Skocz do zawartości
kill

War Thunder

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie u Sovietów teraz rozwija się I-185, który ma 3x 20mm. Jest pierwszym samolotem z tier III. Ruscy mają wejście w tę grupę z przytupem. A na gałęzi obok siedzi sobie Yak-9tk z 45 mm działem ;) Pewnie ma bardzo mały fire rate, ale odblokuję go kiedyś, żeby zobaczyć jak przecina samoloty jednym pociskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Prawda jest taka że to nie kaliber karabinów lub działek wygrywa starcie. Wiekszy kaliber równa sie mniejsza ilość ammo i większy ciężar samolotu. W starciu h2h liczy się wielkość działek ale jak ktoś ci wejdzie na ogon to czy ma 20 czy 12 nie robi wiekszej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zawszę wychodzę z założenia, że trafiam i to ja siedzę na ogonie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Prawda jest taka że to nie kaliber karabinów lub działek wygrywa starcie. Wiekszy kaliber równa sie mniejsza ilość ammo i większy ciężar samolotu. W starciu h2h liczy się wielkość działek ale jak ktoś ci wejdzie na ogon to czy ma 20 czy 12 nie robi wiekszej różnicy.

 

No oczywiście jest to sytuacja najbardziej optymalna ;) 

 

Ale jak to w życiu bywa różnie... Czasem z boku, a czasem  F2F ;) A nie jednokrotnie przekonałem się, że 20mm w starciu gdy przeciwnik nadlatuje z naprzeciwka ratuje życie (nie raz ja po pierwszych strzałach już uśmiercałem wroga, a jego kule zaledwie lekko mnie drasnęły).

 

Więc wiesz gdybanie o technice i taktyce to jedno, a sama brutalna siła ta drugie ;)

 

Oczywiście popieram to pierwsze, ale 20 mm skutecznie przeciąga szalę na naszą stronę.

 

Jak zawsze są minusy: czyli mniej ammo oraz dłuższy czas przeładowania (na razie latam maszynami z bronią mieszaną czyli np. 4x mniejszy kaliber + 2x 20 mm, ALE ZASTANAWIAM się jak będzie jak przesiądę się na np. 4x 20 mm??).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gram amerykanami. Trzeci tier.Latam P47,Corsairem i Aircobrą. Żaden z tych samolotów nie ma 20 mm działek. Oczywiście najlepszy na czołówke jest P39. 37mm robi swoje. Jak na razie możemy grać tylko arcade mode więc ilość amunicji nie gra zbyt wielkiej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Osobiście gram amerykanami. Trzeci tier.Latam P47,Corsairem i Aircobrą. Żaden z tych samolotów nie ma 20 mm działek. Oczywiście najlepszy na czołówke jest P39. 37mm robi swoje. Jak na razie możemy grać tylko arcade mode więc ilość amunicji nie gra zbyt wielkiej roli.

 

No fakt decydującym aspektem nie jest, ale czasem te 10-15 sekund przeładowania działka 20 mm nawet w trybie Arcade może zaważyć o naszym istnieniu :P

 

EDIT: A i ja preferuję TYLKO ammo typu stealth :D Większy DMG zadaje :P Minus to brakpocisków smugowych czy jak się je tam zwie, które pokazują tor lotu :P

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie rozpoczęcie prac nad kilkoma samolotami, zmniejsza okres ich zakończenia czy bez różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie rozpoczęcie prac nad kilkoma samolotami, zmniejsza okres ich zakończenia czy bez różnicy?

 

W sumie nie mam pojęcia, a czy czasem ta opcja "odkrywania" samolotu może być AKTYWNA w danym czasie TYLKO na 1 modelu, a reszta czeka w kolejce :P

 

PS: Ja się pytam czemu nie ma PL, tak trudno dodać przecież na PC jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem mam w angolach właśnie rozpoczęte prace dla dwóch maszyn i strasznie się to ślimaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie zobaczysz co będzie później :P A jaki tier??

 

Dla uzmysłowienia: części do samolotu takie co mają np. po 4000 exp do odkrycia jak długo odkrywasz?? A samolot aby odkryć musisz zebrać np. 20k czy 30k expa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

II tier, części dość szybko wpadaja, można przejść do innych państw a nadal te maszyny będą się odkrywać? Czy w zależności od tego z jakiego państwa gramy maszynami nad tymi tylko trwają prace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrywasz tylko nacją którą aktualnie grasz. Jeden samolot może być tylko aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do naszych dyskusji na temat działka 20 mm :P

 

https://twitter.com/DigitalMan_PL/status/437964976721235968/photo/1

 

0v0b96o.jpg

 

Ktoś powie, że 20 nie znaczy NIC? :P

 

PS: Nie jestem pro zaznaczam! Bywały lepsze wyniki ale i o wiele gorsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Królowie 20mm to niemcy jak dla mnie, FW 190A5/U2 6x20mm plus "meningeszosy" i nawet PBY na klate tego nie weźmie.
Tylko że nie potrafią skręcać za skarby Krezusa.

