Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja wiem jak to wygląda bo też rozkręcałem i też mi raz nie odskakiwał ale mi ta sprężynka się zsuneła jak wcześniej wymieniałem gałkę więc tylko nałożyłem spowrotem i jest git. nic mi nie pękało. w takim wypadku też bym odsyłał, ale pękniętej gumki nigdy :)

Poki serwisy i sklepy nie robia zadnych problemow z wymiana padow ze wzgledu na wytarte/pekniete analogi to trzeba wymieniac tak dlugo jak tylko sie da. Bo pozniej moze sie okazac ze trzeba bedzie za kazda drobna usterka leciec do sklepu po nowego albo kleic klejem i tasma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki serwisy i sklepy nie robia zadnych problemow z wymiana padow ze wzgledu na wytarte/pekniete analogi to trzeba wymieniac tak dlugo jak tylko sie da. Bo pozniej moze sie okazac ze trzeba bedzie za kazda drobna usterka leciec do sklepu po nowego albo kleic klejem i tasma...

 

no nie zgadzam się. nie chciało by mi się wysyłać i czekać na pada jak m się gumka wytrze. wymieniam je sam już w jakieś 5 minut. ale jak kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... albo kleic klejem i tasma...

Albo użyć forumowej szukajki i dzięki know-how Cwira zrewitalizować niewielkim kosztem DS4 w 3-5 minut (nie licząc czasu na dojście przesyłki z UK) :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(nie licząc czasu na dojście przesyłki z UK) 

 

na Allegro już też są (np tutaj). nie wiem co to za sprzedawca i czy na pewno są oryginalne, chociaż tak wyglądają na zdjęciach. za komplet z przesyłką wychodzi 20 zeta więc więcej niż z UK no ale przesyłka krajowa więc szybciej będzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no nie zgadzam się. nie chciało by mi się wysyłać i czekać na pada jak m się gumka wytrze. wymieniam je sam już w jakieś 5 minut. ale jak kto lubi.

 

To dokladnie tyle czasu ile zajmuje mi zostawienie go w sklepie po drodze do pracy - odebranie, to jakies 3 minuty... ;] Dostaję świeżego pada, bez dodatkowych kosztów w postaci przesylki i zakupu gałek, a także bez ryzyka, ze cos spier... ;] Pady mam 2, wiec mogę grać bez komplikacji - jeden tu napisał, ze do tego trzeba miec ze 4 szt., kompletny bezsens... W moim przypadku gumki uwalili koledzy grajac w Fife - dla nich specjalnie kupilem nakladki, a sam na co dzien gram w COD bez nich, bo tak wolę i przy mojej grze ta guma się trzyma.

Swoja drogą, to ciekawe, ze o 3 tyg. czekania na pada piszą ci, ktorzy nie wymianiali - u mnie to trwalo lekko ponad tydzien, i to przez sklep.

 

Powtorzę tym, ktorzy polecają nakładki - nie wszystkim one pasują (m. in. mi), wiec nie jest to takie oczywiste rozwiazanie.

 

Edytowane przez bva_PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dokladnie tyle czasu ile zajmuje mi zostawienie go w sklepie po drodze do pracy - odebranie, to jakies 3 minuty... ;] 

 

super porównanie :). to zrobimy konkurs, postanowimy w tym samym czasie że chcemy wymienić gumki w padzie bo są wytarte i zobaczymy kto szybciej będzie miał gotowego pada...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dokladnie tyle czasu ile zajmuje mi zostawienie go w sklepie po drodze do pracy - odebranie, to jakies 3 minuty... ;] Dostaję świeżego pada, bez dodatkowych kosztów w postaci przesylki i zakupu gałek, a także bez ryzyka, ze cos spier... ;] Pady mam 2, wiec mogę grać bez komplikacji - jeden tu napisał, ze do tego trzeba miec ze 4 szt., kompletny bezsens... W moim przypadku gumki uwalili koledzy grajac w Fife - dla nich specjalnie kupilem nakladki, a sam na co dzien gram w COD bez nich, bo tak wolę i przy mojej grze ta guma się trzyma.

