Skocz do zawartości
sieniu

Mała Liga GT 6

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje wam serdecznie zescie zaczeli wyscig jeszcze raz... :) Virgin Media mi sie nie popisala... 

 

Do wyscigu...

 

Najepszy wynik w calym dotychczasowym kalendarzu (i chyba wogole), super walka na poczatku z dobre 3-5 okrazen... potem troche na 13-15 i na koncu Dropsik mi swoje mentosa chcial wsadzic w.... 

 

Wiecej jak zwykle w moim cyklu komentarz do wyscigu.... bedzie we wtorek lub srode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety po restarcie mnie wywalilo :/ .. Pytanie mam czy nie mieliśmy się do wyścigu po restarcie ustawić według uzyskanych czasów w kwalifikacjach??

2uturara.jpg

sieniu , młody dojechał do mety na 10 pozycji. Nie wywaliło go z pokoju przed końcem.

Niech ktoś z działającą powtórką wrzuci foto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej właśnie o to mi chodziło a dałem zdjęcie odruchowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

errorek, rholek super walka dzięki wielkie , końcówka była najlepsza :) jak dla mnie rownież najlepszy wyścig z cyklu. Sieniu wyścig pierwszy skończyłem na bodajże P6 ze względu na restart, później wszyscy wyjechali z pitu sam myślałem że ustawimy się wszyscy na lini startu według czasów z Q chociaż takiego polecenia nie było wydaje mi się, część zatrzymała się na pierwszym zakręcie a reszta gdzie kto coś ciekawego ujżał i wystartowaliśmy, ja startowałem z P1... dlaczego nie wiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig zapowiadał się na super ciekawy, bo osób do walki byłoby sporo. Niestety z  tego co zobaczyłem na powtórce to przez efekt domino - sieniu w matamana, mataman we mnie, zostałem uszkodzony i zjazd na pierwszym kółku, wraz z trójką innych :) Potem cały wyścig ścigałem stawkę, a gdy w końcu dojechałem, to okazało się że opony nadają się najlepiej na recykling :P

Tradycyjnie z errorem chwile musiałem powalczyć, a potem z Dropsikiem, ale ze względu na opony nie byłem w stanie powalczyć tak jakbym chciał :) Mimo to choć na koniec miałem nieco zabawy.

Mimo że skończyłem na pozycji z kwalifikacji to jestem rozczarowany, bo liczyłem na super emocje przez cały wyścig, a tak miałem je tylko na kilku okrążeniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yes Yes Yes :D Moja pierwsza wygrana w wyścigu ligowym Małej Ligi! Czekałem na ten moment 2 lata :)

 

Wystartowałem z P2 więc miałem taryfę ulgową na początku. Bardzo szybko objąłem prowadzenie, następnie ścignął mnie Kowi, z którym toczyłem nieprzerwaną, świetną walkę przez kilka okrążeń. Potem jednak chyba popełnił drobny błąd i nie mógł korzystać z mojego tunelu aero, co pozwoliło mi uzyskać drobną przewagę (rzędu 4 sek. po kilkunastu min. jazdy :)). Do pitu zjechałem po 10 okr., co okazało się błędem - wyjechałem tuż za Errorem, którego zaatakowałem już na pierwszym czy drugim zakręcie po pit lane. Niestety trochę przesadził z obroną i dostałem konkretnego strzała w bok. Na szczęście obyło się bez zniszczeń auta, ale w walce tej straciłem prawie całą wypracowaną przewagę nad Kowim, który po swoim pitcie znalazł się jakieś 2-3 sek. za mną. Uratował mnie Kubool, który nie dając spokoju Kowiemu sprawił, że obaj panowie zaczęli pomału do mnie tracić :) Przez ok. 7 ostatnich okrążeń zacząłem budować delikatną przewagę i udało się stanąć na najwyższym stopniu podium :)

 

