Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety moje skrywane przeczucia wydają się sprawdzać... :mellow:

Cena samej konsoli to pikuś w porównaniu z tym, ile trzeba będzie wydać na całą resztę. Obowiązkowy abonament PS+ wysokości 200 zł rocznie, akcesoria do PS4, np. podstawka za 120 zł, to jedno ale ceny samych gier mnie bardzo zaskoczyły. Premierowe tytuły po 300 zł to w polskich warunkach czyste zdzierstwo a ja nastawiałem się właśnie na dystrybucję cyfrową. Podobno Sony sporo dopłacało do PS3 i jeśli teraz przyjęli strategię odrobienia tamtych strat na next-genie to ja dziękuję za taki numer, bo w PS3 w ogóle nie grałem i nie zamierzam teraz dopłacać do tego starszego produktu. Wobec tego wstrzymuję się z zakupem PS4 na kilka miesięcy aż sytuacja się nieco wyklaruje i w Polsce dostępny będzie także Xbox One oraz znana będzie lepiej strategia marketingowa obu twórców konsol. :down:

Edytowane przez Generał
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny exów w sklepiku M$ są niższe heh, a tak narzekaliśmy na zielonych :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tym bardziej głupio wygląda sytuacja w której premiera Xbox One w Polsce jest tak opóźniona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny gier w PSS są z kosmosu i nikt tak nie będzie robił zakupów, chyba, że jest synem Kulczyka. Ceny gier w sklepach też są wysokie, ale to zawsze 50zł mniej. To jest początek nowej generacji, stąd takie, a nie inne ceny. W pierwszym kwartale 2014 tytuły startowe już będą w "normalnych" cenach, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Z biegiem czasu ceny nówek również spadną do tych 200zł. Nowa generacja ma swoje prawa, to samo było z PS2 czy PS3., kwestia czasu jak wszystko wróci do normy.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze allegro , gdzie przy grach z EA czy np Ubisoft przy braku Online Pass , na bank będzie można wyrwać za miecha gry za 180 zł w idealnym stanie.

Edytowane przez crash5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jak będą głosować portfelami, ale jak wyjdzie kolejna część CoD'a, BF'a czy innego tasiemca, to stado i tak poleci do sklepu po swój egzemplarz...

Pudelkowych sie nie czepiam bo cena na premiere w granicach 249 jest akceptowalna, biorac pod uwage ze to next gen. (Co znaczy ze za kilka lat mam nadzieje na ceny premierowe 199)

A do reszty, to w sumie macie racje, cena jest chora i nic tego nie usprawiedliwi. Miejmy nadzieje ze pojda po rozum do głowy jak zobacza ilość sprzedanych sztuk.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z forum psxe.

 

 

Dodał też, że w piątek w Avansach gry na PS4 mają być w dużych promocjach, w cenach około 190-200 zł. Będą to jednak tylko ceny na ten jeden dzień, 29 listopada.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety moje skrywane przeczucia wydają się sprawdzać... :mellow:

Cena samej konsoli to pikuś w porównaniu z tym, ile trzeba będzie wydać na całą resztę. Obowiązkowy abonament PS+ wysokości 200 zł rocznie, akcesoria do PS4, np. podstawka za 120 zł, to jedno ale ceny samych gier mnie bardzo zaskoczyły. Premierowe tytuły po 300 zł to w polskich warunkach czyste zdzierstwo a ja nastawiałem się właśnie na dystrybucję cyfrową. Podobno Sony sporo dopłacało do PS3 i jeśli teraz przyjęli strategię odrobienia tamtych strat na next-genie to ja dziękuję za taki numer, bo w PS3 w ogóle nie grałem i nie zamierzam teraz dopłacać do tego starszego produktu. Wobec tego wstrzymuję się z zakupem PS4 na kilka miesięcy aż sytuacja się nieco wyklaruje i w Polsce dostępny będzie także Xbox One oraz znana będzie lepiej strategia marketingowa obu twórców konsol. :down:

