Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie w zestawie nie ma kamerki a bez niej nie odpalimy helmu... czyli z 2 stowki trzeba sobie do tego jeszcze doliczyc.

Tego można było się spodziewać - dzięki temu mogą chwalić się, że oferują VR taniej niż konkurencja.

Jeśli doliczyć kamerkę, dildosy (pewnie również będą konieczne do komfortowej zabawy) cena wzrośnie o kilkadziesiąt €. (ale nadal będzie taniej niż u konkurencji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż trzeba kupić każdy sprzęt w odstępach czasowych. Nakręciłem się na to ustrojstwo:) a tryb cinema postawił kropkę nad i. Jedyne co mnie odstrasza od brania sprzętu na premierę to częsta awaryjność w porównaniu z modelami wypuszczonymi w późniejszym terminie. Zobaczymy czy uda się opanować hype.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musze zamówić tą kamerkę, tych rozdzek z move'a to mam chyba ze 4 jeszcze jak grałem na ps3 i ze 3 navi, także tylko kamerka i czekamy do października :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam do października :)  do 2500zł liczyłem dać a tu miła niespodzianka Nie mogę się doczekać Drive club, Ace Combat, Gran turismo sport. Grałem na Oculusie i powiem że to jest niesamowite przeżycie :) Najlepsi są ci co najbardziej narzekają jakie to złe a sami nic podobnego na głowie nie mieli :D 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam do października :)  do 2500zł liczyłem dać a tu miła niespodzianka Nie mogę się doczekać Drive club, Ace Combat, Gran turismo sport. Grałem na Oculusie i powiem że to jest niesamowite przeżycie :) Najlepsi są ci co najbardziej narzekają jakie to złe a sami nic podobnego na głowie nie mieli :biggrin:

 

Nie powiem wyprobowac owszem, kupic nie koniecznie. I nie zrozum mnie zle nie to ze narzekam. 

Po prostu podoba mi granie w formie dostarczanej obecnie, moze to juz starosc ale nie widze potrzeby izolacji sie od swiata, poprzez gogle VR, wole wiedziec co w kolo mnie sie dzieje. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas z naszymi zarobkami to ludzie będą różnie do tego podchodzić, za granicą jest niezły szał Na Gafie i oficjalnym blogu VR można przeczytać właśnie że preordery w Amazon dzisiaj wszystkie rozeszły się w ciągu 5 minut ! we Francji Niemczech i Wielskiej Brytanii już babrak PS VR nie ma info z USA a tam pewno zejdzie jeszcze szybciej. Może być podobnie z dostępnością jak z PS4 w dniu premiery, jak się komuś udało kupić to już po odejściu od kasy mógł zarobić z 300-400zł na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie testowałem, a z chęcią bym przetestował, teraz jest duży hajp na vr to zainteresowanie mnie nie dziwi. VR przenosi granie w nowy wymiar, move to nadal bylo to samo tylko w innej formie, to się znacznie bardziej przyjmie oczywiscie jeżeli nie będzie skutków ubocznych. Gdyby bylo przystępniejsze cenowo to bym sięgnął, tak pozostaje czekać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę wyobraźni i łatwo pojąć, że VR ma znacznie większy potencjał niż kontrolery ruchowe. I przede wszystkim PS.VR nie jest tak nastawione na casuali. Zresztą VR to nie tylko gry. Nie wiem czy to się przyjmie, ale cieszę się że Sony podejmuje próbę.

Kiedyś miałem to Sony HMZ T2 i mimo, że było to bardzo niewygodne to wrażenia były niesamowite, a samo 3D klasę wyższą niż to w kinach. Więc jeśli PS VR zaoferuje podobny poziom wrażeń przy oglądaniu filmów to będę mocno zainteresowany.

Same gry na PS4 na początku to może być za mało, na szczęście VR ma szersze pole do popisu. Oby Sony wykorzystało pełny potencjał to wielu osobom może będzie łatwiej wydać pieniądze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim PS.VR nie jest tak nastawione na casuali. 

 

Po czym wnosisz?

