Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie ostatnio PS4 z czego jestem bardzo szczęśliwy. Niechciałbym katować jej za mocno, możecie mi odpowiedzieć na kilka pytań?

1. Czy gry można wyłączyć tylko i wyłącznie wciskając przycisk PS i później opcje/zamknij aplikację?

2. Czy po długim graniu mam odczekać kilka minut zanim wyłączę konsolę?

3. Czy podczas wyłączania/włączania konsoli lepiej jest wyciągnąć płytę?

4. Macie jakieś rady, aby konsola była długo sprawna?

 

Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie ostatnio PS4 z czego jestem bardzo szczęśliwy. Niechciałbym katować jej za mocno, możecie mi odpowiedzieć na kilka pytań?

1. Czy gry można wyłączyć tylko i wyłącznie wciskając przycisk PS i później opcje/zamknij aplikację?

2. Czy po długim graniu mam odczekać kilka minut zanim wyłączę konsolę?

3. Czy podczas wyłączania/włączania konsoli lepiej jest wyciągnąć płytę?

4. Macie jakieś rady, aby konsola była długo sprawna?

 

Dzięki :-)

1.Raczej tak, przynajmniej ja tak robię.

2.Nie czekam nigdy, wyłączam i już.

3.Nie ma potrzeby.

4.Dbać :)

 

Gratulacje z powodu zakupu i udanej zabawy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Tak, chyba że grę jest na płycie.

2 jak włączysz tryb czuwania to sama się odpowiednio schodzi

3 nie.

4 nie grać, nie włączać, trzymać pod kocem. A Tak na serio to graj ile wlezie. Jak ma paść to padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu 2., dodam od siebie, iż po zakończeniu sesji, kiedy konsola jest nagrzana, nie wyłączam jej od razu, tylko pozostawiam na około 10 minut w menu, aby wciąż pracowały wiatraki. Nie ma dowodów na to, iż poprawia to żywotność, ale logicznie rzecz biorąc, jest to dobra praktyka. Wyłączam ją wtedy, kiedy wiatraki przestają chodzić, konsola szybciej się schładza.

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu 2., dodam od siebie, iż po zakończeniu sesji, kiedy konsola jest nagrzana, nie wyłączam jej od razu, tylko pozostawiam na około 10 minut w menu, aby wciąż pracowały wiatraki. Nie ma dowodów na to, iż poprawia to żywotność, ale logicznie rzecz biorąc, jest to dobra praktyka. Wyłączam ją wtedy, kiedy wiatraki przestają chodzić, konsola szybciej się schładza.

Od tego jest tryb uśpienia.

Wiatraki idą aż konsola będzie bezpiecznie chłodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sephi polecasz tak robić? Ja zawsze wyłączam całkiem po sesji i tyle.

Nigdy nie zostawiam w trybie uśpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz.

Ja nigdy nie wyłączam z kolei.

Wiem że w trybie czuwania jak coś patche się ściągną, Save wrzuci w chmurę, no i teraz jeszcze gra się nie wyłączy.

Bloodborne przez tydzień chyba "nie wyłączałem".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał może do czynienia ze stara wersja ps4 tzn CUH 1004 bodajze i ta nowa 1104? Jeśli tak to czy sa jakies zauwazalne różnice w kulturze pracy urzadzenia. Wiem że w nowej wersji zmieniono radiator i jestem ciekawy czy jakoś przekłada to się na głośność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co tu Panowie wypisujecie odnośnie odświeżonych konsol z mocniejszymi bebechami to aż włosy mi się jeżą na głowie... mam nadzieję że to zwyczajna bujda bo zaprzeczyłoby to całkowicie idei tego sprzętu. O ile zrozumiałbym taki krok ze strony MS bo oni zwyczajnie przejście na nową generację spieprzyli (Nie chodzi mi o moc sprzętu tylko o czarny PR związany z pewnymi decyzjami) ale Sony ?? nie ma żadnych podstaw bo podejmować takie decyzje, przecież PS sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, poza tym obecna generacja dopiero nabiera tempa i wydanie ulepszonych systemów wydaje mi się dziwne. Swoją drogą jeśli by się potwierdziło to bym chyba poważnie się zastanowił nad przeproszeniem się z PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wychodziły "poprawione/zmniejszone" wersje. Począwszy od PSOne. Ale nigdy nie były to "mocniejsze" bebechy.

