Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie tak - nikt nie zapowiedzial. A molgby! juz sie rozumiemy? :)

 

 

P.S to co pale to wylacznie moja sprawa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to ze demo (gameplay) ktore na panelu pokazywali bedzie dostepne online do obejrzenia, to 40 minutowe. A to ze newsman ma haluny i czytac nie potrafi to juz nie moja wina xD

Edytowane przez (͡° ͜ʖ ͡°)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie nie ogladac gameplayow z mgs, ale ten jest naprawde

 

qAldDvl.gif

Edytowane przez graqzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wszyscy będą czekać na koniec wakacji.

niektórzy jeszcze czekają na początek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co Kojima jeszcze przed nami ukrywa. Ta rakietowa ręka to ostre ćpanie (ciekawe czy to dokładnie ta sama co Zadornova). Na pewno nie będę z niej korzystał, tak jak z reszty odjechanych gadżetów, bo jednak nie pasują mi do tonu gry. Nigdy w serii nie założyłem na głowę kartonu i tak pozostanie.

55 dni...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co Kojima jeszcze przed nami ukrywa. Ta rakietowa ręka to ostre ćpanie (ciekawe czy to dokładnie ta sama co Zadornova). Na pewno nie będę z niej korzystał, tak jak z reszty odjechanych gadżetów, bo jednak nie pasują mi do tonu gry. Nigdy w serii nie założyłem na głowę kartonu i tak pozostanie.

55 dni...

mam podobny dylemat, gra ma świetne momenty aby za chwilę zepsuć wszystko wstawkami w stylu rakietowa rękawica albo animacje teleport tej snajperki quiet, niestety Kojima co część przemyca humor typowy dla japońców .. brakuje mi tutaj powagi, takie poczucia że grasz w symulator komandosa, jest zbyt mocny nacisk na zabawę, to samo tyczy się tego balonika, nie chce w taki sposób robić swoją bazę, to idiotyczne rozwiązanie rodem z kreskówki. Brakuje mi CQC z którego korzystałem w poprzednich odsłonach dwie animacje walki czy tam dwa komba znane z GZ nie wystarczą, i nie rozumiem dlaczego nie ma kamuflażu? w ten mechanizm sprawiał się świetnie w trójce, czułeś się jak cholerny wąż który musi wyczekać by ukąsić ... podoba mi się otwarty teren, tylko żeby było tam co robic, luks klimat afganistanu i to że jest naprawdę dużo możliwości zrobienia misji, przypomina mi to hitmana - takiego na sterydach przez te gadżety, ale samo planowanie (przypinka C4 do strażnika by wysadzić cel), albo próbuj sciągnąć gościa ze snajpery czy na rambo to strzał w dziesiątkę. Podoba mi się grafika, widać że jest to trochę taki łącznik generacji ale tekstury gra oświetleniem i płynność, po prostu jest realistycznie ... Mam trochę obawy ale wiem że żaden MGS mnie nie zawiódł, a trójka i czwórka to jedne z najlepszych gier w jakie miałem przyjemność .. więc byle do września :biggrin:

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w serii nie założyłem na głowę kartonu i tak pozostanie.

55 dni...

A ci powiem na premierze jedynki przed splinterem jeszcze takiej beki z tego nie było , wyglądało to w miarę realistycznie :) Od dwójki już wkażdej czéści autoparodia trochę z tym kartonem :)

Mi się V podoba taktyka i szerokie spektrum działania ale trochę w ground zros brakowało mi np codeca i tych nie wymuszonych gadek , całej tej otoczki snejkowej jednak wolałbym chyba większą rynne i więcej filmów jak to u hideo . Ogólnie wcale nie ma przeczucia że szykuje sié jakiš mega killer na miarę pierwszych części ale to dobrze chyba , na spokoj ie się ogra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to nigdy nie mialem stycznosci z ta seria. W ps plus byl ground zero. Przeszedlem w 1,5h - a myslalem, ze to pelna gra, a nie jakies demo.

W kazdym razie, historia mimo, ze nie wiedzialem o co c chodzi, to wciągnęła mnie. Szkoda, ze akurat jest to typ skradanki - sam system mi nie podpasowal, ale opowiesc, cutscenki i zapowiedz PP jajka urwala!

Edytowane przez Even

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat MGS to taka seria, w której historię trzeba znać, żeby czerpać z niej jak najwięcej. Kto nie zagrał w jedynkę czy dwójkę nigdy nie zrozumie czym była walka na snajpy w jedynce, czy hejt na Raidena w dwójce. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej.

Dzisiaj mamy YouTube, więc pewnie niejedno streszczenie się tam znajdzie i takie też zalecam. Bo jeśli hasła typu "Les Enfants Terribles", "Diamond Dogs" czy "Fox Hound" nic nie mówią, to trzeba koniecznie nadrobić. Nie mówiąc już o samym Big Bossie, bo 90% myśli że to Solid Snake...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez zdecydowanie zapoznam sie z conajmniej dwoma poleconymi mi tutaj (lub na shoucie) "encyklopediami" MGS. 

Mysle ze mimo wszystko osoby nie majace doczynienia, jesli podpasuje im mechanika beda mogly miec fun. 

