Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ps3, ale sprzedałem z myślą, że kupię nowe ps4.

Z biegiem dni jednak zniechęcam się Sony. Dlaczego? A to coraz częściej czytam, że ta konsola chodzi zdecydowanie głośniej, niż xbox. Pad jest gorszy od xboxa. Ok to są detale.

Ale czytam więcej i więcej i zauważyłem znaczne różnice:

 

1. Xbox live kosztuje zdecydowanie mniej od usługi ps+. 129 zł do 179 zł - wartość sklepowa

2. W usłudze xbox gold są zdecydowanie lepsze gry co miesiąc niż w ps4. W Ps4 są to już ochłapy.

3. xbox posiada abonament EA, więc za 79 zł na rok mamy mase gier, a bibloteka gier EA co miesiąc będzie poszerzała się o jeden nowy mocny tytuł.

4. Xbox chodzi zdecydowanie ciszej od ps4 - nawet tego nowego modelu 12xxx

5. Xbox one zawiera więcej aplikacji niż ps4.

6. System xboxa działa lepiej o lata świetlne niż ten z ps4.

7. Gra w multiplayer jest zdecydowanie płynniejsza i lepsza na xboxie niż na ps4.

8. xbox one kosztuje mniej niż ps4.

9. Grafika już nie odstaje, exy podobno na xbox one wyglądają zdecydowanie lepiej niż te z ps4. Wiedźmin 3 chodzi lepiej na xboxie one niż ps4.

 

Jedynie co przemawia teraz na korzyść ps4 to lepsze gry i to, że więcej znajomych ma ps4 - można wspólnie wymienić się grami.

 

Dylemat mam niezły nad wyborem... Warto kupić obecnie ps4? Czy jednak x klocka?

 

Zamiast remasterów i kupowania po raz kolejny tego samego na Xbone jest kompatybilność wsteczna (od listopada), wszystko jest jakieś takie bardziej "ludzkie" i przystępne pomimo ż ena smaym początku się gubiłem (będzie niedługo nowy dashboard więc się wszystko wizualnie pozmienia). 

Nie czuję się dymany na każdym kroku. 

 

Mam PS4 od premiery, niedawno kupiłem XBone - PS4 leży i się kurzy.

Zgadzam się ze wszystkim co napisał @Sithman

Żeby nie było - z konsolami Sony związany jestem od lat i posiadam obie konsole więc mam porównanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pół roku temu dla mnie królem był ps4. Exów na ps3 nie ograłem, mam wielkie zaległości, ale exy mnie ciągną te od ps4 a nie xboxa.

 

Ile w ogóle trzyma pad od xboxa one a ile od ps4? Powiem, że ds3 trzymał bardzo długo, nie ładowałem go dniami a grałem i grałem i grałem.

Pad od ps4 padał (sic!) u mnie po 4h grania.

Pad od XO ładuję co 2-3 tygodnie. Nawet dokładnie tego nie liczę, bo w ogóle zapomniałem że pada trzeba ładować odkąd mam Xboxa.

Wczoraj ładowałem, możemy sprawdzić kiedy znów mi padnie, a obecnie dośc intensywnie będzie używany (Fifa 16).

 

Oczywiście jeśli nie ograłeś exów na ps3, to nie ma dwóch zdań - bierz ps4. Trzeba obiektywnie przyznać, że exy były domeną Sony.

Mają w swojej bibliotece mnóstwo perełek.

Tylko nie wiem czy mając ps3 nie lepiej kupić exy na nią. Taniej wyjdzie.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pół roku temu dla mnie królem był ps4. Exów na ps3 nie ograłem, mam wielkie zaległości, ale exy mnie ciągną te od ps4 a nie xboxa.

 

Ile w ogóle trzyma pad od xboxa one a ile od ps4? Powiem, że ds3 trzymał bardzo długo, nie ładowałem go dniami a grałem i grałem i grałem.

Trzyma tak długo jakie mocne akumulatorki sobie kupisz. ;)

O wiele dłużej niż DualShock 4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając mniej więcej tyle samo na obu konsolach to na jedno ładowanie pada od xboxa przypadają 3-5 ładowań dualshocka. Mówię to z pozycji osoby, która ma oficjalne akumulatorki do pada od MS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając mniej więcej tyle samo na obu konsolach to na jedno ładowanie pada od xboxa przypadają 3-5 ładowań dualshocka. Mówię to z pozycji osoby, która ma oficjalne akumulatorki do pada od MS. 

Też mam te akumulatorki. Jak wspomniałem - wczoraj ładowany pad, a nie pamiętam kiedy poprzednio. Może nie zapomnę napisać kiedy się znów wyładuje.

"Może" bo minie pewnie sporo czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wiedzminie 3 na ps4 są przycinki?

