Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bez zebrania materiału od pana Mózgu w chatce Mergo nie da rady stworzyć wszystkich lochów? Ta konkretnąa rzecz znajduje się tylko tam?

Living String wypadło mi tylko po zabiciu "MatkiMusk", póżniej można kupić za 10 insight, tylko nie wiem co uruchamia ten zakup, zabicie mózgu czy sam kontakt czy zdobycie Yharnam stone.

 

 

Jak to jest,aby dojść do Pthumeryjskiej Królowej  ?

 

Bo według tego poradnika,jest... http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1597&PART=825

 

Może ktoś napisać czy to tak wygląda ?

 

 

Omg ktoś napisał poradnik 1 kwietnia, to wygląda zupełnie inaczej... nie chce mi się całego czytać ale raczej tak to wygląda.

 

 

Panowie, nie chce mi się kombinować ze zmianami języka w konsoli więc spytam wprost: serio jakiś geniusz translacji przetłumaczył insight na wgląd, a "Rom the Vacouos Spider" na "Rom Tępy Pająk"?   :shok:

 

To nie żart, tak wygląda tłumaczenie.

Edytowane przez DoV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chce mi się kombinować ze zmianami języka w konsoli więc spytam wprost: serio jakiś geniusz translacji przetłumaczył insight na wgląd, a "Rom the Vacouos Spider" na "Rom Tępy Pająk"?  :shok:

Ten sam co przetlumaczyl Die hard na Szklana pulapka.

Dorwalem sobie wlasnie katane, fajnie sie tym ciacha;p

Edytowane przez kosciarz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej wydropić Bękart Loran potrzebny mi do Splugawionego kielicha bo tylko mi to zostało do stworzenia lochu a niechcę zużywać krwi poziomu 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jest to, jak ta gra nic nie robiąc potrafi zszargać nerwy człowiekowi :D

Szedłem przez Zakazany Las i zobaczyłem na ziemi jakąś notatkę z informacją o ukrytym przejściu, niewiele myśląc wszedłem do jakiejś jaskini. Wchodzę i widzę kupę kości, myślę sobie "to pewnie nic, pewnie gdzieś tutaj są te zamknięte drzwi które widziałem na początku... o ciało z przedmiotem!" podszedłem do niego i... spadłem ze skarpy.

Już płakałem, że straciłem swoje 40k blood echos, ale jakoś przeżyłem, tylko trafiłem z deszczu pod rynnę. Wszędzie było pełno trującej wody, jakichś atakujących węży i mój płacz, że zaraz umrę. Nie mając nic do stracenia biegłem przed siebie aż dotarłem do wysepki, na której była jakaś górka. Górką okazał się być olbrzym. Kolejna fala paniki, ale olbrzym i węże leżą martwe. W oddali zauważyłem jakieś wyjście z jaskini, do którego od razu pobiegłem, w między czasie unikając ciosów kolejnych dwóch górek-olbrzymów. Na końcu mojej drogi ukazała się drabina, uśmiech wypełzł na mą twarz, ale kątem oka po prawej zauważyłem wyjście na trującą wodę i pośrodku ciało z prezentem... Jestem pazerny, znowu parę uników i ucieczka do drabiny.

Nie miała końca, ciągnęła się cholernie długo, ale jak już wyszedłem to na mojej twarzy zagościł grymas typu "wtf?". Nie miałem pojęcia gdzie jestem - środek miasta. Trzęsąc portami poszedłem kawałek dalej, parę potworków nie stanowiło większego problemu, pojawiła się kolejna drabina. Wszedłem po niej i wyskoczył napis "Klinika Iosefki". Na horyzoncie pojawiła się latarnia i stwierdziłem, że nie ma już co ryzykować utraty cennej waluty na rzecz niezanikającej ciekawości.

Reasumując, minę miałem nietęgą, jak okazało się, że przez głupi przypadek zawędrowałem z jednego końca mapy na drugi. Gra doprawdy jest niesamowita i naprawdę warta swojej ceny, czego o większości dzisiejszych gier powiedzieć nie można.