Ale czasy się zmieniły. Postęp technologiczny zapie..dala strasznie. Gdzie jeszcze kilka lat temu ktoś myślał, że telefon będziemy wymieniać co roku, tv co kilka itd.

Branża gier również leci jak szalona i dlatego Sony tak bardzo ciśnie temat streamowania. To rozwiąże problem. Wystarczy taki klient jak np Ps Tv a i z czasem sam Smart TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei czytam tutaj o złamaniu idei konsol itd. :biggrin: Ok. Tylko czemu nie miałoby się to zmienić? Przypomnijcie sobie sporo starsze konsole, wtedy była też inna idea, o której zniknięciu wielu graczy nawet nie myślało. Chodzi mianowicie o słynne "wkładasz płytę i grasz". Teraz raczej już ona nie obowiązuje w branży growej. :biggrin: Konsole ewoluowały, dlaczego teraz musiałoby być inaczej? Czas pokaże, nie ma co dłużej wróżyć z fusów w tym temacie. :)

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale przecież Sony nie kryje się z ideą streamingu oraz z faktem że w założeniu do grania w gry z rodziny Playstation będzie wystarczył TV Sony (z odpowiednim abonamentem) i DualShock 4.

Przecież jest GaiKai czy "Playstation Now" bo sobie tak nazwali, czy OnLive które wykupili ... po woli przygotowują się do streamingu na szeroką skalę. 

 

Poza tym jak by to wyglądało? Nowa i lepsza wersja? Każdy kto kupił poprzednią "wersję' czułby się oszukany.

Jedyne tanie, logiczne rozwiązanie które by przyspieszyło konsole oraz dawało możliwość "upgrade" w ramach serwisu to jakby zaczęli wsadzać szybsze dyski.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to jest najbardziej nie logiczne w tym wszystkim, "słuchajcie kupiliście 21 mln konsol, teraz pokażemy wam jak bardzo mamy was w tyłku i wydamy mocniejszy sprzęt po 1,5 roku od premiery i zapraszamy do sklepu po nowe" , jakby tak się stało to brak mi słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo obecna generacja będzie najkrótszą w historii. To też jest możliwe.

Wytłumaczą nam to np. tym, że ps4 była tańsza od poprzedniczek na starcie ;)

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wychodziły "poprawione/zmniejszone" wersje. Począwszy od PSOne. Ale nigdy nie były to "mocniejsze" bebechy.

Ale czasy się zmieniły. Postęp technologiczny zapie..dala strasznie. Gdzie jeszcze kilka lat temu ktoś myślał, że telefon będziemy wymieniać co roku, tv co kilka itd.

Branża gier również leci jak szalona i dlatego Sony tak bardzo ciśnie temat streamowania. To rozwiąże problem. Wystarczy taki klient jak np Ps Tv a i z czasem sam Smart TV

 

Bez przesady aż tak szybko nie "zapie..dala". Po prostu konsole sa słabe i tyle. Moja już prawie pięcio letnia karta graficzna bije moc PS4 na głowę. Telefon wymieniać co rok? Prosta rada: nie kupuj smartfona.

 

Co do streamowania to ty serio? Rozwiaze problem? Granie w filmy z youtuba z ogromnym lagiem i wydawanie dwa razy tyle za wypożyczenie czasowego dostępu do gry jest rozwiazaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady aż tak szybko nie "zapie..dala". Po prostu konsole sa słabe i tyle. Moja już prawie pięcio letnia karta graficzna bije moc PS4 na głowę. Telefon wymieniać co rok? Prosta rada: nie kupuj smartfona.

Co do streamowania to ty serio? Rozwiaze problem? Granie w filmy z youtuba z ogromnym lagiem i wydawanie dwa razy tyle za wypożyczenie czasowego dostępu do gry jest rozwiazaniem?

