Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie po przeczytaniu ponad 40 stron opinii w tym wątku wiem chyba jeszcze mniej niż przed lekturą ;)

Szukam bezprzewodowych słuchawek do ps4 (Kabel to zupełna ostateczność, której chciałbym się wystrzec) i z tego co się dowiedziałem to albo kupuję za 1000 zł steelseries H albo Astro A50 albo nie będę w pełni zadowolony... TB 500p podobno mało wygodne, cisną w uszy itd.Poza tym są trochę droższe od TB 400, które to z kolei są tylko stereo bez wirtualnego 7.1 - warto dopłacić do 500p dla możliwości dźwięku 7.1? W ogóle jak wrażenia użytkowników po dłuższym korzystaniu z 500p? Nic się nie dzieje z plastikiem, nie pękają podobnie do Goldów?

Z dobrym stereo jeszcze podobno są Afterglow Kral, ale z recenzji, które czytałem są mega niewygodne co na wstępie u mnie dysklasyfikuje słuchawki, które przede wszystkim powinny być wygodne.

Mówiąc szczerze, myślę, że około 500 zł byłbym w stanie wydać na słuchawki, ale wtedy chciałbym być już zadowolony z zakupu i z przyjemnością używać. Wydanie 1000 zł na słuchawki to nie ukrywam trochę za dużo, a z tego co wyczytałem to chyba jedyna opcja żeby być w pełni zadowolonym z zakupu.

Jakie jest Wasze zdanie? Może warto odpuścić opcję wireless i kupić coś z długim kablem?

I nic nowego nikt ci nie napisze.

Unikaj TB 500p, kup 400 a jeśli chcesz 7.1 to tylko Goldy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic nowego nikt ci nie napisze.

Unikaj TB 500p, kup 400 a jeśli chcesz 7.1 to tylko Goldy.

Czemu unikać TB 500p? Podobno lepsze od Goldów zarówno jeżeli chodzi o 7.1 jak i o baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT

Ja ciagle pisałem o głośności. To pare postów wyżej ktoś wspomniał o głośności balansu i ja tylko stwierdziłem, że balans ustawiony na półowę daję taki sam efek jak przy podgłośnieniu na maksa. Ustawienia balansu na półowę powoduję maksymalną głośność głosu czatu oraz głośność dzięku. Ustawienie + - od środkowej wartości powoduję albo ściszenie czatu względem dźwięku albo dźwięku względem czatu. Moje dwa wcześniejsze posty dotyczyły balansu gdzie stwierdziłen, że balans sound/chat ustawiony na środek, daję taką samą głośność dźwięku co ustawienie go na maks :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu unikać TB 500p? Podobno lepsze od Goldów zarówno jeżeli chodzi o 7.1 jak i o baterię.

Po co pytasz skoro wszystko wiesz?

TB mają dobry Bass ale dźwięk przestrzenny który nie ma nic wspólnego z dźwiękiem przestrzennym ( uczucie jak byś siedział w beczce a ktoś z zewnątrz napierdzielal w tą beczkę kijem) dlatego lepiej wziąć TB 400 które mają lepszy dźwięk ogólnie ale są Stereo.

TB 500 mają dobrą baterie ale co z tego skoro wszystko to jest słabej jakości jeśli chodzi o wykonanie. Trzymając je w ręce masz wrażenie jak byś kupił słuchawki na odpuście wiejskim.

Gold mają słabsze ogólnie np basy, ale surround brzmi jak należy, bateria słaba, ale przynajmniej opakowana w materiał w porównaniu do TB Premium.

Chcesz mieć słuchawki kompletne? Kup Astro A50

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT

Ja ciagle pisałem o głośności. To pare postów wyżej ktoś wspomniał o głośności balansu i ja tylko stwierdziłem, że balans ustawiony na półowę daję taki sam efek jak przy podgłośnieniu na maksa. Ustawienia balansu na półowę powoduję maksymalną głośność głosu czatu oraz głośność dzięku. Ustawienie + - od środkowej wartości powoduję albo ściszenie czatu względem dźwięku albo dźwięku względem czatu. Moje dwa wcześniejsze posty dotyczyły balansu gdzie stwierdziłen, że balans sound/chat ustawiony na środek, daję taką samą głośność dźwięku co ustawienie go na maks :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Wszystko się zlało razem i wyszło na to że jesteś głuchy jak pień, stąd te docinki. ;) 

Czemu unikać TB 500p? Podobno lepsze od Goldów zarówno jeżeli chodzi o 7.1 jak i o baterię.

Poszukaj sobie mojego postu z recenzją tych słuchawek i zaraz p onim drugiego z testami - są w tym temacie.