Nie no dla mnie najważniejsza jest płynność gry i grafika.
Widac aż tak różnicę między tym 900p a 1080p?

Mam TV 42' Full HD.

 

Kurde pogubiłem się już :( Ps3 był super, pad idealnie leżał, bateria trzymała bardzo długo... Nie wiem teraz już :( Jutro/[pojutrze miałem kupować nową wersję ps4 1 TB + Fifa 16. I tak czytam i czytam wszystko i jestem w kropce. Postanowiłem napisać tutaj i spytać się o opinie. Ale jeżeli ludzie z forum playstation pisza tak ładnie o xbox one to musi być prawdą i nie ma mowy o fanboju.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Ale jeżeli ludzie z forum playstation pisza tak ładnie o xbox one to musi być prawdą i nie ma mowy o fanboju.

 

O to to! :)

 

Tak z innej beczki: zastanów się jakie gry Cię interesują, bo to powinien być najważniejszy argument w wyborze konsoli.

Nic innego.

Ja się tylko nie mogę nadziwić, że nie ograłeś exów mając ps3, gdzieś Ty się uchował?

Ja np. exy mam ograne w większości, a te co zostały ogram (może kiedyś :P ) na ps3, która została w domu.

Większość gier, które chcę ograć to pozycje multiplatformowe i dopiero tutaj zacząłem patrzeć na usługi sieciowe, pada, ogólne wykonanie itp. Wybór padł na XO.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszą chyba najkrótszą poradę. Bierz taką konsolę jaka mają twoi znajomi.

Ja kupiłem PS3, bo miało tą konsolę z 7 znajomych, a X360 miało 2óch. Później liczba PS3 się zwiększyła, Xboxa zmalała do zera. Było to po tym jak juz nie można było grać online na piratach na boxie :-P

Aktualnie PS4 ma 4ech znajomych, a X1 zero.

PS: jak zdobędę dostęp do PC, to napiszę coś konkretnego.

Wiedźmin 3 chodzi strasznie na bagnach, a poza tym jest ok. Na pewno bym z powodu tej jednej lokacji nie zamienił 1080p na 900p (należę do tej małej garstki ludzi).

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ps3 krótko jakoś ;) Grałem sporadycznie, ale jak coś mnie wciągnęło to grałem i grałem. Spodobał mi się Uncharted 3 to była rewelacja ;) Sprzedałem ps3 bo dostałem dobrą ofertę, nie do odrzucenia ;p

Exy najbardziej mi się podobają w ps4, zdecydowanie.

 

Ale jak tutaj piszecie o xboxie tak ładnie to się zaczynam zastanawiać. I to bardzo poważnie zaczynam sie zastanawiać. Nie wiem co teraz robić...

Xboxa u nikogo w akcji nie widziałem, ps4 już tak. Powiem tak, dla mnie różnica między GTA V na ps3 a ps4 była... malutka. Była ale nie aż tak wielka o jakiej myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@rafallo

Nie wiem z jakiej jesteś mieściny kolego, ale jeśli masz możliwość, wybierz się do jakiegoś Media Marktu / Saturna, w tych dwóch zawsze widziałem uruchomionego PS4/X1. Pomacaj sobie pada jednego i drugiego, zobacz, czy Ci wizualnie konsola odpowiada (dla niektórych to ważne), może będzie odpalona ta sama gra na obu, to porównasz też te druzgoczące różnice w grafice. ;) Ja tak zrobiłem właśnie prze zakupem, wylądowałem ostatecznie z X1.

Byłem też w podobnej sytuacji co Ty, bo przechodziłem z PS3. ALE, zaznaczam, ja miałem ograne wszystko co najważniejsze na konsoli Sony, gdyby było inaczej, decyzja by była trudniejsza. ;) Co nie zmienia faktu, że jestem jak na razie ekstremalnie zadowolony z konsoli MS w tym momencie. A na PS4 przyjdzie czas, kiedy się więcej ex'ów uzbiera.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No generalnie Xbox to sprzęt dla świadomego odbiorcy , najważniejsze imo są gry i kultura działania . Wystarczy spojrzeć na tematy na "topie" ps4 - porównanie tych cuhów-buchów bo kaźda konsola wyje mniej lub bardziej lub Digital Foundry i liczenie pikseli kiedy np. główny fpp na jesień u Soniacza Battelfront będzie śmigał w 900p na ps4 co zmiejsca powinno mu przecież zamknąć mu drogę do serc dzihadystów :) Mi to niebezpiecznie przypomina pc-ta już jeżeli chodzi o poletko konsolowe , nie cierpię tego i bez żalu przestałem propsować ten obóz tylko dlatego że to Sony :)

