Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Wartałoby posiedzieć trochę jeszcze na czarnulce a potem zbudować sobie pc jak to bywało pare lat temu, nie wiedziałem że kiedykolwiek wroce do grania na kompie. Skonczy sie to tak, że gry beda tworzone tylko pod upgradeowane konsole, a na standardzie bedzie ledwo grywalne.

 

Jak tak ma być to zatrzymać ziemie, ja wysiadam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wyjedzie jakaś konsola 4,5 czy jak ją zwał i tak nie będzie na nią gier.

 

Na pierwszą w pełni tłustą grę na PS4 czekamy 2,5 roku, a np taki Rockstar nadal nic na newgeny nawet nie zapowiedział

 

Zostana przy  architekturze x86 i wydadza remastery remasterow w 4K. Przy tej samej architekturze nie ma problemu zeby odpalac gry dzialajace aktualnie na  PS4, ale znajac sony to to zablokuja i zrobia reedycje tytulow na nowy sprzet. 

:P

Nawet jak PS5 bedzie dzialac na x86 jestem przekonany ze beda sie opierac przed wsteczna kompatybilnoscia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HarDy a co w tym dziwnego? Nie oglądałeś nigdy filmów w 60fps? Jest sporo takich które nawet ludzie sztucznie podkręcają (nie wiem jak) i wrzucają na takiego piratebaya. Osobiście, nie dałem rady obejrzeć filmu w 60fps. Dla mnie to wyglądało jakby film był przewijany do przodu z prędkością 1.5x. Ale są i tacy co twierdzą że filmy w 60fps wyglądają realistycznej i w ogóle dla nich to cud i miód.

Tapnięte dłutem do kamienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jedyny powod dla ktorego moga chciec wypuscic konsole PS4K (zamiast nazwac to PS5) to zeby przedluzyc zycie tej generacji, bo zdali sobie sprawe ze taniocha ktora zapakowali w PS4 jednak nie do konca daje rade, a ponadto przy nadchodzacym VR moze nie dac rady na dluzsza mete i potrzebuja wincej mocy. 

 

Choc moim zdaniem to srednie rozumowanie, juz lepiej zeby przyznali ze ta generacja bedzie trwala - 5 lat (lub niecale 5) i wydali nowy sprzet. 

Jesli zostana przy x86 to zyczylbym sobie wsteczna kompatybilnosc bo wtedy nie ma zadnego powodu zeby jej nie dac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziady powinni za rok zapowiedzieć nową konsolę, za dwa ją wydać a nie bawić się w jakieś cyrki. Dać wsteczną kompatybilność z PS4 i nara. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziady powinni za rok zapowiedzieć nową konsolę, za dwa ją wydać a nie bawić się w jakieś cyrki. Dać wsteczną kompatybilność z PS4 i nara. 

Zapomnij.

M$ tak zrobi bo im klienci uciekają. PS4 sprzedaje konsole jak świerze bułeczki więc mają osoby :które kupiły już konsole" w dupie.

Na PS4 przeszły remastery to i na PS5 będą ...albo remaster za pełną ceną albo wypożycz w chmurze za cenę po której już lepiej kupić remaster i spier...laj jak się nie podoba. 

Dziady powinni za rok zapowiedzieć nową konsolę, za dwa ją wydać a nie bawić się w jakieś cyrki. Dać wsteczną kompatybilność z PS4 i nara. 

Oculus / VR za wcześnie wyszło.

PS4 jest po prostu za słabe na to i stąd to kombinowanie.

Jak już wszyscy wiemy obie konsole już na starcie były przestarzałe technologicznie. 

Z dwojga złego M$ stara się grac bardziej w otwarte karty nie ważne czy z przymusu czy nie (chociaż pewnie jakby stali na miejscu Sony to by tak samo ruchali wszystkich :D).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze dzisiaj tv 4 k to koszt paru złotych

 

W rzeczy samej. Nadążaj stary za technologią zamiast pudłować ciągle szyderą ;)

 

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizory?page=1&sort=price_asc&limit=20&filter[8672][]=316308

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech wypuszczają z chęcią kupię mocniejszą wersję.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killu, nie do końca się z Tobą zgodzę. Rzeczywiście sam sprzęt już od dawna jest w przystępnych cenach, ale co z materiałem do oglądania? Jeśli nie jesteś młodym nudzącym się chłopakiem który może w dwa dni zapełnić sobie dysk filmami w 4K , tylko zwykłym oglądaczem który włącza telewizor na góra godzinę dziennie, to już możesz mieć problem aby skorzystać z dobrodziejstw tego rodzaju sprzętu. Już kiedyś chyba o tym rozmawialiśmy , u nas ledwo co fullhd daje radę w kablówkach czy innych satelitach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma telewizja do 4K w konsoli, bo nie wiem :) Przecież rozmawiamy o przydatności konsoli PS4K (nazwa kodowa :biggrin:).

