Skocz do zawartości
pablos_83

EA SPORTS UFC

Rekomendowane odpowiedzi

A potrafią kończyć ciosami?

Skoro poddawania trzeba się uczyć a kończyć ciosami można "na jana" to równowaga nie jest zachowana.

Poddania powinny być tak samo proste/trudne jak TKO/KO

 

Pewnie niedługo wrzucą kolejne statystyki. Obstawiam że proporcje będą takie same

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gierka w multi miażdży po prostu :biggrin:

Pograłem dziś może z 10-12 walk.

Nie trafiłem na spamerów czy uciekinierów tylko mam jeden problem w heavyweight(czy jak się to tam pisze) przegrałem tylko raz a w innych wagach jestem klepany jak najman mate.

 

Edit:

Czekam na ligę mam nadzieję że moja praca na 3 zmiany nie przeszkodzi mi w udziale :)

Edytowane przez Tom21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablos_83 - poddania to wyższa szkoła jazdy. Łatwiej kogoś ubić niż poddać.

Statystyki UFC z okazji 20urodzin :

Nokautów – 833
Poddań – 644
Decyzji – 964

 

Jak widać, poddania na ostatnim miejscu.

 

Tom21 - nic nie przeszkodzi. Ustalimy terminarz, powiedzmy co tydzień trzeba będzie zawalczyć 4-5 razy (przykład) i to ma być zrobione w danym tygodniu, możesz zrobić w jeden dzień - choć będzie ciężko, bo wiadomo, każda walka z innym oponentem. Na pewno będzie ciekawie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zawodowym MMA jest poddać jak i ubić jest podobnie łatwo, jeżeli chodzi o zawodników na poziomie.

Statystyki z 20 lat nie są miarodajne bo pierwsze MMA poza Roycem i Taktarovem to była dość prostacka bijatyka

 

 

Ostatnie UFC gale to

2;2

4:3

3:4

3:1

na korzyść poddań

Ostatnie KSW

5:0

 

 

EA zawsze stawiało na stójkę bo gry robią goście od fightnighta.

Parter traktowany po macoszemu. Po co poddawać skoro można dobić.

Benson w ostatniej walce po pięknych ciosach poszedł po duszenie. dlaczego? bo tak jest łatwiej. Ułamek sekundy i przeciwnik klepał

W EA UFC lepiej 2 razy walnąć, nikt nie bawił by się w skomplikowaną minigierkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^jasna sprawa. Wiadomo że rozwój mma poszedł w tą a nie inna stronę, na naszym rodzimym podwórku mamy przykład - większość zawodników od 2-3lat najbardziej przykłada się do BJJ.

Jednak na dzień dzisiejszy statystyki są takie a nie inne, często też pojawiają się gale z 75% dec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zawodowym MMA jest poddać jak i ubić jest podobnie łatwo, jeżeli chodzi o zawodników na poziomie.

Statystyki z 20 lat nie są miarodajne bo pierwsze MMA poza Roycem i Taktarovem to była dość prostacka bijatyka

 

 

Ostatnie UFC gale to

2;2

4:3

3:4

3:1

na korzyść poddań

Ostatnie KSW

5:0

 

 

EA zawsze stawiało na stójkę bo gry robią goście od fightnighta.

Parter traktowany po macoszemu. Po co poddawać skoro można dobić.

Benson w ostatniej walce po pięknych ciosach poszedł po duszenie. dlaczego? bo tak jest łatwiej. Ułamek sekundy i przeciwnik klepał

W EA UFC lepiej 2 razy walnąć, nikt nie bawił by się w skomplikowaną minigierkę

A ty dalej swoje ... Napiszę ci to najprościej jak się da... Większość ludzi unika walki w parterze bo jej nie ogarniają ,więc robią wszystko żeby przeciwnikowi nie udało się zejść do parteru

 

 

^to jest dopiero początek, ludzie nie potrafią poddawać.

