Skocz do zawartości
cwir

Pecetowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Należy dodać, że gracze (tak samo jak ty sam) na PC giną tak jakby szybciej na PS3. Pewnie to przez większą celność i precyzję myszki, ale różnica jest zauważalna. Ja od zawsze grałem na monitorze, blisko od ekranu. Nie mógłbym grać na wielkim telewizorze. Za to na PC mam problem z zauważaniem przeciwników, gra jest tak ładna i szczegółowa że trudno kogokolwiek na Ultra zauważyć. Te cienie, te detale. Na PS3 to wszystko jest papką w której gracze się wyróżniają, na PC tego jakby nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie w każdym.

1. Sterowanie. Pomijając tylko i wyłącznie celowanie, to cała reszta jest wygodniejsza i bardziej intuicyjna na padzie niż na klawiaturze. Wszystko dostępne jednym ruchem któregoś palca, bez gimnastyki. Rzadko mi się myli przycisk albo w niego nie trafiam, co na klawiaturze jest notoryczne. Może i kwestia powrotu do wprawy ale mimo wszystko pad jest wygodniejszy i bardziej intuicyjny.

2. Znajomi. Wiem że to kwestia indywidualna, ale akurat w moim przypadku na PC gram prawie zawsze z randomami. Nawet jak się zgadamy tutaj na jakieś gierki to i tak nie to samo co moi ziomkowie z którymi gram już od początków PS3.

3. Telewizor + kanapa vs monitor + krzesło. Pod tym względem PC zawsze będzie w tyle. Niby da się podpiąć kompa do TV, są klawiatury bezprzewodowe itp, ale za dużo kombinowania i nadal to trochę nienaturalne w porównaniu do siedzienia na kanapie z padem i piwkiem w ręce. Z kolei rozmiar monitora to nadal coś do czego się przyzwyczajam. Mniej widzę i zauważam rzeczy bo strasznie gęsto na ekranie :)

Pozostałe aspekty powodują jednak że BF3 na PS3 tak się ma do tego na PC, jak jakaś gra z PS2 do podobnej na PS3. Generacja do tyłu.

1. Nie przeszkadza mi,ale ja juz wczesniej mialem przygode z grami FPS na kompie (mecze niemilosiernie Borderlands, Future Soldier i wlasnie BF3). Jedyne co musze zrobic to odpowiednio bindowac klawisze na myszce bo klawiaturowa zmiana broni i gadzetow lezy po calosci

2. Tu sie zgodze,ale nie przeszkadza mi to tak bardzo. Zawsze mozna znalezc nowych kolegow na PC

3. Tez nie mam problemu z tym. Lapek + podstawka chlodzaca na lozko i moge grac tak samo wygodnie jak na TV. 17 cali mi wystarcza w zupelnosci. Nawet PS3 zostawilem na rzecz pecetowych gierek,ktore wygladaja i dzialaja lepiej.

Pewnie za jakis czas wroce do PS3 (poprzednio tez mialem dosc dlugi epizod z PC a pozniej powrot do konsoli),ale jak na razie jest przednio. Tylko nie wiem czy kupowac premium bo mam juz na ps3 i srednio mi podeszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Telewizor + kanapa vs monitor + krzesło. Pod tym względem PC zawsze będzie w tyle. Niby da się podpiąć kompa do TV, są klawiatury bezprzewodowe itp, ale za dużo kombinowania i nadal to trochę nienaturalne w porównaniu do siedzienia na kanapie z padem i piwkiem w ręce. Z kolei rozmiar monitora to nadal coś do czego się przyzwyczajam. Mniej widzę i zauważam rzeczy bo strasznie gęsto na ekranie :)

Wszystkie te punkty to kwestia bardzo subiektywna, 1 i 2 szczegolnie wiec do niech sie nie odniose jednak 3 to wbrew pozorom zadne kombinowanie. Zwykle podpiecie HDMI pod TV i voila :). Ja po takiej przesiadce od razu poslalem monitor na allegro i powiedzialem nigdy wiecej, potem kupilem bezprzewodowego pada od Xboxa z odbiornikiem USB i w kazda gre mozna grac komfortowo. Oczywiscie jedyny problem, to lokacja w ktorej ma sie zamiar trzymac sprzet, np do mojego salonu wstep ma tylko laptop, gaming room mam maly, wiec setup idealny, lezak, pad lub k/m w zaleznosci od tego w co gram (albo jedno i drugie, np grajac w BFa wlasnie, jako piechur k/m a jak wsiadam w jet to biore pada w rece ktory jest wlaczony i gotowy do akcji caly czas). :)

Najsmieszniejsze jest to, ze zanim kupilem PC to mialem obawy po 2 letnim uzytkowaniu PS3 o komfort grania, hejtowalem wrecz nawet i bardzo milo sie zaskoczylem.