 

Telewizory są od 1700 jak widać, filmy skalowane do 4k na BR nie różnią się ceną, więc nie bardzo rozumiem czemu uważacie tą technologię za jakąś daleką przyszłość. Za około 4 lata planuje się wprowadzić 8K, także na dobrą sprawę już 4K jest opóźnione w rozwoju i skazane na szybkie odejście - stąd ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killu, nie do końca się z Tobą zgodzę. Rzeczywiście sam sprzęt już od dawna jest w przystępnych cenach, ale co z materiałem do oglądania? Jeśli nie jesteś młodym nudzącym się chłopakiem który może w dwa dni zapełnić sobie dysk filmami w 4K , tylko zwykłym oglądaczem który włącza telewizor na góra godzinę dziennie, to już możesz mieć problem aby skorzystać z dobrodziejstw tego rodzaju sprzętu. Już kiedyś chyba o tym rozmawialiśmy , u nas ledwo co fullhd daje radę w kablówkach czy innych satelitach.

Też tak myślałem przez długi czas.

Poczytałem jednak ostatnio sporo na ten temat i telewizory 4K świetnie skalują obraz i nie ma już tego efektu słabego obrazu jaki np. mieliśmy przy tv full hd a obrazie analogowym.

Także coraz bardziej jestem przekonany do zakupu tegoż sprzętu.

Na pewno nic na tym nie tracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz to, 4K jak sama nazwa wskazuje to czterokrotnosc FHD, wiec kazdy material w 1080p sie perfekcyjnie skaluje, w przeciwienstwie do 720p i nizej na telewizorach FullHD. W dodatku kazdy TV 4K posiada dodatkowo upscaler do 4K jeszcze bardziej polepszajacy caly efekt. Jesli chodzi zas o gry to faktycznie nie ma jeszcze sprzetu pozwalajacego na Ultra i 60FPS, dopiero za pare miesiecy wyjdzie Pascal/Polaris, ale w ustawieniach konsolowych i 30FPS jak najbardziej juz dzisiaj da sie grac na kartach za 1,5k. Szczerze wydaje mi sie ze 4K bardziej zawojuje rynek w tym roku bez jakiejkolwiek reklamy bo to po prostu kolejny krok ewolycji, niz cale te na sile promowane VR bez contentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby ten sprzęt był powszechny, musi być do niego dostępny w łatwy sposób materiał. Kupić telewizor tylko pod konsolę? Oki, można. Ale szczególnie na naszym pipidówku to jeszcze trochę czasu minie zanim telewizja zacznie nadawać w tej rozdziałce.

Zgodzę się z wami że telewizory 4K mocno staniały, i pewnie w krótkim czasie wyprą fullhd, lecz pamiętam jeszcze jak z rok temu zacząłem się rozglądać za tv to różnica między 4K a fullhd były dla mnie nie do przeskoczenia.

Zresztą, poczekajmy czy te pogłoski się potwierdzą, bo nie telewizory są tu problemem, a plotki odnośnie niby PS4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co komu 4K jak 900p już jest wystarczające :D

A tak na poważnie to Sony nie ma co się pchać w gry 4K jest to bez sensu skoro konsola sprzedaje się świetnie obecnie. Albo bardzo wierzą w VR i będzie jakiś skok mocy albo wydadzą jakąś odświeżoną wersje która radzi sobie z materiałami wideo w 4K, bo z obecnym PS4 chyba nie do końca tak jest.

2 wersje PS4 to trochę pomyłka, bo to zawracanie dupy deweloperom, a akurat deweloperzy Sony traktują optymalizację gier poważnie. Konsole to optymalizacja czego większość nie może pojąć. Po co też więcej mocy dla VR już teraz ? Niech technologia się przyjmie, a dobra gra na VR nie musi powalać graficznie. 

Nie zdziwie się jak skończy się na np na wersji slim, wiekszej ilości portów, może wersją która ograniczy ilość kabli w VR. Czyli z dużej chmury mały deszcz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam zachowuje się płyta po włożeniu na konsoli? U mnie od początku rozpędzała się do maksimum, natomiast teraz o dziwo nawet nie próbuje jej rozkręcać. Niby lepiej, że nie muszę słuchać głośnego napędu, natomiast jest to dziwne zjawisko, które trochę mnie zaniepokoiło.

Wysłane z X Tetki

Edytowane przez JacaC8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest zainstalowana na dysku.

Najpierw ją instalował dlatego było głośno.

Po instalacji płytę konsola sprawdza tylko w celu weryfikacji licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Tylko, że nawet tylko przy uruchamianiu gry, każda płyta chodziła jednakowo, głośno, po kilku minutach stawała. Teraz jest tak jak wyżej napisałem. Dziwne.

