Skocz do zawartości
cwir

Playstation VR

Rekomendowane odpowiedzi

Z kwestii technicznych, deweloperzy tworzący gry na PSVR będą mieli tyle samo mocy i takie same możliwości jak przy produkcji gry tradycyjnie na telewizory? np, czysto teoretycznie, taki Metal Gear Solid V będzie mógł być bez straty jakość na grafice przeniesiony na VR? W końcu ma stabilne jak skała 60k/s i 1080p. Czy może jednak samo VR zżera trochę więcej mocy konsoli?

Na pewno o długich grach i sandboxach nie ma mowy, do tego grafika będzie gorszej jakości ale 60kl/ sekundę będzie mur, beton. Krótko mówiąc będą to zupełnie inne gry, ale ich poziom imersji i wtopienia się w ich świata będzie czymś czego nie będą miały gry na tv. Oglądałem na necie opinie rockalone z gry "london heist: i mówił, że to uczucie trzymania broni(move) oddaje uczucie jakbyś był naprawdę na strzelnicy i mózg mu wariował czemu taki człowiek do którego strzelamy nie ginie od jednej serii, bo było to nielogiczne z punktu świata realnego :) Na tej prezentacji co poniektórzy odkładając jakiś przedmiot na wirtualną półkę wypuszczali move na podłogę :) Ciekawe czy będzie jakieś multi w vr.

Edytowane przez simonldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno o długich grach i sandboxach nie ma mowy, do tego grafika będzie gorszej jakości ale 60kl/ sekundę będzie mur, beton. Krótko mówiąc będą to zupełnie inne gry, ale ich poziom imersji i wtopienia się w ich świata będzie czymś czego nie będą miały gry na tv. Oglądałem na necie opinie rockalone z gry "london heist: i mówił, że to uczucie trzymania broni(move) oddaje uczucie jakbyś był naprawdę na strzelnicy i mózg mu wariował czemu taki człowiek do którego strzelamy nie ginie od jednej serii, bo było to nielogiczne z punktu świata realnego :) Na tej prezentacji co poniektórzy odkładając jakiś przedmiot na wirtualną półkę wypuszczali move na podłogę :) Ciekawe czy będzie jakieś multi w vr.

Na pewno RIGS ma multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kwestii technicznych, deweloperzy tworzący gry na PSVR będą mieli tyle samo mocy i takie same możliwości jak przy produkcji gry tradycyjnie na telewizory? np, czysto teoretycznie, taki Metal Gear Solid V będzie mógł być bez straty jakość na grafice przeniesiony na VR? W końcu ma stabilne jak skała 60k/s i 1080p. Czy może jednak samo VR zżera trochę więcej mocy konsoli?

ja to zrozumiałem inaczej, o spadki chyba chodzi w grach które dopiero robią specjalnie pod VR, bo te gry z ps4 typu MGSV i cała reszta to będziesz oglądać wiesz zawsze na wprost tak jak w kinie, więc nie puścisz pawia jak skręcisz głową, bo ekran nie zareaguje na twój ruch. A może się myle i minimum płynności w grach to właśnie 60fps, niewazne czy grasz że kręcisz glową czy nie ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiający w RTV Euro AGD otrzymał już maila z danymi do wpłaty tych 350zł? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dzwoniłem bo jak zamawiałem to nic nie było pisane o zaliczce, a teraz pisze. Podobno w przyszłym tygodniu mają wysyłać do wszystkich maile, nawet do tych co kupili jak nie było pisane o zaliczce z informacją o wpłacie zaliczki 350zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie preorder w saturnie albo mediamarkt dajcie znać :) niby rtv to ta sama spółka ale w ramach sztucznej konkurencji któryś ten sklep może dobije do 1699:)

https://saturn.pl/konsole-i-gry/gogle-wirtualnej-rzeczywistosci-sony-playstation-vr?querystring=playstation%20vr

 

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/gogle-wirtualnej-rzeczywistosci-sony-playstation-vr?querystring=playstation%20vr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Oglądałem na necie opinie rockalone z gry "london heist: i mówił, że to uczucie trzymania broni(move) oddaje uczucie jakbyś był naprawdę na strzelnicy i mózg mu wariował czemu taki człowiek do którego strzelamy nie ginie od jednej serii, bo było to nielogiczne z punktu świata realnego :) Na tej prezentacji co poniektórzy odkładając jakiś przedmiot na wirtualną półkę wypuszczali move na podłogę :) Ciekawe czy będzie jakieś multi w vr.

