Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, to tylko sprzet padnie, to sie kupi nowa i tyle :)

Nie każdy ma zamiar wydawać na nową konsolę co parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma zamiar wydawać na nową konsolę co parę lat.

Chociaz bys dmuchal, chuchal, pucowal, tanczyl szamanskie tance, to i tak Ci za jakis czas padnie :) Stawiam, ze te modele, co sa wytrzymaja gora 5-6 lat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, ze te modele, co sa wytrzymaja gora 5-6 lat :P

 

Optymista :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeżeli ta konsola wytrzyma 5 - 6 lat, to wtedy mogę kupić nową. 

Znając życie to w 25 miesiącu padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam PS3 od 2008 roku, więc mam już 6 lat i działa, tydzień temu coś mnie tknęło, żeby ją wyczyścić. Pasta na karcie i procesorze była zmasakrowana, a pod płytą główną kurzu co niemiara :biggrin:. Więc uważam, że chociażby dlatego warto czyścić konsolę chociaż raz w roku.
Tak jak pisał Krosek, Ja też nie polecam dmuchać w zamkniętą konsolę powietrzem, bo zrobiłem tak zanim ją rozebrałem i połowa kurzu utkwiła w wiatraku, zamiast wylecieć.

Ale mam pytanie co do PS4, pewnie było już wałkowane, ale czy skrzypienie tej konsoli w trakcie używania i po jej wyłączeniu to normalna sprawa?

Edytowane przez swiatek94
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Trzaskający plastik" przy zmianie temperatur? Czasem tak. Chyba że chodzi ci o skrzypienie napędu BD to też tak.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie "trzaskający plastik". To dobrze(albo niedobrze w sumie), bo już myślałem, że to jakaś wada. Napęd bogu dzięki jeszcze nie skrzypiał.

ps. A wiesz może czy oddając na gwarancję konsolę wyprodukowaną w chinach, dostanę z powrotem "chińczyka", czy to loteria ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepszym posunięciem będzie przyłożenie odkurzacza do wylotów niż dmuchanie sprężonym powietrzem. Chociaz i tak nic nie zastąpi rozebrania i porządnego SPA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kevcio23 - "SPA" dla PS3 jest jak najbardziej w porządku, ale nie za cenę jaką oferują za to czyszczenie konsoli (120zł). Trochę to zdzierstwo moim zdaniem, bo moja PS3 po czyszczeniu wygląda identycznie jak te na zdjęciach oferowanych przez ten serwis (wraz z wymianą pasty), a wydałem na nią tylko 20zł(koszta dobrej pasty) i przeznaczyłem 1h czasu ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chleb sam piszesz i chodujesz ziemniaki na balkonie?

Nie każdy może lub umie sobie sam to zrobić a im też się to musi opłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma takie umiejętności żeby robić SPA konsoli, niektórzy wolą się z tym nie pieścić i oddać po prostu do serwisu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma obejście z komputerami to i PS3 wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, wystarczy zakupić śrubokręt torx z dziurką, jasne, a kto się zna na samochodach to sobie też naprawi. itp. itd. Każdy się na czymś zna, nie koniecznie na wszystkim na raz.

Poza tym to temat o PS4 a nie o PS3. 

Koniec offtopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zabawiłem i robiłem Metallic Silver x Blach Gloss

qzhrnd.jpg

Bardzo lubię, jak ktoś coś robi od siebie :)

Wg mnie ten srebrny kolor razem z tym czarnym przypomina mi stare magnetowidy VHS :P

Oczywiście bez urazy czy coś, ważne że Tobie się podoba.

Ja czekam albo na białą konsolę, albo przerobie sobie tą lśniącą część na motyw z Destiny.

PS.

Użyłeś sprayu do malowania? Robiłeś jakiś podkład?

Bo nie chce Cię straszyć, ale konsola się grzeje i farba będzie się kruszyc z czasem. Chyba, że planujesz wymieniać bude konsoli i tak się tylko zabawiles :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po właczeniu PS4 pojawia się Tryb bezpieczny i komunikat: "Sprawdzanie stanu pamięci masowej systemu...


Nie wyłączaj PS4


Po ukończeniu sprawdzeniu nastąpi automatycznie ponowne uruchomienie PS4."


Następnie ładuje sie pasek pod spodem do 100% i pokazuje się kolejny komunikat:


"nie można uruchomić PS4


Podłącz DUALSHOCK 4 przy użyciu przewodu USB, a następnie naciśnij przycisk PS."


Postępuje zgodnie z instrukcją  i ukazuje sie następujące napisy:


"Podłącz urządzenie pamięci masowej USB, które zawiera plik aktualizacji dla wersji 1.72 lub nowszej w celu ponownej istalacji. Możesz pobrac plik aktualizacji do ponownej instalacji z playstation.com 


 Po wybraniu opcji anuluj PS4 Wyłącza się a gdy wybiorę opcje ok: " Urządznie pamięci masowej USB nie jest podłączone(CE-30784-2)" i PS4 wyłącza się. Gdy włączam ponownie wracam do punk wyjścia


Proszę o pomoc


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj PS4 identycznie jak przy wymianie dysku - możliwe że dysk nie jest dopięty/nie styka - trzeba go wyjąć i wsadzić. W niektórych konsolach nawet brakuje śrubki mocującej dysk

Jeżeli dalej będzie błąd pamięci USB to spróbuj z innym pendrive.

 

 

Przygotowanie:
- Ściągamy najnowszy soft dla PS4 - nie update tylko cały plik któy zajmuje prawie 1gb
http://pl.playstation.com/ps4initialise/
http://deu01.ps4.update.playstation.net/update/ps4/image/2013_1205/rec_7c567c6639760132c5a532a184e612fe/PS4UPDATE.PUP
- Wrzucamy go na Pendrive (format plików fat32) do folderów /PS4/UPDATE
- upewniamy się że pendrive wejdzie nam do PS4 (ja musiałem użyć przedłużacza)
- Śrubokręd "krzyżak" (philips)

Wmiana:
- ściągamy błyszczącą obudowę - jest zsuwana w lewo więc obracamy konsolę w lewo o 90 stopni i ciągniemy delikatnie do siebie obudowę aż odskoczy z zaczepów
- odkręcamy sławną dużą śrubkę z grawerowanymi kółkiem, kwadratem krzyżykiem i trójkątem
- wyciągamy szynę z dyskiem - dysk jest przykręcony do szyny na dodatkowych 4 śróbkach
- podmieniamy dysk w konsoli (pamiętamy o śróbkach i obudowie)
- podpinamy pendrive
- startujemy w trybie serwisowym (~ 7 sekund trzymamy power aż wejdzie do menu)
- podpinamy pada kablem i wciskamy pryzcisk PS
- na dole jest do wybrania reinstalacj asystemu
- czekamy aż skończy i się zrestatuje
- konfigurujemy, przywracamy save, ściągamy gr itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki,

Przeglądając forum pssite zauważyłem, ze sporo osób rozróżnia konsole z Chin i Japonii w kontekście awaryjności.

Planowałem zakup okazji na Allegro, ale chyba jednak kupie w sklepie, nie ma dużej różnicy cenowej.

Wytłumaczcie mi proszę, jaka wersje wybrać (Chiny czy Japonia) oraz jak rozpoznać wersje konsoli w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×