Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co się stało, że nagle nigdzie nie ma Logitec Driving Force GT? Jeszcze w listopadzie było sporo ofert za 390zł, a teraz pusto...

No właśnie :) Specjalnie kupiłem ps3 z GT5 tydzień temu i miałem sobie dokupić przed świętami kierownice DFGT i machnąłem sobie homemade pseudo kokpit do kiery:D ale nagle jej nie ma, specjalnie konsola kupiona a Gra leży bo bez kiery nie chcę grać :) Jutro zobaczę w komputroniku na stronie piszą że jest. A czy grał ktoś na Thrustmaster f430 w gt5 i inne ścigałki na ps 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) Specjalnie kupiłem ps3 z GT5 tydzień temu i miałem sobie dokupić przed świętami kierownice DFGT i machnąłem sobie homemade pseudo kokpit do kiery:D ale nagle jej nie ma, specjalnie konsola kupiona a Gra leży bo bez kiery nie chcę grać :) Jutro zobaczę w komputroniku na stronie piszą że jest. A czy grał ktoś na Thrustmaster f430 w gt5 i inne ścigałki na ps 3?

Wczoraj kupiłem DFGT w komputroniku za 499zł. Trochę drogo ale nigdzie nie ma. Była to ostatnia sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie grałem, ale ogólnie o Thrustmasterze F430 mówi się wiele dobrego. Podobno lepszy FFB, lepsze pedały i, co widać od razu - dużo większe łopatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny za DFGT takie teraz ,że zaczynam się zastanawiać czy lepiej nie dozbierać i jakiejś używanej g25 nie wyrwać tylko że nie wiem czy się wciągnę w jazdę na kierownicy i szkoda by było tyle kasy na parę godzin zabawy wywalić. Straszne rzeczy się porobiły przez ta premierę gt 5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wlasnie zauwazylem na allegro nowy stojak wheelstandfor1 co o tym sadzicie?

http://allegro.pl/st...1376537843.html

Kupuję go może nawet dzisiaj ponieważ WSP nie ma, a na święta muszę już grać :D Jeden z użytkowników mówił, że sprawuje się bardzo dobrze i porównywał go z WSP po czym z tych dwóch kupił WSF1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny za DFGT takie teraz ,że zaczynam się zastanawiać czy lepiej nie dozbierać i jakiejś używanej g25 nie wyrwać tylko że nie wiem czy się wciągnę w jazdę na kierownicy i szkoda by było tyle kasy na parę godzin zabawy wywalić. Straszne rzeczy się porobiły przez ta premierę gt 5 smile.gif

Zawsze jak Ci się znudzi granie na kierownicy możesz ją sprzedać i uwierz , że jak zrobisz fajne zdjęcia i opis to sprzedasz ją drożej ;)

Edytowane przez pokero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie jakiegoś how to do stojaka ? :P Moim zdaniem to przegięcie płacić 3/4 ceny kierownicy za samą podstawkę... Gdybym miał jakiś poradniczek to może sam bym coś skołował w wolny dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie jakiegoś how to do stojaka ? :P Moim zdaniem to przegięcie płacić 3/4 ceny kierownicy za samą podstawkę... Gdybym miał jakiś poradniczek to może sam bym coś skołował w wolny dzień :)

KLIK jest sporo stron ale może coś ci podpasuje jest kilka super pomysłów sam z tej strony zrobiłem siedzisko do którego nie mam jeszcze kierownicy hihi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez żartów, poważnie myślicie, że to GT5 spowodowało że wszyscy wykupili DFGT? Jakiś szał...  Poczekam może za pare miesięcy stanieją i będą już dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez żartów, poważnie myślicie, że to GT5 spowodowało że wszyscy wykupili DFGT? Jakiś szał... Poczekam może za pare miesięcy stanieją i będą już dostępne.

tak, to jest pewne :) niedość, że kierownice podrożały od logitecha (mowa zwlaszcza o DFGT i w mniejszym stopniu o G27) to jeszcze podrożały stojaki WSP (duży popyt i koleś nie wyrabia z tworzeniem swojego dzieła.

