Skocz do zawartości
MichalEEEk

FIFA 15

Rekomendowane odpowiedzi

No CR7 w dobrych rękach raczej będzie nie do zatrzymania. Ale jak dla mnie na pierwsze wrażenie to obronę idzie ogarnąć. Zapata i Bonucci czyli wcale nie topowi obrońcy dali radę zatrzymać Ibrę z tych lepszych i Giovinco z tych szybszych więc na razie tragedii nie ma i z tego co widzę jestem dobrej myśli. Wogóle ja już wolę zatrzymywać tych rajdowców niż tych co w 14 ganiali skrzydłami na wrzuty. Wtedy właściwie była jedna szansa na zatrzymanie (oczywiście o ile nie został puszczony długą piłką), ale jak minął obrońcę to już po ptokach. Tutaj jakoś widzę większe szanse na zatrzymanie ich. Ja do kiedy to jest możliwe to nie przełączam na obrońców tylko wracam pomocnikami (mimo że jestem za zawodnikiem z piłką patrząc od swojej bramki!). Ale jeżeli chwilę się przytrzyma czy zrobi zwrot do linii bocznej to już go mam i atakuję pomocnikiem. Dopiero jak widzę że nie da rady to bronię obrońcami. I oczywiście nie ma wejścia na raz. Cofamy się obrońcą w kierunku bramki twarzą zwróconą do przeciwnika - jak w prawdziwej piłce. Tylko wyczuć moment na odbiór trzeba.

I jeszcze jedno. W dziale PS4 narzekają że tyle karnych. Ja na PS3 nic takiego nie zauważyłem. Jeden karny na około 15 meczy. A ile momentami szarpania i odpychania w polu karnym to szok.

A chaos rzeczywiście momentami jest do przesady. Ja rozumiem złe przyjęcie czy jakiś rykoszet (uśmiać się z tego momentami można nieziemsko), ale żeby zawodnik proste podanie przyjmował na plecy to już gruba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam znowu czy ogarnął już ktoś obronę i mógłby dać mi jakiś mały poradniczek ? W sensie jakich przycisków używacie i kiedy.

W zeszłym roku wygrywał div 1 a w tym nie mogę wyjść wyżej niż div8 xD

Wyniki u mnie hokejowe raz 5:5 nawet było. Co z tego, że strzelę dużo bramek po jeszcze większej liczbie akcji jak gość jedzie murzynem 90+pace i bramka z akcji sam na sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zadaniach managera w fut jest - opublikuj swój skład 100 % - gdzies to widziałem ale teraz nie wiem jak to zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze jest coraz więcej graczy którym ta odsłona Fify się podoba. Ja po pierwszych meczach i pierwszym zachwycie nową fifą chciałem dołądczyc do narzekaczy, że chaos, że trudno piłkę odebrać, itp. Zastanawiałem sie nawet czy gry nie sprzedać.   Widzę jednak że trzeba się po prostu przylożyć do grania,  treningów i będzie dobrze. Za łatwo być nie może, gra się inaczej niż w poprzednie ( mówię o trzynastce, czternastki nie miałem ) wersje, i jak dla mnie to plus. Zarówno gracze już grający w fifę często,  jak równierz tacy jak ja musza ogarniac tę grę od nowa. Dobrze by było  gdyby gracze którzy trochę ogarneli strzały, odbiór piłki itd. pisali co i jak to inni skorzystają na tych radach. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zadaniach managera w fut jest - opublikuj swój skład 100 % - gdzies to widziałem ale teraz nie wiem jak to zrobić??

Jak jesteś na swoim składzie to wciśnij trójkąt i tam masz do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś na swoim składzie to wciśnij trójkąt i tam masz do wyboru.

dzięki (:

 

Fajnie ze jest coraz więcej graczy którym ta odsłona Fify się podoba. Ja po pierwszych meczach i pierwszym zachwycie nową fifą chciałem dołądczyc do narzekaczy, że chaos, że trudno piłkę odebrać, itp. Zastanawiałem sie nawet czy gry nie sprzedać.   Widzę jednak że trzeba się po prostu przylożyć do grania,  treningów i będzie dobrze. Za łatwo być nie może, gra się inaczej niż w poprzednie ( mówię o trzynastce, czternastki nie miałem ) wersje, i jak dla mnie to plus. Zarówno gracze już grający w fifę często,  jak równierz tacy jak ja musza ogarniac tę grę od nowa. Dobrze by było  gdyby gracze którzy trochę ogarneli strzały, odbiór piłki itd. pisali co i jak to inni skorzystają na tych radach. Pozdrawiam.

jesli moge cos podpowiedzieć, to co do strzałów odpowiednie tempo musi byc czyli albo kółko razem z R2 albo z R1 ( to w sytuacjach gdy jestesmy sam na sam) ile goli nie strzeliłem sam na sam wciskając sam strzał a tak to podkręcę piłeczkę i wchodzi (: trzeba troszkę to opanować. Obrona - nic na raz jak juz  pisał kolega wczesniej trzymamy kontrole tempa ( chyba L2- nigdy nie wiem bo mam inną konfigurację) i wtedy dopiero w odpowiednim momencie odbiór kółkiem, nic innego się nie wymysli, wyczucie tempa , momentu i do przodu- (:  :yes:   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie umiałem odebrać piłki kółkiem, ja zawsze to robię x-em, lecz bez speeda. Czasami wzywam na pomoc drugiego obrońcę, ale to zdradliwe. No i trzeba odpowiednio trafić swoim zawodnikiem w atakującego, czyli "timing" :yes:

Edytowane przez silverpaul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja też tylko x-em odbieram a kluczem jest "przeczytac" grę przeciwnika. Na razie na około 20 meczy tylko dwóch czy trzech rajdowców było naprawdę ciężkich do połapania. Reszta to śmiech. Kółeczka, kiwki przed pole karnym i ch... z tego mieli. Jeden to mi zajeb... tańcował przed "16", co on tam nie wyczyniał hehehe. W 40 minut go wyleczyłem, po kilku kontrach było 3:0 a mogło być z 5 czy 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi z skąd ci ludzie biorą na te otwieranie paczek co można zobaczyć na YouTubie bo ja gram i gram i gram i tak jak w 14 brakowało mi na kontrakty i na treningi nie mówiąc o kupnie zawodnika (tu gorące pozdrowionka dla kolegi co mnie wtedy ostro wsparł kontraktami i lekko kaska :) jeszcze raz dzięki dla kolegi z forum)

No z skąd oni to maja ??

Bo min znów brakuje :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi z skąd ci ludzie biorą na te otwieranie paczek co można zobaczyć na YouTubie bo ja gram i gram i gram i tak jak w 14 brakowało mi na kontrakty i na treningi nie mówiąc o kupnie zawodnika (tu gorące pozdrowionka dla kolegi co mnie wtedy ostro wsparł kontraktami i lekko kaska :) jeszcze raz dzięki dla kolegi z forum)

No z skąd oni to maja ??

Bo min znów brakuje :sad:

Dział FUT masz :) Oni dostają w prezencie, albo kupują od kogoś. Albo zarabiają na transferach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w katalogu do wykupienia za punkty jeszcze masz bonusy w postaci dodatkowych monet za mecze, np. 200 coinsow x 15 co mecz. Ja z miejsca wszystko wykupilem co mialem bo na koncie widnialo 15k punktow.

Jest ktos chetny podeslac bonus z katalogu na kontrakt 99? odwdziecze sie tym samym (mam odblokowane 2)

a ci co otwieraja paki z jutuba to zazwyczaj kupuja coinsy lub fifa pointsy za prawdziwa kase.

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku raczej nikt nie poratuje bo każdy bieduje a ceny za zawodników kosmiczne. Kondycji nie kupuj bo szkoda kasy. Lepiej byle jakim składem zagrać np. puchar a podstawowych na ławkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całkiem udanej Fifie 13 kupiłem 15tkę. Myślałem, że gameplay trochę poprawili, ale okazuje się, że gra jest niegrywalna. Na dłuższą metę męczy i nie chce się do niej wracać. Na plus to więcej animacji piłkarzy, usprawnione menu gry i FUT. Na minus to mocno na siłę wprowadzone utrudnienia, czyli piłkarze to teraz ciężkie powolne muły co wiąże się z brakiem kontroli nad rozgrywką. Zero jakiegokolwiek fun'u. Zabiło to całą zabawę, bo ani to symulator ani arcade. Odechciewa się naciskać przyciski na padzie, bo kontrola nad piłką to loteria. Grę skrzydłami wyłączyli, murawy również wyglądają o wiele gorzej vide 13. Kto wymyśla te kolory, bo z rzeczywistością to nie mają one nic wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zagrałeś spotkań online? Bo ja około 60, jestem w 5 lidze i poza opinią o wyglądzie murawy z resztą ciężko mi się zgodzić. I co masz na myśli pisząc o grze skrzydłami? Wrzutki? Jeżeli tak to daj na atak rosłego chłopa i też będą wchdzić (w kilku meczach już tak dostałem - wchodziło gościom jak w masło, zupełnie jak w 14), zapomnij natomiast że każdy kto podleci pod wrzutkę to wygra pojedynek w powietrzu. Gra skrzydłami istnieje. Można ścinać do środka i strzał, wrzutka na dyńkę, ostro po ziemi na aferę (już kilka mi wpadło obijając się o nogi przeciwnika), ewentualnie rozegrać tak że RM/LM dostawia nogę i pakuje do pustej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli wrzutki. Mam może głupie pytanie, ale jak zmienić formację, bo wchodzę do edycji składu, ale nie mogę wejść w zakładkę formacji ani innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wrzutka na dobrze grającego głową napastnika to duże szanse na gol. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Już lepiej takiego blokować przed dośrodkowaniem. Co do zmiany formacji to na ekranie składu naciskasz L1 chyba że źle skapowałem o co ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić miękkie dośrodkowanie w pole karne? Trzeba delikatnie nacisnąć czy z jakimiś triggerem? Zawsze piłka leci na drugą stronę boiska, gdzie nikogo nie ma... wrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi nie zapisuje wyników meczy towarzyskich online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza sie u Was iż kamera zapisana jako własne ustawienia wraca do domyslnych i wciąż muszę wchodzic na początku meczu i ustawiać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyjątkowo w 15 ludzie grają na podania prostopadłe za plecy obrońców w takiej ilości, normalnie 90% moich rywali w sezonach, całe szczęście mam już na to sposób, no i 15 to gra indywidualności, z łatwością każdy może przebiedz całe boisko sam, dopiero obrona wykonuje robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy chce wejsc w tryb treningow to za kazdym razem zwiesza mi konsole, ktos tak ma? pewnie bedzie trzeba przeinstalowac gre...

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba naprawdę gra się totalnie sypie, u mnie i u kilku znajomych nie można grać sezonów ani że znajomym online, jutro zadzwonię do wsparcia sony bo w weekend nie pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta sama sytuacja. Na innych forach też ten sam problem . Trzeba czekać na łatkę do gry. Ja gram w karierę ale to nie to samo jak się łoi ludzi przez online . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×