Swoja drogą, to ciekawe, ze o 3 tyg. czekania na pada piszą ci, ktorzy nie wymianiali - u mnie to trwalo lekko ponad tydzien, i to przez sklep.

 

Powtorzę tym, ktorzy polecają nakładki - nie wszystkim one pasują (m. in. mi), wiec nie jest to takie oczywiste rozwiazanie.

 

 

 

"Moje jest mojsze niż Twojsze?"

To że Ty możesz zanieść "po drodze" to masz fajnie. Nie każdy mieszka w Stolycy.

PRAM ma taki "zajob" w reklamacjach że konsole już przyjmuje samo Sony a nie PRAM. Odeszła im wymiana/naprawa konsol i mają teraz same akcesoria więc może być szybciej a nie musi. 

Ogarnij się chłopie. Nie jesteś sam na tym forum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Celowo napisałem o czasie, ktory przeznaczylem na całą "akcję" z wymianą - to do tych, ktorzy twierdza, ze im by sie nie chcialo wymieniac pada... A co w tym takiego wielkiego i czasochlonnego? Poza tymi kilkoma, no juz niech bedzie kilkunastoma, minutami straconymi na oddanie i odebranie pada, to ja w tym nie uczestnicze i palcem nie musze kiwnąc - a przeciez jak przyjdą gałki, to moze sie zdarzyc, ze trzeba je bedzie osobiscie z poczty odebrac ;] No i jest jeszcze ten koszt - grosz do grosza i będzie kokosza... ;]

 

 

"Moje jest mojsze niż Twojsze?"

To że Ty możesz zanieść "po drodze" to masz fajnie. Nie każdy mieszka w Stolycy.

PRAM ma taki "zajob" w reklamacjach że konsole już przyjmuje samo Sony a nie PRAM. Odeszła im wymiana/naprawa konsol i mają teraz same akcesoria więc może być szybciej a nie musi. 

Ogarnij się chłopie. Nie jesteś sam na tym forum.

 

 

Poluzuj kalesony - mieszkam 350 km od Wawy w 80 tys. mieście, więc kula w płot. Zresztą napisałem, ze oddaję DO SKLEPU.

Nie uwazam takze, zebym mial jakis powód do ogarniania - nie wiem tez czego dotyczy uwaga o byciu "samym na forum"...

Edytowane przez bva_PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OK, przepraszam, nie doczytałem że go do sklepu oddajesz a nie bezpośrednio do PRAMu. Tak czy inaczej, część osób kupiła konsolę czy akcesoria w sklepach internetowych.

...już miałem przed oczami kolejnego cwaniaczka któremu udało się szybko załatwić sprawę w PRAMie. ...chyba staje się coraz bardziej zgryźliwy. Jeszcze raz przepraszam że tak naskoczyłem.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo napisałem o czasie, ktory przeznaczylem na całą "akcję" z wymianą - to do tych, ktorzy twierdza, ze im by sie nie chcialo wymieniac pada... A co w tym takiego wielkiego i czasochlonnego? 

 

jak to co jest czasochłonnego??? czekasz na pada minimum tydzień!! to nie chodzi o to ile Ci zajmie wyciągnięcie pada z plecaka i oddanie go w sklepie. nawet jakby serwis kuriera do Ciebie przysłał żeby osobiście pada odebrał z półki obok konsoli to i tak będziesz czekał na naprawionego pada. z głównego argumentu na korzyść zamiany gałek samemu robisz nic nie znaczący argument bo porównujesz do najmniej istotnej części wysyłki do serwisu.

 

jak masz zapasowe gałki to po 5 minutach masz gotowego pada. jak nie masz to zamawiasz na allegro i po ok 2-3 dniach roboczych + 5 minutach masz gotowego pada.

