Skocz do zawartości
INKOGNITO

Batman: Arkham Origins

Rekomendowane odpowiedzi

tak juz po zaproszeniu. przeszedlem cala gre. zostaly tylko misje "kapelusznik" i "uciekinierzy" NG+ i NTJ tez juz przeszedlem. I zaczalem czwarty raz ale dalem ciala bo chcialem szybko przejsc i gralem na latwym a zapomnialem ze latwy nie odblokowywuje NG+ bo tak to moze w NG+ bym ten jeden plik wzial a tu dupa. Musze 5-ty raz grac i pokolei wszystko zbierac zaliczac. rece opadaja.

A propo trybu NTJ to ja sobie na pendrive zapisywalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co to za sztuka exportować sejwy :biggrin: Po co wogóle się za coś takiego brać jeśli ma się zamiar oszukiwać? Ponadto jeśli mas apetyt na platynę to muszę cyba ostudzić Twój zapał - chyba jest trochę trofeów onlajnowych, a mi przez arcyzj@#$ny matchmaking udało się zagrać ledwo 3-4 gry. Niemniej jednak gdybyś planował próbować walczyć online to daj znać - sam chętnie bym pograł, bo sama konstrukcja multi bardo mi się podoba.

 

A akcja z kapelusznikiem po prostu dziwna. Naprawdę żal mi wszystkich którzy nie mogli się cieszyć tą, najlepszą w serii, grą z powodu tych bugów. 

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No bede staral sie splatynowac. Online pare starc juz rozegralem i narazie mi nie podchodzi no ale to pewnie dlatego ze to cos nowego i nie mam jeszcze ogrania. Tak przewaznie jest na poczatku.

Jesli chcesz razem pograc to nie ma sprawy.

Edytowane przez siivvy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu... dopiero za piatym podejsciem sie udalo. teraz tylko te nieszczesne online trophy's.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuch chłopak!

 

Gra przecież ujawnia, ilu jest bossów. Jeżeli lecisz sam wątek główny, to już niedługo Twoje męczarnie dobiegną końca. Wytrzymaj, trzymam kciuki, ściskam pośladki <^..^>

Edytowane przez kovacs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuch chłopak!

 

Gra przecież ujawnia, ilu jest bossów. Jeżeli lecisz sam wątek główny, to już niedługo Twoje męczarnie dobiegną końca. Wytrzymaj, trzymam kciuki, ściskam pośladki <^..^>

Wiem, że ujawnia, ale widzisz szybko było bodajże 2 potem chwile przerwy teraz znowu 2 i nie wiem jak to tam idzie dalej. 

Ja również ściskam poślady żeby dotrwać do końca. Arkham City było lepsze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak HRQ było mega kupą, tak nie wiedzieć czemu zerkam jednak w stronę cold, cold heart. To chyba przez niedosyt Freeze'a i zimowego klimatu w AC.

Jeżeli ktoś się skusi, to z łaski swojej napiszcie proszę parę zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, przeczytałem parę ostatnich stron tematu i widzę że sporo krwi potrafi napsuć zabugowanie tej gry :) Ja szczęśliwie na nic strasznego się nie natknąłem (poza jakimiś drobiazgami typu zacinka przy podnoszeniu jakiegoś gadżetu). No ale do czasu :)  Jako że jestem fanem komiksu oraz całej serii arkham chciałem wykręcić 100% w singlu,no i prawie mi sie udało jednak przy ładowaniu save'a widnieje piękne 99%  :whistling:


 


