Skocz do zawartości
DaraS

DOOM

Rekomendowane odpowiedzi

To  może ja się wypowiem po pół godzinie gry w nowego Dooma, gra się naprawdę fajnia i finiszery na początku wcale nie przeszkadzają, jest to jakaś odmiana od innych strzelanek (za dużo nie będę pisał bo po prostu za krótko grałem). Jedyne co mnie niezmiernie wQrwiło to to że nie można zmienić ustawiań pada na dostosowane do swoich wymagań (chyba że gdzieś jest taka funkcja, a ja po prostu jej nie znalazłem), nienawidzę strzelać przyciskiem R2 i nigdy tego nie zmienię, przyzwyczajony jestem do R1 a przycelowanie na L1. Przez tą jedną funkcję najprawdopodobniej przejdę grę i ją sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje, na start patch 5,7GB. Wieczorem pierwsze wrażenia :D Do preordera dostałem bryloczek broni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To  może ja się wypowiem po pół godzinie gry w nowego Dooma, gra się naprawdę fajnia i finiszery na początku wcale nie przeszkadzają, jest to jakaś odmiana od innych strzelanek (za dużo nie będę pisał bo po prostu za krótko grałem). Jedyne co mnie niezmiernie wQrwiło to to że nie można zmienić ustawiań pada na dostosowane do swoich wymagań (chyba że gdzieś jest taka funkcja, a ja po prostu jej nie znalazłem), nienawidzę strzelać przyciskiem R2 i nigdy tego nie zmienię, przyzwyczajony jestem do R1 a przycelowanie na L1. Przez tą jedną funkcję najprawdopodobniej przejdę grę i ją sprzedam.

Nie wiem czy wiesz ale od dawna w ustawienia > Ułatwienia dostępu robisz własny profil mapowania przycisków pod DOOM\a "na sztywno".

Zrób profil i nie płacz. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z gry pozytywne. Singiel jakieś specjalnej fabuły nie ma, lecz jest po prostu ostry roz******l :D Gra chodzi płynnie w 60fps, graficznie wcale tak źle nie wygląda. Jeśli ktoś szuka gry przy której będzie robił ostre rozwałki to ten tytuł jest dla niego. Jednak największym zaskoczeniem dla mnie na plus jest multi, które cholernie mnie wciągnęło (pierwsza sesyjka ponad 2h :D). Jest szybko, trochę w stylu retro(normalnie widzę tam Quake'a). Mapek jest bodaj 6 albo 7, wiele customizacji po kolory broni, pancerza po drwiny itp. Minus? Konsola wyciska ostatnie soki z wiatraków, które chodzą baaardzo głośno (Inne osoby również się skarżą) ba nawet przy Uncharted 4 chodzi ciszej :D. Ogólnie jeśli ktoś szukał gry gdzie idzie teoria nic nie myśl po prostu rozwalaj to gra wymarzona dla takiej osoby :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Nie wiem czy wiesz ale od dawna w ustawienia > Ułatwienia dostępu robisz własny profil mapowania przycisków pod DOOM\a "na sztywno".

Zrób profil i nie płacz.  

Dzięki za podpowiedź, serio nie wiedziałem o tym.

Mogłeś sobie darować to "nie płacz" , zasmarkańcu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak dla mnie ogień :) Mayhem totalny , killroomy a pomiedzy tym bieganie i szukanie "kolorowych" kart ( edit ; później już całe levele są "areną" :) Idealne przeniesienie starej formuły w nowe szaty , mimo lekkich nawiązań do trójki ( podobne panele , widoczki z marsa ) gra jednak jest czyściutką rzeźnią a 60 klatek potęguje doznania . Mimo tego ciężko to porównać do serious samów , painkillerów czy nawet shadow bo jednak czuć duży budżet i rozmach gore :)

Na pewno gra dla dojrzałego gracza wiedzącego czego chce bo jak jeden z drugim mówi że Uncharted 4 jest "nudny" tak tutaj znajdą się jednostki które powiedzą że za dużo się dzieje :) Ale dla konesera pamiętającego stare zasady orgazm , piękne i skillowe fpp ech można się pięknie wyrzyć ot co :) 

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szczerze to kupilem dla samego multi. i nie jestem zawiedziony, jest moc :)

Edytowane przez Carrvine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Szczerze to kupilem dla samego multi. i nie jestem zawiedziony, jest moc :)

Odważny krok. :)

