Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wogole slabo pamietasz bo NV nie mial polskich napisow na ps3

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Siary narobilem, właśnie znalazłem plyte NV... na PC. Wstyd, już się zamykam Edytowane przez donsarcasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z moim... piesłem. Odesłałem go do Sanctuarium i zamiast niego zwerbowałem "Silnego". Gdy chcę go wymienić na psa to nigdzie go nie ma. Sprawdzałem wszystkie budy za domkami i jak kamień w wodę. Kurde targał mi kilka ważnych komponentów. Jakieś rady?

 

EDIT: Już nieaktulane :P

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Fallouta 4 można się przyczepić w kwestii oprawy. Ale wizji artystycznej post-nuklearnego Bostonu, zanurzonego w jesiennej aurze z pewnością F4 nie można odmówić. Na potwierdzenie moich słów, cyknąłem kilka naprawdę smakowitych, klimatycznych fotek ;). Takie zdjęcia dla fana post-apokalipsy to prawdziwy rarytas:

 

Fallout_4_20151225113659.jpg

 

Fallout_4_20151226161627.jpg

 

Fallout_4_20151225191925.jpg

 

Fallout_4_20151223212621.jpg

 

Fallout_4_20151226214522.jpg

 

Co wy chcecie od Fallouta 4 :p

 

Dobra, żeby nie było, że spamuje. Nurtuje mnie pewna kwestia dotycząca budowy i odnowy pancerzy wspomaganych. A dokładnie jak naprawiać np. prawą nogę owego pancerza? (w interfejsie świeci się na czerwono, więc chyba uszkodzona). I jeszcze jedno - jak tworzyć drugi pancerz? Musze zbierać osobne elementy (np. Korpus, lewa ręka etc)? Jak tak, to czy potrzebuje osobnej stacji do tego? Byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś to wytłumaczył ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy chcecie od Fallouta 4 :P

Nie wiem czy czytałeś temat przed premierą, ale to właśnie wtedy był największy ból dupy o grafikę w F4. Gra wyszła i jakoś gęby się przymknęły. Wniosek? Po raz kolejny potwierdzają się legendy o niewielkiej inteligencji większości internautów. Z każdą przehajpowaną grą jest taka sama sytuacja - najpierw wychodzą przecieki i zapisy ze streamów w 360p lub gorzej, które wyglądają beznadziejnie. Co głupsi już na tej postawie wysnuwają sobie, że cała gra wygląda beznadziejnie. Co mądrzejsi mówią, żeby dać sobie na wstrzymanie do premiery, a ci jeszcze mądrzejsi po prostu nie mówią nic.

No i wychodzi jak zwykle. A F4 wygląda naprawdę świetnie. Ilość detali w niemal każdej lokacji jest wręcz przegięta, zarówno w skali makro jak i mikro. Jakość może przegięta nie jest, ale jest bardzo wysoka. Zagęszczenie terenu, oświetlenie (w tym zmieniające się warunki wewnątrz zależnie od pory doby+skyboxy widocznie z wnętrz budynków), warunki pogodowe (poranna mgła to jest kosmos), geometria obiektów i fizyka (Najlepszy przykład) - to są kolosalne usprawnienia. Projekt mapy jest rewelacyjny. A dźwięk to już w ogóle wgniata w fotel. Tej grze można wiele zarzucić, ale na pewno nie stronie audiowizualnej.

 

Wiele o porównaniach graficznych do Wiedźmina 3 czytałem i jedynie uśmiechałem się pod nosem z politowaniem, bo choć Wiedźmin wygląda przepięknie, to ma niemalże zero interakcji ze światem. Stworzyć oprawę na takim poziomie jak F4 przy tak dużym stopniu interakcji z każdym detalem, z każdą głupią butelką, skrzynką czy widelcem, gdzie każdy z takich obiektów ma osobny model i osobną geometrię, a do tego gra musi ciągle śledzić i "pod maską" zapamiętać każdą zmianę, jaką gracz wprowadził w danym miejscu? Właśnie dlatego moim zdaniem gry Bethesdy to wielkie osiągnięcia technologiczne, szczególnie na słabiutkich konsolach.