 

INFO : Liga powoli nabiera kształtów, zarys graficzny już się pojawił, skrypt też praktycznie ogarnięty(automatyczne uzupełnianie tabel o wynik, rodzaj zwycięstwa itd. itp.). Będą opcje pucharowe, turniejowe. Siedzę teraz nad regulaminem, ustaleniem rankingów. Będzie dobrze  :) Na pewno nie będziemy się nudzić, poza walkami ligowymi/turniejowymi, będzie tez shout do luźnych ustawek na sparingi - wbijasz na stronę, pytasz czy ktoś chętny i jazda. Rozmyślam nad stworzeniem coś na zasadzie TUFa - ale opartego bardziej o walki klanowe.

 
Tylko moja opinia ,ale z jakimiś większymi rozgrywkami wstrzymał bym się w trakcie tego wakacyjnego okresu.  BTW mam nadzieję że każdy będzie miał przypisanego jednego zawodnika bo nie widzą mi się pojedynki Jones vs Jones czy Aldo vs Aldo.. :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Spokojnie, na razie będzie się rozkręcało. Co do zawodników, to będzie losowanie w danej kategorii wagowej, prosta sprawa. W innym wypadku nie miało by to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Spokojnie, na razie będzie się rozkręcało. Co do zawodników, to będzie losowanie w danej kategorii wagowej, prosta sprawa. W innym wypadku nie miało by to sensu.

Może nie takie zwykłe proste losowanie a coś bardziej złożonego? Np każdy mógł by zgłosić listę powiedzmy 5 zawodników których by chciał w kolejności od najbardziej pożądanego , i na podstawie tego losować.

Ewentualnie losowanie kolejności wyboru (nawet mam jeden sprawdzony system do którego każdy ma wgląd i nie da się go oszukać;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w lidze pro evolution soccer, przez chwile nawet moderowałem dział pc. I jedno wiem na pewno, losowanie jest najlepsze, nie ma wybierania, gramy dla przyjemności i dla podnoszenia umiejętności, a wielkiego rozrzutu w danej kategorii wagowej nie ma.

Możesz mi napisać coś więcej o tej drugiej opcji, najlepiej na PW żeby już tu nie spamować.

Edytowane przez INKOGNITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w lidze pro evolution soccer, przez chwile nawet moderowałem dział pc. I jedno wiem na pewno, losowanie jest najlepsze, nie ma wybierania, gramy dla przyjemności i dla podnoszenia umiejętności, a wielkiego rozrzutu w danej kategorii wagowej nie ma.

Możesz mi napisać coś więcej o tej drugiej opcji, najlepiej na PW żeby już tu nie spamować.

Za przeproszeniem ale g#### prawda.. Losowanie nie jest najlepsze, jeśli masz częściowo wolny wybór to możesz pomyśleć nad wybraniem czegoś co pasuje pod twój styl gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ale to jest twoje zdanie, że to "g#### prawda" - grałem z dziesiątkami ludzi, i zdarzali się tacy, co płakali - ale płakali bo nie mogli grać Messim czy innym napakowanym playerem (mówię o PES) innym ta forma przydzielania zespołów odpowiadała.

Edytowane przez INKOGNITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ale to jest twoje zdanie, że to "g#### prawda" - grałem z dziesiątkami ludzi, i zdarzali się tacy, co płakali - ale płakali bo nie mogli grać Messim czy innym napakowanym playerem (mówię o PES) innym ta forma przydzielania zespołów odpowiadała.

Ja się bawiłem w ligę FIfy przez ostatnie 6 lat i jakoś nikt nie płakał że musi grać słabszymi zespołami czy to że było losowanie kolejności wyboru .Narzucenie komuś czegoś co mu totalnie nie leży jest totalną głupotą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, totalna samowolka, i każdy będzie grał Jonsem, Spiderem ? nie żartuj. Albo co drugi będzie stał i walił obrotowy na korpus.

 

Tego nie będzie, takie osoby będą wypraszane, po to chcemy stworzyć community aby unikać tych frajerskich zagrywek - bo to już jest w multi. Coś jak wrzutka na dobieg w fifie czy pes, najbardziej żałosna zagrywka jaka może być.

 

Skoro mówisz, że masz dużo lepszy system, opisz. Zrobimy głosowanie, nie ma problemu - bardzo możliwe że i mi bardziej spasuje niż losowanie.