Co do stojaków to polecam homemade: IMG_2919.JPG:D

Edytowane przez Livio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK jest sporo stron ale może coś ci podpasuje jest kilka super pomysłów sam z tej strony zrobiłem siedzisko do którego nie mam jeszcze kierownicy hihi :)

Haha niektorzy maja pomysly :D facet kupil krzeslo z Ikei, odcial jedna czesc i zrobil z tego stojak! Tanie i nie glupie :P

KLIK jest sporo stron ale może coś ci podpasuje jest kilka super pomysłów sam z tej strony zrobiłem siedzisko do którego nie mam jeszcze kierownicy hihi :)

Haha niektorzy maja pomysly :D facet kupil krzeslo z Ikei, odcial jedna czesc i zrobil z tego stojak! Tanie i nie glupie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mega problem... Jestem bardzo zdenerwowany nim. Otóż wydałem ponad 1k zł na logitech G27 nówke. Dzisiaj przyszła, łądnie podłączyłem do biurka, bo na razie nie mam zadnego standa. No i przez ta kierownice odechciało w ogólę mi się PS3 i jakichkolwiek gier! Nie wiem w czym tkwi problem, kupiłem najlepsza (podobno) kierownice na rynku, a zachowuje się jak jakiś shit z targu od ruskich! Problem mój polega na tym, że jak włączam wsteczny (GT5) to kierownica wariuje na lewo i prawo. Gdy jadę prosto to kierownica sama skręca na lewo i prawo i szarpie, nawet przy prędkościach 40km/h ... gdzie tu realizm? ;o FFB ustawiony na 1 w GT5. W NFS:Shift jest podobny problem z tym telepaniem na boki. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień. Ma ktoś taką kierownice i też taki sam problem?

Edytowane przez Livio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mega problem... Jestem bardzo zdenerwowany nim. Otóż wydałem ponad 1k zł na logitech G27 nówke. Dzisiaj przyszła, łądnie podłączyłem do biurka, bo na razie nie mam zadnego standa. No i przez ta kierownice odechciało w ogólę mi się PS3 i jakichkolwiek gier! Nie wiem w czym tkwi problem, kupiłem najlepsza (podobno) kierownice na rynku, a zachowuje się jak jakiś shit z targu od ruskich! Problem mój polega na tym, że jak włączam wsteczny (GT5) to kierownica wariuje na lewo i prawo. Gdy jadę prosto to kierownica sama skręca na lewo i prawo i szarpie, nawet przy prędkościach 40km/h ... gdzie tu realizm? ;o FFB ustawiony na 1 w GT5. W NFS:Shift jest podobny problem z tym telepaniem na boki. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień. Ma ktoś taką kierownice i też taki sam problem?

Nie ma co się stresować. Tak zachowują sie wszystkie G25/27 a takze DFGT. Kierownica tak sie kręci na boki , tylko wtedy gdy jej nie trzymasz(ja raczej bez trzymanki nie jeżdżę,czy to w realu czy wirtual). Nie przeszkadza to w niczym w grze. Jak bedziesz trzymał kierę w łapkach, to mozesz ustawić nawet silniejszy FF. Ja jeżdże róznie od 3 do 5 i gra się za....scie. To naprawdę świetna kiera, ale nie oczekujmy że bedzie się w każdej sytuacji zachowywała jak prawdziwa kierownica ,w prawdziwym aucie. Tak więc Kolego nie denerwuj się. Z kierą wszystko w porządku, teraz tylko bierz mercedesika SL i na Nurburing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mega problem... Jestem bardzo zdenerwowany nim. Otóż wydałem ponad  1k zł na logitech G27 nówke. Dzisiaj przyszła, łądnie podłączyłem do  biurka, bo na razie nie mam zadnego standa. No i przez ta kierownice  odechciało w ogólę mi się PS3 i jakichkolwiek gier! Nie wiem w czym tkwi  problem, kupiłem najlepsza (podobno) kierownice na rynku, a zachowuje  się jak jakiś shit z targu od ruskich! Problem mój polega na tym, że jak  włączam wsteczny (GT5) to kierownica wariuje na lewo i prawo. Gdy jadę  prosto to kierownica sama skręca na lewo i prawo i szarpie, nawet przy  prędkościach 40km/h ...  gdzie tu realizm? ;o  FFB ustawiony na 1 w GT5.  W NFS:Shift jest podobny problem z tym telepaniem na boki. Próbowałem  wszystkich możliwych ustawień. Ma ktoś taką kierownice i też taki sam  problem?