Porobiłem już wszystko, poszukiwani (Enigma, Anarky, Deadshot i cała reszta) postęp 100%, system mrocznego rycerza, modyfikacje, baza danych, wszedzie pokazuje 100%. Jedyny bug, który mnie dopadł to nie spawnowanie sie dostawcy danych Enigmy na moście Piooners Bridge w trybie NG, no ale w trybie NG+ wszyscy dostawcy sie zespawnowali i dopadłem wszystkich łącznie z tym nieszczęśnikiem z mostu, w trybie wyzwań zdobyłem wszystkie 288 pucharków (w każdym wyzwaniu po 3 pucharki). W statystykach wszystko co można zebrać, zaliczyć podczas rozgrywki jest na maksa, poza jedną rzeczą - ODBLOKOWANE GRAFIKI KONCEPCYJNE 118-120, zapewne to jest ten 1% ale te grafiki odblokowuje sie po zaliczeniu konkretnej rzeczy w grze, a na moje oko wszystko jest już zrobione co zresztą widac po liczbach w menu Dodatki/Statystyki. Ktoś ma jakieś pomysły skąd wziąć ten 1% ???  :biggrin:


Edytowane przez Sherman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W statystykach wszystko co można zebrać, zaliczyć podczas rozgrywki jest na maksa, poza jedną rzeczą - ODBLOKOWANE GRAFIKI KONCEPCYJNE 118-120

Multi grałeś? Z tego co pamiętam, kilka concept artów odblokowuje się w grze wieloosobowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, akurat niebardzo bo mam u siebie chwilowo sytuację że jestem bez neta, ale lada chwila sprawa wróci do normy, więc sprawdzę temat jak będę online, dzięki  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, ale ta gra jest zbugowana, przypomniało mi się, że dostaje się punkty PD za wysłuchanie rad Alfreda i może to odblokuje mi te brakujące grafiki koncepcyjne, a przynajmniej jedną bo jak wspominałem brakuje mi dwóch, nic to nie dało, ale zauważyłem że słuchanie Alfreda to zadanie w jednym trofiku, jako że nie wskoczyło znalazłem inny trofik - użycie wszystkich punktów szybkiej podróży batwingiem i postanowiłem go zaliczyć, zdobyłem pucharek dość szybko i rzeczywisćie odblokowała sie ta nieszczęsna grafika koncepcyjna, NO I TERAZ NAJLEPSZA CZĘŚĆ...w menu ładowania save'a jak i w statystykach wskoczyło 100%, chociaż wg statystyk mam 119/120 grafik, mimo że jak przeglądałem galerie niczego nie brakuje :) brakuje za to jednego slotu w trofeach postaci chociaż w statystykach widnieje 46/46, cyrk na kółkach  :biggrin:  Dobiłem do tego 100%, ale po tym co wyczytałem na temat licznych bugów i błędów w liczeniu tych wszystkich zadań i tego z czym sie sam zetknąłem za dużej satysfakcji mi to nie przyniosło, szkoda troche tej rysy na dobrej grze, bo ogólnie fabuła i całe uniwersum Batmana zrobione jest spoko i  myślę, że dla fana komiksu, Arkham Origins to kupa zabawy, jednak trzeba przyznać, że Rocksteady dostarczało produkt zdecydowanie lepiej dopracowany  :)

Edytowane przez Sherman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj  zaszalałem z Arkham Origins :) Od razu wskakując na głęboką wodę (aaaa, dam HARD!) i do razu dostałem po tyłku :) Zaznaczam, ze nigdy nie grałem w żadną grę z tej serii, toteż w pierwszej poważnej walce z Krokodylem, wyłem do sufitu w akompaniamencie łacińskiej wiązki słownej. Dałem sobie spokój, usunąłem save'a i zaczynam od nowa na NORMAL. O niebo lepiej się gra. 

 

Pierwsze wrażenie mam pozytywne - bardzo klimatyczna gra. Mam jednak pytanie - podczas obijania pysków adwersarzy, na podłodze rozlewa się jakaś maź - kto ja rozpyla? Wrogowie? Acha i mam problem z odróżnieniem misji pobocznych z główną osią fabularną. Nie wiem czy dobrze skojarzyłem, ale znacznik zielony na mapie oznacza główną misje?

 

Fajnie się gra. Nie mogę się doczekać kolejnej sesji z Batmanem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miłych doświadczeniach z Arkham Asylum i City postanowiłem zobaczyć, co tam u Batmana i po 10 godzinach i jakichś 30% gry jestem zaskoczony.

