Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Do 350zł, to nic lepszego niż Goldy nie znajdziesz :-P

@SephiroT, od czego w dac'u od SS H wireless jest drugiej wejście (lub wyjście) optyczne?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki, czy używał ktoś może urządzenia XIM4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wszebor,

Jedno jest wejście a drugie wyjście.

...żeby nie przepinać optyka za każdym razem możesz podpiąć Konsola > DAC > Amplituner.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Sephiro dales mi do myslenia, nie chcialem tych drogich cudakow, by nie zapychac sobie optyka, a Ty mi mowisz, ze to pudeleczko ma wyjscie ? No to jestem nimi zaintersowany. Powiedz mi tylko jak to jest ze sterowaniem nimi, mozna cos poklikac na muszlach czy trzeba zwlekac tylek do tego pudelczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że można to jeszcze wybierasz sobie co ma być dostępne do sterowania z muszli a do czego musisz ruszyć tyłek i podejść od pudełeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znalezc manuala w sieci, oczywiscie ma byc mute, glosnosc i regulacja audio/chat, ale zakladam, ze to maja. Szkoda, ze PS4 nie ma USB z tylu, ten kabel od frontu to aktualnioe jedyny minus.

Orientujesz sie moze czy miedzy nimi, a tymi nowymi P800 sa jakies znaczace roznice ?

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się. Na moje pytanie do supportu o różnice nie odpisali. 

Wygląda na to że zmienili nazwę, może dołożyli inne kable i pewnie zmienili wejście z mini USB na Micro USB żeby nie było archaiczne (podobnie jak w Astro).

Manual to jest skrócony litograf jak podpiąć każdą konsolę. ;) Jak wejdziesz na Siberia 800 na ich stronie i przejdziesz do pobrań to tam masz wersję francuską.

 

Sam muszę przetestować kiedyś na przykład tylne gniazdo Chat Out.

 

Na razie mam ważniejszy priorytet - doprowadzenie do porządku chatu z Xbox One bo nie dali odpowiedniego kabla 3.5mm > 2.5mm 

Dzięki pomocy @Kloose dzisiaj będę robił taki kabelek.

 

Fajne jest to że wybierasz sobie profile lub tworzysz własne z odpowiednim zestawem aktywnych wejść.

Przy kombinowaniu z chatem odkryłem funkcjonalność przycisku Share który działa jako podpięcie pod telefon ale również jako audio OUT żeby podpiąć pod nie drugie słuchawki. Po co?

Dla przykładu:

Grasz sobie i nagle przychodzi córa z płaczem "taaaatooo ale ja nie słyszęęęę" - wpinasz jej słuchawki w swoje i masz święty spokój ;)

Oczywiście przykład trochę z dupy bo przecież konsola nadaje na raz dźwięk po HDMI i po optyku i trzeba wyciszyć HDMI ... kiedyś o tym zapomniałem i odpaliłem w nocy Tomb Raidera - nagle wpadła żona z ryjem na mnie że jest 23:00 i chyba mnie po**bało ... dopiero jak zdjąłem słuchawki czaiłem o co jej chodzi :D 

 

Jak do tej pory poza tym cholernym chatem do Xbox'a to bardzo jestem z nich zadowolony.  ...ale z dodatkowym adapterem pod X'a jest model Siberia X800. Teraz nawet w komplecie Steelseries dodaje stojak na słuchawki (który by mi się przydał). 

Bardzo fajnie że do słuchawek dostajesz wszystkie kable które mogą Ci być potrzebne.

 

3.5mm <> 3.5mm 4 piny (standard CTIA  pod komórki)

2.5mm <> 2.5mm 3 piny (chat Xbox 360)

3.5mm <> 3.5mm 3 piny (stereo - pod MP3)

Optyk (toslink <> toslink)

Mini USB <> USB 2.0 

Zasilacz (wtyczka USB) + 4 adaptery pod różne typy gniazdek

 

...nadal nie przewidzieli połączenia 3.5mm <> 2.5mm do pada od xbone  i pewnie stąd zmiana nazwy i model dedykowany dla Xboxów.