Edytowane przez Straws_Stealer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spróbowałem grać na klawiaturze i myszce. Jest bosko :)

Dlatego TACY jak ty PSUJA gre... Bo jakie mam szanse ja na padzie kontra Ty z klawka i myszka... Tfu tfu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS4 grales poprzez klawe i myszke?? Są jakieś dedykowane czy zwykła BT?

Jak ktoś chętny polatać to inv. Ronniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego TACY jak ty PSUJA gre... Bo jakie mam szanse ja na padzie kontra Ty z klawka i myszka... Tfu tfu...

 

Pisałem , że spróbowałem :)

 

@up

Klawiatura Logitech G15 i Mx 518 , wszystko na kablu

 

PS

Dziwne jest to że na myszcze i klawie samolot szybciej reaguje. .

Edytowane przez Twinskillers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś coś na temat Ground Forces na PS4? Jest szansa na premierę w tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na PC na K&M. Próbowałem też na PS4. O dziwo na PC na myszce ludzi katowałem, a na PS4 grając anglikami nie było tak kolorowo. Pierwsza rzecz to to, że angielskie samoloty są słabe ;) a druga to brak wygody. Jednak jest nieporównywalnie łatwiej, a przy tym jeszcze mniej realistycznie. Samoloty latają jak ufo i dopóki w arcade nie zostanie zaimplementowane niszczenie się samolotów przez przeciągnięcia to gra nigdy nie powinna pozwalać na takie pojedynki. Gwóźdź do trumny tej gry to będzie integracja z PC. Już teraz jak gram na PS4 mam wrażenie, że niektórzy przesiedli się na dobre na K&M, bo potrafią ściągać samoloty pierwszą serią i tak jeden za drugim po bardzo ostrych skrętach, a jak dojdzie do fuzji to będzie proporcja 1 na 20 graczy grających na padzie. Czyli szanse na udaną grę będą żałośnie małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee Brytyjskie samoloty słabe?? Spitfire to przecież jest bestia której w walce kołowej nie pokonasz choćbym nie wiem co , jak ci Spit siądzie na tyłku to twoja jedyna nadzieja jest taka że ty też z niego korzystasz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee Brytyjskie samoloty słabe?? Spitfire to przecież jest bestia której w walce kołowej nie pokonasz choćbym nie wiem co , jak ci Spit siądzie na tyłku to twoja jedyna nadzieja jest taka że ty też z niego korzystasz;)

Teoretycznie tak. Grajac w trybie symulacji i na myszce sa dobre, ale częstotliwość strzalu jest strasznie slaba. Zlaszcza w przypadku ciezszych dzial. Ruskie samoloty natomiast sa nie dosc, ze zwrotne to jeszcze maja swietne działa z dobra gęstością kul. Jak wrocilem do brytyjskich samolotow przezylem mały szok. Samoloty potrafily przelatywac miedzy kulami gdzie u ruskich kazda seria była śmiertelna. Na 2 tierze u ruskich mam k/d ratio 4 do 1 gdzie u angliko troche ponad 1 do 1. Pewnie to sie sprowadza do preferowania danych wlasciwosci danego samolotu i w ogolnym rozrachynku bardziej mi pasuja sovieckie maszyny. Na szczescie juz nie dlugo bede mial avro lancastera i na dobre sie uwolnie od tej nacji. Potem juz tylko podroz w stronę Miga pietnastego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rosyjskie samoloty są zwyczajnie brzydkie i to je wyklucza już na starcie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pod względem konstrukcyjnym nie są brzydkie, jednak malowanie pozostawia wiele do życzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś opisać jak zacząć grać? Najpierw wybieram państwo z którego bedę miał dostępne maszyny? Na start mam trzy jakieś tam słabsze skerzydła. Jeżeli ustawię sobie model lotu symulacyjny to wszyscy inni z którymi będę grał też zostaną mi dobrani z tym modelem lotu? Czy mogę dowolnie ustawić klawiszologię na padzie? Trochę słabo mi się lata mając manetkę "gazu" pod prawym analogiem. Wolałbym spust.A może ktoś zna dobry poradnik w naszym języku? Dlaczego nie mogę odpalić misji singlowych? Czy muszę ukończyć cały torturial? Jak ktoś ma chwilę czasu będę wdzięczny za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×