Ale jeżeli chodzi o granie totalnie nieznanym zawodnikiem, nie ma problemu, ja wszystkie edycje mogę grać najsłabszym zawodnikiem, będzie największa frajda za spuszczenie komuś wpie...

 

Pisz na PW bo zaraz mod wpadnie :biggrin: i będzie krzyczał

Edytowane przez INKOGNITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże koleś ty nie rozumiesz totalnie idei.... Nie mówię o totalnej samowolce....

A LOSOWANIU NIE KONKRETNEGO ZAWODNIKA A KOLEJNOŚCI ICH WYBORU... Masz listę graczy i losujesz to w jakiej kolejności będą wybierać zawodnika dla siebie, dajesz jakiś czas na wybór , jak ktoś nie wybierze w tym czasie to na koniec kolejki , jak nie wybierze 2 raz to wskakuje ktoś z rezerwy...

Unikamy sytuacji kiedy ktoś trafia na zawodnika który mu totalnie nie leży... ja np mam ochotę padem rzucić jak gram wrestlerami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu meczykach online stwierdzam, ze gra nie jest warta tych pieniedzy na chwile obecna. Idzie okres wakacyjny, bedzie mniej czasu na gry, a w wolnej chwili wole jednak ogrywac BF i FIFE.

Moze gre zbalansuja i bedzie mniej irytujaca, moze dodadza jakies tryby z kariera online (marzenie) to do niej wroce jak stanieje.

Sprzedaje poki jest w cenie. Do zobaczenia w innych grach, ale watek na pewno bede sledzil.

 

PS zwolnie awatarek :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, szkoda bo liczyłem na rewanżyk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem typa przewrócić normalnie R1 i prawa gałka po obrocie go góry. Mój zawodnik zamiast przewrócić przeciwnika to założył mu nogę na głowę. Tak się zastanawiam po co? Myślałem że mogę z tego duszenie zrobić, ale nic z tego nie wyszło.

Karierę zacząłem nowym zawodnikiem na pro, tym razem kickbokserem i fajnie się gra. Co prawda unikam parteru bo umiejętności mój zawodnik jak na razie słabe ma. Podoba mi się to że nie można powtarzać walk i trzeba się skupić na walce aby wygrać. Ostatnio już miałem przeciwnika oszołomionego ale myślę sobie po co wygrywać w 1min i odpuściłem. W trzeciej rundzie mnie udusił :) Jakby się dało to bym sobie walkę powtórzył a tak pierwsza przegrana wpadła.

 

Sory że nie odpowiadałem na zaproszenia do gry, ale wczoraj cisnąłem karierę, spodobała mi się.

Edytowane przez handy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bug odnaleziony. Po pierwszym uruchomieniu gry mogłem normalnie stworzyć CAF'a do kariery. Teraz chciałem zrobić nową karierę ściągnąłem Game Face, wchodzę do wpisywania imienia i tyle ekran stoi, nie pojawia się okienko do pisania. Stoi model postaci, porusza się, jest O do cofnięcia się do poprzedniego menu, ale gra nie reaguje. Muzyka gra, dźwięk wciskanego przycisku w menu słychać, ale nic nie da się zrobić poza zamknięciem aplikacji. Robiłem wszystko co możliwe, łącznie z usunięciem wszystkich danych gry z HDD i chmury, ale zawsze gra się tak zatrzymuje przy próbie wpisania imienia lub nazwiska.

 

Jeśli ktoś może niech potwierdzi czy to obecnie bug dla każdego czy u mnie powstała jakaś odosobniona anomalia.

EDIT:
Bug odwołany, jak dałem konsoli odpocząć samoistnie się naprawił. Czyli gra nie współgrała z systemem operacyjnym, bo okienko pisania się nie pojawiało.

Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj przy odpalaniu gry zaczęło wywalać błąd i zamykać grę. Na innych kontach ok się uruchamia. Prawdopodobnie uszkodzony save, dziś pokasuje zapisane dane i zobaczymy czy coś pomoże, bo skasowanie z hdd i ponowna instalacja nie pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garść statystyk.

