Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

toreso, możesz go osiągnąć po skończeniu wątku fabularnego, ale spokojnie uda Ci się przed

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o zlecenie "Zaginieni Górnicy":

Jest to quest w którym badamy kopalnie rudy, gdzie troll zabił górników bo weszli mu na chatę ;) Czy udało się komuś zakończyć tego questa nie zabijając trolla? Przy pierwszym przejściu gry po prostu go zabiłem, toteż teraz chciałem puścić mu płazem, troll w podzięce dał mi 50 koron, rudę itd po czym po cut-scenie zaczyna mnie atakować a cel zmienia się na Zabij trolla. Wydaje mi się że to jest bug, bo jakoś nie chce mi się wierzyć że Geralt chce w ten sposób podejść trolla i jeszcze wyciągnąć od niego kasę przed jego zabiciem :P Zresztą to troll po prostu zaczyna atakować, tak jakbyśmy w opcji dialogowej wybrali zabicie. W trakcie walki teraz zginąłem i cofnęło mnie do samego początku więc znowu z nim gadałem i za drugim razem również mnie zaatakował.

 

Gdyby komuś udało się zrobić to zlecenie nie zabijając trolla to dajcie znać (w spolerze ofc) jaka jest reakcja na to w wiosce, Geralt okłamuje zleceniodawce czy mówi otwarcie że oszczędził trolla?

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

 

Są trzy możliwości wykonania tego zlecenia i Ty chyba masz bug

 

  1. Jeżeli zdecydujesz, że go oszczędzisz, dostaniesz 50 novigradzkich koron oraz dwie rudy srebra, ale po powrocie do zleceniodawcy nie dostaniesz nagrody.
  2. Jeżeli zdecydujesz, że go zabijesz, będziesz mógł zebrać z jego ciała składniki, trofeum oraz unikalny miecz stalowy Caroline.
  3. Jeżeli powiesz trollowi, że nie masz zamiaru go zabijać, ale po skończonej rozmowie i tak to zrobisz, to otrzymasz zarówno 50 novigradzkich koron i dwie rudy srebra, jak i składniki z trolla, trofeum oraz unikatowy miecz stalowy Caroline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o zlecenie "Zaginieni Górnicy":

Jest to quest w którym badamy kopalnie rudy, gdzie troll zabił górników bo weszli mu na chatę ;) Czy udało się komuś zakończyć tego questa nie zabijając trolla? Przy pierwszym przejściu gry po prostu go zabiłem, toteż teraz chciałem puścić mu płazem, troll w podzięce dał mi 50 koron, rudę itd po czym po cut-scenie zaczyna mnie atakować a cel zmienia się na Zabij trolla. Wydaje mi się że to jest bug, bo jakoś nie chce mi się wierzyć że Geralt chce w ten sposób podejść trolla i jeszcze wyciągnąć od niego kasę przed jego zabiciem :P Zresztą to troll po prostu zaczyna atakować, tak jakbyśmy w opcji dialogowej wybrali zabicie. W trakcie walki teraz zginąłem i cofnęło mnie do samego początku więc znowu z nim gadałem i za drugim razem również mnie zaatakował.

 

Gdyby komuś udało się zrobić to zlecenie nie zabijając trolla to dajcie znać (w spolerze ofc) jaka jest reakcja na to w wiosce, Geralt okłamuje zleceniodawce czy mówi otwarcie że oszczędził trolla?

 

Si Troll żyje, bo stwierdziłem, że miał rację  :P

 

A ta decyzja będzie pomocna w innym zadaniu...