 

Ps+ nie jest obowiązkowy, bez akcesoriów można żyć...poza tym cena 300zł + jest dla gier z PSS a normalne pudełkowe i tak będą o wiele taniej, tak samo jak jest to teraz...nawet zdzierczy empik daje promocje od samego dnia premiery ponieważ wiedzą że nikt im nie kupi gry za 249zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że pudełkowe gry będą za 300 zł to już nawet ja pisałem na tym forum , bo za tyle kupiłęm ghost parę tygodni temu. inna sprawa, że w Ameryce nic nie poszło w górę , to już lekka przeginka. Martwi mnie cena "pietnastodolarówek" , bo najpierw z 54 zł podwyżka na 59 zł , a teraz 63 bez żadnego wytłumaczenia , bo nawet mi nie wcisną kitu , że płacę na nexgenowośc , przy takich grach jak putty squad wtf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie gier na PS4 jest mało, więc producenci pewnie sądzą, że mogą windować ich ceny, bo osoby, które zakupią PS4 i tak będą musiały jakąś grę kupić, żeby móc w ogóle w coś zagrać. To kolejny powód, żeby wstrzymać się z zakupem next-gena do wiosny. Wtedy ceny powinny się ustabilizować na sensownym poziomie i będzie już więcej gier wykorzystujących potencjał next-genów. No chyba, że Sony przyjmie długofalową strategię sprzedaży gier na PS4 drożej o ok. 50 zł niż gier na PS3. Wtedy z mojej strony: "Bye, bye Sony!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ich podejścia. Nawet gdyby celowali w nowych klientów, którzy jakoś nie znają tego środowiska to niską ceną można ich łatwo i skutecznie pozyskać, a dopiero potem podnieść ceny. Teraz jak gość popatrzy, że z 3 gry dla jego szczeniaka będą kosztowały 40-50% konsoli to puknie się w łeb i kupi mu coś na PC. Takie ceny to ogromne zniechęcenie. Już dajmy nawet te pudełkowe wersje - 250zł to i tak o 60zł (19$) więcej niż płacą Amerykanie.

Sony tutaj stąpa po cienkim lodzie i nie powiem wkurzyli mnie i to ostro.

Dopóki ceny gier nie zejdą do poziomu tych na PS3 to dzięki mnie na nowej generacji nie zarobią ani centa. Niech się walą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W warszawskiej Arkadii jest już stoisko PS4. Można sobie obejrzeć konsole i pograć w kilka gierek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że pudełkowe gry będą za 300 zł to już nawet ja pisałem na tym forum , bo za tyle kupiłęm ghost parę tygodni temu. inna sprawa, że w Ameryce nic nie poszło w górę , to już lekka przeginka. Martwi mnie cena "pietnastodolarówek" , bo najpierw z 54 zł podwyżka na 59 zł , a teraz 63 bez żadnego wytłumaczenia , bo nawet mi nie wcisną kitu , że płacę na nexgenowośc , przy takich grach jak putty squad wtf.

Jakie pudełkowe gry za 300 zł ? Jeżeli kupiłeś CODa, jeżeli kupiłeś go za 300 zł to my Panu podziękujemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam przejść się do Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, jest tam punkt PS4, gdzie można pograć w przeróżne gry. Sam osobiśćie grał w COD: Ghosts, oraz AC IV: Black Flag.

Myślałem, że kolejka będzie wielka, ale standard, aby być pełnoletnim robi swoje (nawet osoby mające 16 czy 17 lat będąc z rodzicami nie mogą grać, tak jest przynajmniej w Gdańsku).

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony, co do COD to nie mogę się wypowiadać bo nie grałem wcześniej w takie gry na PS3, ale Black Flag wymiata i to bardzo.