 

Dobra, żeby nie było, że spamuje. Nurtuje mnie pewna kwestia dotycząca budowy i odnowy pancerzy wspomaganych. A dokładnie jak naprawiać np. prawą nogę owego pancerza? (w interfejsie świeci się na czerwono, więc chyba uszkodzona). I jeszcze jedno - jak tworzyć drugi pancerz? Musze zbierać osobne elementy (np. Korpus, lewa ręka etc)? Jak tak, to czy potrzebuje osobnej stacji do tego? Byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś to wytłumaczył ;>

Pancerz naprawia się poprzez stację do niego. Wskazujesz część na liście i na dole ekranu masz napisane, którym przyciskiem się naprawia, teraz nie pamiętam.

Nie za bardzo wiem, o co Ci chodzi poprzez "stworzenie drugiego pancerza". Musisz mieć po prostu drugi frame (nie wiem jak to jest w polskiej wersji - stelaż, szkielet?) i normalnie w dowolnym miejscu i czasie zakładasz na niego części, tak jak przerzucasz przedmioty do i z dowolnego pojemnika. Możesz dowolnie mieszać sobie różne fragmenty z różnych zestawów jeśli chcesz. Wtedy one pojawiają się na stelażu. Stacji potrzebujesz tylko do naprawiania i modowania. Frame możesz znaleźć w różnych sekretnych miejscówkach rozsianych po świecie, z reguły razem z jakimś pancerzem (choć często niepełnym), ale goły frame można też kupić u niektórych sprzedawców za jedyne 4k kapsli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nie do końca tak jak piszesz. Grafika owszem daje radę ale z drugiej strony tyłka nie urywa. W dodatku, biorąc pod uwagę poziom grafiki, na PC ma wymagania absurdalne a na konsolach też nie jest różowo. I nie mam na myśli poziomu detali czy rwania klatek ale wystarczy że się obrócę o 180 stopni to widzę jak teren się doczytuje a obiekty pojawiają się z kilkusekundowym lagiem. By gra nie gubiła klatek potrzebny był patch obniżający detale i likwidujący cienie by w niektórych lokacjach nie klatkowała jak szalona. Czy zapomniałeś już że dungrade zafundowano też pecetowcom? Kolejny raz okazało się że silnik jest stworzony z myślą o wielkich przestrzeniach a w małych lokacjach po prostu nie wyrabia.

Co do tej mitycznej interakcji ze światem i każdym przedmiotem to mamy z tym do czynienia od czasu Morrowinda. Nie ma czym się zachwycać.

Jakość fizyki też jest dyskusyjna jak każdej grze Bethesdy i w każdej grze z otwartym światem. Wiadomo na upartego glitche się znajdzie. Gorzej jak gracz stanie się ich nieświadomą ofiarą.

 

 

Pogodziłem się z faktem że F4 jest pełen uproszczeń i nie do końca mi to odpowiada. I od tego momentu rozgrywka zaczęła dawać mi masę radości. Choć nadal cholernie doskwiera brak śladów SI bo każda walka wygląda tak samo czyli wszyscy biegną w moim kierunku by z bliska walić mi w twarz tym co fabryka dała.

Wiem Siriondel że jesteś fanem F4 ale czasem mógłbyś zdjąć te różowe okulary.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodziło o kwestię artystyczną, a nie o jakość grafiki i detali. Mnie się bardzo podoba pomysł brnięcia w pastelowe kolory (trochę kojarzące się z Bioshock). Przy F3 szło dostać depresji a Stołeczne Pustkowia były moim zdaniem zbyt szaro-bury. F4 mnie kupił tym jesiennym post-apokaliptycznym klimatem. I tak jak wspomniałeś - poranna mgiełka to male mistrzostwo świata.

 

Póki co mnie najbardziej irytują te spadki płynności przy większej rozróbie, ciężko manewrować w takich sytuacjach swoim bohaterem, co doprowadza czasem do szewskiej pasji. I tu jest największa bolączka silnika gry...