To nie MATRIX. To telewizor kilka cm od twoich gałek ocznych, z tą różnicą że możesz rozglądać się za pomocą głowy, zamiast pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obraz podarzą za twoim wzrokiem (tak może byc w przypadku aktywnego 3d i zmieniana kata widzenia), to ten telewizor na kilku cm tez będzie mógł cie oszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie MATRIX. To telewizor kilka cm od twoich gałek ocznych, z tą różnicą że możesz rozglądać się za pomocą głowy, zamiast pada.

oj tak, widac ze jestes jednym z tych ktory pewnie na tym nie gral a juz wszystko wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, jutubowym pokemonom też bym nie ufał, bo przecież jedno złe słowo i skończy się darmowy stuff :)

Myślę, że po sklepach będzie jakaś demówka to każdy sobie obada o co tyle szumu.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, kabelki trochę ostudziły mój hajp :P

qiKDYG5.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się w dalszym ciągu zastanawiam czy dam radę wyskubać te 1800 zł jakoś z wypłaty. Biorąc pod uwagę różne nieprzewidziane sytuacje losowe to może być ciężko. Damn it... Kto ma pożyczyć kasę? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się w dalszym ciągu zastanawiam czy dam radę wyskubać te 1800 zł jakoś z wypłaty. Biorąc pod uwagę różne nieprzewidziane sytuacje losowe to może być ciężko. Damn it... Kto ma pożyczyć kasę? :biggrin:

 

[żarcik] Provident?? :P [/żarcik]

 

 

Ja pierdziu, kabelki trochę ostudziły mój hajp :P

 

Niestety patrzylem tez na HTC Vive i tam tez kablologia. 

Moim zdaniem  Sony moglo by (a nie wyglada na to) do tego pudelka odpowiedzialnego za przetwarzanie dzwieku i rozdzielenie obrazu miedzy VR a TV dac jakis hub USB bo nie oszukujmy sie po podlaczeniu tego zostaje 1USB w konsoli, ktos wepnie sluchawki i lipa nie bedzie gdzie pada ladowac.

No zawsze mozna  dokupic jakis dodatkowy hub ale to kolejne pudeleczko obok konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat argument z ładowaniem pada jest slaby bo każdy ma w domu w obecnych czasach ładowarkę do smartfona ,

ale masz więcej peryferii do ps4 na usb - kierownica ,suchawki, klawiatura, myszka

granie w wyścigi na dobrych słuchawkach i kierownicy będzie problematyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś myśli o zamówieniu to w MM całkiem ok promo.

Kupując VR dodają za free 4 kupony na 50zl na paliwo w BP.

Gogle wychodzą 200zl taniej ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, kabelki trochę ostudziły mój hajp :P

qiKDYG5.jpg

 

No tak USB zajęte, świetnie...  (z dupy :() 1 USB dongiel od słuchawek Sonego, 2 USB kabel od VR, a gdzie kurna reszta... Badziew :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie tego ustrojstwa (VR się znaczy) może być traumatycznym przeżyciem dla estetów: wszędzie będą się walać kable.

Można by to jakoś fajnie ogarnąć, gdyby geniusze z Sony inaczej rozwiązali umieszczenie gniazd usb w pleju. (szkoda, że nie są z tyłu).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat argument z ładowaniem pada jest slaby bo każdy ma w domu w obecnych czasach ładowarkę do smartfona ,

ale masz więcej peryferii do ps4 na usb - kierownica ,suchawki, klawiatura, myszka

granie w wyścigi na dobrych słuchawkach i kierownicy będzie problematyczne

 

To byl tylko przyklad. 

Ale sluszna uwaga, ten ktory podales wydaje sie byc lepszy - VR + sluchawki (inne niz dolaczone do zestawu) + Kierownica i nagle brakuje jednego USB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie po co ten kabel usb-micro usb. Problematyczne może tez byc założenie tego helmu i jeszcze na niego słuchawek 7.1/pulse/gold. Czy ten helm ma słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie po co ten kabel usb-micro usb. Problematyczne może tez byc założenie tego helmu i jeszcze na niego słuchawek 7.1/pulse/gold. Czy ten helm ma słuchawki?

 

xl_PlayStation%20VR%20contents-650-80.jp

Jesli wierzyc temu obrazkowi to jak widac jakies tam sluchawki dokanalowe sa. Co do wygody korzystania z bezprzewodowymi od Sony mozna  miec watpliwosci ale tu trzeba poczekac na jakies opinie. 

Kabel micro usb-usb jak spojrzysz wyzej sluzy do laczenia malego black boxa z konsola. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol Zapomniałem ze konsola skądś musi wiedzieć ze my przez vr a nie przez tv. Na tym zdjęciu brakuje jeszcze jednego kabla hdmi od tego pudełka do tv (niektóre gry maja umożliwić zabawe jednocześnie vrowcowi i osobą przy tv).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol Zapomniałem ze konsola skądś musi wiedzieć ze my przez vr a nie przez tv. Na tym zdjęciu brakuje jeszcze jednego kabla hdmi od tego pudełka do tv (niektóre gry maja umożliwić zabawe jednocześnie vrowcowi i osobą przy tv).