To, że są słabe to oczywiste. Ale nie mów,że ostatnie lata to co się dzieje ogólnie w technologii nie "zapie..dala" ;)

Mam smartfona odkąd się pojawiły 1sze ale nie wymieniam co roku co nie zmienia faktu, że miliony tak robią. I korporacje to wykorzystują.

A to nie zapominajmy jest tylko biznes, który ma zarobić jak najwięcej hajsu.

Oni mają w dupie "kilku" niezadowolonych jak lemingi i tak polecą kupić ;)

Co do streamowania to możemy się zdziwić jeszcze jak odpowiednio duża ilość hajsu może dużo zmienić w tym temacie. Udało i sprawdziło się z video, muzyką i tu się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że jak się czyta takie "niusy", to nawet jeśli są wyssane z palca, człowieka nachodzą różne myśli i teorie.

Np. taka: wiemy, że ps4 nie jest jednak tak mocna jak nam obiecywano, większość gier i zapowiedzi, to remastery, do tego właśnie taki news, że może wypuszczą coś w stylu ps4.5...

Może to jednak będzie taka przejściowa generacja, bo rynek już wymagał zmiany sprzętu, a firmy nie były na to gotowe?

Wypuszczono ps4 i xone, żeby zaspokoić głód rynku, a za 1,5roku do góra 3 lat wypuszczą kolejne, nowsze konsole?

Szybciej niż nam się wydawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak by to wyglądało? Nowa i lepsza wersja? Każdy kto kupił poprzednią "wersję' czułby się oszukany.

 

Dupa tam oszukany. W PS3 też usunęli wsteczną kompatybilność i porty USB z tyłu konsoli i ludzie czuli się oszukani... przez 1 tydzień a potem im przeszło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale tutaj nie mówimy o poprawkach kosmetycznych tylko o wypuszczeniu "tego samego" ale mocniejszego sprzętu w ramach jednej generacji co z założenia przeczy ideom konsoli do gier.

Wtedy warto kupić sobie PC i olać konsole.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej i tak bez znaczenia ponieważ gry będą powstawały pod słabsza konsole tak samo jak ma to miejsce teraz i miało wcześniej. Ps4 raczej nie wyjdzie w wersji podrasowanej. Prędzej XO taki powstanie żeby zatrzeć różnice między konsolami. Ewt. tylko po to żeby gry chodziły tam w 1080p zamiast 960p. Co do długości generacji to możemy zapomnieć o kupowaniu sprzętu raz na 8 lat albo i więcej jak to było do tej pory. Gracze wymusili na korporacjach taki bieg rzeczy więc nowa generacja będzie pewnie co 3-4 lata i każda kolejna będzie równie biedna w tytuły co obecna. O stworzeniu takiej wielkiej bazy jak na psx, ps2 albo chociaż ps3 to możemy zapomnieć.

Wysłane z kota podlaczonego do pralki za pomocą szpadla aka TapTalk. Więc nie wołajcie mnie na sb. now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 O stworzeniu takiej wielkiej bazy jak na psx, ps2 albo chociaż ps3 to możemy zapomnieć.

Weź mi jeszcze numery totka podaj na najbliższą kumulacje, bo widzę że masz szklaną kulę i już wiesz co i jak będzie i jak długo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2. Czy po długim graniu mam odczekać kilka minut zanim wyłączę konsolę?

 

 

raczej warto. Szczególnie jeśli nie chcesz trzymać konsoli w trybie uśpienia to warto odczekać te 10 minut żeby gorące powietrze wydmuchało się z konsoli i potem wyłączyć.

Jeśli wolisz trzymać w trybie uśpienia to nie ma sensu czekać bo konsola sama się schłodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki! Jak działa nagrywanie Gameplay-u na PS4?

Naciskam 2x share?

Jeśli tak to co jest powodem, że raz się nagra a innym razem nie? Jak ewentualnie nagrać 2 minutowy gameplay?

Proszę wytłumaczenie jak to cholerstwo działa :)

Gdzieś słyszałem, że można zapisać 15 ostatnich minut?

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×