PS. Poslalem zaproszenie do plutonu, moja postac jest zielona bo rzadko gram w BFa (doswiadczenie jest mimo wszystko po BC2 i dlugim obcowaniu z nim) ale jak sie znajdzie ekipa i jakas ustalona pora to bardzo chetnie.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak 3 to wbrew pozorom zadne kombinowanie. Zwykle podpiecie HDMI pod TV i voila :). Ja po takiej przesiadce od razu poslalem monitor na allegro i powiedzialem nigdy wiecej, potem kupilem bezprzewodowego pada od Xboxa z odbiornikiem USB i w kazda gre mozna grac komfortowo. Oczywiscie jedyny problem, to lokacja w ktorej ma sie zamiar trzymac sprzet, np do mojego salonu wstep ma tylko laptop, gaming room mam maly, wiec setup idealny, lezak, pad lub k/m w zaleznosci od tego w co gram (albo jedno i drugie, np grajac w BFa wlasnie, jako piechur k/m a jak wsiadam w jet to biore pada w rece ktory jest wlaczony i gotowy do akcji caly czas). :)

gdyby to była kwestia tylko podpięcia to dawno już bym podpiął. chodzi o lokację. mam kompa przy biurku głównie do pracy z 3 monitorami, do tego mac, na tv miejsca już nie ma. a przeciągać kabel do TV (który w sumie jest niedaleko) to ledwie początek, musiałbym też kupic pewnie bezprzewodową klawiaturę, przedłużacz do myszki i do joysticka.. za dużo cackania się. poza tym na czymkolwiek byś nie siedział i w jakiej pozycji, k+m nigdy nie będzie wygodniejsza od pada w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone serwery? Szukam tą przeglądarką serwerów na battlelogu, ale mam tam bardzo mało serwerów(nie wiem czemu, filtry powyłączane). Wyszukuje max 30 serwerów pełnych, kilka prawie i reszta puste.

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są chyba jakoś losowo wybierane...sprawdź może za każdym razem masz po prostu inne...ustaw kolejkowanie od serverów z graczami żeby pokazywało najpierw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone serwery? Szukam tą przeglądarką serwerów na battlelogu, ale mam tam bardzo mało serwerów(nie wiem czemu, filtry powyłączane). Wyszukuje max 30 serwerów pełnych, kilka prawie i reszta puste.

Łap moje ulubione serwery: http://battlelog.battlefield.com/bf3/pl/user/deadm4u/servers/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są chyba jakoś losowo wybierane...sprawdź może za każdym razem masz po prostu inne...ustaw kolejkowanie od serverów z graczami żeby pokazywało najpierw...

Takie mam ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że konsole są do grania a piece do pracy itp. ale z tego co widzę po grach to producenci podchodzą do tego trochę inaczej. To na PC gry są lepiej dopracowane a konsole rzucą jakieś ochłapy i tyle. Kupiłem Ps3 dosyć niedawno z resztą głównie z myślą o BFie, wcześniej katowałem gierce na piecach ale po waszych komentarzach stwierdziłem, że nie chce zobaczyć jak wygląda BF3 na pc bo jebne tą czarną skrzynką o ścianę i tak się to skończy. Niestety mój lapek nie da rady dźwignąć nowych gierek dlatego zamiast go wzmocnić czy kupić nowe pc to poszedłem w PS3. Zaczynam się zastanawiać czy nie był to błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś PS3 pod sam koniec tej generacji. Nie żeby PS3 było złe, ale to jakbyś kupował PS2 na rok przed premierą PS3 ;) Ale PS3 nadal ma masę świetnych tytułów, które mają tą konsolę musisz zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem PS3 rok po premierze i wtedy PC to mogło pod stołem się chować jeśli chodzi o gry. Serie Uncharted, Killzone przygniatały. Wiadomo teraz PC dochodzi do głosu bo już Sony pracuje nad nową generacją która wyjdzie za rok/dwa. Jak pojawi się PS4 to blaszaki ponownie przez 5-6 lat będa długooo w tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Deadmau

Masz w tym sporo racji ale powiem ci, że czuję się trochę oszukany tym, że kupuję giercę droższą niż na PC i szarpe się z bugami, szukam kogoś do kilowania przez pół mapy itp :)

