Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady z ta predkoscia nawet gdzies na necie widzialem test i ten dysk 2TB jest minimalnie szybszy od standardowego dysku z PS4. zreszta na co szybszy dysk te kilka sekund czekani az sie zaladuje gra lub jakis level nikogo nie zbawi. W przyszlosci pewnie pokaze sie cos szybszego w rownie dobrych pieniadzach ale jak narazie jest to najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po wymianie dysku. Do otworzenia Seagate Backup Plus uzylem otwieracza serwisowego do komorek ktory jest wykonany z plastiku dzieki czemu nueuszkodzilem obudowy. Cala opceracja razem z konfiguracja Ps4 na nowo potrwala okolo 45min. Wszystko smiga bezproblemowo a dysk z Ps4 wyladowal w obudowie Seagate. Mysle ze obecne 2TB w konsoli starcza na dlugo i nie bede musial sie obawiac ze zabraknie mi miejsca. Polecam ten mod kazdemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem cod'a nowego i dzisiaj patrze na dysk ile mi zostało, patrze a tam 5GB :) tak myślę już?

Nie długo gtav 50gb a miejsca nie ma. 

Najlepsza opcja to: Seagate Portable Backum Plus 2TB czy lepiej jakieś szybsze 1TB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy bardziej ci zależy na większej pojemności czy na delikatnie szybszych loadingach.

Czasem w Multi to daje boost na początku a czasem nie bo i tka się czeka na innych. Gry aż tka długo się nie lądują w Singlu.

Wszystko zależy od funduszy i potrzeb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkość :)

Fundusze takie jakie będą potrzebne ale nie będę kupował SSD 1TB bo to strata kasy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wreszcie zabieram się za wymianę dysku. Kupiłem 1TB 7200rpm (model 7k1000). Mam takie pytanie: skąd pobrać firmware 2.01? Z tego co wyczytałem to nie może być update (~200Mb) tylko większy plik (~700Mb). Konsola w tej chwili ma wgrny FW 2.01 i zainstalowany stockowy HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Sony wrzuca zawsze najnowszy.

Poza tym to z ich strony link.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To hybryda, może być ssd, może być również większy 1,5 lub 2TB. Nie za bardzo jestem w temacie jak wygląda obecnie rynek z dyskami.

To masz spory rozrzut :D w takim razie ja polecam 1TB SSD Samsung EVO (z najnowszym FW).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić backup gier? nie za bardzo chce mi się ściągać jeszcze raz 400GB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 koła za dysk? Pozostanę raczej przy fabrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptaku wielkie dzięki za info o Seagate Backup Plus Slim 2 TB ;) Dysk zainstalowany, teraz trzeba pobrać gierki :)

 

kTMm9rK.jpg

Edytowane przez Turin
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba też kupię Seagate Backup Plus Slim 2 TB bo już 5 gier usunąłem bo miejsca brak :/

Ile dałeś? Widzę że chodzą za ok 370zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się w dobrej cenie HGST 7200rpm 500gb (więcej nie potrzebuje) więc wymieniłem. Różnica w loadingach jest ale jak stock 5400 był bezgłośny tak ten 7200 rzęzi :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od tego Seagate Backup Plus Slim 2TB nie jest lepszy WD My Passport Ultra 2TB?

Na jakiejś stronce widziałem że WD jest szybszy trochę.

Tylko nie wiem jak z awaryjnością i ogólnie który byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie napisze tak: od jakiś 15 nigdy nie padł mi jakikolwiek dysk. A wam padaly? Skoro piiszecie o awaryjnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jakąś 650 tylko nie wiem czy seagate czy wd i mi padł gdzie miałem dokumenty zdjęcia i sporo fajnych rzeczy dlatego pytam teraz :P

Kumplom tez potrafiły dyski paść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że konsola zapisuje dane tylko przy pobieraniu/instalowaniu/zapisywaniu gry/ustawień.

Reszta to tylko odczyt więc dysk za bardzo się nie przemęcza. 

 

Jeszcze raz dzięki @M0rph za przypomnienie o tym "drobnym" szczególe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie napisze tak: od jakiś 15 nigdy nie padł mi jakikolwiek dysk. A wam padaly? Skoro piiszecie o awaryjnosci.

Dokładnie, dyski HDD są zajebiscie trwałe, w przeciwieństwie do SSD, które potrafią paść w każdej chwili. Mi niedawno umarł Plextor M5S 128GB w kompie. Działał przez 8 miesięcy. Edytowane przez konstant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD mam 2, 1 od 3lat i zero problemów a HDD jak pisałem wyżej potrafią mi paść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie napisze tak: od jakiś 15 nigdy nie padł mi jakikolwiek dysk. A wam padaly? Skoro piiszecie o awaryjnosci.

Mogę tylko się do tej odpowiedzi podłączyć wraz ze swoim prywatnym i serwisowym doświadczeniem. Poza feralną serią Seagate'a gdzie znikał firmware (ale nie dane i wszystko było odwracalne) to dyski są praktycznie bezawaryjne (w ciągu trzech lat pracy w seriwsie raptem w sumie kilkanaście sztuk się przewinęło, z tego większość z laptopów, które zaliczyły glebę podczas operacji dyskowych), poza tym dyski zawsze dają jakieś sygnały, że ich kres się zbliża, jak ktoś tego nie ignoruje to prawdopodobieństwo straty danych znikome. Mi prywatnie nie padł nigdy żaden dysk. Teraz mam pracujących kilkanaście: 80GB PATA, 200GB PATA, 250GB SATA, 2x320GB SATA, 2x500GB SATA - Barracudy, 160GB SATA Maxtor, 2x2TB, 2x1TB WD + jeden zewnętrzny 1TB to z 3,5calowych, a 2,5" to odpowiednio w konsolach PS3: 160GB, 500GB, 500GB i zewnętrzne 160GB i 640GB. SSD mam w stacjonarce od 2 lat i tez bez zarzutu (Samsung seria 840 bodajże). Jak ktoś sprzętem nie rzuca to nie ma się czego bać.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×