Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki telefon i jakim kablem podpięte słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma wpływu na nic.

To są słuchawki stereo z wirtualnym 7.1 więc do nich dociera dźwięk stereo a dopiero one po swojemu przetwarzają go (przez dongle USB) na 7.1.

to nie moze tak działać, bo w jaki sposób dongle by rozróżniało w którym kierunku do źródła dźwięku jest skierowana postać w naszej grze? Imo do dongla dociera sygnal w postaci 7.1, dongle go przekazuje do sluchawek a tam mechanizm decyduje jaki dźwięk z jaka mocą dociera do lewego i/ lub prawego glosnika.

Bo jeżeli byloby tak jak ty napisales, to mechanizm znajdujący sie w donglu rownie dobrze moznaby bylo wrzucic do słuchawek i wtedy nawet sygnal z minijacka zmieniałyby na 7.1, a tak chyba nie jest?

Edytowane przez Nath_147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaki telefon i jakim kablem podpięte słuchawki?

Galaxy nexus 1 model. Kabel na minijacka dołączony no goldow. ROM oryginalny.

Sprawdzalem tez czy działają 2 headsety na USB na ps4. Niestety nie działają.

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma wpływu na nic.

To są słuchawki stereo z wirtualnym 7.1  więc do nich dociera dźwięk stereo a dopiero one po swojemu przetwarzają go (przez dongle USB) na 7.1.

Niestety - maly problem:

"Nie można uruchomić aplikacji. Może ją uruchoić tylko użytkownik z licencją na tę aplikację."

Edytowane przez marcinos9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to nie moze tak działać, bo w jaki sposób dongle by rozróżniało w którym kierunku do źródła dźwięku jest skierowana postać w naszej grze? Imo do dongla dociera sygnal w postaci 7.1, dongle go przekazuje do sluchawek a tam mechanizm decyduje jaki dźwięk z jaka mocą dociera do lewego i/ lub prawego glosnika.

Bo jeżeli byloby tak jak ty napisales, to mechanizm znajdujący sie w donglu rownie dobrze moznaby bylo wrzucic do słuchawek i wtedy nawet sygnal z minijacka zmieniałyby na 7.1, a tak chyba nie jest?

Na takiej samej zasadzie amplituner robi że stereo wirtualne doby... Nie róbcie na siłę z nich sprzętu wysokiej klasy którym nie jest.

Galaxy nexus 1 model. Kabel na minijacka dołączony no goldow. ROM oryginalny.

Sprawdzalem tez czy działają 2 headsety na USB na ps4. Niestety nie działają.

Aż sprawdzę kabel od Elite na S4.

Pewnie kiedyś będą działać 2.

Pożyjemy, zobaczymy.

Niestety - maly problem:

"Nie można uruchomić aplikacji. Może ją uruchoić tylko użytkownik z licencją na tę aplikację."

Przywracanie licencji zrób albo się przeloguj.

Jeżeli dzielisz z kimś konto to taki komunikat to chleb powszedni.

Rzeczywiście działa mikrofon z Elite kablem na Galaxy S4. ...ciekawe jest to że na HTC Desire, Galaxy S2 i Transformer Prime nie działał.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzętu wysokiej klasy z nich nie robie, bo lwia czesc ich wartości placi sie za samo logo Sony. Przerabianie stereo na sorround, to jak konwersja 2d na 3d ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś koło tego.

Daje wrażenie.

Nie idę w zaparte.

Jak ktoś mi udowodni że jest inaczej i cały czas błędnie rozumuję to wtedy poproszę wszystkich do okoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie może tak być że stereo przerabia. skąd by wiedziało że dźwięk ma być z lewej od przodu a nie od tyłu. a słychać tą różnicę. moim zdaniem dongle dostaje surowy dźwięk 7.1 i interpretuje go na wirtualny czyli jak grać z dwóch głośników żeby było jak z 7.1 i wysyła do słuchawek. natomiast symulowanie muzyki ze stereo na 7.1 to inna sprawa bo tam kierunek nie ma takiego znaczenia poza lewy/prawy.

ja sobie o tym poczytam żeby było jasne raz na zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz ty łeb sephirot. Mam dwa konta moje i kobiety. To jakos koliduje z tym ? Czyli mam przeliczyć użytkownika?

Edytowane przez marcinos9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli konto na którym pobrałeś aplikację nie jest ustawione jako podstawowe to na innym koncie jej nie włączysz. Jeżeli nie chcesz ustawić takiego konta jako podstawowe to najlepiej aktywuj aplikację na obu kontach (zaznacz do pobrania w sklepie) - problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Każdy z nas ma dwoje uszu, a też słyszy "surround". Optyk ma jedną wiązkę, która ptrafi przewodzić wiele kanałów, więc to co przechodzi kablami nie jest tylko uzaleznione od ich ilości - są też częstotliwości, itp. Dlatego też istnieją silniki, które dekodują sygnal stereo na wirtualny. System Pro Logic był już powszechny kilkanaście lat temu. Dobrym przykład mam w domu, gdzie prawie dziesięcioletnie kino domowe dostaje sygnał (chinche stereo) z nowoczesnego TV (mini jack z opcja "kina domowego" wybraną w TV) i dekoder bardzo dobrze dekoduje dźwięk wyciągając dialogi na środek (o ile są na środku a nie jest to wołanie gdzie z oddali), efekty na boki i w tło na tyły (ogólnie mówiac) - wszystko to z cyfrowej telewizji, ale ZTCP z analogowej było podobnie, bo kino do TV mam podłączone od lat, rózne telewizornie się przewineły. Dekoder rozpoznaje jaki to może być dźwięk i w odpowiedni sposób go wypuszcza.