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem to chyba wczoraj, oszczędziłem trolla i powiedziałem o tym zleceniodawcy, wpienił się i nic nie dostałem, a i pewnie punktów doświadczenia też mniej weszło

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to szkoda bo chciałem go oszczędzić, również uważam że racja była po jego stronie, poza tym trolle są tak fajne że szkoda zabijać... No ale nie chce mi się już próbować z innego zapisu próbować podchodzić jeszcze raz, trudno, wyszło że dostałem od trolla w podzięce podarunek i jeszcze nagrodę za jego zabicie. Jako osłoda może być :P Swoją drogą dziwny bug, mogłem sprawdzić czy coś by nie przeskoczyło gdyby uciekł z jego groty ale raczej jak już jako cel wskoczyło zabij to pewnie nie było odwrotu.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo wcześniej nie zwróciłem na to uwagi 

Czy za poszukiwania wiedźmińskich schematów i za inne zadania z szukaniem skarbów dostaje się punkty doświadczenia ??  

Wiem że za szare zadania są tylko minimalne ilości punktów a jak jest z tymi ?? Bo włąsnie znalazłem cały podstawowy zestaw schematów na niedźwiedzia zbroje zadanie było na zielono i punktów nie dostałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, doświadczenie wpada tylko za misje główne, poboczne i zlecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie.

Przed rozpoczęciem gry zaznajomiłem się głównie z "problemami" Gwinta.

Jest to tak wielka gra, że nie chciałbym czegoś na starcie spieprzyć.

Proszę weteranów o garść porad na start.

Jak ułatwić sobie zdobywanie xp, gdzie warto na początku iść, co odpuścić. Wątki nieodwracalne. Itp itd.

Obiecuję pomocnym dobre piwo priorytetem po podaniu namiarów w PW :-)

Podchodzę do tej gry jak pies do jeża ze względu na brak czasu (rodzina, praca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałem zapytać czy występuje u was problem przy zadaniu "Statułetka żołnierza"  znajdujemy się w opuszczonym domu z Triss ale nie ma żadnej interakcji, ktoś ma podobny problem?

Edytowane przez manoszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, no to musimy poczekać na kolejną łatkę, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do ludzi w opałach, mianowicie

Czy gdzieś jest więziony kowal z Glińska ? W ogóle występuje kowal w Glińsku ? Pytam, bo w poradniku do gwinta, w kartach losowych jest on tam wymieniany, a w samym Glińsku go nie ma. Jest tylko uratowany przeze mnie kupiec...

Druga sprawa - uratowałem także płatnerza ze wsi Jawornik. Zagrałem z nim w gwinta i po wygranej nie dostałem karty...To oznacza, że mam już wszystkie katy losowe w Velen ?

 

Ponadto macie jakiś namiar na polski poradnik dla trophy hunterów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haobao

 

Ten kowal wydaje mi się, że jest gdzieś na pewno więziony, bo coś mi się kojarzy, że go uratowałem ostatnio podczas czyszczenia mapy ze znaków zapytania.

 

Zaznaczyłem Ci na mapie dwie możliwości, gdzie on się może znajdować.

 

30697598793930664083.jpg

 

 

Wydaje mi się, że jest to ten niżej. Odnajdź zaznaczone miejsca (znaki zapytania u Ciebie) i się przekonaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niżej to kupiec z Glińska :) Więc to na pewno nie on...a ten wyżej to płatnerz ze wsi Jawornik.


Dobrze rozumiem, że jak już nie dostaję kart losowych w Velen to znaczy, że mam już je wszystkie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up źle rozumiesz, bo możesz mieć buga przez patcha 1.07. Na forum cdp ludzie zgłaszają, że zaczęli grę i nie dostają losowych kart (jeśli nie grałeś na skellige, to nie ma opcji żeby nie dostawać kart losowych, gdyż w velen nie ma aż tylu graczy co kart losowych). Sprawdź, czy dostajesz od innych karty z którymi jeszcze nigdy nie grałeś. 

Edytowane przez seba842005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba chodzi mi tylko o okręg Velen. Na Skellige jeszcze nie byłem.