A i jeszcze mój stary pctowy kumpel wali ze mnie cały czas beke mówiąc żebym kupował Pieca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem PS3 rok po premierze i wtedy PC to mogło pod stołem się chować jeśli chodzi o gry. Serie Uncharted, Killzone przygniatały. Wiadomo teraz PC dochodzi do głosu bo już Sony pracuje nad nową generacją która wyjdzie za rok/dwa. Jak pojawi się PS4 to blaszaki ponownie przez 5-6 lat będa długooo w tyle

No nie żartuj... nowe konsole będą na poziomie dzisiejszych DOBRYCH komputerów. Takich stworzonych dla wymagających gier, ale konsole nie przegonią PC - nigdy. Jeśli konsole miałby to zrobić to zamiast 2000zł zapłaciłbyś 7000zł w dniu premiery za jedną konsolę. Problemem konsol jest to, że mają zastój techniczny przez cały żywot, a PC ciągle się rozwija, co chwile nowe karty i komponenty wychodzą. A z konsolą co? Nic. Problemem są twórcy gry, którzy zamiast wykorzystać potencjał komputerów, idą na łatwiznę tworząc gry na konsolach i tak powstają porty z konsol na PC.

Masz w tym sporo racji ale powiem ci, że czuję się trochę oszukany tym, że kupuję giercę droższą niż na PC i szarpe się z bugami, szukam kogoś do kilowania przez pół mapy itp :)

A i jeszcze mój stary pctowy kumpel wali ze mnie cały czas beke mówiąc żebym kupował Pieca :)

Gry multiplatformowe zawsze będą lepsze technicznie na PC. Na chwilę obecną - PC górą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, tak czy siak czekam na nowa generacje :)

Edytowane przez Przemowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na to aż twórcy skupią się na fabule i gameplayu a nie na grafice...to by wyszło wszystkim posiadaczom konsoli na dobre...

Ja czekam na to aż twórcy skupią się na fabule i gameplayu a nie na grafice...to by wyszło wszystkim posiadaczom konsoli na dobre...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam tez zawiesza BF'a? Praktycznie co troche albo zwiecha gry albo server timed out :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nah...u mnie działa dobrze...czasami tylko mam że na niektóre rosyjskie servy wejść nie mogę ponieważ cały czas pokazuje "time out"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak mam na jednym francuskim. Dzisiaj sobie gram a tu nagle pulpit i gra nie odpowiada. Ciagle jakies problemy z ta gra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyściutko gra gładko i pięknie. Od kiedy gram na PC tylko raz straciłem połączenie z EA Online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałem jedną akcję (na ruskim serwie) na Sekwanie że zginąłem, był killcam chwilę, a potem jak było menu do respienia się to nic się nie dało kliknąć. W tle walka cały czas trwała, na mapie widać było żołnierzy jak się przemieszczają, kursorem się dało ruszać ale ani klawiatura nie działała ani klikanie. Cośtam pisało po rusku od admina podświetlone ale mojego nicka nie było. Nie wiem czy to bug czy admin coś zrobił. Musiałem przełączyć na Battleloga i zamknąć grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam tez zawiesza BF'a? Praktycznie co troche albo zwiecha gry albo server timed out :/

Ja wczoraj miałem 2 zwiechy. Gram sobie aż tu nagle obraz i dźwięk się zacina. Potem wywala mnie na pulpit i gra nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałem jedną akcję (na ruskim serwie) na Sekwanie że zginąłem, był killcam chwilę, a potem jak było menu do respienia się to nic się nie dało kliknąć. W tle walka cały czas trwała, na mapie widać było żołnierzy jak się przemieszczają, kursorem się dało ruszać ale ani klawiatura nie działała ani klikanie. Cośtam pisało po rusku od admina podświetlone ale mojego nicka nie było. Nie wiem czy to bug czy admin coś zrobił. Musiałem przełączyć na Battleloga i zamknąć grę.

Też tak mam raz na milion...nie musiałeś wyłączać całej gry napisz do kogokolwiek żeby Cię zabił i wtedy po śmierci wszystko wraca do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam raz na milion...nie musiałeś wyłączać całej gry napisz do kogokolwiek żeby Cię zabił i wtedy po śmierci wszystko wraca do normy...

No tak tylko ja już byłem zabity. Poza tym pisać też się nie dało. Klawiatura nie reagowała (oprócz klawisza windowsa), przyciski myszki też, tylko kursor chodził. A runda w tle trwała w najlepsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak masz, ja mam czasami jakieś błędy audio że nie słysze strzałów lub coś dlatego gram najczęściej na polskich serwach i wszystko gładko chodzi ale to i tak rzadko bo na lapku do gier nie ma takiej wygody jak na konsoli. Ostatnio miałem sytuację że ciągle wywalało mnie EA ale resnąłem rutera i wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×