Tylko oglądałem strumienie i trzeba mieć naprawdę mocne nerwy do tej pozycji. Osobiście uważam, że doom online padnie równie szybko co battleborn i overwatch, a szkoda bo przez dwóch monopolistów gracze skupiają się tylko na bf&cod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overwatch nie padnie szybko tego jestem pewien to blizzard będzie ciągle nowy content  dwa gra jest wyśmienita 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jak dla mnie ogień :) Mayhem totalny , killroomy a pomiedzy tym bieganie i szukanie "kolorowych" kart ( edit ; później już całe levele są "areną" :) Idealne przeniesienie starej formuły w nowe szaty , mimo lekkich nawiązań do trójki ( podobne panele , widoczki z marsa ) gra jednak jest czyściutką rzeźnią a 60 klatek potęguje doznania . Mimo tego ciężko to porównać do serious samów , painkillerów czy nawet shadow bo jednak czuć duży budżet i rozmach gore :)

 Ale dla konesera pamiętającego stare zasady orgazm , piękne i skillowe fpp ech można się pięknie wyrzyć ot co :) 

Potwierdzam, single jest świetny. Multi jeszcze nie grałem, ale nastawiam się na ostre granie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Szczerze to kupilem dla samego multi. i nie jestem zawiedziony, jest moc :)

Niestety, ale miesiąc i nikt w to grał nie będzie poza kilkoma maniakami, tym bardziej że zaraz CoD, Titanfall, BF, itd.
Mam nadzieję tylko, że się tam zorientują, że lepiej inwestować w singla i jakieś fajne fabularne DLC, a nie kichę do multika.

PS.
Dajcie jakieś video z singla, ale bez jakiś większych spoilerów, ot rozwałkę po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już przerezałem singla , właściwie to tylko on mnie interesował i gierkę już puściłem dalej grosze mnie ta cała "przygoda" wyniosła . Ostani boss mi krwi troszkę napsuł ale generalnie gra dosyć prosta płynnie się leci z dwururka ofc na tym normalu bo dawno nie grałem na tym padzie w fpp , powiem szczerze gierka mnie pod pewnymi wzgledami bardziej przyssała niż uncharted :) Jak stanieje dla samego singla można jak najbardziej wziąć , pięknie odświeżona formuła i sycący wygrzew , no ale w moim przypadku zdecydowanie na raz :) 

 

p.s. Plejka wyła mocniej niż w u4 , miało to swój klimat w tej grze heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla takich tytułów powinna być opcja wypożyczenia w store na kilka dni, nie wiem ~60zł :)

btw. mi plejka również wyje. Czasami przypominają mi się sceny z filmów o lotach w kosmos. Jedyne rozwiązanie, to zakup dobrych słuchawek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż specjalnie konto nowe założyłem, żeby podzielić się swoją radością :D Ojciec fpsów powraca w wielkim stylu. Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa, gra jest niesamowicie miodna.
Nieustanny krwawy taniec wśród hord demonów w akompaniamencie industrialnego metalu. Jest diabelnie szybko, trzeba być w nieustannym ruchu, by przeżyć, wykorzystywać cały dostępny dostępny arsenał i konstrukcje aren. Ze spuścizny nowej fali fps-ów mamy system upgrade'ów, byłem co do niego sceptyczny, ale został genialnie rozwiązany. Mamy modyfikacje broni (np. granatnik do shotguna), dwa rodzaje ulepszeń pancerza i specjalne runy (które odblokujemy wykonując wyzwania poukrywane w różnych zakamarkach lokacji). Każde ulepszenie ma sens, nie ma tu bzdur pokroju +5% do czegośtam, wpływają znacząco na nasz styl gry. Z drugiej strony jeśli ciśniemy przez poziomy omijając większość ulepszeń też sobie poradzimy, gra jest niesamowicie skillowa, z każdą godziną jesteśmy coraz lepsi (nawet musimy być, bo to co się dzieje na ostatnich poziomach, to szaleństwo, na średnim poziomie trudności się nieźle napociłem, by przejść niektóre sekcje).

Design poziomów to kolejne pozytywne zaskoczenie, wielopoziomowe, rozbudowane, z całą masą sekretów i puszczaniem oka w stronę fanów. Można nawet odblokować poziomy z pierwszego Dooma (tylko trzeba je najpierw znaleźć, co nie jest takie łatwe).

Co dla mnie najważniejsze, to gra jest pozbawiona zbędnego bullshitu, który nęka współczesne produkcje. Żadnej nadmiernej ekspozycji, rozdmuchiwania historii, patetyczności, i ciągłego wyrywania z właściwej gry cutscenkami i innym szajsem. Jest na rynku jak najbardziej miejsce dla gier napędzanych historią, ale obecnie panuje trend wpychania otoczki fabularnej graczowi do gardła nawet w grach, które powinny stać gameplayem i frajdą z gry. Chociażby Wolfenstein Old Blood, którego ostatnio kupiłem, by sobie postrzelać, a musiałem znosić najpierw dobre 20 minut nudnego wstępu fabularnego, a następnie godzinę wymuszonych sekcji skradankowych. W Doom dostajemy po minucie gry shotguna, a nasz Doom marine przy gadaninie, która trwa więcej niż pół minuty wkurza się i rozwala  transmiter. W wielu grach chciałem po prostu uciąć zbędną gadkę i przywalić rozgadanemu npc-owi, a Marine wie, czego chcę, jeden z najlepszych protagonistów ostatnich lat, choć nie mówi ani słowa przez całą grę.