Miesiąc później mi i kilku innym użytkownikom pękły. Generalnie nie polecam bo to badziew jest pomimo że na początku piałem z zachwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pytasz skoro wszystko wiesz?

TB mają dobry Bass ale dźwięk przestrzenny który nie ma nic wspólnego z dźwiękiem przestrzennym ( uczucie jak byś siedział w beczce a ktoś z zewnątrz napierdzielal w tą beczkę kijem)

Gold mają słabsze ogólnie np basy, ale surround brzmi jak należy, bateria słaba, ale przynajmniej opakowana w materiał w porównaniu do TB Premium.

 

TB500 mają dobry bass bo nie mają nic wspólnego z "prawdziwym" wirtualnym dźwiękiem 7.1, gdyby miały taki dobry wirtualny tryb 7.1 to również bass uległby spłyceniu.

TB500 dodatkowo niszczą ten system tworząc dźwięk beczki :)

 

Goldy mają słabszy bass bo każdy "prawdziwy" wirtualny dźwięk spłaszcza niskie tony uwydatniając tony średnie i wysokie.

Jest to normalne przy tak stratnym i skompresowanym dźwięku. Ogólnie dźwięk przestrzenny w głównej mierze opiera się na średnich i wysokich tonach a przy dźwięku wirtualnym gdzie ma się do dyspozycji jeden przetwornik na ucho daję efekt słabszego (co nie znaczy braku) bassu.

Ogólnie, każdy kto jest w temacie nie zaprzeczy, że wirtualny dźwięk przestrzenny to marketing, który tak na prawdę psuję dźwięk(ma on na celu poszerzenie sceny tak aby oszukać mózg naśladując dźwięk surround). Chcesz mieć w miarę prawdziwy dźwięk przestrzenny to kupujesz słuchawki z kilkoma głośnikami na muszlę w innym przypadku, każde dobre stereo będzie lepsze niż wirtualny system 7.1

Dlatego twierdzi się, że Goldy mają słabszy bass co tak na prawdę nie jest prawdą gdyż dobre słuchawki, które są sporo lepsze od Goldów również w trybie surround dają poczucie zmniejszenia/spłycenia bassów. Na szczęście w Goldach zarówno wirtualny system 7.1 jak i stereo jest rewelacyjne a przy stereo bassy odzyskują na głębi choć nie są to męczące dudniące dźwięki zakłócające średnie jak i wysokie tony, które są również ważne jak bass.

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, Astro A50 mają kosmiczne basy czy to w trybie surround czy stereo.

Jeśli chodzi o TB 500 to zaznaczyłem, że surround w tych słuchawkach nie ma nic wspólnego z prawdziwym surroundem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć 7.1, który jest zagłuszany przez potężne bassy zwłaszcza w wirtualnym 7.1

Ja nie zaprzeczam, że Astro nie ma potężnych bassów, tym bardziej, że Goldy w wirtualnym 7.1 z presetem The Last of Us również dysponują niezłym łupnięciem w chwili wybuchu itp. ale dźwięk ten na pewno jest bardziej płaski ze względu na wirtualną obróbkę 7.1, która ma na celu rozszerzenie sceny :)

Na pewno Astro ma jeszcze potężniejsze bassy w systemie stereo niż 7.1

Zresztą cena Astro a Goldów mówi za siebie i możliwe, że Astro ma lepiej zaimplementowany system 7.1 plus i same głośniki pewnie są lepsze  :) Możliwe również, że bass może być mocny w systemie 7.1 gdyż również nie ma nic wspólnego z wirtualizacją dźwięku - nie wiem tylko głośno myślę - nigdy Astro nie używałem  :biggrin:

Nie wiem czy wiecie ale każde słuchawki stereo są wstanie emitować wirtualny dźwięk tylko do tego potrzebna jest karta dźwiękowa, która to umożliwia.

Headsety bezprzewodowe mają często to do siebie, że to ich urządzenia mają w sobie sterowniki dźwięku tak jak w przypadku goldów jest to adapter usb.

Nie zmienia to faktu, że bez adaptera nie uzyskamy takiego bądź lepszego dźwięku. Do tego potrzebna nam będzie dobra karta dźwiękowa plus kabelek jack łączący słuchawki z komputerem :)

Edytowane przez Kolos28
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje Wireless 2.0 dzisiaj poszły na gwarancję, a dopiero miały niecałe 2 miesiące. Bawiłem się troszkę presetami i naszła mnie chęć podniesniea basów o jeden suwak w górę, więc do max miałem jeszcze trochę. Włączyłem pierwszy lepszy kawałek w spotify i doczekałem się jedynie charczenia, pierdzenia i ogólnie samych nieprzyjemnych dźwięków. Zobaczymy jak rozpatrzą sprawę, bo trochę porażka powiem szczerze.