 

W konsoli dongiel dostaje cyfrowy dźwięk i cyfrowo go też przesyła do słuchawek, więc sprawa jest jeszcze bardziej uproszczona.

 

Jako ciekawostkę posluchajcie tego nagrania STEREO i odtwórzcie na swoich STEREO słuchawkach:

 

Miałem w tym tygodniu w domu Pulse Elite i porównywałem z Sony DS6500, które dostają dźwięk DTS po optyku i wysylaja go na słuchawki. W obu przypadkach surround jest wirtualny, podobny i w obu jest w pewnym sensie umowny, polega na tym, ze ten sam dźwięk slyszalny z przodu i z tylu brzmi inaczej. Jak posadzicie świeżaka z takimi sluchawkami, z zamkniętymi oczami, to pewnie nie będzie taki pewny, ze dany dzwiek jest z przodu, czy z tylu. Na swoim przykladzie widze, ze po dniach obcowania z tym virtualnym SRS jego rozpoznawania wyglada o wiele lepiej, bo nauczylem się specyfiki tego systemu i umiem sobie w penym sensie to zdekodować. Nie przesadzałbym z peanami nad "kierunkowościa" w tego typu słuchawkach...

 

A teraz z trochę inne beczki - zobaczcie jak ładnie ze sobą wyglądają... ;]

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6659147/ds6500.jpg

Edytowane przez bva_PS
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma problemy z konfiguracja goldow ?? Kiedy wchodze w aplikacje i chce wgrac program np strzelanka i wciskam x pokazuje mi sie monit, ze sluchawki nie sa podlaczone :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma problemy z konfiguracja goldow ?? Kiedy wchodze w aplikacje i chce wgrac program np strzelanka i wciskam x pokazuje mi sie monit, ze sluchawki nie sa podlaczone :/

zakladam ze jesteś istota myśląca i podlaczyles słuchawki przez USB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale zaklnę.

...następny kurka wodna co nie czyta instrukcji.

...a podpinasz je do konsoli fizycznie kablem Micro USB?????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mogłby ktos z właścicieli goldów sprawdzic jak sprawują sie podczas ogladania filmów? Szczególnie chodzi mi o symulacje dzwięku przestrzennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też istnieją silniki, które dekodują sygnal stereo na wirtualny

no dobra ale dźwięk z gry typu BF4 chyba nie jest generowany jako stereo zawierające informacje czy coś jest z tyłu, z przodu, u góry czy po przekątnej. jak jest odtwarzany na prawdziwym surroundzie to chyba każdy kanał ma osobne info a nie jest to dekoodowane ze stereo? trochę by to było bez sensu moim zdaniem.

 

Jako ciekawostkę posluchajcie tego nagrania STEREO i odtwórzcie na swoich STEREO słuchawkach:

dobre, słuchałem na Pulsach z przeglądarki z PS4 i efekt świetny. testowałem też na samym stereo i taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no dobra ale dźwięk z gry typu BF4 chyba nie jest generowany jako stereo zawierające informacje czy coś jest z tyłu, z przodu, u góry czy po przekątnej. jak jest odtwarzany na prawdziwym surroundzie to chyba każdy kanał ma osobne info a nie jest to dekoodowane ze stereo? trochę by to było bez sensu moim zdaniem.

 

dobre, słuchałem na Pulsach z przeglądarki z PS4 i efekt świetny. testowałem też na samym stereo i taki sam.

 

...i tutaj chyba dochodzimy do tej "drobnej" różnicy między wirtualnym a prawdziwym surroundem ;) dla której zainwestowałem w amplituner a nie w tani odtwarzacz BlueRay z głośniczkami. :biggrin:

...chyba że cały czas jestem w błędzie to nie potrzebnie wywaliłem półtora kafla :biggrin:

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie tak. ja sobie doskonale zdaję sprawę z różnicy, doedukowałem się jak to się odbywa itp. chodzi mi tylko o informację wyjściową z PS4. przez hdmi i optyka linear PCM idzie jako surowe nieskompresowane 7.1. więc ja to sobie wyobrażam tak że do dongla też w takiej postaci idzie (w sensie podzielone na 8 kanałów), tam ta karta dźwiękowa przetwarza to na zmanipulowane stereo wysyłane do słuchawek które brzmi jak 7.1 i jest de facto wirtualne. bo jakby do dongla szło stereo (zmanipulowane czyli z informacją o kierunku konkretnego dźwięku) to po cholerę karta w donglu? wystarczy sama wysyłka. a gry moim zdaniem generują prawdziwy surround 7.1 a nie wirtualny.

