Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wygląda w porządku i sensownie. Mogę tylko powiedzieć, że jak amplituner będzie przyjmował dźwięk po HDMI, to obejdzie się bez kabla optycznego ;-)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci HDMI + Toslink?

 Amplitunery obsługują dźwięk przestrzenny po HDMI ;) 


Zwykle HDMI Out jest jedno a In jest kilka. Na odwrót. ;)

Do amplitunera podpinasz kilka urządzeń a amplituner do jednego wysyła. 

Nie wiem ile będzie kosztował amplituner z 2 HDMI out.


Osobiście mam przy konsolach po 2 kable HDMI - do monitora i do TV. Przepinam przy konsoli w zależności z czego chcę korzystać. 

Tanie splittery nie zadziałają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - TB 500 czy Goldy? Bo na dzień dzisiejszy mam Razer Electra, ale coś jest nie tak, bo na PS o dziwo szumi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumi oj szumi, myślę że TB 500 będzie dobrym wyborem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TB 500P buczy na czacie.

Kup tylko później nie płacz że nie ostrzegaliśmy że beczkowy surround i pękają.

Najlepiej wysyłkowo żebyś w razie czego w ciągu 14 dni oddał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TB się wydają solidniejsze, ale Goldy mnie bardziej przekonywują. Oba zestawy się łamią, i chyba Goldy wygrają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa pulse elite z ps4? Niby chyba, z tego co mi wiadomo, powinny działać a u mnie nie działają. Dongle ze słuchawkami jest sparowany, światełka świecą jak należy tylko jakby konsola nie rozpoznawała, nie ma żadnego komunikatu o podłączeniu ani nic, 0 dzwięku. Czegoś nie ogarniam czy sony coś namieszało z kompatybilnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow!

Wybaczcie jesli moje pytanie juz sie pojawilo (236 stron na forum oraz brak czasu nie pozwolil mi na przejrzenie wszystkiego) ale potrzebuje porady w sprawie zintegrowania PS4 z kinem domowym.

Tak wiec zamierzam kupic kino 5.1 (amplituner, glosniki) i nie tylko zintegrowac to z projektorem ale i miec w tym wszysktim i konsole i monitor zewnetrzny na ktorym pracuje (jak korzystam z komputera).

Nakreslilem prosty schemat 

 

W skrocie : Amplituner zbiera HDMI IN z PS4 oraz PS4 audio z kabla optycznego

Ampliturner oddaje HDMI do projektora z HDMi out oraz drugi HDMI out do monitora. Audio leci do systemu 5.1

Czyli przy zakupie amplitunera potrzebuje minimalnie 1 slot HDMI in oraz 2 sloty HDMI out :)

 

Czy brzmi to sensownie ?

Jesli nie, to co jest nie tak, moze sa jeszcze inne rzeczy na ktore powinienem zwrocic uwage?

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

Tomek

 

 

U mnie wszystkie urządzenia "nadające sygnał" podpięte sa przez HDMI do amplitunera (dekoder kablówki, Raspberry Pi 2, PS4, kabel do podpinania laptopa). Z amplitunera wychodzi jeden kabel HDMI OUT który idzie do splitera sygnału, a ten dalej przekazuje go do TV oraz do projektora. Dzieki spliterowi nie musze przepinac kabli gdy chce ogladac cos na TV lub na projektorze - ot po prostu wlaczasz jedno a wylaczasz 2gie. No i przede wszystkim nie musialem zmieniac calkiem niezlego amplitunera na nowszy z dwoma wyjsciami HDMI, co by sie wiazalo z kosztem ok. 4k pln - spliter kosztowal ok 200zl.

 

Co do Twojego schematu to nie potrzebujesz podlaczac PS4 kablem audio, masz od tego HDMI. 

 

Przy amplitunerze sprawdz czy masz w nim opcje "pass through", czyli puszczanie sygnalu przez HDMI bez koniecznosci wlaczania amplitunera.

Edytowane przez czacha79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w koncu wyglada kwestia Livemix'a SteelSeries H z PS4? Działa to czy trzeba stosowac kombinacje alpejskie? I jeszcze kwestia wygody uzytkowania, jak sie spisza na raczej wiekszym dzbanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie urządzenia "nadające sygnał" podpięte sa przez HDMI do amplitunera (dekoder kablówki, Raspberry Pi 2, PS4, kabel do podpinania laptopa). Z amplitunera wychodzi jeden kabel HDMI OUT który idzie do splitera sygnału, a ten dalej przekazuje go do TV oraz do projektora. Dzieki spliterowi nie musze przepinac kabli gdy chce ogladac cos na TV lub na projektorze - ot po prostu wlaczasz jedno a wylaczasz 2gie. No i przede wszystkim nie musialem zmieniac calkiem niezlego amplitunera na nowszy z dwoma wyjsciami HDMI, co by sie wiazalo z kosztem ok. 4k pln - spliter kosztowal ok 200zl.

 

Co do Twojego schematu to nie potrzebujesz podlaczac PS4 kablem audio, masz od tego HDMI. 

 

Przy amplitunerze sprawdz czy masz w nim opcje "pass through", czyli puszczanie sygnalu przez HDMI bez koniecznosci wlaczania amplitunera.

Wielkie dzieki Twoja oraz wszystkie odpowiedzi !