Xbox to taki dreamcast , gram już drugi miesiąc non stop i exy są niezwykle sycące choć to wiadomo kwestia gustu , ale np. jeżeli chodzi o nowości to na ps4 to tzw. kupka wstydu rośnie (until dawn , carter , rapture ) .... i w zasadzie wiem że mógłym to ogarnąć wszystko w kilka dni , takie to hity na tydzień gdzie na xa to są tytuły na wiele , wiele godzin gdzie nikt nie wyłączy np.serwerów po roku a community w multi jest niezwykle silne w wielu tytułach . Gold działa ani razu jeszcze nie miałem "kąserwacji" zakichanej a łącze ściąga z pełną mocą , pada nawet nie pamiętam kiedy ładowałem ostatnio :) No i detal ale konsola świetnie współpracuję z dekoderem Horizon upc , sparowałem piloty i xbox chodzi praktycznie całą dobę czysty set-top-box :) Jakbym miał się do czegoś przyczepić to te górne triggery nigdy sié do nich nie przekonam i rozumiem że komuś to przeszkadza , za to masywność pada na duży plus .

Tylko jest jedno "ale" , ja miałem ps4 na premiere i zrobiłem platynki w wielu grach kiedy inni nawet nie mieli w planach jej kupować :) Zużyła się poprostu , ale jakby cały czas wychodziły na nią konkretne gry nie "experience" to bym dalej w nią grał i nie narzekał .... Jednak największe gry na święta to remaster za 259 zł bez multi i gwiezdnowojenny shooter bez singla w 900p , a przecież jako posiadacz ps4 nie mógłbym w coś takiego grać , to by było dla mnie jak splunięcie w twarz :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle mieliście ps4. A co Was użekło w xboxie one?

Niby parametry sprzetowe ps4 ma lepsze, więc grafika wydajność powinny być lepsze.

Pomijając kwestię gier to co Was użekło w xbox one względem ps4?

 

Drugie pytanie to takie, że jestem takim "niedzielnym" graczem. Z dziewczyną lubiłem grać w little big planet. w xbox one są takie typu gry, lub podobne? Od razu odrzucam Raymana, bo nam w ogóle ona nie podeszła do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież stronę wcześniej Ci wypunktowałem co mnie urzekło.

Myślę, że większośc kierowała się podobnymi pobudkami.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek.

Syn ma w pokoju PS3. Ograłem sporo tytułów. Młody gra w Lego. Miałem kupić PS4 : )

I chyba jednak padło na Xbox One : )

Mam chęć na coś nowego ( i tak przeważnie będę grał w Fifę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heee no to teraz ja...Też mam PS4 i od czasu zakupu XO Playstation 4 uruchomiłem 3 razy (żeby zassało aktualizację gier i na tyle)  a mam go prawie 2 miesiace...Nie chce mi się słuchać tego wycia konsoli , nie chce mi się ciągle ładować pada. Plejka zostanie bo narobiłem w niej dziur hehe i kto to kupi pomimo ,że mam w niej dysk 1TB.

Może w końcu się coś zmieni w tym głupkowatym świecie SONY...Kończy mi się za jakiś miesiąc PSPlus i tego szajsu na 100% nie wykupię bo to wyrzucanie kasy w błoto.

Czekam na pada Elite i mam nadzieję ,że się nie zawiodę ;-)) 

Pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle mieliście ps4. A co Was użekło w xboxie one?

Niby parametry sprzetowe ps4 ma lepsze, więc grafika wydajność powinny być lepsze.

Pomijając kwestię gier to co Was użekło w xbox one względem ps4?

 

Drugie pytanie to takie, że jestem takim "niedzielnym" graczem. Z dziewczyną lubiłem grać w little big planet. w xbox one są takie typu gry, lub podobne? Od razu odrzucam Raymana, bo nam w ogóle ona nie podeszła do gustu.

Kultura pracy. Od braku szumu z konsoli, po rzadkie ładowanie pada na braku problemów z softem kończąc. Na PS4 soft działa wolno, wysyłanie wiadomości potrafi trwać wieki... a potem okazuje się, że nie doszła. No i nieszczęsny PSN. Download jakiejkolwiek gry to droga przez mękę, częste prace konserwacyjne etc. Sony spoczęło na laurach i nie zabiega już o klienta. Teraz MS goni, więc się starają... a ja lubię być rozpieszczany więc po zawodzie jakim było PS4 przeskoczyłem na xBone. Jeszcze raz powtórzę pierwsze zdanie - kultura pracy. Pod każdym względem. 

 

PS. Jedynie dwie rzeczy mnie wkurzyły w xBone o których wcześniej w tym wątku pisałem:

 

1. brak wsparcia dla słuchawek na USB (są specjalne modele zatwierdzone przez MS)

2. jak ustawię angielski język w konsoli to mogę wejść tylko na daną grupę krajów w lokalizacji, co wiąże się z lądowaniem w angielskim sklepie. Żeby nie płacić za przewalutowanie muszę zmienić język konsoli na norweski i tam kupić grę. 

