po 4 ciosach energii brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aba satima %) Stamina z angielskiego wytrzymałość :biggrin: To tylko gra, nie oczekuj od niej wszystkiego tego co jest w życiu realnym, aby nie dało się spamować cepów na bebechy - bo np w FNC to był wielki body spam fest :D

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa czyli w końcu satima po polsku jest, to dobrze myślałem.

Pewnie że gra nie może być taka jak realna walka. Każdy by czekał na jeden mocny sierp albo kopniak na łeb. Tak jak w strzelankach musisz wystrzelić kilka naboi aby kogoś zabić, tak tutaj kilka ciosów aby kogoś powalić. To mi się podoba. Jednak pobór energii zawodnika powinien być realny. Nie może być sytuacji że zawodnik po wyprowadzeniu serii 4-5 ciosów ledwo stoi na nogach. Umówmy się zawodnik światowej klasy który ma kondycję na kilka 5 minutowych rund może przez kilka minut wyprowadzać akcję non stop i daję radę. Nie piszę tutaj o karykaturach fighterów typu Pudzian.

Ja tam bardziej się boje że ludzie ogarną parter i cały czas będą dążyć do parteru. Łatwiej jest nauczyć się bronić w stójce niż w parterze. Jak na razie cały czas nie kumam jak dokładnie mam uwolnić się z dźwigni czy duszenia. 5 na 4 razy mi się udaje, ale sam nie wiem jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w poprzednich wersjach można było spotkać potworów parteru - ja z nimi żadnych szans nie miałem :biggrin: Za to zawsze był fun jak też trafiłem na zielonego w parterze i było ostre pranie mordy w stójce :)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Łatwiej jest nauczyć się bronić w stójce niż w parterze. Jak na razie cały czas nie kumam jak dokładnie mam uwolnić się z dźwigni czy duszenia. 5 na 4 razy mi się udaje, ale sam nie wiem jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem jak to działa w teorii. Tutorial 3 razy przechodziłem :) Jednak nie rozumiem co z tym lewym drążkiem. Ja to robię tak że próbuję prawym drążkiem dojść do końca linii. Lewy drążek mam przesunąć w kierunku pokazanym podczas wyświetlania. Niestety jest to tak szybko że nie zawsze zdążę przesunąć lewy drążek w wymaganym kierunku. Nawet jeśli mi się uda, to prawy drążek dalej cisnę w poprzednim kierunku? Czy jak pojawi się ikona lewego drążka to prawy także cisnę w stronę lewego?

Edytowane przez handy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się bronisz przed dźwignią/duszeniem to nie używasz lewej gałki. To jest znacznik dla atakującego tylko i wyłącznie. Ty masz tylko za zadanie zapełnić jeden z czterech pasków zanim atakujący przejdzie do kolejnego etapu mini gry. Właśnie kiedy jemu uda się w porę wykonać ruch lewą gałką rozpoczyna się kolejny etap, a ty musisz od nowa napełniać paski.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×