Drogi kolego, to sa wyscigi a nie szpanerska przejazdzka przez centrum miasta bez trzymanki z na maksa podkreconym bassem  :wacko:, chwyc te kierownice w lapy i zacznij sie cieszyc gra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym logicznym jest, że aby zrobić symulację fizyki trzymanej kierownicy, trzeba użyć pewnych nie realnych oddziaływań,

tak jak w przypadku tegoż właśnie delikatnego kręcenia kółkiem. I tak jak koledzy piszą, nie puszczaj kierownicy.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff dzięki :) myślałem, że to wada jakaś jest... Ale nie ukrywam, że trochę denerwuje mnie to jak jedzie się prosto i próbuje ona na boki latać (czuje to w łapach).

czy na tych pobocznych paskach biało-czerwonych tzw tarkach Wam kierownica czasem nie wibruje? - mowa o GT5, albo przy uderzeniach w inne auto/bandę w ogóle nie wibruje ? :sweat: Czy G25/27 ten FFB ma bardzo głośny? tzn minimalnie trzęsie przykładowo, a w środku w kierze słychać jakby takie "kluk kluk kluk kluk" dosyć głośne, co sprawia głupie wrażenie, że zaraz w środku się coś rozleci :D

Mam nadzieje, że w następnym patchu dodadzą g25/27 do kierownic w pełni kompatybilnych.

Edytowane przez Livio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokonałem właśnie zakupu DFGT (tzn na gwiazdkę dostanę:) czas skasować sejva z gt5 i zacząć zabawę od nowa. Teraz pora na szukanie jakiejś podstawki pod nią (stojaka nie będę na razie kupował). Powiedzcie mi proszę jak szeroko można rozewrzeć "szczęki" DFGT tzn jak gruby blat może ona objąć?Pytam bo kierownica jeszcze u kuriera a moze dzis kupie jakis stolik

Edytowane przez LwiaNerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęki masz mocno regulowane, myślę że nawet 6-7cm blat obejmą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LwiaNerka masz przy mocowaniach takie kostki, które trzeba będzie zdjąć, jak zdejmiesz, to nie ma szans, żeby na jakiś blat nie weszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego krecenia kółka w g27 to jest to po prostu wina gran turismo. Niestety.

W shifcie z tym problemu nie mam. Tak samo FF jest beznadziejny w gt. Niewazne czy dasz sile na 1 czy 10, roznicy duzej nie zauwazysz.

W nfsie z ciekawosci sprawdzilem i bylem mile zaskoczony, ze jednym palcem moglem zrobic obrot kółkiem. Tutaj pewnie i pudzian mialby z tym problemy.

Daj panie by w patchu dodali w koncu obsluge tego logitecha. Moze wtedy zacznie normalnie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego krecenia kółka w g27 to jest to po prostu wina gran turismo. Niestety.

W shifcie z tym problemu nie mam. Tak samo FF jest beznadziejny w gt. Niewazne czy dasz sile na 1 czy 10, roznicy duzej nie zauwazysz.

W nfsie z ciekawosci sprawdzilem i bylem mile zaskoczony, ze jednym palcem moglem zrobic obrot kółkiem. Tutaj pewnie i pudzian mialby z tym problemy.

Daj panie by w patchu dodali w koncu obsluge tego logitecha. Moze wtedy zacznie normalnie dzialac.

siła FF jest tylko w 2 kierownicach ustawialna (DFGT i jakas jeszcze) :P

Wie ktoś czy i gdzie można zmienić kąt obrotu kierownicy w GT5?

Edytowane przez Livio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×