Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

No tutaj sie z Toba nie zgodze :), przegralem na obu sporo i pod wzgledem spustow jest znacznie lepiej (no i te wibracje w spustach podczas gazowania/hamowania - majstersztyk), z bumperami jednak racje przyznam, nie sa moze chu*owe, ale sa na pewno gorsze od tych z 360tki.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu przyznam racje,że tam nie ma takich jaj z konserwacjami, z drugiej strony PSN jest raczej częściej atakowany. Aczkolwiek ja się odnosiłem do tego,że niby w fps lepiej grać na xboxie bo serwery lepsze.IMO to bez różnicy gdzie i wszystko zależy od tego z kim nam przyjdzie grać.

Zawiedziony jestem szybkoscia sciagania czegoś z PS Store, ale na xboxie nie było lepiej - do steama w kwestii szybkości ściagania nie ma startu ani jedna ani druga platforma.

 

Teraz Bansai mnie powaliłeś XD

Ten avatar mam od czasu gdy każdy miał tu polewke z XO ( gdybym przekopał forum pewnie znalazłbym twoje prześmiewcze posty nt tej konsoli, ale szczerze mowiac szkoda mojego czasu bym mial Ci cos udowadniać), gdy jeszcze MS trzymał się głupot typu konieczne połączenie z netem, czy też później jak wyszło na jaw że ps4 jest mocniejsze i tańsze. Mówisz coś o mnie a z kloose w 'lustrze' jest identyczna sytuacja. Avatar ośmieszający PSN i pisze tu o wyższości XBL nad PSN (a ta wyższość imo tyczy się tylko tego,że na psn sporo konserwacji jest jak piszecie.). Normalnie po raz pierwszy poczułem się tu jak na xboxforum.

 

Z innej beczki.Obiło mi się o uszy że można podłączyć dekoder do XO i zmieniać kanały padem ( ale pewnie ta druga opcja nie tyczy się Polski? XD). Podobno można tez podłączyć do XO PS4 - po menu ps4 też można się padem xboxowym poruszać czy też XO robi tylko za taki przekaźnik obrazu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze jakbys dobrze poszukal to 3/4 postow przesmiewczych z Xboxa byloby moje ;), wiec nie ma co toczyc piany.

 

Jesli chodzi o serwery to wiekszosc gier i tak ma wszystko na zasadzie peer to peer, ale zdarzaja sie gry ktore maja serwery dedykowane i w takim przypadku znacznie lepiej jest byc z konsola Microsoftu. Z ich exami na multi jest zreszta podobnie, Halo to jest bastion wszystkiego tego co najlepsze w rozgrywce sieciowej, sam gameplay moze komus rzecz jasna nie przypasc do gustu, ale od strony technicznej granie po sieci w Halo na konsolach nie ma sobie rownych.

 

Forza 5 - czyli 40gb sciagania leciala mi ok. 3 godzin zanim moglem grac (jak sciaganie dobija do 30% to mozna juz grac), z Dead Rising 3 podobnie, 28gb scigania, po 2 godzinach moglem juz grac :).

 

Steam jest niedoscigniony, ale tak byc powinno zwazajac na to ze cala ich usluga opiera sie niemalze WYLACZNIE na cyfrowej dystrybucji.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać czy pad z XOne działa na PCtowym nadajniku od X360? Chętnie bym się przesiadł na nowego pada bo wygląda świetnie i choć nigdy pad nie robił mi żadnej różnicy na żadnej platformie, tak tutaj mam ochotę przetestować te wibrujące triggery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala, sprawdzalem na swoim, szukalem na necie tez z ciekawosci czy nie ma jakiegos tricku i dostalem odpowiedz ze ten z XO nadaje na kompletnie innej czestotliwosci, dziala na dalsza odleglosc ale nie jest kompatybilny z odbiornikiem 360tki.

 

Na chwile obecna mozna go podpiac do kompa tylko za pomoca mini-usb (np tym z PS4, lub takim ktore do smartfonow/tabletow daja).