 

jak wysyłasz do serwisu to czekasz aż Ci go naprawią minimum tydzień (chociaż nie chce mi się wierzyć że ktoś równo tydzień tylko czekał na nowego pada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi wlasnie o takie uogólnianie - opisalem SWÓJ przypadek, w ktorym ten tydzien, czy nawet dwa NIE MAJĄ znaczenia. Z kolei dla mnie ważniejsze jest to, ze odbywa się to bezkosztowo i bez mojej ingerencji, która przy jakimś ewentualnym niefarcie mogłaby sprawić, ze gwarancja może zostac odrzucona. Chodzi mi tylko i wylacznie o to, zeby nie uogólniać i cała akcja wymiany nie musi od razu odznaczac jakiejś wielkiej przeprawy - ja nawet nie napisalem, ze to jest lepsze, tylko przedstawiłem swój przypadek... Wiele osób ma 2 pady, o ile nie wiekszość, i pewnie wiele z nich nie czeka w oknie, aż ten serwisowany wróci z wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedł do mnie kolejny pad z wymiany w PRAM'ie (już trzeci) wszystkie chorowały na słabe ogumienie gałek. Zobaczymy jak długo ten wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tymi wymianami to chyba ktos zapomina ze to dodatkowy koszt. Dlaczego mam dokladac do wadliwego sprzetu ktory kosztował 250zl, tylko przez to ze Sony dało dupy? dopóki jest gwarancja jestem za tym zeby odsylać

 

Moj wyslany w zeszly wtorek wczoraj zostal odeslany po naprawie. takze na dzien dzisiajszy PRAM zalatwia gałki w jeden tydzien. Zaraz odsylam drugiego

Edytowane przez evo666
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wymianami to chyba ktos zapomina ze to dodatkowy koszt. Dlaczego mam dokladac do wadliwego sprzetu ktory kosztował 250zl, tylko przez to ze Sony dało dupy? do poki jest gwarancja jestem za tym zeby odsylać

 

Moj wyslany w zeszly wtorek wczoraj zostal odeslany po naprawie. takze na dzien dzisiajszy PRAM zalatwia gałki w jeden tydzien. Zaraz odsylam drugiego

 

nie zapomniałem że to jest dodatkowy koszt, po prostu bardziej szkoda mi czasu niż tych kilkunastu złotych. przecież nikomu nie każę dokładać i wymieniać samemu. nie każdy pewnie też się do tego nadaje. napisałem że dla mnie jest to wygodniejsze rozwiązanie i do wymiany gałek bym nie wysyłał bo robię to sam w 5 minut. gdyby to był jakiś skomplikowany zabieg i czasochłonny to co innego. a to że sony dało dupy nadal nie zmienia faktu że na wymianę trzeba czekać. pokazanie im co się o tym myśli poprzez odsyłkę wadliwego pada pomimo lajtowej (moim zdaniem) usterki też tego nie zmieni że pada miał nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy sprawdzą pada ze nie byl kupowany z zestawem bo tak jak wczesniej pisalem mam drugiego osobno kupionego ale nie mam na niego rachunku bo mi zaginął a pram mu napisal 120 zl za naprawę bez rachunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie zapomniałem że to jest dodatkowy koszt, po prostu bardziej szkoda mi czasu niż tych kilkunastu złotych. przecież nikomu nie każę dokładać i wymieniać samemu. nie każdy pewnie też się do tego nadaje. napisałem że dla mnie jest to wygodniejsze rozwiązanie i do wymiany gałek bym nie wysyłał bo robię to sam w 5 minut. gdyby to był jakiś skomplikowany zabieg i czasochłonny to co innego. a to że sony dało dupy nadal nie zmienia faktu że na wymianę trzeba czekać. pokazanie im co się o tym myśli poprzez odsyłkę wadliwego pada pomimo lajtowej (moim zdaniem) usterki też tego nie zmieni że pada miał nie będziesz.

I nikt ci nie zabrania wymieniac i naprawiac, Twoja sprawa. Wielce nie ucierpialem majac przez tydzien pada w serwisie. Kazdy robi jak mu wygodniej.

Edytowane przez evo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nikt ci nie zabrania wymieniac i naprawiac sobie, Twoja sprawa. Jakoś wielce nie ucierpialem majac przez tydzien pada w serwisie. Kazdy robi jak mu wygodniej.

