Skocz do zawartości
erwines

Ps Vita - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak usunąć dane z PSstore na konsoli, trofea itp.

Edytowane przez TJHicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się skasować trofików ponieważ są one przypisane do konta. Musiałbyś całkiem nowe konto założyć i grać w gry bez trofików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Vitę i się teraz zastanawiam, czy jest możliwość grania online na PS Vita i PS3 z tego samego konta PSN jednocześnie? I czy obie konsole mogą wtedy grać "ze sobą" (chodzi oczywiście o gry obsługujące cross play, jak np. Ragnarok Odyssey Ace)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sobą się nie da. Próbowałem na Playstation AllStar Battleroyale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Vitę i się teraz zastanawiam, czy jest możliwość grania online na PS Vita i PS3 z tego samego konta PSN jednocześnie? I czy obie konsole mogą wtedy grać "ze sobą" (chodzi oczywiście o gry obsługujące cross play, jak np. Ragnarok Odyssey Ace)?

Możesz grać online w różne gry jednocześnie. Ze sobą nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czy to normalne, ze podczas uruchomienia wyskakuje mi komunikat: baza danych jest aktualizowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz grać online w różne gry jednocześnie. Ze sobą nie.

Niektóre gry pozwalają na granie ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wili23

Nie powinno tak być.

Ja tak mam jak jest update konsoli,chociaż w 3.36 nie miałem tego.

Edytowane przez Krieger616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czy to normalne, ze podczas uruchomienia wyskakuje mi komunikat: baza danych jest aktualizowana?

Jeśli dobrze pamiętam, to takie coś występowało u mnie po każdej zmianie karty pamięci. Przez jakiś czas korzystałem jednocześnie z 32gb i 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre gry pozwalają na granie ze sobą.

Znaczy jak...? Rozumiem, że np w takim Little Big Planet 3 gdzie Vita robiła za kolejnego pada. Myślałem, że koledze chodzi o to, że np włączy jakaś grę co ma online i będzie 2 graczy o tym samym nicku w jakimś lobby.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie posty wyjęte z d00py bez żadnych konkretów a'la kiniol :wallbash: Cierpiąc w bólu przyłączam się do pytania Castiela, znaczy jak, jakie gry ... ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

ostatnio bardzo słabo siedzę w temacie konsol Sony, ale kiedyś gdzieś widziałem na pssite taki news wrzucony i tam był pokazany jakiś chłopak, który dzięki PSVicie mógł grać w szpitalu w gry z PS4, rozumie, że jest to opcja remote play, lecz z tego co wyczytałem na stronie sony to trzeba być podłaczonym do jednej sieci WIFI, więc mógłby mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie to działało ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remote działa na psv tylko poprzez WiFi, nie musi to być jednak ta sama sieć na obu urządzeniach. Konsola najpierw szuka ps4 w sieci do której jest wpięta a następnie przetrzepuje internet szukając drogi do twojego nextgena. Trochę dziwne że nie puścili tej opcji po 3G bo to pewnie by spokojnie ogarnęło zdalny dostęp. Sam kiedyś robiłem próbę połączenia się zdalnie z innego miasta i po 3G z Psv nie chciało puścić a po Wifi na zestawiomym hotspocie z telefonu przy takim samym zasięgu 3g już poszło. Ot co, taki niuans ardon:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem właśnie PSP i teraz tak się zastanawiam na przenośna konsolą, miałem już kupować PSP, ale właśnie przypomniało mi się z tym graniem na taką odległość,bo studiuje a jak wiadomo studentom tv to rzecz obca :D

Więc tutaj moje taknie jeszcze pytania

1. Jak z obrazem i w ogóle płynnością takiego grania

2. Rozumię, że dzięki temu normalnie gram w gry które posiadam na PS4? Czyli mam GTA V na ps4 i normalnie na vicie to chodzi ?

3. Czy Ps4 musi być ciągle włączone czy jakoś można ja włączać i wyłaczać za pomoca PSvity ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Płynność na piątkę, nie zauważam opóźnień. Obraz z racji tego że ekran w Psv jest sporo mniejszy od tv ma wszystko ostre jak żyletka, grałem tak np: w Tomb Raidera i mi oczy chciały wypaść z zachwytu.

2. Masz Ps4 w swoich rękach, możesz grać we wszystko i robić to samo co robiłbyś padem na normalnej obsłudze, pamiętaj jednak że Psv nie posiada guzików L2, L3, R2, R3 i te znajdują się przy połączeniu remote na tylnym touchpadzie vity, wymaga to lekkiego przestawienia się na takie granie.