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Livemix jest zrobiony tylko i wyłącznie pod pod Xbox'a 360. Koniec i kropka. W Xbox On Livemix jest "wbudowany" w oprogramowanie więc się go nie używa. 

Żeby Livemix działał to trzeba zaopatrzyć się w przejściówkę lub kabel 3.5mm na 2.5mm i zamiast chat pod USB to trzeba mieć chat od DS4 do słuchawek wpięty kablem. 

Identyczny jaki zrobiłem do Xbox'a One. Livemix zadziała tylko i wyłącznie na profilu Xbox i padem podpiętym do gniazda Chat (2.5mm).

 

9b58b924e084fce7f914a716c965c483.jpg
 

 

Ja miałem akurat części pod ręką i zorbiłem z dwóch przejściówek jedną ale są gotowe kable:

http://www.turtlebeach.com/product-detail/cables-parts/ear-force-xbox-one-ps4-chat-cable-in-box/497

...ale jaj nie dam sobie uciąć że w nim jest poprawny układ pinów. 

Lepiej zrobić samemu i mieć pewność że kable są dobrze.

 

Odpowiednia przejściówka jest w adapterze do Xbox One:

http://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/accessories/headsets/Stereo-Headset-Adapter

...ale ludzie piszą że po paru tygodniach cienki kabel się łamie i nadaje się do wyrzucenia.

 

Reasumując:

Wystarczy kupić lub zrobić kabel w standardzie CTIA (kable OMTP mają zamieniony mikrofon z uziemieniem na pinach i stąd nie wszystkie słuchawki działają z DS4).

 

...teraz jak się doktoryzowałem z kabelkó i przejściówek to cwaniakuję :P

 

Jeszcze raz pragnę podziękować @Kloose za jego pomoc. Upewnił mnie w tym co z czym połączyć i natchnął do zrobienia własnej (tymczasowej) przejściówki przy użyciu półproduktów które akurat miałem w domu zamiast wydawać kasy na gotowca.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanko do posiadaczy goldów, jak one się sprawdzają w odtwarzaniu muzyki?

Można liczyć na zadowalający dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dźwięk był bardzo dobry. No chyba, że jesteś z tych co to sonar mają w uszach i potrzebujesz słuchawki za 2000 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje TB400 tak ściskały, że mi cała głowa pulsowała, a oczy wyłaziły na wierzch :biggrin:. Jak je zdejmowałem to czułem jak krew znowu zaczyna płynąć, a dużej głowy raczej nie mam  :P. M.in. dlatego też się ich pozbyłem.

Na początku owszem ściskały, ale po kilku dniach tak jakby "przystosowały" się do mojej głowy i było już wygodnie. Co najważniejsze to całe uszy się w nich mieściły. Z komfortu byłem zadowolony, bo dodatkowo pewnie trzymały się głowy i nie ciążyły. No ale to buczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanko do posiadaczy goldów, jak one się sprawdzają w odtwarzaniu muzyki?

Można liczyć na zadowalający dźwięk?

Na stereo jest dobrze. Można sobie posłuchać, ale nie należy się spodziewać nie wiadomo czego.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa pulse elite z ps4? Niby chyba, z tego co mi wiadomo, powinny działać a u mnie nie działają. Dongle ze słuchawkami jest sparowany, światełka świecą jak należy tylko jakby konsola nie rozpoznawała, nie ma żadnego komunikatu o podłączeniu ani nic, 0 dzwięku. Czegoś nie ogarniam czy sony coś namieszało z kompatybilnością?

 

Owszem, ktoś używa. ;)

 

Domyślnie wgrany firmware obsługuje tylko PS3. Wystarczy jednak, że ściągniesz z PSS apkę do tych słuchawek i przy użyciu PS4 zrobisz update softu, a zabrzmią głośno i klarownie.

 

Oczywiście musisz również w opcjach PS4 przestawić całość dźwięku na słuchawki.

 

Moje Pulsy po tym zabiegu grają perfekcyjnie. :yes:

Edytowane przez _Matheo_
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pulsy i mi działały z PS4 bez tej apki choć samą apke też już pobrałem by wgrać sobie profile dźwięków pod swoje gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem dokładnie to samo, co drk2 - konsola nie wykrywała mi Pulsów software'owo, choć kontrolki się paliły i słyszałem w muszlach pikanie przy przełączaniu mic/surround/profiles. Dopiero po aktualizacji softu słuchawki zatrybiły jak należy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no ściągnąłem tą apke ale wgrałem tylko profil Bloodborna, nie wiem czy update softu jakiś się zrobił przy okazji. Popatrze jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Update softu robi się automatycznie przy każdej podmianie profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa, teraz przywróciłem ustawienia domyślne i jeszcze raz wgrałem BB i dalej to samo. Podepne do tv i jest wszystko ok a w pleju 0 dzwięku, konsola nie widzi słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a masz ustawienia dźwięku poprawnie skonfigurowane pod słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Jak chodzi o całość dzwięku na słuchawki to tak mam ustawione, moge to ustawić tylko jak podepne kabelkiem do pada, a tak to opcja jest nie podświetlona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź drugi port USB.

Sprawdź czy PC wykrywa słuchawki.

Sprawdź czy słuchawki są włączone :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×