Karty zdobywam zgodnie z tym poradnikiem: http://gwint.weebly.com/. Wszystkie wpadły idealnie, tylko oprócz płatnerza z Jaworników (wygrałem, nie dostałem nic), ale za to dużo wcześniej zdobyłem kartę losową od bodjaże kupca ze Sztygar, o którym nie ma żadnej wzmianki w tym poradniku...

Dlatego też mam wielką nadzieję, że wszystkie karty losowe w Velen już zdobyłem... ?


Może po prostu jest pula kart losowych na daną krainę i w sumie nie ważne z kim się zagra, aby tylko zebrać wszystkie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziwne, bo jak grałem wczoraj to wszystkie inne karty losowe mi powpadały, a na sam koniec u tego płatnerza już nie...

Gram od początku na łatce 1.07 i wszystko do tej pory było ok :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wykonania trofeum strzelec wyborowy, która kusza i które bełty będą najlepsze i gdzie znajdę schematy na nie. I czy np. gra mi zaliczy trofeum jeśli wypiję eliksir na zadawanie więcej obrażeń podczas wykonywania tego trofeum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziwne, bo jak grałem wczoraj to wszystkie inne karty losowe mi powpadały, a na sam koniec u tego płatnerza już nie...

Gram od początku na łatce 1.07 i wszystko do tej pory było ok :/

A moze juz z nim grales ? Ogolnie jest tak ze jesli wygrasz z kims drugi raz dostaniesz jakies losowe przedmioty do craftingu. Natomiast jesli masz juz wszystkie randomowe karty i zagrasz z kims nawet po raz pierwszy dostaniesz tylko kase.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze juz z nim grales ? Ogolnie jest tak ze jesli wygrasz z kims drugi raz dostaniesz jakies losowe przedmioty do craftingu. Natomiast jesli masz juz wszystkie randomowe karty i zagrasz z kims nawet po raz pierwszy dostaniesz tylko kase.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Nie, na pewno nie, bo 2min wcześniej uwolniłem gościa z klatki :D

Czytam internety, znalazłem porady co do kart i takie coś:

"Kolejne do zrobienia to ogrywanie wszystkich spotkanych kupców, barmanów, zielarzy, kowali i płatnerzy. Nie musimy się specjalnie martwić, bo owych graczy jest więcej niż kart, które możemy wygrać."

 

Także jeszcze nie ma dramatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaka to ulga, kiedy można wreszcie czytać zawartość spoilerów :D Grę skończyłem dopiero dziś w nocy, chociaż odebrałem ją równiutko o godzinie 23 w dniu premiery (cóż, dziewczyna, studia, praca dyplomowa, wakacje... po co mi to było? :P). Co do technikaliów to moje doświadczenie jest takie (grałem na każdym patchu), że o ile kolejne łatki poprawiały wbrew temu co się mówi framerate, to dodawały jednak kolejne bugi. Właściwie nie przypominam sobie, żebym trafił na jakikolwiek błąd uniemożliwiający zakończenie zadania na pierwszych trzech wersjach gry. Co innego na 1.07 - tutaj w kilku przypadkach musiałem wczytywać save i przechodzić misję od nowa, a w jednym przypadku (questa z dlc - najgroźniejszy potwór na skellige) musiałem odpuścić go sobie w ogóle. Z dorzuconych po premierze nowości najlepiej oceniam nowy tryb poruszania postacią oraz alternatywny strój dla Yennefer (te dla Ciri, a zwłaszcza Triss to porażka :P).
Z ciekawości: zrobił ktoś podczas gry więcej zrzutów ekranu niż ja? U mnie równiutko 2325 :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem tez wg poradnika i w nim bylo info tylko dwóch kupcach których trzeba uwolnić, i znajdowali sie w innych miejscach, chyba nie każdy uratowany daje kartę, ja uratowałem dodatkowo zielarza w skillige i tez karty nie wygrałem. I jak ktos wspomniał, jest tylko jedna pula karty niezależnie od lokacji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×