Widać słaby balans. W prawdziwy MMA tak na moje oko jest więcej poddań niż KO

Skoro znokautować jest 8 razy łatwiej niż poddać to coś jest nie tak

Ja bym racej powiedzial ze 10x latwiej jest w tej grze poddac niz znokautowac. Edytowane przez snosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snosch ma racje, popracowałem trochę nad poddaniami i wchodzą, jak przysłowiowy dzik w sosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem typa przewrócić normalnie R1 i prawa gałka po obrocie go góry. Mój zawodnik zamiast przewrócić przeciwnika to założył mu nogę na głowę. Tak się zastanawiam po co? Myślałem że mogę z tego duszenie zrobić, ale nic z tego nie wyszło.

Karierę zacząłem nowym zawodnikiem na pro, tym razem kickbokserem i fajnie się gra. Co prawda unikam parteru bo umiejętności mój zawodnik jak na razie słabe ma. Podoba mi się to że nie można powtarzać walk i trzeba się skupić na walce aby wygrać. Ostatnio już miałem przeciwnika oszołomionego ale myślę sobie po co wygrywać w 1min i odpuściłem. W trzeciej rundzie mnie udusił :) Jakby się dało to bym sobie walkę powtórzył a tak pierwsza przegrana wpadła.

 

Sory że nie odpowiadałem na zaproszenia do gry, ale wczoraj cisnąłem karierę, spodobała mi się.

 

przecież r1 jest w tym wypadku od poddań z tą nogą na głowie to tak zwana gumowa garda czy jakoś tak dużo zawodników to ma z stylem źródłowym bjj i mozna z tego założyć duszenie trójkątne 

 

edit : już nie długo wbije czarny pas w dywizjach online :D

Edytowane przez paxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako że ze względu na poczte gra mi została do jutra, to postanowiłem wbić pare trofeów. I tak jak wiekszość jest jasna, to mam problem z pewnie najprostszym. Mianowicie z wrzuceniem własnego filmiku. Ktoś może pomóc? :) A drugi to KO przez odbicie od siatki, tyle, że może ktos mnie upewnić w tym czy to musi być kopniak? Bo wygrałem tak, tyle, że przez uderzenie pięścią i trofeum nie wpadło.

 

A tak ogólnie gra po wielu godzinach robi się jednak monotonna. Z CPU na trudnym wystarczy superman punch i nogi, i tylko z Jones nie mogłem wygrać i z jakimś co to sprowadzał do parteru i 2 uderzeniami mnie nokautował.

 

Ktoś pisał, że gra jest trudna bo nie można restartu robić. Ale za to można po nokaucie wziąć quit i powtarzamy dany pojedynek do bólu.

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem typa przewrócić normalnie R1 i prawa gałka po obrocie go góry. Mój zawodnik zamiast przewrócić przeciwnika to założył mu nogę na głowę. Tak się zastanawiam po co? Myślałem że mogę z tego duszenie zrobić, ale nic z tego nie wyszło.

Karierę zacząłem nowym zawodnikiem na pro, tym razem kickbokserem i fajnie się gra. Co prawda unikam parteru bo umiejętności mój zawodnik jak na razie słabe ma. Podoba mi się to że nie można powtarzać walk i trzeba się skupić na walce aby wygrać. Ostatnio już miałem przeciwnika oszołomionego ale myślę sobie po co wygrywać w 1min i odpuściłem. W trzeciej rundzie mnie udusił :) Jakby się dało to bym sobie walkę powtórzył a tak pierwsza przegrana wpadła.

Jak nie można powtarzać walk? W TUF zawsze masz rematch bo bez tego nie przejdziesz dalej :D To taki jakby samouczek, a ten przewrót o którym ty mówisz wykonuje się L1 i prawy analog, R1 jest od submission :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie można powtarzać walk? W TUF zawsze masz rematch bo bez tego nie przejdziesz dalej :biggrin: To taki jakby samouczek, a ten przewrót o którym ty mówisz wykonuje się L1 i prawy analog, R1 jest od submission :)

Rewanż masz tylko w pierwszych 3 walkach. Jak juz jesteś w UFC to go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×