 

Owszem, gra opiera się na starych schematach, ale za to  klimat i muzyka są tu chyba najlepsze w serii. Sam zamysł fabuły jest ciekawy, gdy Batman jest jeszcze nieopierzony i nawet Jokera nie kojarzy. Cutscenki są w końcu świetnie wyreżyserowane i razem z epicką muzyką potrafią czasem wrzucić ciary na plecy :P.

 

Jest trochę wkurzających rzeczy, jak dość częste spadki animacji czy budynki, o które powinno się dać zaczepić hakiem podczas lotu, a nie ma takiej możliwości.

Ogólnie jestem zaskoczony tak słabą powszechną opinią o tej grze. Jeśli chodzi o lokacje i przywiązanie do szczegółów to gra jak na razie trzyma wysoki poziom ustalony przez serię.

 

Na ten moment mogę powiedzieć tyle: nie przejmować się średnią na metacriticu i brać :).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a co daje nowego New Game Plus? Pytanie dla tych, co ukończyli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreca poziom trudności, a większość rzeczy które zdobyles przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem bardzo intrygujący wątek główny w B:AO. Teraz krzątam się po Gotham i zdobywam pliki Enigmy. Patrze na wykaz misjo pobocznych i widzę, że są jeszcze dwa nieodkryte. Jak je odblokować? Pojawią się jeszcze, czy dopiero w NG+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Bo akurat mam problem z misją z Enigmą.

 

Zebrałem już wszystkie pliki danych o wymuszeniach ( w mieście, oraz te w lokacjach), mam 98% i 19/20 zebranych nagrań (aby odtworzyć nagranie, brakuje mi jednego pliku!). Udało mi się zlokalizować ten ostatni - jest on w dzielnicy "Mila rozrywka" a dokładnie w tym wielkim gotyckim kościele. Tylko jak się do niego dostać? Żadne wejście nie podlega bezpośredniej interakcji.. Może mi ktoś wytłumaczyć, jak zdobyć ten ostatni przedmiot? Został mi tylko ten jeden i mam wszystkie, więc szkoda go odpuścić.. HELP!

 

 

A może ta lokacja wiąże się z konkretną misją poboczną? Patrze na dane z misjami i mam jeszcze dwa wolne miejsca. Przypomnę tylko , fabułę już ukończyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie pamiętam dokładnie, więc nie jestem na 100% pewien że o to chodzi, ale kilka pakietów jest ukrytych wysoko, w miejscach na które nie można normalnie się wspiąć i trzeba znaleźć najwyższy pobliski punkt i spróbować tam doszybować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie pamiętam dokładnie, więc nie jestem na 100% pewien że o to chodzi, ale kilka pakietów jest ukrytych wysoko, w miejscach na które nie można normalnie się wspiąć i trzeba znaleźć najwyższy pobliski punkt i spróbować tam doszybować.

 

Ale punkt jest bezpośrednio w lokacji. Czyli, żeby go zdobyć, trzeba wejść do środka jak np. do Gotham Merchant Bank. Tylko jak się do tego kościoła dostać? Czy ta lokacje odblokuje jakaś misja poboczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa już pamiętam - w kościele jest finał misji pobocznej z Black Mask. Tej w której trzeba niszczyć jego zapasy broni czy czego tam jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ukończeniu dalej twierdzę, że gra jest bardzo dobra, ale po jakimś czasie występuję uczucie "deja vu". Oceniłbym na 8+, a obie poprzednie części to dla mnie 9+.

