Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy, ze wszystko jest szyfrowane kluczem będącym mixem identu fw konsoli, hdd i pewno jeszcze bd + wifi - zmiana jednego powoduje konieczność inicjalizacji.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dysk wymieniony kilka dni temu ale jakiejś mega różnicy w szybkości działania nie stwierdzono :)

Co mnie ciekawi - gdy kupione w psstore tną. Np taki Call of Duty Ghosts..gdy dużo dzieje sie na ekranie to płynność spada i to bardzo. Podobnie z Tomb Raider Definitive Edition, UFC 15 też czasami pokrzaczy. Co ciekawe gry "pudełkowe" działają lepiej. Też tak macie? Dodam tylko, że takie krzaczenie było tez na stockowym dysku

Edytowane przez martbdg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam !

Dysk 500GB niestety szybko się kurczy, chcę wymienić go chociaż na 750GB, w zwiazku z tym mam pytania:
- w aktualizacji 2.5 otrzymaliśmy backup danych – w związku z tym mam pytanie czy backup obejmuje aplikacje, 
gry+ ustawienia i profile czy tylko aplikacje, gry i ustawienia?
- jesli nie obejmuje profili to co z nimi? Dodam, ze nie są to profile "zombie" tylko takie, które mogę normalnie aktywować (w chwili obecnej aktywowane są jako po
dstawowe)
- czy przed backupem muszę je dezaktywować, czy wystarczy ze po backupie zaloguję się raz jeszcze na konto i ponownie zaznaczę pobieranie gier ? (konto będzie wóczas po
dstawowe czy gość? Obecnie jest podstawowe)

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Michal Konieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola po zmianie dysku jest jak po pełnym czyszczeniu.

Zrób deaktywację.

Backup obejmuje tylko dane gier i ustawienia danego profilu na którym robisz backup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kazde konto musze DEZAKTYWOWAĆ i potem na nowo AKTWOWAĆ na nowym dysku ? HMm - dziwnee :)
A co w przypadku jak nie dezaktywuję i po wlozeniu nowego dysku nie bede mogl grać, wloze sary dysk to bede mogl grać normalnie w gry z tamtych kont ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie dezaktywuj. Twoja sprawa. Przy okazji napisz czy wszystko działa poprawnie bo do tej pory sam nie wiem.

Jeden dysk wymieniając od razu dezaktywowałem wszystko a na drugim nie miałem czego bo konsola zbanowana była więc tylko mogłem zrobić reset awaryjny z PC i tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie (kradzione) konta/sloty lub z kradzionymi kartami od ruskich. Omawiane to było już wiele razy na forum w odpowiednich tematach. 

W skrócie - nie kupuj slotów niewiadomego pochodzenia bo możesz się przejechać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dysk wymieniony kilka dni temu ale jakiejś mega różnicy w szybkości działania nie stwierdzono :)

Co mnie ciekawi - gdy kupione w psstore tną. Np taki Call of Duty Ghosts..gdy dużo dzieje sie na ekranie to płynność spada i to bardzo. Podobnie z Tomb Raider Definitive Edition, UFC 15 też czasami pokrzaczy. Co ciekawe gry "pudełkowe" działają lepiej. Też tak macie? Dodam tylko, że takie krzaczenie było tez na stockowym dysku

 

 

Ponawiam pytanie. Dodam równiez, że szybkie przeskakiwanie po menu głownym też czasami nie chodzi płynnie. Iść z tym do serwisu? Myślałemn, że wymiana dysku na hybryde rozwiąże problemy ale tak sie nie stało. Konsola trzaśnięta? 

Edytowane przez martbdg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się dopłacić do konsoli 100zł w zamian za dysk 1 TB? Chodzi mi głównie o to, czy dysk 500GB rzeczywiście jest niewystarczający czy przy graniu głównie w gry na płytach + jakieś tytuły z ps+ wystarczy i lepiej te 100zł zainwestować w jakąś grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 1TB i nie wymyślaj ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że masz przestarzałe informacje odnośnie instalacji.

Gry na PS4 instalują się całe na dysku nie ważne czy są z PSN czy z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam na Allegro i nie moge znaleść tych dysków 2,5 do ps4. Ktos kupował z Allegro? Znajdę jakis 2T do PS czy bedzie ciezko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo ten samsung chyba dobry jest? Pamięć podręczna az 32 a inne maja 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ps4 ma jakieś minimalne wymagania co do dysku? Coś mi się obiło, że musi to być dysk conajmniej 256Gb, coś ktoś wie na ten temat? Chciałem sobie wrzucić 128Gb ssd. Tak wiem mikrus, ale mi więcej nie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

...Tylko nie pisz że tyle ci wystarczy bo będziesz grał tylko w gry na płytach.

Nie ma minimalnej pojemności podanej.

Tylko gabaryty.

https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/5107/~/upgrade-ps4-hdd

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I więcej na tak małym dysku nie wejdzie bo gry nie ważne czy cyfrowe czy z płyty i tak instalują się całe na dysku.

Miej to na uwadze po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/dysk-twardy-toshiba-1000gb-2-5-mq01abd100-i5393469111.html

 

kupilem ten dysk zamontowalem go wszystko ladnie i odpalam konsole z pendrivem podpietym (w srodku plik calego systemu okolo 800 mg, wszystko ladnie w profilach zrobione czyli ps4-uptade-i plik) i ciagle wyskakuje mi ze nie mozne znalezc pliku z aktualizacja, aha pen w formacie fat32, wydaje mi sie ze wszystko dobrze robie, ktos moze wie o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem z jeszcze innym, jutro pozycze jakis jeszcze od kolego moze to przejdzie, bo raczej to nie wina dysku wszystko sie zgadza prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×