Skocz do zawartości
carsonix

Gry z zagranicy z tłumaczeniem PL

Rekomendowane odpowiedzi

To wiem ale jaki powinien mieć numer żeby one byly

Kolego dostałeś odpowiedz na pytanie w PW jak jakis czas temu mnie pytałeś, to samo masz wcześniej w wątku.

Wbijasz w przeglądarce do playstation store przez www w kraju w którym będziesz kupował grę wyszukujesz grę i będziesz miał cusa jako cześć adresu.

Potem robisz to samo dla playstation store dla kraju PL i porównujesz. Jesli cusa są te same i w opisie na obu stronach masz informacje o języku PL to masz juz nr i będziesz mógł szukać gry w lokalnych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj far cry 4 complite edition w niemieckim media cena bardzo opłacalna ale jak sprawdziłem numery na polskim psn i pudelku z grą różnią się czy więc nie ma możliwości aby gra miała polskie napisy ma to być prezent wiec nie mam jak odpalić grę i sprawdzić no i jak z sezon pasem czy można go wpisać na polskim koncie psn

Gra ma numer cusa00246 może miał już ktoś taki egzemplarz i wie jak jest z napisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialbym dołaczyć sie do pytania, czy Rainbow Six Siege zakupiony w UK jest w polskiej wersji językowej - jeżeli ktoś mógłby udzielić odpowiedzi na to pytanie byłbym bardzo wdzięczny. Serdecznie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy Assassins creed syndicate kupione w UK ma polski język?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kopia nie ma:/ przesle wieczorem cusa zebys wiedzial jakiego unikac

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kopia nie ma:/ przesle wieczorem cusa zebys wiedzial jakiego unikac

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok dzięki

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli sprawdzę numer Bles/Cusa gry w Polsce w wersji pudełkowej (posiadającej polskie napisy/dubbing) i porównam go z numerem w PS Store to jeśli będzie taki sam mam pewność, że gra w wersji cyfrowej po pobraniu będzie posiadać pl napisy/dubbing? Przy okazji może warto byłoby pokusić się o jakąś podstronę na pssite z możliwością wpisania tych numerów i sprawdzenia dostępnych wersji językowych bo za chwilę ten wątek na forum będzie liczył kilkadziesiąt stron i przeszukiwanie każdej w poszukiwaniu informacji będzie czasochłonne.

Edytowane przez rafalwysocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli sprawdzę numer Bles/Cuda gry w Polsce w wersji pudełkowej (posiadającej polskie napisy/dubbing) i porównam go z numerem w PS Store to jeśli będzie taki sam mam pewność, że gra w wersji cyfrowej po pobraniu będzie posiadać pl napisy/dubbing? Przy okazji może warto byłoby pokusić się o jakąś podstronę na pssite z możliwością wpisania tych numerów i sprawdzenia dostępnych wersji językowej bo za chwilę ten wątek na forum będzie liczył kilkadziesiąt stron i przeszukiwanie każdej w poszukiwaniu informacji będzie czasochłonne.

 

1. BLES jest dla PS3 te nr nie zawsze pokrywaja sie z tym co w jest w PSS sprawdzilem wiec tutaj troche ciezej wyrokowac.

2. CUSA jest dla PS4 tutaj moje sprawdzanie pokrywalo sie w wiekszosci przypadkow, i tak porownanie takie daje pojecie o wersji jezykowej, niemniej to o czym piszesz a wiec pewnosc ze cyfrak bedzie mial PL to tego nie powinni robic gracze to Sony na stronie produktu powinno miec poprawne informacje (a czesto sa bledne).

3. Ktos musialby sie tym zajac, stworzyc dosc opasla tabelke, i uaktualniac, rownie dobrze mozna to zrobic w excelu online, google doc i udostepnic linka z prawem do odczytu tresci. Jak do tej pory nikomu sie nie chcialo wiec jesli masz czas i checi mozesz sie wykazac. Z tym ze warto by brac pod uwage conajmniej pare krajow EU. UK czesto ma swoje dystrybucje gdzie poza EN nie ma innych jezykow, do DE, SE, DK, NL trafiaja czesto te same wersje (nr CUSA), ale i te moga sie roznic od tego co jest w dystrubucji PL. 

 

Ja mam mala prywatna liste z nastoma pozycjami ktore mnie interesowaly porownujace CUSA w PL i SE ale ta lista nie bedzie zbytnio pomocna tym co szukaja gier ktorych na niej nie ma lub tym co np. mieszkaja w UK (jedyna pomoca jest nr CUSA z PL ale to kazdy moze sobie sprawdzic). 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, aż dziw bierze, że do tej pory nikt takiej strony/skryptu nie stworzył i nie mówię tutaj wyłącznie o polskich użytkownikach, gdyż sprawa dostępności poszczególnych wersji językowych w zasadzie dotyczy mnóstwa krajów na świecie. Dokument w excelu w moim mniemaniu niewiele jednak różniłby się od tego co na forum, może poza tym, że wszystko byłoby umieszczone w kolumnach, a tutaj jest porozrzucane na poszczególnych stronach.

 

Myślałem bardziej nad stroną w której masz możliwość wpisania kodu Bles/Cusa, ale również konkretnego tytułu gry z listą krajów:

 

Wariant 1. Posiadasz kod, wpisujesz go na stronie i otrzymujesz listę języków.