 

Słuchawki mają wejście SHARE (3.5mm) i Chat (2.5mm)

 

DAC ma analog in i chat out (2.5mm)

Mini USB (Stereo z mikrofonem + zasilanie)

Osobne zasilanie jeżeli zamiast zasilania z USB chcesz podpiąć do prądu

Optyk (Toslink) In i Out

 

Jak coś to mam je od maja i po nieprzyjemnym doświadczeniu z TB 500P je sobie do tej pory bardzo chwalę. Nie pękły a to już dużo :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek do FPS, głównie CoD tak do 350zl ;)

Najlepiej bezprzewodowe ;) może się coś znajdzie w tej cenie, chociaż średniej klasy, bo z tego co czytam to za te pieniądze cudów nie dostane ;)

Wysłane z Meizu M2

Też to przerabiałem i w tym przedziale cenowym są jeszcze Turtle Beache 500p. Mam bezprzewodówki od Sony i Turtle Beache i powiem tak: do grania ze znajomymi z imprezą używam Sony bo podobno słychać mnie w nich głośno i wyraźnie. Z kolei jak gram sam, to tylko w Turtle Beachach bo biją soniaki na głowę jakością dźwięku, po prostu nie emulują dźwięku przestrzennego tylko każde ucho ma kilka głośników. Tylko w Turtle Beachach słyszę że w Destiny na Marsie wieje wiatr a w Black Opsie z kilometra słyszę kroki przeciwnika. Jest tylko jeden haczyk są zrobione z gównianego plastiku. Już mi pękły, skleiłem na stałe bez możliwości regulacji i od tej pory jest ok, chyba łeb mi już nie urośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TB 500P nie emlulują dźwięku przestrzennego?

Osobne głośniki? Od kiedy?

http://www.turtlebeach.com/product-detail/ps4-headsets/ear-force-stealth-500p/591

 

  • Speakers: 50mm diameter speakers with neodymium magnets
  • Digital Signal Processor: Digital Signal Processor for independently controlled chat, game and mic signals
  • Audio mute: Audio mutes automatically when carrier signal is lost
  • Battery: Lithium Polymer rechargeable battery pack
  • Shut down: Automatic shut down after approx 10 minutes of carrier loss or silence to conserve battery power
  • Weight: 8.6oz
  • Speaker Frequency Response: 20Hz - 20kHz
  • Battery life: >15 Hours
  • Digital Wireless RF wireless carrier reception.: 2.4GHz
  • Speaker Impedance: 32Ω
  • Headband/Earpad Material: Perforated Synthetic Leather (Black) with Foam Cushioning
  • Microphone Design: Removable Omni-Directional Microphone
  • Earcup Design: Around-Ear (Closed)

 

 

 Nie chcę ci niszczyć światopoglądu bo to boli ale one maja po jednym głośniku na ucho. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się. Na moje pytanie do supportu o różnice nie odpisali. 

Wygląda na to że zmienili nazwę, może dołożyli inne kable i pewnie zmienili wejście z mini USB na Micro USB żeby nie było archaiczne (podobnie jak w Astro).

Manual to jest skrócony litograf jak podpiąć każdą konsolę. ;) Jak wejdziesz na Siberia 800 na ich stronie i przejdziesz do pobrań to tam masz wersję francuską.

 

Sam muszę przetestować kiedyś na przykład tylne gniazdo Chat Out.

 

Na razie mam ważniejszy priorytet - doprowadzenie do porządku chatu z Xbox One bo nie dali odpowiedniego kabla 3.5mm > 2.5mm 

Dzięki pomocy @Kloose dzisiaj będę robił taki kabelek.

 

Fajne jest to że wybierasz sobie profile lub tworzysz własne z odpowiednim zestawem aktywnych wejść.

Przy kombinowaniu z chatem odkryłem funkcjonalność przycisku Share który działa jako podpięcie pod telefon ale również jako audio OUT żeby podpiąć pod nie drugie słuchawki. Po co?

Dla przykładu:

Grasz sobie i nagle przychodzi córa z płaczem "taaaatooo ale ja nie słyszęęęę" - wpinasz jej słuchawki w swoje i masz święty spokój ;)

Oczywiście przykład trochę z dupy bo przecież konsola nadaje na raz dźwięk po HDMI i po optyku i trzeba wyciszyć HDMI ... kiedyś o tym zapomniałem i odpaliłem w nocy Tomb Raidera - nagle wpadła żona z ryjem na mnie że jest 23:00 i chyba mnie po**bało ... dopiero jak zdjąłem słuchawki czaiłem o co jej chodzi :biggrin:

 

Jak do tej pory poza tym cholernym chatem do Xbox'a to bardzo jestem z nich zadowolony.  ...ale z dodatkowym adapterem pod X'a jest model Siberia X800. Teraz nawet w komplecie Steelseries dodaje stojak na słuchawki (który by mi się przydał). 

Bardzo fajnie że do słuchawek dostajesz wszystkie kable które mogą Ci być potrzebne.