Takich punktów w całej Polsce jest kilka, rzecz jasna w większych miastach. Bardzo fajna inicjatywa. A co do pada, to myślałem, że nie będzie  taki jaki bym chciał, lecz gra się na nim bardzo dobrze. Jest troszke cięższy od tego w PS3, ale jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie. Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać i funkcjonować po pewnym czasie.

Edytowane przez Adrinnos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, a może ceny zejdą do "normalnych" PSS-owych jak PS4 oficjalnie ruszy w Europie (mam nadzieję, że tak będzie)? Z tego co pamiętam to jakiś czas temu niektóre sklepy internetowe wystawiały pudełkowe wersje gier na PS4 w zaporowych cenach np. 100$ jako placeholdery.

 

Chyba poczekał bym jeszcze z "obrażaniem się" na Sony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem dziś i na razie oprócz pada niczym mi nie zaimponowała ta konsola. Ani grafiką gier które obecnie są dostępne ani szybkością wczytywania.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem dziś i na razie oprócz pada niczym mi nie zaimponowała ta konsola. Ani grafiką gier które obecnie są dostępne ani szybkością wczytywania.

Ja takze dzisiaj pogralem i mam inne zdanie niz ty.... a wiec np. Killzone, widac od razu wyzsza rozdzielczosc, ladne tekstury itd. Nba2k14 gra w ktorej postacie sa bardzo realistycznie zrobione (dlaczego w fifie tak nie ma?). Ogolnie widac wyzsza rozdzielczosc w grach, ale nie o sama grafike chodzi w grach, moze nie ma jakis mega gier startowych, ale ja w piatek bede w domu ogrywal fifke. Pad to mistrzostwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem dziś i na razie oprócz pada niczym mi nie zaimponowała ta konsola. Ani grafiką gier które obecnie są dostępne ani szybkością wczytywania.

Dokładnie, podzielam twoje zdanie, byłem dziś w Arkadii ograłem CoD, Killzona, Assasyna i szczena mi jakoś nie opadła ( za to jak zobaczyłem The last of Us to było wrażenie że z tak wiekowego pudła udało się taką grafikę wycisnąć) narazie nie naszło mnie "must have" na premiere................zobaczymy co pokaże Naughty Dog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie forum psx xtreme , i jeden gość powiedział co nie co o cenach gier w MM (Warszawa). Wychodzi na to,że gry na XONE będą tanśze od tych na PS4. 

Ceny Podstawek: PS4 - 249 zł , XONE - 229 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu cen, przecież nikt was nie zmusza do kupowania gier za 300 zł + na PSS czy 250 w pudełku. Ja kupuje gry za granicą z przesyłką do polski w cenach 190 – 200 zł. Istnieje również PSS US gdzie ceny są dalej po 60 $ za tytuł.  Głosujcie portfelem a nie płaczem na forum.

 

Tylko proszę bez argumentowania, żyje w Polsce to chce gry w rodzimym języku, bo padnę. Jak człowiek nie ogarnia języka angielskiego na poziomie gier to poważnie bym się nad sobą zastanowił.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie forum psx xtreme , i jeden gość powiedział co nie co o cenach gier w MM (Warszawa). Wychodzi na to,że gry na XONE będą tanśze od tych na PS4. 

Ceny Podstawek: PS4 - 249 zł , XONE - 229 zł. 