Wariant 2. Wpisujesz tytuł gry, kraj w którym przebywasz i otrzymujesz kody Bles/Cusa z przyporządkowanymi wersjami językowymi przez co wiesz czego szukać czy to na półkach sklepowych czy na ps store.

 

Zastanowię się nad takim rozwiązaniem, bo sądzę, że napisanie skryptu nie będzie wielce problematyczne, większy kłopot byłby z dorzucaniem (co ważne sprawdzonych) informacji, a jasnym jest, że nad takim projektem musiałoby czuwać minimum kilka osób przez co troszkę traci się kontrolę nad tym jakie dane znajdą się na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rainbow six siege w UK bd miało polski język?

Niestety ja nie mialem:/

ale w tej grze nie potrzebujesz j. pl za duzo wiec bierz smialo

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe czy nowe gry z Ubisoftu kupione w UK bedo mialy polskie napisy (The Division i Far Cry Primal)

 

 

ok Far Cry Primal) jest tylko po ANG kupione w UK

Edytowane przez chopers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nowe gry z Ubisoftu kupione w UK bedo mialy polskie napisy (The Division i Far Cry Primal)

ok Far Cry Primal) jest tylko po ANG kupione w UK

Podasz nr bles, lub cusa prosze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podasz nr bles, lub cusa prosze.

CUSA 03310

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiem, ze nie w temacie ale Wy najlepiej bedziecie sie orientowac... Jak dziala wysylka preorderow z amazonu na terenie uk? Chodzi dokladnie o Division:/ myslalem,ze mozna sie spodziewac dzien wczesniej 7.03 aby gra byla na 08.03 zgodnie z data wydania. Nie mam pojecia co robic, bo kasy jeszcze nie sciagli, a jak gre mam miec 08.03 po 13:00 to po prostu pokombinuje gdzies indziej:/

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem że taki temat już istnieje, ale w dziale ps3.

Chciałbym założyć ten temat ponieważ dużo ludzi szuka tańszych gier, a w UK czasami można znaleść naprawdę niezłe promocje. Sam czasami kupuje gry dla kuzyna, który ma 15 lat i woli gry w języku polskim.

Proszę wpisać w komentarzach gry które sprawdziliście, a ja będę się aktualizował listę w pierwszym poście. Dodajcie informacje czy jest polski dubbing czy tylko napisy. Jeśli macie grę podajcie numer CUSA który znajduje się na grzbiecie pudełka od gry.

Pytanie o gry też są miłe widziane, sam pewnie nie raz zapytam o daną grę.

Gry bedą podawane alfabetycznie, forma:

- Tytuł - (SUB/DUB) - CUSA

SUB - napisy PL, DUB - dubbing PL

LISTA GIER:

- Battlefiefield 4 - (DUB/SUB)

- Fifa 16 - (SUB/DUB) - 02126

- Grand Theft Auto V - (SUB)

- Mad Max - (SUB) - 00054

- Star Wars Battlefront - (SUB) - 00634

- Śródziemie: Cień Mordoru - (SUB)

- The Division - (SUB) - 01262

- The Last Of Us - (SUB/DUB)

- Tomb Rider Definitive Edition - (DUB/SUB)

- Uncharted Nathan Drake Collection - (SUB/DUB) - 02344

- Wiedźmin 3 - (SUB/DUB) - 01440

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez sulivein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare uwag:

1. zmien temat moze na bardziej ogolny Europa to nie tylko UK a czesto promocje sa w innych krajach EU lub takie gry sa sprowadzane do PL. 

2. Warto by wkleic domowy sposob sprawdzenia wersji jezykowej przez porownanie URL dla PSS w roznych krajach. (patrz watek w dziale PS3)

3. Jesli podawane beda gry to kluczowy jest tutaj nr CUSA albowiem w samym UK rozne sklepy moga miec rozne wersje tej samej gry i jedna moze miec PL a inna nie. Tak wiec format listy sugerowalbym cos na ksztalt:

CUSA - Tytul - Jaka lokalizacja (dub/sub) - kraj pochodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że mało kto zamawia z innych krajów niż UK i inne regiony wprowadzą tylko chaos. Jest to spowodowane tym, że cieżko odsprzedać grę, która będzie miała okładkę w języku niemieckim, czy holenderskim i do tego Polonia w Anglii jest zdecydowanie najwieksza.

Co do CUSA to mieszkam w Anglii od 4 lat i gram naprawdę dużo. Zamawiałem gry z rożnych części wyspy (ebay, rożne sklepy internetowe) i nigdy wersja nie była inna niż podana na przykład na forum. Zamawiam też gry dla kuzyna który mieszka w Polsce i nigdy się nie zawiódł. CUSA będę podawał na końcu, czyli będzie to tytuł - język - CUSA (jeśli takowy będę posiadał).

Jeśli będzie dużo próśb to możemy dodać inne kraje i zmienić nazwę tematu.

Dziękuje za uwagi :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez sulivein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA V Napisy PL

Śródziemie Cień :Mordoru Game of The Year Edition napisy PL

Dzięki wielkie. Masz może jeszcze te gry, aby sprawdzić numer CUSA?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×