 

nie jestem audio specem tylko próbuję to zrozumieć jakoś ale jeszcze nie znalazłem info o tym jak to się odbywa w sytuacji PS4 + Pulse/Gold + na przykład BF4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry generują prawdziwy dzwięk przestrzenny i w przypadku sluchawek VSS zapewne to dongiel tłumaczy sluchawkom to tak, zeby efekt byl przestrzenny z dwóch głośniczków. Wątpie, zeby dongiel dostawal stereo i pozniej bez sensu to dekodowal, bo i po co? Skad sie w ogole pomysl stereo w donglu wzial? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest teoria Sefirota :). a wzięło się stąd że ktoś pytał o ustawienia audio w PS4 - PCM, Dolby lub Bitstream. więc jeśli ja i Ty mamy rację to najlepszym ustawieniem było by PCM ale coś czuje że to i tak może nie mieć znaczenia i Sony zrobiło to tak że cokolwiek nie ustawisz efekt w headsecie będzie taki sam. te ustawienia są chyba dla "prawdziwego" sprzętu audio podpiętego HDMI lub optykiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - te ustawienia są tylko dla HDMI/Toslink a nie dla słuchawek. 

Spróbuje to gdzieś znaleźć i raz na dobre wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dziś zaopatrzyłem się w nowy HS od Sony 

 

Byłem sceptycznie nastawiony, ale po kilku godzinach używania naprawdę jestem pod wrażeniem wink.png oczywiście nie ma co się spodziewać full super dźwięku (moje CAL'e po recablingu dużo lepiej grają - mowa o pc z xonarem), jeżeli chodzi osłuchawki dedykowane konsoli (dodatkowo bezprzewodowe) to nic lepszego w tej cenie się nie wyrwie. Ich plusem jest dość dobra izolacja + wygłuszenie dźwięku, dodatkowo 5:1 (oczywiście imitacja), które naprawdę działa w takim BF4 - jestem sobie w budynku i nagle słyszę kroki z prawej hue hue dziad chciał mojego taga więc dostał śrutem :E Ich najmocniejsza stroną jest chyba wygoda użytkowania - dawno nie miałem na głowie tak wygodnych słuchawek ohmy.png Nic nie uciska, pałąk posiada fajną poduszkę, która sprawia że w ogóle nie odczuwamy ich na głowie - są bardzo lekkie jak na słuchawki! Bass jest wyrazisty (po konfiguracji w appce), a dźwięk bardzo czysty - grając w TR'a (ps4) od razu czerpie się o wiele więcej przyjemność smile.png  Co do mikrofonu, to widziałem wiele materiałów prezentujących jego jakość, ale nijak się one mają do tego jak on brzmi naprawdę. Znajomy, z którym grałem powiedział, że świetnie mnie słychać, a przy tym bardzo wyraźnie i czysto smile.png Dźwięk mik'a nie jest zły, nie jest to również oczywiście poziom mikrofonu pojemnościowego - bez przesady (jeżeli ktoś czegoś takiego wymaga).

 

Wielkim minusem tego zestawu w porównaniu do Pulse jest możliwość customizacji tylko JEDNEGO presetu - żal  :mad2: W pulsach do dyspozycji mamy aż 5!!! Goldy posiadają 1) Normalny, którego nie da się zmienić (wszystko na 50% - bass/treble etc), drugi preset możemy albo sami ustawić albo wybrać z kilku dostępnych w appce (strzelanina/horror/hip-hop etc). Najgorsze jest to, że dla Pulse Elite są stworzone specjalne presety pod gry np. GTA V czy TLoU! W goldach ich niestety nie użyjemy sad.png Wybrałem Goldy, a nie elite z jednego prostego powodu (a raczej dwóch):

1) Elite pękają masowo przy łączeniu pałąka z padami (dokładnie pęka srebrna obręcz/kółko).

2) Używając Elite po jednej lub dwóch godzinach po prostu boli głowa.. nie da się w nich wytrzymać, no chyba że ktoś lubi sobie zadawać ból :E 

To takie wrażenia na szybko ^ ^ (ogólnie spodziewałem się mniejszych słuchawek z gorszą jakością dźwięku).

Nadal jednak przystaję do wypowiedzi z kilku dni przed, że cena adekwatną dla tych słuchawek i ich jakości powinna wynosić 300zł. 

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 sprawy:

Nie 5.1 a 7.1 wirtualne.

Elite jak umiesz je zakładać są OK. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odemnie 1 sprawa. Jeśli wytlumienie dźwiękow z zewnątrz w goldach jest dobre to jakich ty słuchawek uzywales wczesniej?? Ja dla porównania mam zwykle panasonic RP-htx7 które tłumią o niebo lepiej niż Goldy nie wspominając juz o słuchawkach od bose które sprawdzalem w mm. Tłumienia w Goldbach jako takiego nie ma bo nawet ciche dzwieki się przedostają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×