Skocz do zawartości
ONE

Oddworld: New ‘n’ Tasty

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpocząłem przygodę z tym tytułem i to co zobaczyłem bardzo mnie zaskoczyło. Mianowicie chodzi o grafikę, która wygląda obłędnie. Do tego idzie w parze niesamowity dźwięk, którego w innych tytułach ze świecą szukać.

Łezka mi się w oku kręci jak przypominam sobie niektóre smaczki. Grywalność zasługuje na największe wyróżnienia i temu co to wszystko wymyślił należą się gratulacje. Generalnie bawię się świetnie, prawie nic z tej gry nie pamiętam i niektóre rzeczy mnie zaskakują.

Jak ktoś ma wolne 89 zeta, nie chleje i nie chodzi na baby to polecam zakup tej gry ;)

Edytowane przez Achilles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z was już miał problemy z sejwami? Mi po uratowaniu wszystkich mudokonów na 100% zwalił się zapis w trakcie przechodzenia ostatniej mapki. Gra zaczeła strasznie rwać, a po resecie już nie widziałem zapisanej gry. LIPA!!!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo mało brakuje do 100 % i na razie nie miałem żadnych problemów. Na pewno masz zapis w chmurce, więc chyba możesz go odzyskać.

Dobrze że o tym napisałeś. Na wszelki wypadek wrzucę sobie ręcznie zapis na chmurkę ;) .

Na szczęście miałem zapis na chmurce i udało mi się jakoś dociągnąć do końca na hardzie z kompletem Mudokonów :) . Może się mylę, ale gra przy końcówce dławi się przez nadmierne korzystanie z szybkich zapisów. Ja przez tą cholerną czasówkę, nader często z tego korzystałem.

Edytowane przez Achilles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z was już miał problemy z sejwami? Mi po uratowaniu wszystkich mudokonów na 100% zwalił się zapis w trakcie przechodzenia ostatniej mapki. Gra zaczeła strasznie rwać, a po resecie już nie widziałem zapisanej gry. LIP

No i miałem dokładnie to samo i w tym samym miejscu. Rwanie, zawieszanie się gry, no i zapis szlag trafił.

Ale na szczęście zbunkrowałem zapis na chmurce i udało mi się uwolnić wszystkie Mudokony na najwyższym poziomie trudności :) . Może się mylę ale mam wrażenie że gra się zacinała głównie przez korzystanie z szybkich zapisów.

Edytowane przez Achilles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem podobne wrażenie jeżeli chodzi o szybki zapis. Niestety nie miałem zapisu w chmurce :(

Gierke przeszedłem raz jeszcze na hardzie i teraz mam zaliczone 100% :)

A jak to jest z tymi 3 godzinami. Znacie szczegóły jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam pytanie do ciebie. Chodzi mi o trofeum za odkrycie wszystkich sekretnych ścieżek do Rupture Farms.

Dostałem trofeum za uwolnienie 100% Mudokonów a to mi nie wpadło. Czy też go nie masz?.

No i przeleciałem sobie na szybkiego dwa pierwsze levele i doprowadziłem do śmierci ponad stówki Mudokonów. Trofeum za zabicie 99 nie wpadło.

Nie mam pojęcia dlaczego.

Jeżeli chodzi o te 3 godzinki, to chyba sobie nie poradzę. Nie zniesę presji czasu ;)  . Ale widziałem filmiki na You Tube, także sobie zerknij.

Edytowane przez Achilles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także nie odkryłem wszystkich ścieżek do Rupture Farms, więc nie pomogę niestety. Jeżeli chodzi o zabicie 99 Mudokonów to dziś je zrobiłem. Starałem się jak najwięcej zabijać ich na wszelaki możliwy sposób (także tych w ukrytych mapkach). Nie przechodziłem poziomów pozostawiając jakiegoś żywego. Zabijaj ich i tyle :)

Dziś przeszedłem grę na łatwym poziomie trudności i myślę że dam radę zrobić to poniżej 3 godzin (oczywiście ratując wszystkich). YouTube nie potrzebne - opracuje własny sposób :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie przeleciałem na easy i różnice są dość spore. Ostatnia misja związana z czasem na łatwym poziomie to spacer w lesie. Między innymi przez dołożenie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Z tego co wyczytałem w necie trofeum za odkrycie wszystkich sekretnych ścieżek do Rupture Farms wpada pod warunkiem odkrycia wszystkich sekretnych lokacji przy jednokrotnym przejściu gry (bez powtarzania rozdziałów). Jeżeli masz już uratowane 100% Mudokonów to wiesz co i jak. Jak sprawdzę to napisze.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo o co chodzi. Ciekawe czy te trzy godziny na uwolnienie Mudokonów, też trzeba machnąć bez powtarzania rozdziałów.

Jeżeli nie to można byłoby poprawiać czas przejścia poszczególnych rozdziałów i w podsumowaniu czas by się skrócił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o trofeum za przejście gry poniżej 3 godzin i uratowanie wszystkich Mudokonów to można to zrobić powtarzając rozdziały. Jeżeli już twój czas ogólny zejdzie poniżej 3 godzin to wystarczy wtedy powtórzyć ostatni rozdział i pucharek powinien wpaść. Ja platynke już wbiłem :) Teraz poprawię swoje czasówki - mierze w około 2 godziny na czas ogólny. Zobaczymy jak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukończyłem Abe.Ci co grali na PSOne to pozycja obowiązkowa,a Ci co zaczynają przygodę z pierdziochem,niech jak najszybciej kupują tą grę.