Możliwe, że ktoś się zaraz spyta czemu nie użyłem przedmiotu i nie cofnąłem się do poprzedniej latarni. Odpowiedź jest prosta, po prostu w ten sposób mam więcej frajdy, nawet jakbym miał stracić masę blood echos :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle wypracowanie :D żeby nie było offtopu, gra mega xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej wydropić Bękart Loran potrzebny mi do Splugawionego kielicha bo tylko mi to zostało do stworzenia lochu a niechcę zużywać krwi poziomu 4.

Jak sama nazwa wskazuję w kielichu Loran (w Ailing Loran layer 3 są 2 skrzynie po 2 sztuki, losowo w Ailing Loran Root, Lower Loran Root i podobno w Isz, leci też z mobów w kielichach "wilków z pochodniami" wyglądają tak samo jak te z Nightmare Frontier.

 

 

Witam, gdzie w Górnym Rewirze mogę trafić na bossa? Doszedłem do kościotrupa i nie wiem gdzie dalej iść :)

 

Po odblokowaniu bramy są gdzieś schody po prawej stronie, tam spotkasz pierwszego z 2 bossów.

Edytowane przez DoV
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam co przetlumaczyl Die hard na Szklana pulapka.

 

Jest, niemalże, dokładnie odwrotnie. Szklana pułapka śmieszy w kontekście kolejnych części, natomiast sama w sobie nie jest takim złym tytułem - jest chwytliwa i nawiązuje do scenariusza. W obliczu braku dobrego, bardziej dosłownego, określenia odpowiadającego zwrotowi "die hard" tłumacz postawił na inwencję i jak już napisałem, gdyby nie kontynuacje, nikt by się z tego tytułu nie śmiał.

 

Zupełnie inną broszką jest za to tłumaczenie system sellera, gry AAA przy użyciu (najwyraźniej) google translate. Naprawdę dużo inwencji potrzeba żeby dojść do wniosku że np "Pająk Bezdennej Pustki" brzmi trochę lepiej niż "Tępy Pająk" ? "Wiedza Tajemna" lepiej niż "Wgląd" ? 

 

Naprawdę cycki opadają :down:

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dov, dzięki. Po robocie pójdę szukać i idę na lochy z połową hp. Chyba teraz zacznie się jazda bo jak narazie to 4 lochy przeleciały raz dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu za pomoca opcji share play jak chce pograc z kumplem on widzi tylko moj ekran? jest mozliwosc zagrac we 2 za pomoca tej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej udać się po pokonaniu Pastor Amelii ? Kiedy odblokowuje się możliwość dolaczania run bohaterowi (ołtarz w śnie tropiciela) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Hemwick (na prawo jak wyjdziesz od latarni gdzie była Amelia), tam po pokonaniu bosa odblokujesz runy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zrobilem tak. Po pastor Ameli idziesz w lewo do hemwick chanel lane. Boss - dwie wiedźmy to prawdopodobnie najłatwiejszy boss w grze. Jak to zrobisz skocz do więzienia, daj się zabić gościowi w cieniu, jak wychodzisz na wprost z cathedral ward, to po prawej stronie jest. Zbierz tam itemy, zabierz tonitrusa zestaw yaharghul i zabij opcjonalnie dsrkbesst paarl - takze bardzo łatwy boss, sam zobaczysz jaką strategie trzeba zastosować. Po tych 2 lokacjach polecam Ci pójść do zapomnianego lasu(forbidden woods), na bossa przyda Ci się tonitrus. Dofarmisz tam nieźle. Znajdź skrót do kliniki i weź zapro do cainhurst. Pójdź do byrgenwerth ->cainhurst a dalej jak chcesz.