 

Wiem ze wielu uwaza ze #PS3-nikogo - niemniej jako posiadacz tej platformy uwazam ze MGS V PP z pewnoscia bedzie lepiej ogrywac na obecnej generacji. Juz w GZ widac bylo pewne bolaczki na stosunkowo malej powierzchni mapy. O ile w nocy (misja GZ) mniej rzucalo sie to w oczy o tyle za dnia gdzie niegdzie pop-up trawy czy innych pomniejszych elementow otoczenia troche doskwieral. 

 

Czekajacym zycze zeby gra spelnila ich oczekiwania, mnie czeka zapoznanie sie z wiedza nt. MGS a potem jeszcze MGS4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe fani pokazują środkowy palec Konami.

 

twinfkojima-490x550.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie wrzesień to zobaczymy jak wiele tych fanów wejdzie w tylek Konami, żeby tylko mieć grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Raidenem beka była z recenzjami pamiętam , w Neo chyba grabarz recenzował i świetnie to zmontował ciężko było się domyśleć że nie ma Snake a w grze . Z drugie strony niezapomniana recka Hiva i te jego 8-- hehe . Ogòlnie niezłe były kontrowersje . Także do premiery obstawiam że to jakiś grubszy viral , Hideo to J.J branży :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy kupią. Ale nikt nie zapomni o tym, że mgs = kojima. A to najbardziej boli konami bo za 6-7 lat będą mieli problem ze sprzedaniem 6. Konami przestanie istnieć i pójdzie w mobile.

Przyjdzie wrzesień to zobaczymy jak wiele tych fanów wejdzie w tylek Konami, żeby tylko mieć grę.

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biznes. Tylko to. Nie ma co sobie mydlić oczu, to uprzedmiotowienie, postawienie tylko na kasę, dotknęło już każdej branży, z którą kiedyś wiązały się emocje i pasja. Gry, tak samo jak muzykę i film, wcześniej też robiło się po to, żeby zarobić. No ale było w tym jeszcze jakieś poczucie przyzwoitości.  Takiej przyzwoitości, która nie pozwoliłaby na to, co zrobiło Konami. Na okładce Rolling Stone pojawia się Kim Kardashian, a z okładki MGS znika nazwisko Kojimy. Smutne znaki ch...wych czasów.  

Edytowane przez Grabeq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy kupią. Ale nikt nie zapomni o tym, że mgs = kojima. A to najbardziej boli konami bo za 6-7 lat będą mieli problem ze sprzedaniem 6. Konami przestanie istnieć i pójdzie w mobile.

 

 

Konami pewnie bedzie klepac PESa i japonszczyzne na lokalny rynek. Gry to tylko jedna galazka z wielu w ktorych dzialaja... wiec firma jako firma nie przestanie istniec ale moze byc kompletnie zmarginalizowana na rynku ktory nas interesuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się jednak wydaję że KONAMI dalej będzie robić swoje, jeżeli The Phantom Pain zarobi wystarczającą ilość pieniędzy to powstanie kolejna cześć.

 

Co do samego Hideo Kojimy, jestem mu wdzięczny za stworzenie tego uniwersum, Metal Gear Solid na PSX to była jedna z tych gier która pochłonęła mnie w całości, następne części już mniej, mimo wszystko gra na zawsze wpisała się w kanon najlepszych gier. Nie wiem jakie były faktyczne przyczyny rozstania się KONAMI z Hideo, niemniej on sam zapowiadał że Phantom Pain to będzie ostatnia cześć serii.

 

Po tym jak bodajże w 2010 roku Hideo Kojima awansował na stanowisko wicezprezydenta Konami DE zaczęły się zgrzyty, z informacji prasowych wynika że jakiś czas później zażądał kolejnego awansu na szczyt władzy, chciał przejąć stołek po Stoshi Sakamoto. Zarząd Konami się jednak nie zgodził, po czym dali mu jasno do zrozumienia że albo odejdzie sam albo go zwolnią. Widocznie relacje między nimi były na tyle napięte że uniemożliwiały dalszą współpracę. Owszem jest tam jakiś sentyment ale to szybko minie.

 

Z miłą chęcią zagrałbym w The Phantom Pain, nie wiem tylko czy się odnajdę, w jakim przedziale czasowym (pomiędzy częściami) rozgrywa się fabuła z najnowszego Metal Gear?

Edytowane przez BulletPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli nie grales w GZ to pomiedzy Peace Walker a Metal Gear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie grałeś w Peace Walkera, to pomiędzy Snake Eater a Metal Gear.

 

 

Po necie krąży już zatrzęsienie spoilerów, mniejszych i większych. Nie chcę psuć sobie niczego, nawet pierwszych 30 sekund gry, dlatego przestałem czytać cokolwiek na temat MGS. Moje jedyne obawy (pomijając opcjonalne głupoty w stylu kobiet na kartonie i rakietowych rąk... rakietowych rąk!) dotyczą terenu, a bardzo mocno się boję, że 3/4 gry spędzimy na monotonnym piachu. 

 

Oskunk-Metal-Gear-Solid-V.png

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jedyne obawy (pomijając opcjonalne głupoty w stylu kobiet na kartonie i rakietowych rąk... rakietowych rąk!) dotyczą terenu, a bardzo mocno się boję, że 3/4 gry spędzimy na monotonnym piachu. 

 

Tego się również obawiam, tereny piaszczyste w nadmiarze mogą zepsuć klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×