Najlepszy wyścig w mojej karierze, chyba jedyny, podczas którego nie popełniłem żadnego poważnego błędu. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyścig o którym chciałbym jak najszybciej zapomnieć.. W kwali uległem tylko INO, który podobno jechał zgodnie z trasą wytyczoną przez GPS (czytaj na skróty :P), pewności jednak nie mam.. Z reszta i tak to mało ważne, bo po restarcie był misz masz, i wylądowałem w końcówce ;) Na T3 łapie uszkodzenia (mój błąd, kogoś błąd - nie wiem), kiera skręcona o jakieś 45 stopni, i tyle z wyścigu.. Po picie traciłem średnio sekundę/półtorej na kółku do tempa z treningów, trochę byłem podburzony takim obrotem spraw, więc przepraszam jak gdzieś za ostro było ;) Pod koniec miałem tak zjechane gumy, że mogłem jedynie pomarzyć o jakieś walce z Kowi'm, więc skupiłem się na spokojnym dojechaniu do mety na P3. Graty Sharent, i do zobaczenia na Suzuce  :)

 

Może warto by było zmienić uszkodzenia na lekkie, zanim nie spatchują tego bug'a w picie?  :whistling:

Edytowane przez MrKubool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto z wynikami wrzuce wieczorem bo mam ze wszystkimi :)

Restart namieszal w stawce na starcie. Na nastepny raz gdy bedziemy uruchamiac ponownie wyscig trzeba ustawic wyscig na jedno kolko i ustawiamy sie zgodnie zwynikami quali.

Po starcie troche walki z sharentem, pozniej lekki lag przez co przestrzelilem zakret, poprawilem kolejnym bledem w nastepnym zakrecie i tyle bylo z walki o P1. Kuboola gdzies na szary koniec rzucilo, pit na pierwszym kolku i bez szans na walke o wyzsze miejsce i tak ladnie nadrobil stracony czas bo picie wyjechalem za nim. Niestety opony w jego furze juz nie trzymaly po przebyciu duzej ilosci kolek i na spokojnie pozostalo budowac mi przewage.

Brak treningu swoje zrobil, jednak trzeba poswiecic troche wiecej czasu niz 10 kolek przed samym wyscigiem aby moc cos powalczyc.

Patch niestety jest potrzebny i to jak najszybciej. Po pitstopie ciezki bylo utrzymac tempo sprzed zjazdu do boksu.

Powtorki u mnie dalej nie dzialaja nie pozostaje mi nic innego jak ponowne zainstalowanie gran turismo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dobrym pomysłem jest robienie dwóch wyścigów :) bo wtedy nawet jak kogoś wyrzuci itp itd, to wtedy pojedzie w następnym, a tak to wiecznie problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co zobaczyłem na powtórce to przez efekt domino - sieniu w matamana, mataman we mnie, zostałem uszkodzony i zjazd na pierwszym kółku, wraz z trójką innych :)

Z czego ja wyszedłem na tym najgorzej, bo wylądowałem na bandzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowi z tymi powtórkami to chyba coś faktycznie u Ciebie, bo u mnie nawet pomimo tego, że jest informacja o skończonym nagrywaniu to powtórki mam z całości wyścigu, przynajmniej z poprzedniego (tego jeszcze do końca nie sprawdziłem, ale podejrzewam że będzie tak samo).

 

Co do czasów po wyjeździe z pitu, to faktycznie może pierwsze dwa były słabsze, ale raczej z mojego powodu, bo każde kolejne okrążenie było coraz lepsze, aż do 1:34,3xx, więc jak na wyścig to dla mnie był to szczyt, bo w kwali miałem 1:33,9xx. W GT5 po wyjeździe z pita pierwsze kółko też było zawsze słabe, ze względu na niedogrzane opony, co symbolizował granatowy kolor, może tutaj jest dokładnie to samo, tylko że brakuje tutaj tego granatowego koloru na oponach w HUDzie.

Po przejechaniu 19 okrążeń na tych oponach, gdy na przedostatnim/ostatnim robiłem 1:35,xxx to wydaje mi się że komplet był dobry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy te czasy krecicie, 1:37 to mój best lap, jakieś 6 sekund gorszy od rekordu. nie wiem, chyba bede musiał linie wlaczyć do treningów bo to jest przepaść to co wyprawiacie... kilka razy próbowałem bronić pozycji jak mnie wyprzedzaliście i to jedyne ciekawe momenty bo coś się dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dobrym pomysłem jest robienie dwóch wyścigów :) bo wtedy nawet jak kogoś wyrzuci itp itd, to wtedy pojedzie w następnym, a tak to wiecznie problemy :)

 

Wg mnie zupełnie nietrafiony, bo niektórzy (w tym ja np.) mają problem żeby znaleźć czas na ogarnięcie jednego toru przed wyścigiem, a co dopiero dwóch. Poza tym jeden dłuższy wyścig testuje wytrzymałość i skupienie, a z dwóch zrobiły by się takie randomy, które są na dłuższą metę mało ciekawe (też dlatego, że mało komu chce się uczyć dwóch torów właśnie).