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się, Halo nie testowałem - nie moje klimaty ( zresztą z tego samego powodu KZ:SF mi nie przypadł do gustu, a Destiny mnie nie jara ani trochę). Steam mi ściąga pełną predkością i to jest świetne. Nie muszę mieć wszystkich gier ściagnietych, jak mam ochote w coś pograć a nie mam na dysku tego, to w 10-15 min już mam. Jednak Steam też ma swoje problemy - często cały steam wysiada na kilka minut, potrafi wrócić i znowu paść , w sumie już się przyzwyczaiłem do tego.

 

Bansai, a jak z jakością wykonania pada od XO? Dualshocki 4 z ogółu są cienkie ( skrzypiące triggery i pękające analogi) a mój to już w ogóle pad jeden na milion, o czym można było przeczytać w temacie DualShock 4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jeszcze pekajace triggery :biggrin:

maxresdefault.jpg

Naszemu forumowemu koledze o nicku Natsu sie 2 dni przed premiera Destiny zlamal prawy trigger :sweat:. Wiec uwazajcie jak mocno wciskacie, teleskopy na ktorych sa zamocowane triggery sa z plastiku, nie stali.

 

Co do jakosci to zdecydowanie solidniejszy jest pad od XO, caly pad zreszta to taki solidny upgrade wzgledem tego od 360tki, wszystko oprocz bumperow jest w nim lepsze moim zdaniem. Wiec jak ktos obcowal z tym od 360tki bedzie mial mniej wiecej pojecie.

 

DS4 to lata swietlne zajebistosci odzielajace go od DS3, ale niestety spieprzyli sprawe troche z jakoscia komponentow. O samej baterii juz wspominac nie bede.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu przyznam racje,że tam nie ma takich jaj z konserwacjami, z drugiej strony PSN jest raczej częściej atakowany. Aczkolwiek ja się odnosiłem do tego,że niby w fps lepiej grać na xboxie bo serwery lepsze.IMO to bez różnicy gdzie i wszystko zależy od tego z kim nam przyjdzie grać.

Zawiedziony jestem szybkoscia sciagania czegoś z PS Store, ale na xboxie nie było lepiej - do steama w kwestii szybkości ściagania nie ma startu ani jedna ani druga platforma.

 

Teraz Bansai mnie powaliłeś XD

Ten avatar mam od czasu gdy każdy miał tu polewke z XO ( gdybym przekopał forum pewnie znalazłbym twoje prześmiewcze posty nt tej konsoli, ale szczerze mowiac szkoda mojego czasu bym mial Ci cos udowadniać), gdy jeszcze MS trzymał się głupot typu konieczne połączenie z netem, czy też później jak wyszło na jaw że ps4 jest mocniejsze i tańsze. Mówisz coś o mnie a z kloose w 'lustrze' jest identyczna sytuacja. Avatar ośmieszający PSN i pisze tu o wyższości XBL nad PSN (a ta wyższość imo tyczy się tylko tego,że na psn sporo konserwacji jest jak piszecie.). Normalnie po raz pierwszy poczułem się tu jak na xboxforum.

 

Z innej beczki.Obiło mi się o uszy że można podłączyć dekoder do XO i zmieniać kanały padem ( ale pewnie ta druga opcja nie tyczy się Polski? XD). Podobno można tez podłączyć do XO PS4 - po menu ps4 też można się padem xboxowym poruszać czy też XO robi tylko za taki przekaźnik obrazu?

Można podpiąć i dekoder, i PS4. Dodatkowo chyba w październiku, M$ ma wypuścić tuner telewizyjny dla Europy - wtedy więcej bajerów związanych z TV, zacznie u nas działać...