 

 

 

 

Pancerz naprawia się poprzez stację do niego. Wskazujesz część na liście i na dole ekranu masz napisane, którym przyciskiem się naprawia, teraz nie pamiętam.

Nie za bardzo wiem, o co Ci chodzi poprzez "stworzenie drugiego pancerza". Musisz mieć po prostu drugi frame (nie wiem jak to jest w polskiej wersji - stelaż, szkielet?) i normalnie w dowolnym miejscu i czasie zakładasz na niego części, tak jak przerzucasz przedmioty do i z dowolnego pojemnika. Możesz dowolnie mieszać sobie różne fragmenty z różnych zestawów jeśli chcesz. Wtedy one pojawiają się na stelażu. Stacji potrzebujesz tylko do naprawiania i modowania. Frame możesz znaleźć w różnych sekretnych miejscówkach rozsianych po świecie, z reguły razem z jakimś pancerzem (choć często niepełnym), ale goły frame można też kupić u niektórych sprzedawców za jedyne 4k kapsli.

 

Dzięki za wskazówki. Coś ogarnę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w falloucie jest tak jak w f3. Akcja dzieje sie nie tylko tam gdzie jestesmy, ale i poza naszym zasiegiem. Tak bylow f3 tytaj chyba tez jest. To tez jakies obciazenie jest.

Wysłane z Samsunga Note 4 N910C

Tez macie prawie caly pasek zapelnienia w bazie zapelniony? Boje sie ze nie starczy mi paska zeby wybudowac wszystko co chce, a baze robie zacna. Normalnie new jersey bedzie.

Edytowane przez FunkdocPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwalaja smieci i nieprzydatne itemy wyrzucajac je na glebe - pasek zaczyna spadac bo gra mysli ze rozbierasz baze ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, świąteczny urlop z rodzinką i konsola pozostawiona w domu 2000 km stąd... Pograłbym w tego F4 teraz. Pozwę Beth jak ten Rusek :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Powiedzcie mi jak zasilić takie bajery jak: telewizorki i terminale? Bo standardowe połączenie czyli generator i słup + kabel w tym wypadku raczej odpada. Więc jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Powiedzcie mi jak zasilić takie bajery jak: telewizorki i terminale? Bo standardowe połączenie czyli generator i słup + kabel w tym wypadku raczej odpada. Więc jak?

Jeżeli w menu budowania przy wymaganiach dotyczących prądu nie ma liczby (tak jak np. telewizor czy niektóre światła), to znaczy że urządzenie działa "bezprzewodowo". Słupy i takie małe łączniki emitują prąd na pewien zasięg niczym WiFi. Urządzenie postawione w zasięgu automatycznie "złapie" prąd. Kładziesz więc taki mały łącznik na dachu albo na ścianie, puszczasz do niego kabel z generatora i masz prąd w domu ;)

Edytowane przez Siriondel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ta gra chodzi w 10 fps, Doszedłem do pewnego etapu no i nie da się grać, pokaz slajdów.

Ok restart gry pomógł,

Edytowane przez kazikosky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: Da się oczyścić każdą miejscówkę w grze? Sprawdzam na mapie i widzę, że niektóre NIE są "Oczyszczone" mimo iż tam byłem i powybijałem wszystkich.

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oczyszczone" to znaczy ze znalazles tam wszystkie kolekcjonerskie przedmioty. Ilosc zabitych przeciwnikow nie ma zadnego znaczenia, po prostu zostaly tam jakies figurki lub czasopisma. Nie jestem pewny ale paliwo do pancerza wspomaganego tez moze sie do tego zaliczac.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co jest slup kolczasty? Tylko dla ozdoby? Na razie stosuje go jako kolumna podtrzymujaca elementy budowli ktore nienaturalnie wisza. Taki tip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż dzisiaj skończyłem fallouta 4 po raz drugi tym razem po stronie mineatów. Jest to opcja o wiele słabsza niż po stronie bractwa gdzie w niektórych misjach można poczuć się jak podwójny agent a wątek z paladynem Dansem potrafi wzbudzić emocje. Teraz już poczekam na dodatki bo przepustka sezonowa już jest:) Macie jakieś opinie co do przejścia gry po stronie instytutu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączyłem do Mineatów i do Trasy. Zobaczymy co z tego będzie. Mam nadzieje, że nie ma za to jakiś konsekwencji (w sensie, ze należysz do dwóch innych grup).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączyłem do Mineatów i do Trasy. Zobaczymy co z tego będzie. Mam nadzieje, że nie ma za to jakiś konsekwencji (w sensie, ze należysz do dwóch innych grup).