 

PS jak już piszecie o czasach - mój najlepszy w treningu to 2:33.7, kwalifikacji nie pamiętam ale podobny, w wyścigu natomiast rekord 2:31.900, a stałe tempo wyścigowe do pierwszego zjazdu 2:32.500 +- 0.2 sek. Po zjeździe nie byłem w stanie zejść poniżej 2:33.100 więc myślę, że coś jest na rzeczy z tymi oponami.

Edytowane przez sharent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dwoch wyscigach mowa jedynie w przypadku gdy powtarzy wyscig. Jedno okrazenie ustawiamy sie w kolejnisci z kwalifikacji i jedziemy juz normalny wyscig, zeby nie bylo sytuacji jak wczoraj za nagle kubool z 2 miejsca laduje na koncu stawki, gdzie inni ktorzy byli daleko za nim laduja na starcie przed nim.

Wezmy pod uwage, ze pod koniec wyscigu pomimo opon w dobrym stanie i duzo mniejszej ilosci paliwa ciezko uzyskac czas jak na poczatku.

Powinno byc tak ze po zjezdzie i przjechaniu 2 kolek z miejsca best lapy powinny isc, swieze opony + mniejsza ilosc paliwa niz na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy te czasy krecicie, 1:37 to mój best lap, jakieś 6 sekund gorszy od rekordu. nie wiem, chyba bede musiał linie wlaczyć do treningów bo to jest przepaść to co wyprawiacie... kilka razy próbowałem bronić pozycji jak mnie wyprzedzaliście i to jedyne ciekawe momenty bo coś się dzialo

Lepiej nie włączaj linii, bo tylko będziesz miał gorsze czasy, a potem online się pogubisz, bo nauczysz się dohamowywać według linii, a nie punktów na torze.

 Ja specem nie jestem, ale kluczem do sukcesu jest slow in - fast out w zakrętach i ładne łapanie apexów. A w treningu na nowym torze, nowym samochodem, pierwsze kółka polegają na tym z jaką prędkością mogę pokonać każdy zakręt, co kończy się zwykle przestrzeleniem na początku :) Nie warto jednak hamować zbyt późno, bo tym samochodem odbija się to bardzo mocno potem na wyjściu, on jest zmulasty i rozpędzenie go to katorga :P

Na torze takim jak Silverstone ( te szybkie łuki) wszystko zależy jak wcześnie zegniesz się w zakręt, bo czasami skręt o parę metrów wcześniej powoduje, że można dany zakręt pokonać z o wiele większą prędkością i uniknąć podsterowności. GT ma też to do siebie że w drifcie chyba jest szybciej, więc w niektórych zakrętach dobrze jest przyhamować, aby tył samochodu miotnęło lekko, przez co unikamy podsterowności w zakręcie i szybciej wykonamy skręt ;)

 

 

@Kowi

Owszem po 2 kółkach po pitcie powinno się robić najlepsze czasy, ale czy masz pewność że pokonałeś tor idealnie wtedy? Czy nie nastąpiła dekoncentracja i z tego powodu to czasem nie wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zupełnie nietrafiony, bo niektórzy (w tym ja np.) mają problem żeby znaleźć czas na ogarnięcie jednego toru przed wyścigiem, a co dopiero dwóch. Poza tym jeden dłuższy wyścig testuje wytrzymałość i skupienie, a z dwóch zrobiły by się takie randomy, które są na dłuższą metę mało ciekawe (też dlatego, że mało komu chce się uczyć dwóch torów właśnie).

 

 

Chodzi mi o dwa krótsze wyścigi na tym samym torze :) zamiast 1 1h to 2 po 30min np. Coś jak w WTCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kowi

Owszem po 2 kółkach po pitcie powinno się robić najlepsze czasy, ale czy masz pewność że pokonałeś tor idealnie wtedy? Czy nie nastąpiła dekoncentracja i z tego powodu to czasem nie wynika?