Bo niektore prezentacje gier ktore bardziej jak tech dema wygladaja bardzo casualowe mi sie wydaly. 

To nie jest prowokacja, serio pytam. Mamy odbijanie pileczek, mamy badz co badz celowniczek taki jak London Heist, mamy mewe jakas, latanie orlem od UBI. 

 

Owszem mozna spodziewac sie ze dolacza do tego gry wyscigowe, ale poki co ja widze to ze sony idzie na ilosc mowiac jak duzo gier, jak wiele VR doswiadczen ale nie widze tutaj jakis super killerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan - No pomyślałem choćby o grach wyscigowych gdzie VR może się sprawdzić, a pamietam jak idiotycznie wygladało sterowanie przez Kinect/Move/Wiimote. 

Ale głównie chodziło mi o to, że PS VR nie zmusza cię do zastępowania pada czymś innym. Move jest opcjonalne. Nie będzie skakania przed ekranem w co drugiej grze. W VR bardziej chodzi o wrażenia wizualne. 

Wiadomo VR to szeroki temat i będą prymitywne gierki gdzie robisz wygibasy, ale to tylko kawałek tortu. 

Choćby takie Adrift:

Według mnie VR sprawia, że to będzie lepsza gra.  Na kontrolery ruchowe zwykli gracze się szybko wypieli, dlatego były to zabawki zalane grami dla casuali. One robiły z 360 i PS3 drugie Wii.  Ja nigdy nie miałem Kinecta ani Move, bo nie przeszkadzało mi granie padem :biggrin:  Mogę kupić VR, bo nie przeszkadza mi zastąpienie mojego TV goglami. 

Nie ma co porównywać kontrolerów ruchowych i VR. Całkiem inne zabawki. Samo to, że koszty VR są bardzo wysokie, na PC bardzo wysokie sprawia, że te urządzenia nie są tak nastawione na casuali. 

Edytowane przez chrono87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chrono87, tutaj nie chodzi o samo porównanie VR do Move jako sprzętu, tylko o kolejne zbędne akcesorium od Sony.

Większość tutaj na pewno wolałaby, żeby kasę z VR wsadzić w jakieś konkretne studio i wysmażyć jakąś konkretną gierkę.

Póki co to gada się o tych goglach na prawo i lewo, ale jak przychodzi do gier, to jeszcze nie pokazano nic, co by mnie zwaliło z nóg.

 

Pamiętajcie tez, że granie z ekranami oddalonymi od oczu około paru centymetrów nigdy nie jest zdrowe na dłuższą metę.

Nie wyobrażam sobie w tym siedzieć i grać np. bite 6 godzin dziennie. Ślepota po paru latach gwarantowana :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oculusie swietne jest to ze widac nasze dlonie. Pamietam jak zrobili dodatkowe urzadzenie doczepiane do oculusa ktore wlasnie wprowadzalo taki bajer, nie dziala to idealnie ale imo lepsze to od dildosow. Plejstejszyn vr takiego bajeru nie ma?

 



Ja ogolnie jestem zainteresowany kupnem vr ale nie po premierze, wlasnie obejrzalem 50 gier oculusa na start i same crapy... a jak juz cos fajnego sie trafia to gameplay trwa pewnie pol  godziny lub szybko sie znudzi. Nie chce wiedziec co bedzie na ps.

Dawac to do sklepow a nie...
Edytowane przez SkibaPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa z wyceną VR, 399 dolców czyli tak jak z PS4, na premierę na luzie za 1799 będzie można dostać do tego 250 za kamerkę i dildo i można napierać. Najlepsze jest to że dzięki takiej cenie znowu zmasakrują rynek bo już dochodzą słuchy że partia przeznaczona na premierę już się w niektórych krajach wyprzedała. Najważniejsze jednak żeby było odpowiednie wsparcie bo taka Vita też jest świetnym sprzętem i co z tego jak już jest praktycznie martwa. Driveclub VR i do tego nowe Gran Turismo i nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chrono87, tutaj nie chodzi o samo porównanie VR do Move jako sprzętu, tylko o kolejne zbędne akcesorium od Sony.