Co do avatara, to jak tylko pojawi się coś ciekawszego do obśmiania (może i XBL padnie), to pewnie go zmienię :P ale nie jestem żadnym fanatykiem konsol od M$ - o wyższości XBL nad PSN, piszę jako oddany użytkownik konsol Sony - Ps3 i PS4, a X360 i ONE (dopóki nie zakupię swojej kopii magnetowidu) pożyczam od znajomego i ogrywam co ciekawsze eksy. Tak czy inaczej, jedna i druga platforma, ma swoje plusy i minusy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, DS4 świetnie leży w dłoniach i wręcz nie chce się grać na DS3.Akurat dla mnie bateria nie ma aż takiego znaczenia bo po graniu jeśli oglądam TV to pada mogę ładować od TV, jeśli siedzie na kompie to moge podłączyć do kompa, w ostateczności mogę zostawić ps4 w trybie czuwania albo po prostu używać smartfonowej ładowarki.

To co mi się w nim nie podoba to jakość materiałów - guma jeśli jest nowa to jest fajna i lepsza od tej z ds3, ale jeśli pęknie i zostanie Ci po czasie sam plastik to już tak wesoło nie jest XD. W moim prawie nowym padzie skrzypi l2, to mnie też niesamowicie wnerwia, chyba z lekka wd40 trzeba prysnąć bo to irytujące jest.

Niemożność wyłączenia light bara to też głupota.

 

Gdy pokazali nowego pada od XO i dowiedziałem się że znowu będzie na baterię to się w głowę pukałem.Ale z drugiej strony jeśli komuś tak ciąży to ładowanie częste, to 3 dychy wydaje i ma spokój. Ile takie akumulatorki od 0 do fulla się ładują?

 

PS. O pękającym triggerze nie słyszałem :biggrin: Ale teraz przypomina mi się o nie odskakujących l1 i r2, jak się na chłodno przypatrzeć to milion problemów... ;d

 

PS2. Zapomniałem że ja nie muszę ładować ds4. On pobiera prąd z powietrza  :laugh:

Jeśli ktoś nie zajarzył to zdjęcie moje z innego tematu powinno rozjaśnić :D

61ee76a444779525gen.jpg

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laduja sie kilka godzin, u mnie sprawa wyglada tak:

 

Rozladowuja sie jedne, mam juz drugie w pelnii naladowane gotowe a rozladowane ida do gniazdka. A jak zapomne kiedys podladowac, to pomecze sie kilka godzin na kablu.  

 

Lightbar to debilizm totalny jest, "rewolucja, mozesz na swiatelku zobaczyc ile masz zycia" (zielone, pomaranczowe, czerwone) - szkoda kurva ze go nie widze jak gram xD. Dobrze ze dali nam opcje przygaszenia, choc opcja wylaczenia bylaby milej widziana.

 

PS. U mnie skrzypi R2 w DS4 - doprowadza mnie to do szewskiej pasji.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie wkurza w padzie od XONE, to konieczność podpinania tego adaptera, żeby sobie HS'a podpiąć. Z jednej strony fajnie, bo można z niego regulować balans chat/dźwięk, mikrofon i głośność, ale z drugiej to dodatkowy klocek wystający z pada i wydatek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie wkurza w padzie od XONE, to konieczność podpinania tego adaptera, żeby sobie HS'a podpiąć. Z jednej strony fajnie, bo można z niego regulować balans chat/dźwięk, mikrofon i głośność, ale z drugiej to dodatkowy klocek wystający z pada i wydatek :/

 

Wydatek ? Przeciez dostajesz to z konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydatek ? Przeciez dostajesz to z konsola.