Krótko o technikaliach: 60 klatek, przyjemna dla oka grafika, świetny design, i przepiękne animacje demonów.

Za singla należy się solidne 9/10, w multi za mało grałem, by ocenić. Jest jeszcze snapmap, w którym dostrzegam spory potencjał, już można zagrać w tryb parkour, e1m2 z Doom II, bądź tower defense.

I kilka urywków z kampanii:

 

BTW Co te forum się takie nieczytelne zrobiło? :p

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak za malolata gralem od czasu do czasu w te pierwsze kilka czesci Doom'a naprawde ta gra byla niesamowita ale ten Doom obecny to jest jakis dowcip bez obrazy dla fanow w sumie tez bylem ale juz nie jestem :) Mogli zrobic Doom'a coś na podstawie pierwszej części tam przeciez bronie nie były "kosmiczne" chyba , że sie taka znalazło juz nie pamietam ale podstawowe były normalne przyziemne nie wymyslone lasery czy inne pierdoły. Tyle lat mieli czasu zrobic dobrego Doom'a chyba nawet takiej presji nie bylo na tworców możę aż takiej, a zrobili przeciętna gre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze nie grałem, ale w starego dooma ciąłem ostro i było tam i działko plazmowe i bfg, także też nie takie super przyziemne :P

Poza tym cieszy mnie wiele pozytywnych opinii na temat singla, przynajmniej wiem, że warto się na niego czaić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, singiel wymiata, mega się można wyżyć, polecam od razu grać na wysokim poziomie trudności, w multi mam 5 godz przegrane, lvl szybko wpada, gra się bardzo przyjemnie, jest bardzo szybko, zero zamuły :). Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten głos zmienili? Czy dalej "qfat demecz" głosem uspokajającym by czasami agresywnie nie lecieć na innych graczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko oglądałem rozgrywkę online, ale to wystarczyło, aby mnie zatrzęsło w środku. W normalnych warunkach bałbym się o swój TV i słuchawki ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi po tej becie mnie zawiodło srogo, ale singiel widze, ze daje radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kampania ukończona. Ocena? Mocne 8. Nad fabułą tej gry nie ma się co rozpisywać po po prostu jej nie ma. Rzeź rzeź i jeszcze raz rzeź. Tempo gry jest rewelacyjne dawno nie bawiłem się tak dobrze (no dobra może przy Uncharted 4). Całość zajęła mi około 8/9h. Na minus ostatni boss, który jest dużo łatwiejszy niż jego poprzednicy w innych rozdziałach :P Multi prezentuje się także całkiem dobrze zatem ogólnie tytuł na plus. Dobrze bo początkowe opinie po becie mnie troszeczkę zaniepokoiły jednak z czystym sumieniem jestem zadowolony z zakupu tej gry. Graficznie też prezentuje się całkiem dobrze i chodzi płynnie w 60fps (żadnych spadków nie uświadczyłem). Ogólnie jeśli ktoś szuka gry gdzie po pracy liczy na ostrą bitwe to polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tak zachwycony singlem w doomie, że aż to jest nie do pomyślenia :) Grać w coś z taką samą fascynacją jak w oryginał te 20 lat temu, coś niesamowitego :)

Wolfenstein ciągle pozostaje na pierwszym miejscu (ze względu na historię, która mnie niesamowicie wciągnęła), ale Doom zastępuje Shadow Warriora na drugim :)

Jeszcze wczoraj znalazłem easter egga z Commander Keenem, to już w ogóle :P

Multi jeszcze nie grałem (tylko tyle co w becie). Fajnie by było, jakby się grało w to jakoś przyjemniej, ale raczej większych zmian się nie spodziewam niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W bete dooma nie gralem, ale w pelniaku multi jest moim zdaniem wysmienite, moze konsolomaniaki nie sa po prostu przyzwyczajone do arena shooterow? Kurcze nie wiem. Gierka jest syta w cholere, po balasach typu CoD czy BF gdzie kazdy moze cos ugrac fajnie jest wreszcie zagrac w shootera gdzie jak wrog ma zeza to mozesz sie odwrocic i go 3 razy zabic.

 

 

 

Edytowane przez One Post Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj koksownik

 

 

koks.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo DOOMa dostępne w PS Store, można wypróbować. Warto dodać do biblioteki, bo ponoć ma być dostępne do pobrania tylko przez tydzień.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×