 

3.5mm <> 3.5mm 4 piny (standard CTIA  pod komórki)

2.5mm <> 2.5mm 3 piny (chat Xbox 360)

3.5mm <> 3.5mm 3 piny (stereo - pod MP3)

Optyk (toslink <> toslink)

Mini USB <> USB 2.0 

Zasilacz (wtyczka USB) + 4 adaptery pod różne typy gniazdek

 

...nadal nie przewidzieli połączenia 3.5mm <> 2.5mm do pada od xbone  i pewnie stąd zmiana nazwy i model dedykowany dla Xboxów.

 

Słuchawki mają wejście SHARE (3.5mm) i Chat (2.5mm)

 

DAC ma analog in i chat out (2.5mm)

Mini USB (Stereo z mikrofonem + zasilanie)

Osobne zasilanie jeżeli zamiast zasilania z USB chcesz podpiąć do prądu

Optyk (Toslink) In i Out

 

Jak coś to mam je od maja i po nieprzyjemnym doświadczeniu z TB 500P je sobie do tej pory bardzo chwalę. Nie pękły a to już dużo :biggrin:

 

QQ, ja niedawno kupilem i to jeszcze stara wersje, bez wieszaka :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszak jest dopiero w nowych które się już nie nazywają H Wireless tylko Siberia 800.

Z wyglądu i funkcjonalności "na oko" wyglądają identycznie. Jak już pisałem, wsparcie Steelseries nie odpisało na moje pytanie odnoście zmian tylko zaakceptowali ticket reklamacji. W polskich sklepach nie widziałem nowego modelu. Stary model który na stronie Steelseries już nie istnieje jest zastąpiony nowymi Siberia 800. Również jest model z dodatkowym adapterem dedykowany pod Xbox One (droższy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To portafi ktoś odpowiedzieć na pytanko czy do gry lepsze będą sony goldy czy tutrle 400 lub 500p?

Najbardziej zależy mi na pozycjonowaniu w fpsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już omawiane, że 500p się łamią i mają dźwięk z beczki (nie moja opinia), z kolei gucio79 trochę wyżej sobie je chwali. TB400 miałem i byłem w miarę zadowolony. Dźwięk dobry tylko dużo egzemplarzy, w tym mój jest wadliwych, emitując jakieś zakłócenia. Goldy mają ponoć słaby bass (wirtualne 7.1), ale i w tym przypadku opinie są podzielone. TB dłużej pracują na baterii, ale masz tam odpinany mikrofon co mnie osobiście nie przeszkadza, i mrugające loga, które mogą irytować lokatorów lub samego użytkownika np. ja siedzę na kanapie obok ściany gdzie światło się od niej odbija. To tak w skrócie. 

Edytowane przez JacaC8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne odczucia dotyczące TB 400 - fajny dźwięk tylko tandentne wykonanie. Przy moich właśnie uznali reklamację, wezmę zwrot gotówki i nie wykluczam, że kupię jeszcze raz - tym razem wysyłkowo, żeby w razie czego bez problemu zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił TB ale nie wiem jaki model i pękły mu w pierwszym miesiącu użytkowania Ja mam goldy i trittony Goldy pękły mi po roku a trittony pękły po 3 latach Każde z tych słuchawek ani razu nie zaliczyły upadku i były użytkowane w normalny sposób. 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy robicie z tymi słuchawkami, że wam pękają wszystkie modele.

Ja mam senki hd201 maja 4 lata i smigają elegancko, w sumie gdyby nie to, że nie mają mikrofonu i są na bardzo długim kablu to nawet bym ich nie zmieniał.

 

Co do TB to mam kilka pytań:

Jeżeli używam słuchawki z telefonem to pracują one na baterii czy zasilanie biorą z telefonu?

Jeżeli podepne tego pina pod usb w kompie to będę miał bezprzewodowo dźwięk w słuchawkach?

No i czy są wygodne? Wszyscy piszą, że goldy bardzo wygodne a to dla mnie bardzo ważne.

Edytowane przez Wyso52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziewna konstrukcja jest i tyle.

Słaby plastik i przewężenia w konstrukcji - pękają i tyle.

 

- TB 500P pracują na baterii.

- USB Dongle - Stereo + Mikrofon - kolejne urządzenie do odtwarzana/nagrywania w kompie. Będzie stereo z mikrofonem. Dodatkowo jeżeli masz w jednym z jacków audio optyka to będziesz miał dźwięk przestrzenny ;)

- TB 500P są na małe chińskie główki. Ciasnawe są i może cię boleć głowa od pałąka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tb400?

Podobno ta pianka na nausznikach nie jest specjalnie wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wszebor,

Jedno jest wejście a drugie wyjście.

...żeby nie przepinać optyka za każdym razem możesz podpiąć Konsola > DAC > Amplituner.