Edytowane przez wesoly_kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie miałeś problemów z połączeniem?

Czasem tak jest na wszystkich słuchawkach bezprzewodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podbicie bassów na max bądź jedna wartość przed max daję taki efekt nawet kiedy słuchawki są ustawione na niski zakres głośności...

Nawet po obniżeniu wartości z bassem słuchawki nadal buczały?

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a są jakieś słuchawki obsługujące dźwięk 5.1/7.1 podłączane kablem do konsoli?

 

Na chwilę obecną chyba jednak skłaniam się ku Goldom i w razie pęknięcia będę reklamował. Kurcze nigdy nie miałem słuchawek 5.1 i szczerze nawet nie wiem czy jest duza różnica w grach pomiędzy stereo, a 5.1.

 

Jeszcze jedno, wiecie może czy Logitech G930 wireless działają na ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prawdziwy dźwięk przestrzenny czyli dźwięk podany na każdy kanał to jest duża różnica  od stereo na plus surround.

Jeśli chodzi o wirtualny dźwięk dolby to każde dobre stereo będzie lepsze i każdy kto zna temat nie poważy tego.

Fakt wirtualny 5.1, 7.1 próbuję naśladować pozycjonowanie ale całokształt to skompresowany spłaszczony dźwięk. Fakt wirtualny dźwięk daję poczucie rozszerzenia sceny ale dobre stereo daję lepszy dźwięk. Zwróć uwagę na to, że mamy jedną parę uszu. Słuchawki z wirtualnym 7.1 mają tylko dwa przetworniki więc dźwięk przestrzenny to tak naprawdę ściema. Do tego typu doznań potrzebna jest większa ilość głośników przypadająca na jedną muszlę słuchawki. Dla mnie wirtualny dźwięk przestrzenny to tylko dodatek do słuchawek. Inna sprawa ma się w sprzęcie stereo gdzie dźwięk z głośników odbija się od ścian - co daję dość fajny efekt przestrzenny. W słuchawkach nie ma możliwości aby dźwięk był odbijany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie miałeś problemów z połączeniem?

Czasem tak jest na wszystkich słuchawkach bezprzewodowych.

 

Słuchawki miałem w tym momencie podłączone kablem. Wcześniej podnosiłem już bas i nic się nie działo. Poza tym to mam wrażenie, że bass w tych słuchawkach cały czas nie domagał, bo tam gdzie być powinien to był takie jakby charczenie właśnie, nawet na domyślnych presetach. Zobaczymy jaką dostanę odpowiedź. Bas podniosłem tylko o jeden punkt od wartości domyślnej więc coś nie halo.

Edytowane przez wesoly_kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie podrzucic jakies fajne sluchawki, ale wlasnie max do 400 zl? 
Kompletnie sie na tym nie znam, widze, ze gadacie o sprzetach wartych 600+.
Slyszalem sporo negatywnych opinii o tych dedykowanych od sony - ponoc sie lamia, to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39e03eb724f2e6b0807118bf6670ae56.jpg

A tak serio, cofnij się 2 strony T_T

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dobre sluchawki stereo + mixamp. Reszta sie nie nadaje albo 1000zl+.Obecnie uzywam mixampa astro i hmc631 jest kosmos w porownaniu do sony 7.1

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Mixamp od. ASTRO A40 zaznaczam. Tez się zastanawiałem nad tym configiem, ale jednak bezprzewodowo to bajka. Plus minus

1000 PLN trzeba wyłożyć, w innym wypadku mamy bardzo kiepską jakość czy to dźwięku czy wykonania.

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mixamp to nic innego jak regulacja głośności, włącznik przestrzenny i balans sound/chat.

To samo mamy w Goldach z tym, że system wirtualnego dźwięku może być lepszy w mixamp. Nie zmienia to faktu, że za 350 zł otrzymujemy solidny dźwięk przestrzenny w goldach, bardzo wystarczający. Dla mnie liczy się bezprzewodowość i wolę może i gorze Goldy ale dalej dające świetne doznania :biggrin:

Czytałem różne testy o słuchawkach Astro i tam każdy zachwyca się dźwiękiem przestrzennym wspominając o tym, że niskie tony są fajne ale nie znajdziemy tam nie naturalnie podkręconych basów. Dla mnie to naturalne zjawisko, spotykane w każdym sprzęcie dobrze imitującym dźwięk przestrzenny, gdyż tak jak wspomniałem, wirtualny dźwięk przestrzenny rozszerza scenę aby dać poczucie przestrzenności i dlatego bas zostaję spłycony co nie znaczy, że go niema. Nie ma możliwości zachowania nienaturalnych podkręconych basów zwłaszcza na wirtualnym dolby, raz, że to by zakłócało rozszerzoną scenę dającą poczucie przestrzenności a dwa jest to fizycznie nie możliwe gdyż cały dźwięk się rozszerza a aby bass został tak samo mocny jak na stereo potrzebny był by osobny głośniki, pełniący rolę suba w głośnikach 2.1. Na słuchawkach z wirtualnym 7.1 mamy tylko jeden przetwornik ma jedno ucho do tego potrzebny by był dodatkowy przetwornik pełniący osobny kanał odpowiedzialny za bas.

