Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witka,mam jakiś dziwny problem z grą na ps4.Po włożeniu do konsoli,napęd strasznie buczy(mega irytujące),przy innych grach jest cisza.Co najlepsze napęd ciągle pracuje ,pomimo że gra zainstalowana.1 raz z czymś takim się spotykam,aby napęd dosłownie buczał i ciągle pracował.

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zainstalowało minimum do odpalenia gry a gra jeszcze się doinstalowuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągasz gry z PSN to pasek postępu też znika po pobraniu minimum wymaganego do uruchomienia gry :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślałem że jak pasek przejdzie to gra full zainstalowana :biggrin:,tylko dlaczego napęd dosłownie buczy,hałasuje.Możliwe że płyta źle wyważona?

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za jakis czas naped Ci padnie. :)

Edytowane przez wili23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie ze z plyta bedzie tak samo jak z gra z psn tzn minimum zainstalowalo i mozna grac. Najlepiej by bylo gdybys mial mozliwosc sprawdzenia tej gry u kogos innego. Jak bedzie buczec dalej to wina plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,póki co ogrywam już 20 minut gry i napęd dalej pracuje.W takim np Driveclub ,po włożeniu płytki napęd może z 20 sekund pracuje i przestaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zamieszczam filmik.Jedyna gra z którą napęd szaleje i nie chce przestać pracować.Jak lekko docisnę obudowę konsoli to cisza,puszczę to samo buczenie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qp12QHKs6Rk&feature=youtu.be

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień pozycję konsoli , sprawdź jak pracuje na innym podłożu ( np. na podłodze) . czasem jest tak że konsola ma jakiś rezonanse czy inne ujstwa. Mi pracuje ciszej na szafce z litej deski , a inaczej na ikeowskim paździerzu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, ale dziwni mnie że na 6 gier, ta właśnie tak głośno pracuje i nie chce przestać mielic płytą nawet po 30 minutach gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak mówisz, płyta jest gorszej jakości, masówki są zwykle robione na najgorszym jakościowo nośniku - zmaksymalizować zyski, zminimalizować wydatki ;).

Mi na orderku plytka krecila sie tak z półgodziny zanim ucichla, nawet pomimo zainstalowania gry, przy wlaczonej pauzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale też w taki rezonans Ci wchodziła?

 

To jest normalne.

Też mi czasem w taki rezonans konsola wchodzi.

Podkładki filcowe albo inny wynalazek czy coś ;) ...lub wystarczy delikatnie przesunąć konsolę.

 

...Japońce i ich pomysły żeby konsola stała na 3 nóżkach :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do gry to Metro Redux :-D

 

Panowie albo nie zwróciłem wcześniej uwagi....Zainstalowałem obcego izolacje(pasek przeszedł do końca),odpaliłem grę,ale stwierdziłem że w coś innego pogram (dałem zamknij aplikację) i tak konsola siedzi w głównym menu konsoli około 20 min,a napęd dalej kręci płytą.Wtf?Przeceż nie instaluje brakujących danych przez 20 minut....

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 pudełka zapałek pod konsole podłóż pomoże. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa opanowana, wystarczyło konsolę przesunąć o parę cm i znaczna poprawa. Masakra jakaś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawa opanowana, wystarczyło konsolę przesunąć o parę cm i znaczna poprawa. Masakra jakaś....

 

 

Nie wiem czy to coś wnosi do dyskusji,ale mi AC: Unity instalował się około 40-50min,potem napęd ucichł i już się to nie powtórzyło.

Zauważyłem też,że te same gry potrafią instalować się raz szybciej,raz wolniej,a myślałem,że prędkości odczytu/zapisu są stałe;)

Edytowane przez OddThomasPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle myślałeś.

Napęd optyczny + HDD nie zagwarantuje Ci stałych prędkości. Dochodzi jeszcze obciążenie pamięci, procesora itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Robiłem testy i metro od włożenia do napędu przy pierwszym razie instalacja plus reszta w trakcie gry około 10 minut do zatrzymania się płyty, za drugim razem ponad 30 minut. O co kaman?

Taki driveclub potrafi np. momentalnie się w pełni zainstalować i odłączyć płytę. Nie wiem o co chodzi z tymi czasami.

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o tym jak o ulicy. Różne czynniki wpływają na prędkość z jaką się poruszasz. Jedynie stała droga bez przeszkód gwarantuje taki sam czas dojazdu.

Poczytaj o tym jak działa dysk hdd, o zróżnicowanej prędkości i dysku i płyty, o fragmentacji danych itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy podlaczam pada do ladowania  przez usb do konsoli wyskakuje komunikat: podłacząno zbyt wiele urzedzen usb. Ktos mial  taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś innym kablem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×