 

Fabuła jest najlepsza z całej serii, bardzo fajnie potraktowali postać Jokera, który mnie już trochę w Arkham City nudził. Batman jest bardziej bezbronny i widać jego ludzką stronę, tym razem bez nadużywania motywu "zmarłych rodziców". Walka w sumie bez większych zmian, nawet gadżety działają tak samo, tylko niektóre inaczej się nazywają. Dodatkowe misje są bardzo podobne do siebie - przeważnie trzeba pobić paru rzezimieszków, wysadzić coś żelem i od czasu do czasu pojawi się jakaś postać z uniwersum Batmana, by przypomnieć, że robisz misję poboczną. Misje z badaniem miejsca zbrodni są ciekawsze, ale też znacznie się od siebie nie różnią.

 

Dość wkurzające są spadki animacji i obiekty o które nie można się zaczepić podczas lotu. Dziwne jest też, że podczas ponad 20 godzin gry nie odblokowałem wszystkich questów pobocznych, mimo że ani razu nie używałem szybkiej podróży (nie licząc wyjścia z batcave) i dużo zwiedzałem Gotham. Trochę szkoda, bo lubię czasem wycisnąć więcej z gry, a jeśli ta zmusza mnie do korzystania z poradników czy YouTube'a, to znaczy, że coś nie do końca wyszło tak jak powinno.

 

Jedynka była dla mnie czymś świeżym w gatunku, dwójka wprowadziła otwarty świat i drobne poprawki, a trójka korzysta z dorobku poprzednich części i dużo nowego od siebie nie dodaje. Mimo braku większych zmian to dalej gra się przyjemnie, a systemowi FreeFlow Combat nie dorównuje żaden inny system walki w grach akcji. Polecam fanom serii.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa już pamiętam - w kościele jest finał misji pobocznej z Black Mask. Tej w której trzeba niszczyć jego zapasy broni czy czego tam jeszcze. 

 

Tylko fakt, faktem, że nigdzie nie uświadczyłem takowej misji pobocznej... porobiłem quest z Kapelusznikiem, Pingwinem, Birdem, Deadshotem i Shivą, Nie miałem żadnego questu pobocznego z Czarna Maską. Czy jest szansa, że w Ng+ się pojawi i dopnę swego z Enigmą?

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NG+ lecisz z wszystkim od zera, więc będzie. Ale misje black mask polegają po prostu na znalezieniu zapasu dragów i oklepaniu mordy oprychów. Po czterech, czy tam pięciu, uzyskujesz dostęp do kościółka i zakończenia questa. Podobnie rzecz wygląda z questami Anarky'ego (bomby o ile pamiętam).

 

Zresztą znalazłem, naprawdę google nie gryzie:

 

Sposób odblokowania misji: Szansa na rozpoczęcie tej pobocznej misji pojawia się w końcowej fazie pobytu w hucie Sionisa znajdującej się w Dzielnicy przemysłowej [Industrial District], a konkretnie tuż po rozprawieniu się z Copperhead. W drodze do wyjścia z huty (początek zadania Uzyskaj sygnaturę elektromagnetyczną Electrocutionera (Acquire Electrocutioner's electromagnetic signature)) Batman zadecyduje o użyciu wybuchowego żelu do zniszczenia zbiornika Czarnej Maski znajdującego się w strefie załadunkowej [Loading Bay].

Wysadź w powietrze wspomniany obiekt i wyjdź na zewnątrz, dowiadując się w międzyczasie, że do zniszczenia jest sześć kolejnych tego typu zbiorników. Do miejsc niszczenia zbiorników możesz docierać w dowolnej kolejności i w celu ustalenia kolejnego celu podróży warto zawsze korzystać z menu zadań pobocznych, albowiem zawiera ono lokalizacje wszystkich miejsc, w których znajdują się zbiorniki

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwna sytuacja. Jestem w NG+ i w zakładkach dotyczących misji pobocznych  mam misje z Enigmą na 96%. A Mimo tego, na mapce pojawił mi się znacznik i pierwszy cel  dotyczący tej misji.. wtf? Mam to brać, skoro mam już 96%? Nie zaważy to na moim postępie nad tą misja? I czy jak tego nie zabiorę, to w kościele będzie ten ostatnio pakiet danych?

 

Musze mieć pewność, bo zależy mi aby dopiąć tą misję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×