 

aha. w takim razie po co w ogóle gadka o dodatkowych kosztach?  :dntknw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

aha. w takim razie po co w ogóle gadka o dodatkowych kosztach?  :dntknw:

Bo powtarzasz w kolko jakie to super jak sobie wymieniasz sam, nie jeden to czytajacy pomysli ze jakie to latwe i proste, potem otworzy pada spierniczy go i oprócz kosztów galek dojdzie mu koszt calego pada albo naprawy serwisowej. O straconej gwarancji juz nie wspomne

Edytowane przez evo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo powtarzasz w kolko jakie to super jak sobie wymieniasz sam, nie jeden to czytajacy pomysli ze jakie to latwe i proste, potem otworzy pada spierniczy go i oprócz kosztów galek dojdzie mu koszt calego pada albo naprawy serwisowej. O straconej gwarancji juz nie wspomne

 

A co to ma do dodatkowych kosztów? 

 

Powtarzam bo to jest łatwe i proste. Napisałem poradnik jak to robić i zaznaczyłem że jak ktoś się nie czuje na siłach albo ma dwie lewe ręce to lepiej niech odpuści, poza tym robi to na własną odpowiedzialność. Co nie zmienia faktu że jest to łatwe. Nie chcesz grzebać w padzie i nie przeszkadza Ci czekanie to sprawa jest prosta jak drut. A jak nie boisz się śrubokręta i szkoda Ci czasu to zrób sobie sam to co PRAM też robi w 5 minut + czekanie w kolejce, papierkowa robota i wysyłka w obie strony. 

 

Ewidentnie nie należysz do tej drugiej grupy więc czego Ty chcesz? Przyczepić się? Zaznaczyć jakie to niebezpieczne i nieopłacalne samemu sobie coś naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir, ale PRAM nie wymienia gałek w 5 minut, tylko całe pady na nowe - pojedyncze przypadki napisaly, ze (za przeproszeniem) wymieniono im gałki, ale duza wiekszosc dostala fabrycznie nowe pady... Niedawno zrobilo sie troche halasu o te wymiany samych gałek i PRAM juz raczej do tego nie wroci (oby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dostalem odpowiedz ze sklepu. Wczesniej paczka z padem zaginela i sklep wyslal mi po 21 dniach kolejnego. Po czym listonosz przyniosl 2: tego "zaginionego" (nie zostawil awizo) i kolejnego jako zastepstwo. Napisalem do nich czy chca abym zwrocil tego co sie znalazl i zapytalem o zwrocie na gwarancje tego zjebanego.

Dostalem odpowiedz w stylu: chetnie Ci wymienimy tego uszkodzonego na nowego i zwrocimy koszta wysylki a o tym drugim nic nie wiemy-nie mamy nic w systemie.

£50 w kieszeni i dodatkowy pad za darmoszke! Made my day! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir, ale PRAM nie wymienia gałek w 5 minut, tylko całe pady na nowe - pojedyncze przypadki napisaly, ze (za przeproszeniem) wymieniono im gałki, ale duza wiekszosc dostala fabrycznie nowe pady... Niedawno zrobilo sie troche halasu o te wymiany samych gałek i PRAM juz raczej do tego nie wroci (oby).

 

na nowe pady w zalaminowanych pudełkach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, żeby mój zakupiony wcześniej pad był zalaminowany, ale ten wymieniony posiadał folie zabezpieczajace kolo przycisków i absolutnie nie zadnych sladow uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, żeby mój zakupiony wcześniej pad był zalaminowany, ale ten wymieniony posiadał folie zabezpieczajace kolo przycisków i absolutnie nie zadnych sladow uzytkowania.

 

czy twój zakupiony oraz wymieniony pad były w takim pudełku lub podobnym:

 

ps4-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad, który wymienialem był od konsoli, wiec bez pudla - z serwisu wrócił w takim pudle. Drugi był kupiony osobno, w pudle - tego właśnie oddalem do serwisu, w pudle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×