Wysłane z X Tetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co komu 4K jak 900p już jest wystarczające :D

A tak na poważnie to Sony nie ma co się pchać w gry 4K jest to bez sensu skoro konsola sprzedaje się świetnie obecnie. Albo bardzo wierzą w VR i będzie jakiś skok mocy albo wydadzą jakąś odświeżoną wersje która radzi sobie z materiałami wideo w 4K, bo z obecnym PS4 chyba nie do końca tak jest.

2 wersje PS4 to trochę pomyłka, bo to zawracanie dupy deweloperom, a akurat deweloperzy Sony traktują optymalizację gier poważnie. Konsole to optymalizacja czego większość nie może pojąć. Po co też więcej mocy dla VR już teraz ? Niech technologia się przyjmie, a dobra gra na VR nie musi powalać graficznie.

Nie zdziwie się jak skończy się na np na wersji slim, wiekszej ilości portów, może wersją która ograniczy ilość kabli w VR. Czyli z dużej chmury mały deszcz.

Gdzieś na jakiejś stronie było wyjaśnienie, że prawdopodobnie chodzi tylko i wyłącznie o nowy napęd Blu Ray, który będzie w stanie odtwarzać materiały w Ultra HD. Ma czytać płyty 3 warstwowe, bo obecny podobno czyta tylko jedno i dlatego nie jest w stanie odtworzyć 4K. Coś w ten deseń chyba.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to pewnie będą tego typu zmiany, a portale znalazły sobie sposób jak przekręcić jakąś wiadomość i nabijać odsłony. Sony pod koniec roku będzie zajęte VR, a nie wprowadzaniem nowej konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to bedzie tylko taka zmiana. Gdyby było inaczej to by musieli się pierdzielić z dwoma wersjami VR, bo przecież konsola to nie komputer i pewnie jeden VR nie mógłby pasować do dwóch konsol (czyt. PS4 i "PS4K"). Zresztą, tyle lat robili nowe konsole i niema gigantycznego przeskoku mocy, a tu nagle jeden ziomek zobaczył w sklepie Tv 4K i "o tak, zróbmy teraz PS naprawdę 10x mocniejsze od poprzedniego". Trochę naiwne jest liczenie że w połowie generacji wzmocnią aż tak konsole, a nie po prostu "Slim"

Tapnięte dłutem do kamienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robisz z siebie co najmniej ignoranta żeby nie powiedzieć brzydziej.

PS VR ma magiczną skrzynkę z własnym chłodzeniem bo wiesz, "mocarne" PS4 nie jest w stanie obsłużyć gogli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorancją totalną to ty się wykazujesz, zostało już potwierdzone że "magiczna skrzynka" jak ją nazywasz nie ma nic wspólnego z dodatkową mocą obliczeniową i jest tylko po to żeby rozgałęźić sygnał z konsoli zarówno na headset VR jak i na telewizor żeby można było oglądać co się dzieje również na tv.

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-what-does-playstation-vr-external-processor-unit-actually-do

 

Wytłuszczę ci jakbyś miał problem z przeczytaniem

 

  • It provides no extra GPU or CPU power.
  • It's not any form of PS4 expansion or upgrade.
  • It's not directly accessible by the developer in any way - code cannot be written to it.
Edytowane przez zyga101
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaa jaaaaaaasne ...i do tego jej potrzebny dodatkowy procesor graficzny, własny wiatrak  i rozmiar konsoli WiiU?

Otrząśnijcie się ludzie :P

...no i ta nazwa "Processing box".

To nie jest zwykły rozdzielacz.

To jest zewnętrzna karta graficzna bez której "nie zobaczysz ekranu przyjaznego osobom z zewnątrz" - czytaj "obrabia grafikę, puszcza na okulary i jeszcze na TV".

Nie, nie jest to karta graficzna. Nie, nie będzie to kolejna suszarka na półce.

To taki zabieg jak "500+"

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wątpię żeby przez USB mogli przesłać moc do ps4 :-)

Sony Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wierzą we wszystko co im się podrzuci pod nos. A już w ogóle jak ktoś napisze coś, że konsole w tej generacji są bardzo słabe. PC ze średniej półki miał zjadać PS4. Minęły dwa lata, a ten PC niedługo wyląduje na śmietniku. Może będzie to krótsza generacja powiedzmy 5-6 lat, a architektura x86 zapewni płynniejsze przejście miedzy generacjami, ale jakby Sony teraz wprowadziło nową konsole to byłby fail na miarę pomysłów MS w tej generacji. Podzieliliby by graczy, wielu wkurzyli, skomplikowali sobie produkcje gier.PS VR nie potrzebuje na razie więcej mocy, VR potrzebuje wsparcia deweloperów i stałego napływu ciekawych produkcji. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×