Większość tutaj na pewno wolałaby, żeby kasę z VR wsadzić w jakieś konkretne studio i wysmażyć jakąś konkretną gierkę.

Póki co to gada się o tych goglach na prawo i lewo, ale jak przychodzi do gier, to jeszcze nie pokazano nic, co by mnie zwaliło z nóg.

Pamiętajcie tez, że granie z ekranami oddalonymi od oczu około paru centymetrów nigdy nie jest zdrowe na dłuższą metę.

Nie wyobrażam sobie w tym siedzieć i grać np. bite 6 godzin dziennie. Ślepota po paru latach gwarantowana :)

Tu masz rację, zawsze można lepiej wydać pieniądze, widać to choćby w obozie MS.

Sony nie byłyby sobą gdyby z czymś nie wyskoczyło, ale tu przynajmniej oni nie kombinują sami, a atakują temat z Oculusem i Vive. To akcesorium przynajmniej otrzyma sporo udanych portów z PC. Czuje że może wyjść z tego pierwszy naprawdę fajny dodatek do konsoli Sony dla graczy takich jak ja. Jak PS VR spełni oczekiwania graczy i się przyjmie na dłużej to będę bardzo zadowolony że wystarczy mi dokupić akcesorium do PS4. ;)

A cała ta generacja jak na razie to zero ryzyka ze strony Sony, Nintendo i MS.

Aż tak nudno być nie musi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że Nintendo wyskoczy z Virtual Boy'em 2.0 i reszta może się schować :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam do października :)  do 2500zł liczyłem dać a tu miła niespodzianka Nie mogę się doczekać Drive club, Ace Combat, Gran turismo sport. Grałem na Oculusie i powiem że to jest niesamowite przeżycie :) Najlepsi są ci co najbardziej narzekają jakie to złe a sami nic podobnego na głowie nie mieli :biggrin:

Według Evolution - nie tworzą DriveCluba pod PS VR. To tylko tech demo dla developerów było :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Evolution - nie tworzą DriveCluba pod PS VR. To tylko tech demo dla developerów było :P .

Bo to jest jak z The last guardian każdy wiedział że powstaje ale nikt nie wiedział kiedy wyjdzie.  :P

W tym linku i w wielu innych miejscach można przeczytać że jednak coś się dzieje w tym kierunku 

http://planetagracza.pl/paris-games-week-driveclub-pojawi-sie-na-playstation-vr/

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preorder złożony :-) A wRTV EURO AGD cena to niecałe 1800 zł też już można składać zamówienia, jakby ktoś chciał

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z konsolą, ale jeszcze nawet nie rozpakowałem, może w końcu się do czegoś przyda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli dobrze rozumuje to granie we wszystkie gry to tryb no-VR czyli tryb ogromnego wyswietlacza, w ktory zamieni sie PS VR. 

Cos jak wczesniejsze wynalazki Sony okulary projekcyjne HMZ 

 

I powiem ze to jest wlasnie wiadomosc ktora moga cos ugrac, bo o ile moze nie samo vr, to granie w gre na czyms co wyglada jak ogromny ekran moze miec racje bytu. 

 

Tak czy inaczej, jest jedna rzecz ktora mnie naprawde mocno zastanawia jak to bedzie wplywac na wzrok, nie oszukujmy sie o ile opinie na temat tego czy monitory, TV psuja wzrok sa podzielone - o tyle ciezko polemizowac ze stwierdzeniem ze dlugotrwale patrzenie w ekran meczy oczy, jesli te nie maja odpoczynku to ich przemeczenie moze skutkowac problemami ze wzrokiem. 

 

Tutaj jakby nie patrzec podswietlony ekran bedzie bardzo blisko oczu. 

 

Osobnym zagadnieniem jest 3D - gdzie sa osoby (jak np ja) gdzie ogladanie materialow w 3D powoduje duzo szybsze zmeczenie oczu oraz niedobory w mruganiu i wysychanie oka. No ale to juz cecha osobnicza jak zakladam.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×