Dlatego ludzie, kiedy mają do czynienia z dobrze imitującym dźwiękiem przestrzennym wspominają o słabszym basie porównując do innych słuchawek z wirtualnym dźwiękiem 7.1, które nie udolnie wytwarzają system 5.1 czy 7.1

Wiadomo, wszystko zależy również od balansu, który dobrze wywarza zarówno rozszerzenie sceny jak i utrzymanie basu (co nie zmienia faktu, że zawsze będzie spłaszczony względem stereo). Każdy producent dostarcza nam swój zaprogramowany wirtualny dźwięk przestrzenny. Dużą rolę również odgrywają słuchawki i użyte w nich membrany.
Na koniec powtórzę raz oraz potwierdzę co kolega schranz napisał wyżej, tylko dobre słuchawki stereo, z tym, że system wirtualny zawsze będzie kompresował dźwięk niszcząc do tak na prawdę i spłycając poprzez sztuczne rozciągnięcie - jeśli dźwięk przestrzenny to tylko prawdziwy a jest to możliwe z słuchawkami, które mają po kilka przetworników na jedną muszlę a to wydatek dość spory :)

Edytowane przez Kolos28
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem trochę słuchawek do ps3 i ps4 Obecnie mam pęknięte goldy i i "Trittony AX pro" wersja która nie szła na Polskę i takiego basu jak tam nie ma w żadnych jakie miałem do tej pory Naprawdę jak wybuchnie granat to czuć że to granat a nie delikatne pukanie do drzwi. Ale wkurzają mnie kable Kupując goldy już po to by nie męczyć się z kablami po tygodniu wróciłem do trittonów bo brakowało mi tego brzmienia basu. . Obecnie myslę o tych astro 50 ale boję się że bas będzie dużo słabszy od tych trittonów Gdyby były słuchawki które grają tak samo jak te trittony a były bezprzewodowe to był bym gotów dać nawet powyżej 1000zł 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem trochę słuchawek do ps3 i ps4 Obecnie mam pęknięte goldy i i "Trittony AX pro" wersja która nie szła na Polskę i takiego basu jak tam nie ma w żadnych jakie miałem do tej pory Naprawdę jak wybuchnie granat to czuć że to granat a nie delikatne pukanie do drzwi. Ale wkurzają mnie kable Kupując goldy już po to by nie męczyć się z kablami po tygodniu wróciłem do trittonów bo brakowało mi tego brzmienia basu. . Obecnie myslę o tych astro 50 ale boję się że bas będzie dużo słabszy od tych trittonów Gdyby były słuchawki które grają tak samo jak te trittony a były bezprzewodowe to był bym gotów dać nawet powyżej 1000zł 

Weź wysyłkowo - masz 14 dni na testy i decyzję. W czym problem?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39e03eb724f2e6b0807118bf6670ae56.jpg

A tak serio, cofnij się 2 strony T_T

Tak serio, to nic konkretnego tam nie ma ;)

Edytowane przez Majudude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Mixamp od. ASTRO A40 zaznaczam. Tez się zastanawiałem nad tym configiem, ale jednak bezprzewodowo to bajka. Plus minus

1000 PLN trzeba wyłożyć, w innym wypadku mamy bardzo kiepską jakość czy to dźwięku czy wykonania.

Zaleznosc jest prędzej na zasadzie dobre , lepsze jak z każdym innym sprzętem . Ktos z Denonami za 5k albo lepiej bedzie to samo pisał o astro 50 co ty o Sony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam słuchawki do PC Superluxy za które dałem około 100 PLN i do muzyki są lepsze od Astro A50

My piszemy o konsoli PS4 i jeśli ktoś chce wydać 500 PLN będzie miał kupe, jak wyda 1000 PLN będzie miał dobre headsety gamingowe do konsoli, jak wyda 100.000.PLN pewnie będzie miał coś jeszcze bardziej zajebistego.

DAC+ słuchawki na kablu za cenę bezprzewodowych A50 zmiotą A50 z powierzchni ziemi, ale A50 są bezprzewodowe......

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×