 

Co do tłumaczenia są dwie rzeczy które wkurzają

 

- Brakuje w niektórych tekstach pierwszej litery (co świadczy o tym że było robione to na kolanie)

- Bardzo szybko znikający tekst na ekranie.

 

Co do poziomu trudności to aż dziw bierze że w tamtych czasach grało się cały czas na poziomie hard i nikt nie narzekał.Gra nie wybaczała błędów na ów poziomie.

 

Takie "odgrzewane" kotlety mógłbym na okrągło jeść :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie aby w abe oddysee czy exodus można było wybrać poziom trudności. A jeśli chodzi już o poziom to jest słabszy od oryginału czy cięższy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie aby w abe oddysee czy exodus można było wybrać poziom trudności. A jeśli chodzi już o poziom to jest słabszy od oryginału czy cięższy?

Gram na hard i jest to chyba odpowiednik oryginału. Jest bardzo zręcznościowo.

Edytowane przez ONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie aby w abe oddysee czy exodus można było wybrać poziom trudności. A jeśli chodzi już o poziom to jest słabszy od oryginału czy cięższy?

 

Bo nie było wyboru poziomu trudności tylko był z góry narzucony "hard". Czyli w to co kiedyś się grało to był tzn. Poziom Easy :D

 

PS.Tak jak ONE napisał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - chyba naprawdę się starzeję, bo na PSX mi lepiej szło ratowanie wszystkich Mudokonów. Tutaj nawet na easy się nie udało (sic!).

Fakt faktem jest tak, jak pisza koledzy wyżej - poziom hard to odpowiednik tego co było w pierwszej wersji na PSX. Z tego co pamiętam nie było wyboru poziomu trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - chyba naprawdę się starzeję, bo na PSX mi lepiej szło ratowanie wszystkich Mudokonów. Tutaj nawet na easy się nie udało (sic!).

Fakt faktem jest tak, jak pisza koledzy wyżej - poziom hard to odpowiednik tego co było w pierwszej wersji na PSX. Z tego co pamiętam nie było wyboru poziomu trudności.

Poziom hard jest rzeczywiscie dosc konkretny.

Edit: Pojawila sie aktualka 2,7 GB!

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiła mnie ta promocja aktualna 48zł z ps plus, i grając aż się łezka w oczach kręci, pamiętam jak za dzieciaka na psx z kolegami graliśmy w abe'a całymi dniami. jednym słowem wypas ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice.... ostatnio się właśnie zastanawiałem czy wziąć z pss  :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ponownie stanę się dzieciakiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostane taka lekko pozlacana lopate archeologa za odkopanie tematu o naszym pierdzioszku :D 

Panowie gre ogrywalem dawno dawno dawno temu na kompie :P i teraz patrze a on w Plusie :D  mowie miodzio hehe I tak sie stalo ze w 2 dni gra cala ograna :P przypomnialem sobie wszystkie ukryte pomieszczenia ( za dziecka byla dobra pamiec :D ) tylko co zauwazylem... uratowane ludziki 100 % wpadlo. Ale wiele innych pucharkow nie umiem po prostu zrobic.  Glupi przyklad z Elumem. Biegam cala plansze bez ani jednej przerwy, oczywiscie skoki nie sa zaliczane jako przerwa i co  ? i nie wpada...  Zabojstwo 9 Sligow przez jednego opetanego - rowniez nie wpada. Zabojstwo 30 Slog ( tych pieskow :D ) tez nie wpada...  nawe t glupi pucharek by kamieniem rzucic w sciane by na mine wpadl - tez nie wpada.  Oczywiscie te pucharki robilem wczytujac osobno rodzialy. 

Czy macie moze jakies info czy musza to byc robione pucharki poprzez przechodznei od nowa gry  ? 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze nie pamiętam, ale mam wrażenie że niektóre pucharki o których napisałeś, zrobiłem wracając do poszczególnych etapów.

Ale wydaje mi się że gra może robić niespodzianki. Ja na przykład uratowałem wszystkie Mudokony i nie mam trofeum za wszystkie ukryte przejścia. Jeżeli się nie mylę, to powinno wpaść. Przez to straciłem motywację do platyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedz ja dzis tzn za max godzinke :D bede podchodzil do przechodzenia gry na typowym speed runie + 100% Mudokony by pucharek za 3 godzinki wpadl. Przy okazji zobacze pare tych pucharkow. Albo jak na harda bede przechodzil. Jakos ogarne hehe platynka chce w tej grze miec, bo gra ma swoje lata a jest genialna :) nie tak jak teraz 80% gier to po prostu debilne gry.  Brakuej gier typu Abe's, Valiant Heart albo Don,t Starve :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chyba się skuszę i dzisiaj spróbuję przelecieć grę od początku, może mi coś wpadnie :). Masz rację, gra kozak :thumbsup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×