Sory za spoilery ale sam tak zrobilem i uważam to za najlepszą opcję, troche ponarzekałem ale wystarczyło poznać strategie na każdego wroga i po kłopocie

Tak wiem przepraszam za brak interpunkcji, ale pisze z telefonu wybaczcie

Pzdr

Edytowane przez Spux
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Póki co nie mam większego problemu z bossami w tej grze. Najwiecej problemów sprawił mi gascoine którego zabiłem za piątym podejściem tylko dlatego, ze blokowałem się miedzy nagrobkami. Największy problem sprawiają mi porywacze. Niby jeszcze mnie nie zabili (oprócz celowego podłożenia się) ale najbardziej dają mi sie we znaki.

Jest jakaś lepsza broń od topory tropiciela ? Na razie jeszcze sie nie natknąłem na taka.

I jeszcze jedno. Póki co rozwijam postać w kierunku witalności i siły (ok 22) i wytrzymałość. Jest sens inwestować punkty w inne opcje ?

Droga na prawo od wejścia do archikatedry prowadzi do byrgenwerth?

Edytowane przez tomluc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś rady co do walki z Mikolashem, która jest chyba najnudniejszą z jaką się spotkałem w tej serii?

 

Już pomijam pierwsze próby, gdzie za każdym razem po 30 min biegałem jak debil, zanim znalazłem miejsce w którym się ukrył. Teraz za każdym razem wykładam się na samym końcu - Mikolash używa swojego ataku obszarowego, którego nie potrafię uniknąć, a który zabiera mi jakieś 80% zdrowia. W dodatku potrafi nim spamować kilka razy pod rząd. Wyczytałem w końcu, że ten atak można przerwać nawet wystrzałem i czy innym naszym atakiem, ale gówno prawda - nawet jeśli od razu rzucam się na niego z silnym atakiem Ludwig's Holy Blade (w momencie gdy nad głową Mikolasha pojawia się kula), to on mimo to bez problemu dokańcza swój atak, który właściwie kończy dla mnie walkę, jeśli stoję za blisko.

 

Jakieś pomysły? Bo autentycznie już nie chce mi się 10 raz biegać za nim 10 min, tylko po to żeby znowu skończyło się to tak samo. To już Roma załatwiłem za drugim razem bez problemów.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz że zaczyna rzucać obszarówkę, to uciekaj za jego plecy, tam będziesz bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem go trochę inaczej. Podchodzisz do niego jak najbliżej i cały czas uderzasz. Wtedy on uderza tylko z pięści i zabiera mało zdrowia. Najważniejsze cały czas go bić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atak obszarowy można uniknąć na trzy sposoby.

 

1. Czaisz mu się za plecami.

2. Odskoki w bok.

3. Dash do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Numinex

Może ubierz jakieś szmaty pod arcane, będzie  zadawał Ci mniejszy dmg obszarówką, jak masz dobry refleks możesz wskoczyć mu za plecy i VS. Atk odpalasz (wymagana szybka broń z charge R2), staraj się bardzo blisko jego trzymać, jak masz wystarczającą ilość arcane użyj  Beast Roar powalisz go na plecy, jak masz mało staminy znowu Beast Roar etc.

 

@Spux

 

@tomluc

Topór został okrzyknięty najbardziej OP bronią z jego ładowanym atakiem pod r2, drugą w kolejności jest Ludwig. Skoro zamierzasz skupić się na silę to bardzo dobrze z nią skaluję się Logarius Wheel (S na +10)i Kirkhammer (A na +10).

Jak chcesz pobawić się niektórymi Hunter Tool to możesz podbić arcane do 15.

Byrgenwerth jest za Forbidden Woods, po walce z bosem Shadow of Yharnam.

Edytowane przez DoV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy aby zdobyć trofeum za zdobycie wszystkich broni, trzeba też mieć te, które można zdobyć w Lochach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Beast Claw z lochów. Normalne, Lost czy Uncanny traktowane są jak jeden rodzaj. Jeżeli nie zdobyłeś z jakiś przyczyn kosy lub scyzoryków od Eileen, możesz zebrać wersję Lost/Uncanny w lochach i zaliczy Ci trofik.

Edytowane przez DoV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy aby zdobyć trofeum za zdobycie wszystkich broni, trzeba też mieć te, które można zdobyć w Lochach? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomluc pvp ludwig, pve - blade of mercy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×