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Śmieszne to się może wydawać, ale nigdzie nie znalazłem żadnej informacji w necie. Dla mnie ocena tych słuchawek od razu idzie w górę. U mnie nie ma miejsca ma zabawę z przekładaniem kabli i teraz te słuchawki zasługują na moją uwagę ;-)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tb400?

Podobno ta pianka na nausznikach nie jest specjalnie wygodna.

Moje TB400 tak ściskały, że mi cała głowa pulsowała, a oczy wyłaziły na wierzch :biggrin:. Jak je zdejmowałem to czułem jak krew znowu zaczyna płynąć, a dużej głowy raczej nie mam  :P. M.in. dlatego też się ich pozbyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Śmieszne to się może wydawać, ale nigdzie nie znalazłem żadnej informacji w necie. Dla mnie ocena tych słuchawek od razu idzie w górę. U mnie nie ma miejsca ma zabawę z przekładaniem kabli i teraz te słuchawki zasługują na moją uwagę ;-)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Pamiętaj tylko że będziesz miał problemy z chatem audio w Xbox One bo nei masz odpowiedniego kabla a na adapterach potrafią sprzęgać.

Przy nie ocenionej pomocy @Kloose właśnie kombinuję customową przejściówkę/kabel do tych słuchawek pod chat Xbox One - 3.5mm 4 piny idące z pada na 3 piny 2.5mm idące do słuchawek  ;)

 

Niby odpowiednia przejściówka jest z oficjalnym adapterem http://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/accessories/headsets/Stereo-Headset-Adapter

...ale ludzie piszą że ta przejściówka pada w przeciągu kilku tygodni używania więc i tak trzeba szukać zamienników.

Jak wykombinuję to dam znać. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TB 500P nie emlulują dźwięku przestrzennego?

Osobne głośniki? Od kiedy?

http://www.turtlebeach.com/product-detail/ps4-headsets/ear-force-stealth-500p/591

Nie chcę ci niszczyć światopoglądu bo to boli ale one maja po jednym głośniku na ucho.

Nie niszczysz mi światopoglądu gdzieś tak wyczytałem, być może opinie kogoś kto również się mylił. Zdjąłem gąbkę,faktycznie jest jeden głośnik. Dodatkowo zmylił mnie fakt podłączenia dongla do wyjścia optycznego.Tekst w stylu "Bo to Boli" też możesz sobie darować, nie jestem fanboyem TB, wręcz basztam je za tandetne wykonanie. Sęk w tym że nawiązałem do pytania kolegi który pytał o słuchawki bezprzewodowe do 350zł a tak się składa że mam Sony jak i TB. Wskazałem moim zdaniem wady i zalety obydwu. To jak słuchawki brzmią jest pojęciem względnym, MOIM zdaniem TB brzmią lepiej od Sony. Sam czekam aż któreś ze słuchawek wyzioną ducha by zainwestować w jakieś z wyższej półki. Edytowane przez Gucio79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestę inżynierę.

Wersja alpha.

9b58b924e084fce7f914a716c965c483.jpg

Testowałem na Skype i działa.

Przejściówka chat audio "pod Xbox 360".

Dzięki niej poprawnie będą mi grały moje Steelseries H Wireless z chatem.

Wieczorem zrobię test na party i polutuję kabelki.

Niby nic, a dla mnie proste skupienie się na takich drobnych detalach jest kosmicznym wysiłkiem.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow!

Wybaczcie jesli moje pytanie juz sie pojawilo (236 stron na forum oraz brak czasu nie pozwolil mi na przejrzenie wszystkiego) ale potrzebuje porady w sprawie zintegrowania PS4 z kinem domowym.

Tak wiec zamierzam kupic kino 5.1 (amplituner, glosniki) i nie tylko zintegrowac to z projektorem ale i miec w tym wszysktim i konsole i monitor zewnetrzny na ktorym pracuje (jak korzystam z komputera).

Nakreslilem prosty schemat 

IMG_3976.jpg

W skrocie : Amplituner zbiera HDMI IN z PS4 oraz PS4 audio z kabla optycznego

Ampliturner oddaje HDMI do projektora z HDMi out oraz drugi HDMI out do monitora. Audio leci do systemu 5.1

Czyli przy zakupie amplitunera potrzebuje minimalnie 1 slot HDMI in oraz 2 sloty HDMI out :)

 

Czy brzmi to sensownie ?

Jesli nie, to co jest nie tak, moze sa jeszcze inne rzeczy na ktore powinienem zwrocic uwage?

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

Tomek

Edytowane przez tomek160
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×