Edytowane przez Astarot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek.

Syn ma w pokoju PS3. Ograłem sporo tytułów. Młody gra w Lego. Miałem kupić PS4 : )

I chyba jednak padło na Xbox One : )

Mam chęć na coś nowego ( i tak przeważnie będę grał w Fifę )

Chociaż Uncharted 4 będę żałował

A jaką wersję Xboxa polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne z poprawionym padem(jeżeli ktoś miał już porównanie do wersji bez jacka itp niech coś skrobnie) i dyskiem 1 TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż Uncharted 4 będę żałował

A jaką wersję Xboxa polecacie ?

Kup sobie od razu zestaw z Fifą, tam już chyba jest nowy pad.

Poza tym na szczęście to nie PS, żebyśmy teraz musieli pisać elaboraty o wersjach konsoli.

 

 

edit: a tak przy okazji: można gdzieś kupić tego nowego pada z wejściem mini jack?

Chcę kupić drugi pad, więc myślę od razu nad tym nowym.

Edytowane przez Sithman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej widzę zestaw z Fifą 16. Tak jest już chyba pad z wejściem 

Ale to wersja 500 GB. Starczy ?

Poczekałbym na elite ale pewnie cena będzie sporo większa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500GB styknie. Jak będzie mało to możesz w przyszłości dokupić dysk zewnętrzny. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na storze MS są juz nowe pady, te niebieskie od fm6 i te biało czarne Lunar White. Ceny takie średnie, 279 i 259 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na storze MS są juz nowe pady, te niebieskie od fm6 i te biało czarne Lunar White. Ceny takie średnie, 279 i 259 zeta.

Ten biało czarny nawet mi się podoba, ale ceny przegięte.

Poczekam aż zwykłe pojawią się w sklepach.

 

edit: jest też zwykły czarny z wejściem na jack, cena 239zł

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W iksie urzekło mnie to, że go nie posiadałem ;-) Mnie, tak jak część z Was, także denerwują wojenki konsolowe i przepychanki o ilość pikseli i liczbe klatek na sekunde. Postanowiłem więc nie brać w tym udziału i cieszyć się z każdej konsoli obecnej generacji. Każda z nich ma swoje wady i zalety z którymi należy się pogodzić. Zastanawiałem się, którą bym wybrał jeśli miał bym się zdecydować na jedną i może Was zaskoczę ale aktualnie było by to ... PS3 ;-) Z kolei dwa miesiące temu na topie był iks a jeszcze pół roku wcześniej WiiU. Zapewne w okresie premiery U4 będzie to PS4 a jak tylko pokaże się nowy Tomb Raider to najczęściej będe ładował pada od xone. Kończąc to dziwne wynurzenie - grajcie w gry a nie w "konsole" i cieszcie się z frajdy z tego płynącej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego pada z wejściem na jacka od lipca, więc mogę coś o nim napisać.

Wejście na jacka jest bardzo dobrze wykonane. Kabel wchodzi z pewnym klikiem i nie wypada w czasie gry. Jakość dźwięku jest na wysokim poziomie (korzystam ze słuchawek Beyrdynamic Custom One Pro), zarówno jeśli chodzi o dźwięki z gry jak i jakość czatu głosowego.

Drugim usprawnieniem są bezprzewodowe aktualizacje pada, aczkolwiek nie mogę nic o nich powiedzieć, bo takiej aktualizacji w ciągu ostatnich 2,5 miesięcy nie było.

Trzecim, i chyba ostatnim usprawnieniem są nowe bumpery. Mam porównanie z oryginalnym padem i te nowe są ZDECYDOWANIE lepsze. Wciąż są triggerem obrócony, o 90 stopni, ale stawiają znacznie mniejszy opór, dzięki czemu można je wisnąć z dowolnego miejsca.

Ja za mojego pada dałem 239zł (wersja Covert Forces), przy czym przy okazji opchnąłem pada z zestawu za 159zł, więc wyszło mi 80 dopłaty. Dla mnie pad jest warty tej dopłaty, szczególnie że jeśli nie byłoby takiej opcji to i tak musiałbym dokupić adapter, który kosztuje podobne pieniądze.

Na zakończenie chciałbym pochwalić Microsoft za bardzo ładne opakowanie. Pudełko jest wykonane z tektury, design jest bardzo czysty, nowoczesny, a po otwarciu od razu ukazuje nam się pad, więc nie potniemy sobie rąk na blistrze. Trochę jak w opakowaniach iPhone'ów, czy iPadów. Do pada dodane są 2 paluszki Duracell, a pad wspiera takie same baterie jak stary.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×