Normalne, popyt na konsole Microsoftu jest mniejszy w Polsce bo prawie nikt tej konsoli nie ma a PS 4 bedzie duzo osob kupowalo wiec i ceny wywindowali bo 'i tak sie sprzeda'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu pisał że sony może się wypchać? Dobre sobie. Oni nie musza nikogo zachęcać do grania na ich konsoli. Wystarczy popatrzeć po sklepach. Minimalna ilość konsol na start dla nie preorderowców i problemy z dostarczeniem wszystkim którzy zamawiali po którymś tam wrześniu (zależnie od sklepu). Ich wali że te kilka set osób zniechęci się grą za 300. Ci wszyscy ludzie którzy kupili konsolę na pewno kupią jakąś grę, a jeśli na PSS będą ceny za wysokie to wszyscy pójdą do sklepu i kupią pudełkową w odrobinę tylko niższej cenie (ale i tak za sume z kosmosu).  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin: Ja się cieszę że wreszcie z wiekiem odeszła mi mania trzaskania calaków i kupowania wszystkiego po kolei (no nie tak do końca wszystkiego). Mam zamiar kupić konsolettę, ale będę grał tylko w to co będzie warto i co zapewni mi rozrywki na więcej niż 20 godzin. Proste i logiczne rozwiązanie, kupno, sprzedaż, kupno, sprzedaż i tak do PS5 :P  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdziele takie biznesy... na amerykańskim PSN killzone 180zł (w przeliczeniu z $). Chyba będę grał na US koncie.

Tylko po co jak można kupić na koncie US, a grać na swoim europejskim. Chyba, że mnie coś ominęło, ale jak ostatnio palem w tym wątku do mnie zapewniono że bez problemu będę mógł grać na swoim głównym koncie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu cen, przecież nikt was nie zmusza do kupowania gier za 300 zł + na PSS czy 250 w pudełku. Ja kupuje gry za granicą z przesyłką do polski w cenach 190 – 200 zł. Istnieje również PSS US gdzie ceny są dalej po 60 $ za tytuł. Głosujcie portfelem a nie płaczem na forum.

Tylko proszę bez argumentowania, żyje w Polsce to chce gry w rodzimym języku, bo padnę. Jak człowiek nie ogarnia języka angielskiego na poziomie gier to poważnie bym się nad sobą zastanowił.

Natsu,

Głosowanie portwelem rozumiem. Język znam, w końcu w nim na codzien pracuję ... ale z całym szacunkiem - nie zapominaj że grają nie tylko dorośli ale i dzieci w różnym wieku.

Mnie na przykład do szewskiej pasji doprowadza jak moja 5 letnia córka siedzi koło mnie jak gram w coś w co się wczuję, a przy każdym dialogu mnie pyta po 10 razy "tato, co on powiedział?"

Dzięki temu że niektóe gry są w naszym rodzimym języku są grywalne dla dzieci.

Za loklakizację niestet się płaci. Podatek jest wyższy. Więcej pośredników. Europa jest traktowana jako jeden rgion więc równa się do góry a nie w dół. Jest drożej i będzie drożej.

Pamiętajcie że to jest rozrywka a nie chleb czy cukier. Poza tym zawsze można poczekać aż cena spadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natsu, dnia 23 List 2013 - 21:40, napisał: snapback.png

Nie rozumiem problemu cen, przecież nikt was nie zmusza do kupowania gier za 300 zł + na PSS czy 250 w pudełku. Ja kupuje gry za granicą z przesyłką do polski w cenach 190 – 200 zł. Istnieje również PSS US gdzie ceny są dalej po 60 $ za tytuł. Głosujcie portfelem a nie płaczem na forum.

Tylko proszę bez argumentowania, żyje w Polsce to chce gry w rodzimym języku, bo padnę. Jak człowiek nie ogarnia języka angielskiego na poziomie gier to poważnie bym się nad sobą zastanowił.

@Natsu. Pamiętaj że gra grze nie równa. Jak gram w grę, w której jest jakaś fabuła przykładowo Assassin's Creed, to chciałbym żeby dana gra była po polsku (na szczęście seria AC posiada polskie napisy). Jednak gry typu sportowe, albo dynamiczne w której nie ma zbytnio fabuły, jest tylko grywalność to język nie jest aż tak ważny. Oraz co napisał powyżej SephiroT, w gry mogą grać również dzieci, które po prostu nie znają j. angielskiego, albo dopiero zaczynają się uczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×