Nic się nie stanie. Możesz jednocześnie należeć do wszystkich frakcji i nikomu to nie będzie przeszkadzać, o ile nie zrobisz zbyt wiele zadań dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie. Możesz jednocześnie należeć do wszystkich frakcji i nikomu to nie będzie przeszkadzać, o ile nie zrobisz zbyt wiele zadań dla nich.

Tylko ze aby skonczyc fabule to jednak musi zrobic te "zbyt wiele zadan" wiec cos sie jednak stanie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wtedy inni się pogniewają niezależnie od tego czy do nich należy czy nie. Kolega się obawiał, czy samo należenie do kilku różnych frakcji ma negatywne konsekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi się właśnie podobało jak instytut dawał zadania a my ostrzegamy bractwo stali i nagle nie wiadomo skąd powstaje sieczka. normalnie niczym w tym filmie "infiltracja":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie pancerza wspomaganego. Używaliście go od początku gry ?  Ja na razie całkowicie go odpuściłem, takie zabawki powinny pojawiać się po 75% gry a nie w 1 czy 2 misji. Strach to używać żeby nie popsuć sobie funu z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie pancerza wspomaganego. Używaliście go od początku gry ?  Ja na razie całkowicie go odpuściłem, takie zabawki powinny pojawiać się po 75% gry a nie w 1 czy 2 misji. Strach to używać żeby nie popsuć sobie funu z gry.

 

Ja używam pancerzu wspomaganego tylko jak chcę odbić jakaś naprawdę trudną miejscówkę, lub gdy nie radze sobie z elitami.

Edytowane przez Kentucky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi post pod postem, ale kurde w Falloucie 4 irytuje mnie jedna rzecz, która okropnie uprzykrza mi frajdę z gry. Otóż, co chwilę jestem przepełniony! Zaczyna mnie to trochę wnerwiać i odechciewa się zbierać komponenty o przedmiotach legendarnych już nie wspominając. No kurde, wezmę jedną rzecz i już biegać nie mogę! Strasznie irytujące. Zapytacie - przetwórz przedmioty w dziale "śmieci". Otóż nie - wszytko mam wyczyszczone do zera. Stal, drewno, aluminium trzymam w osobnych skrzynkach obok warsztatu, żeby nie obciążać postaci. To jakiś bug czy co? Jak sobie z tym poradziliście?

 

Pies też wszystkiego nie uniesie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi post pod postem, ale kurde w Falloucie 4 irytuje mnie jedna rzecz, która okropnie uprzykrza mi frajdę z gry. Otóż, co chwilę jestem przepełniony! Zaczyna mnie to trochę wnerwiać i odechciewa się zbierać komponenty o przedmiotach legendarnych już nie wspominając. No kurde, wezmę jedną rzecz i już biegać nie mogę! Strasznie irytujące. Zapytacie - przetwórz przedmioty w dziale "śmieci". Otóż nie - wszytko mam wyczyszczone do zera. Stal, drewno, aluminium trzymam w osobnych skrzynkach obok warsztatu, żeby nie obciążać postaci. To jakiś bug czy co? Jak sobie z tym poradziliście?

Pies też wszystkiego nie uniesie..

Jest kilka perkow ktore troche pomagaja. Ja robilem tez do kazdego elementu pancerza dodatkowe kieszenie. No i poziom sily tez ma znaczenie.

Ps. Na przyszlosc edytuj posty :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rosomakoborsuk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×