Uwierz mi byly kolka pojechane idealnie i wtedy zblizalem sie do best lapa, natomiast po zmianie laczy srednio ta jedna sekunde wiecej wychodzily. Na duzo wiekszym ryzyku musialem jechac zeby uzyskac podobne czasy jak przed zmiana.

@Gitara

Kwestia tak naprawde wyczucia auta, w gt6 ogromna role gra odpowiednie wprowadzenie auta w zakret, lepiej wejsc wolniej a idealnie w apex trafic i miec lepsza predkosc na wyjsciu.

Odpowiednie dociazenie przodu gra ogromna role, czesto pomimo wcisnietego gazu do oporu oplaca sie hamulcem przyoperowac zeby srodek ciezkosci na przod rzucic, zlapac wiecjej przyczepnosci i wejsc idealnie w zakret :)

Jak chcesz to mozemy jakis trening sieknac to podpatrzysz sobie jak jechac :P

Edytowane przez KOWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jak to jest, bo moje najlepsze kółko było zrobione na drugim komplecie opon(co siłą rzeczy musiało się stać, bo na pierwszym okrążeniu już byłem u mechaników), ale w ogóle nie mam mu nic do zarzucenia, bo było prawie że kwalifikacyjne, a wiadomo w wyścigu tak się nie ryzykuje aż bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też krecilem czasy z treningu czy kwalifikacji,a byłem w pit na pierwszym okrążeniu przez efekt domina.. a później mnie wywalilo. Prawda jest taka że noe wiadomo o co chodzi z tymi oponami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rhol, KOWI dzięki za rady, mam rzeczywiście tendencje do opóźniania hamowania jak tylko się da. może to jest przyczyna....

 

 

Jak chcesz to mozemy jakis trening sieknac to podpatrzysz sobie jak jechac :P

 

chętnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtorka nagrana... Co ciekawe w porownaniu z waszymi problemami z powtorkami to moja to drobnostka ale obraz po kliknieciu na np zmiane kamery staje sie czarny... troche to utrudnia bo trzeba bedzie wiecej pociac.. Nie mniej... materialu ok 25 minut.. a moge tylko 15... Zatem szykujcie sie na dobra relacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wyścig to katastrofa, trwał aż 3 okr. kiedy to wróbelek skierował mnie do KUWETY! A miało być tak pięknie.Start  z końca ,awans po karambolu na 1 okr. na 6 pozycję ale niestety!

 

Popieram pomysł  dwóch wyścigów o czym już pisałem np:2x15 okr. tyle że na jednym torze a nie na dwóch!,do tego kwalifikacje po 10 min, szybkie zużycie opon i jak kogoś wywali to ma pecha!

A nie jak ostatnie 2 wyścigi w jednym startowałem drugi w drugim przedostatni a w kwalifikacjach czasy miałem w środku stawki!

Co do zużycia opon to wezcie jakąś mocną bryke z napędem na tył  i na pewno nie zrobicie tyle samo okr. po pit stopie co przed najlepiej na DAYTONIE jazda w kółko bez błędów!

 

PS: powtórka oczywiście działa, tylko po zmianie kierowcy kilka sekund niema obrazu.

 

PS2: Jutro wrzucę kilka fotek.

 

ELMIJO77.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wyścig to katastrofa, trwał aż 3 okr. kiedy to wróbelek skierował mnie do KUWETY! A miało być tak pięknie.Start  z końca ,awans po karambolu na 1 okr. na 6 pozycję ale niestety!

tak to niestety prawda ;/ na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, ze miałem przestawione koło, i mimo ze wziołem na ciebie poprawke i wszedłem w zakret wolniej to jednak delikatną podsterowność złapałem a ty zaczołes zamykać okienko ;/ nie wiem czy mnie nie widziałem, starałem Cie ostrzec, ale chyba nikt mnie nie słyszał ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytanie do kolegów Fuczak-a ,szatan91 , Dawid_zaw oraz dawido23. otrzymujecie ostrzeżenie  za nie powiadomienie o nieobecności,a kolega szatan91 trafia do rezerwy.. Więc Rholek wskakujesz do pełnego składu,i coś mi się wydaje że będą jeszcze dwa wolne miejsca ale z tym poczekam do odpowiedzi wyżej wymienionych kolegów 

Edytowane przez sieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś uprzejmy wrzucić gdzieś powtórkę? U mnie ładuje się ładuje i zwiecha z pozostałymi nie mam problemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×