 

Bo tego kabla nie bedzie w zestawie :D 

Do PS4 dolaczony byl kabel HDMI wiec posiadacz PS4 ma juz polaczenie konsola <--> TV, wiec ten kabel ktory jest dolaczony do VR bedzie laczyl konsole z pudelkiem a kabel ktory wypielo sie z konsoli (a jest/byl podpiety pod  TV) podlaczamy do drugiego portu czarnego pudelka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki to jest jedna wielka niewiadoma, bo podobno to czarne pudełko generuje dźwięk 3d a słuchawki dołączane w zestawie mają wyjście jack i podłącza się je do zestawu VR . Jak ja mam np bezprzewodowe Astro 50 i z nadajnika mają one wejście optyczne i podłącze je do konsoli, to nie wiem czy dźwięk generowany przez konsolę będzie na tyle przestrzenny na ile jest generowany przez to czarne pudełko i te ich słuchawki na jacka. Trochę mnie to martwi bo kupowałem wysokiej klasy słuchawki z myślą że w przyszłości będą mi służyły do zestawu VR. Napweno da się podłączyć bo widziałem filmiki jak gość grał na goldach ale nie wiem czy to ma znaczenie czy dźwięk idzie przez czarną dodatkową skrzynkę czy idzie bezpośrednio z konsoli. Na zagranicznych forach temat słuchawek jest dość często poruszany do końca nie wiadomo o co w tym chodzi z tym dźwiękiem 3d generowanym w tym pudełku.


A tu lista gier obsługujących PS VR może jakiś brakować jeszcze :

 

100 Foot Robot Golf
Ace Combat 7
Adri1ft
Adventure Time Magic Man's Head Games
Albino Lullaby
Among The Sleep
Apollo 11 Experience
Aquarian Evol
ARK: Survival Evolve
Atom Universe
Battlezone
Bebylon Battle Royale
Cyber Danganronpa VR: Class Trial
Dead Or Alive Xtreme 3
Dead Secret
Distance
Dreams
DriveClub VR
Eagle Flight
Earthlight
Eclipse
Eve Valkyrie
Everest VR
Faceted Flight
FATED
Futuridium VR
Get Even
Ghost Machine Golf
GNOG
Godling
Golem
Gran Turismo Sport
Harmonix Music VR
Hatsune Miku VR
Headmaster
Heavensward Final Fantasy XIV
Holodance
Hyper Void
Impulse Gear
Job Simulator
Jurassic Encounter
Joysound VR
Keep Talking and Nobody Explodes
Kittypocalypse
Loading Human
Lucid Trips
Megaton Rainfall
Modern Zombie Taxi Co.
Omega Agent
Paranormal Activity VR
Pollen
Project CARS
Psychonauts in the Rhombus of Ruin
Q.U.B.E.²
Radial-G: Racing Revolved
Rez Infinite
RIGS Mechanized Combat League
Robinson: The Journey
Superhypercube
Surgeon Simulator VR
Tekken 7
The Assembly
The Playroom VR
Thumper
Trackmania Turbo
Until Dawn: Rush of Blood
Vanguard V
VizionEck
Volume: Coda
Wayward Sky
Whiteday
World War Toons

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obraz podarzą za twoim wzrokiem (tak może byc w przypadku aktywnego 3d i zmieniana kata widzenia), to ten telewizor na kilku cm tez będzie mógł cie oszukać.

Ja nie neguje tego sprzętu, ale też nie napalam się dopóki sam nie zobaczę na własne oczy. Tak czy inaczej kupię aby się przekonać.

Powiem jak Fox Mulder "I Want to believe".

 

oj tak, widac ze jestes jednym z tych ktory pewnie na tym nie gral a juz wszystko wie :)

Nie grałem, zresztą pewnie tak jak i Ty. O wirtualnej rzeczywistości słyszałem już w latach 80-tych. Jest 2016r.(przypuszczam, że wielu z nas, pierwszy raz będzie miało takie coś na głowie) i to ma być przełom? Założę gogle na głowę i będę w innym świecie? Gogle oszukają mój mózg? jak pisał Nath.

Mnie się wydawało, że pierwszą rzeczą jaką powinna nastąpić przed VR jest grafika fotorealistyczna. W grach jakie pokazują, wydaje mi się, że mózg najwyżej przekaże informację, że muszę iść zwymiotować. To i tak będzie sukces VR.

Chciałbym się mylić. Dowiemy się niedługo.

 

Jeszcze jedna sprawa. simonldz napisał o odczuciach pewnego youtubera: "oddaje uczucie jakbyś był naprawdę na strzelnicy i mózg mu wariował czemu taki człowiek do którego strzelamy nie ginie od jednej serii, bo było to nielogiczne z punktu świata realnego" Na prawdę w to wierzysz?

Edytowane przez lukas6660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×