3. Ps4 musi być w trybie czuwania i można ją z tego trybu wzbudzać zdalnie poprzez PsV.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie posty wyjęte z d00py bez żadnych konkretów a'la kiniol :wallbash: Cierpiąc w bólu przyłączam się do pytania Castiela, znaczy jak, jakie gry ... ?

No nie do końca z d00py, bo taki np. PixelJunk Shooter Ultimate można grać na jednym profilu w online pomiędzy sobą na PS4 i PSV. Oczywiście trzeba na siebie trafić, ale można nawet ludzie w ten sposób boostowali trofea online.

Edytowane przez kiniol78
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, dzięki za info. Co do postu z ciemnego miejsca to chodziło mi o taki wpis na zasadzie; wiem ale nie powiem. Było się wysilić na to jedno zdanie więcej w poprzednim poście i miałoby to więcej sensu :yes:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Płynność na piątkę, nie zauważam opóźnień. Obraz z racji tego że ekran w Psv jest sporo mniejszy od tv ma wszystko ostre jak żyletka, grałem tak np: w Tomb Raidera i mi oczy chciały wypaść z zachwytu.

2. Masz Ps4 w swoich rękach, możesz grać we wszystko i robić to samo co robiłbyś padem na normalnej obsłudze, pamiętaj jednak że Psv nie posiada guzików L2, L3, R2, R3 i te znajdują się przy połączeniu remote na tylnym touchpadzie vity, wymaga to lekkiego przestawienia się na takie granie.

3. Ps4 musi być w trybie czuwania i można ją z tego trybu wzbudzać zdalnie poprzez PsV.

Okej rozumie, czyli jednak większy sens jest brać psvite w sumie niż psp, bo psp juz posiadałem kiedyś, ale ta funkcja dzieki której mogę grać w gry z ps4 na psv bardzo mnie przekonuje, bo gry na psv sa drogie z tego co orientuje ale będę kupować na ps4 i mogł korzystać z psv na studiach a w domu dokańczać na ps4 :) . Pytanie jeszcze jest jeszcze jakieś rozróżnienie modeli i ile taka konsolka nowa moze kosztować zeby nie przepłacać ?

Sa tylko modele z 3G + wifi i samo wifi tak ?

Jakieś zalety modelu 3G nad samym wifi ?

Edytowane przez Aerox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz normalną Psv (nie slim), ma lepszy ekran i według mnie jest pewniejsza, dłużej na rynku itp. Model 3G nie ma szczególnych zalet, większość rzeczy i tak wymaga połączenia po wifi. Nową konsolę powinieneś dostać w okolicy 600-700 zł, wszystko co więcej kosztuje omijaj szerokim łukiem, no chyba że to jakieś ciekawe bundle.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no gdzieś kiedyś słyszałem o tym ekranie możesz jakieś różnice mi podać pomiędzy "slimem" a "fatem" chodzi o wizualne. I jakie sa oznaczenia fata i slima chodzi mi o model

Edytowane przez Aerox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisuję Ci z telefonu, nie da rady tego przeklepać, sugeruję pokopać w tym temacie, była tu dyskusja o różnicach i modelach ewentualnie zapytaj wujka Google :yes:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tak samo z telefonu :D dlatego wypytuje tak, ale jak będę w domu to wujka sie poradzę :)

A ta cena 600-700 to za fata ?

Edytowane przez Aerox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po tyle chodzą, w empikach były ostatnio ciekawe wyprzedaże, psv z kartą 8gb i Assasinem za 599, ogólnie ciężko coś ciekawego trafić od tak, trzeba trochę zapolować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeszcze takie pytanie konsola ma wbudowana pamiec? i mozna ja rozszerzac karta, tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wbudowana pamięć jest tylko na system i podstawowe pierdoły, gry i inne aplikacje już zapisują się na karcie, bez niej ani rusz. No chyba że planujesz pykać tylko w pudełkowe wydania.

No i najważniejsze, skoro masz ps4 to pewnie masz też plusa. Warto już rezerwować sobie gry na psv z subskrypcji bo potem możesz je sobie pościągać na kartę. Ja miałem plusa z rok wcześniej przed zakupem vity, gdy już ją dorwałem to na start miałem prawie 20 tytułów :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×