Nie? Z konsolą masz headset mono, który ma kabel przytwierdzony na stałe do tego adaptera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, myslalem ze o calosc Ci chodzi :D. Ale z tego co czytam mozna na mini usb miec headsety po jakims tam updajecie wiec ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem filmik,pod triggerem psiknac trzeba troche wd40 i rozruszac kilkanascie razy a resztki wytrzec. Sprobuje moze kiedys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, myslalem ze o calosc Ci chodzi :biggrin:. Ale z tego co czytam mozna na mini usb miec headsety po jakims tam updajecie wiec ... ;)

No właśnie trzeba zrobić updejt kontrolera, aby ten adapter zadziałał :biggrin: Na tym polu, M$ dał ciała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra przeczytałem ostatnie wpisy tutaj. Chyba musze się ogarnąć i zacząć żyć z myślą że mamy na rynku dwie mocne i porządne konsole nowej generacji. Dwa prawdziwe wymiatacze, kombajny rozrywki z których jeden jest czarny a drugi biały;

uru3ymeb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra przeczytałem ostatnie wpisy tutaj. Chyba musze się ogarnąć i zacząć żyć z myślą że mamy na rynku dwie mocne i porządne konsole nowej generacji. Dwa prawdziwe wymiatacze, kombajny rozrywki z których jeden jest czarny a drugi biały;

Wii-U-Black-White.jpg

;)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troche temat.

 

Miałem dziś okazje w markecie pograć na XO.Wrażenia?

Odpalone było demo NHL 15. Co prawda grałem z bliska, ale na 32". Zresztą obok stało PS4 podłączone również do 32" ale do tego przejdę zaraz. Pierwsze wrażenie - grafika głęboka 7 generacja. Myśle uj tam z nhl, nie umiem w to grać, odpalam forze 5.Z grafiką już troche lepiej, ale żaden efekt WOW nie występuje. Obok było podłączone ps4,na którym było demo DriveClub a grał w nie jakiś kilkulatek (cholera, skąd oni maja demo DC? Ono jest w PS Store?). Po kilku minutach grania w forze, podszedlem do stanowiska z ps4 i roznica w grafice na korzysc ps4 jest zdecydowanie zauważalna.Fakt faktem,inne gry, ale wkońcu exclusive - powinnny być dobrze zoptymalizowane pod daną konsolę.

 

Przejde do pada, którego trzymałem w łapach pierwszy raz ( na padzie od x360 grałem około 2 miechy). Czy leży lepiej niz pad od x360? Nie powiedziałbym. Raczej są na równi.

Patrze na gałki i miałem po fotkach wrażenie,że są zdecydowanie większe,a one w realu są takie malutkie. Ciężko mi się tu odnieść do tego, jak się trzyma na nich paluch.To musiałbym sprawdzić w domowych warunkach, na czystym padzie na którym gram tylko ja czystymi rękoma a nie każdy po kolei jak leci. W każdym bądź razie, mi palec ostro zjeżdzał, ale pewnie dlatego,że przede mną grała na nim masa osób ;)

Co mi się spodobało względem pada od x360 to WKOŃCU analogi sprawiają mniejszy opór na wzór tych od Sony, dla mnie to duży plus.

 

Naciskam jeden bumper i myśle 'coś tu nie gra'. Ciskam drugi i wrażenie to samo... Mimo że konsola stała tam od max 2 tyg(2 tyg temu byłem to jej nie było jeszcze) to pomyślałem,że ludzie pewnie rozpieprzyli pada, więc tykam następnego, ciskam bumpery i to samo...Nie wierze, że MS odpieprzył taką kichę z bumperami. Przecież to chodzi gorzej niż w chińskim padzie za dyche z allegro - PORAŻKA :) Chodzą sto razy gorzej od bumperów z mojego ds4 ( premierowa seria), i z tysiąc razy gorzej od mojego drugiego ds4 z nowej serii ( juz opisywalem w temacie DS4, że albo to mój pad dodany do konsoli po miesiącu grania jest tak zjechany, albo w nowych seriach bez dwóch zdań na duży plus poprawili r1 i l1)

 

Dobra czas na triggery i wkońcu efekt WOW. IMO względem pada od x360 poprawione solidnie. Co prawda wciska sie je ciut za lekko, ale i tak są lepsze od tych z ds4, a od tych z ds3 to już w ogóle heh.

Dodajmy do tego GENIALNY(brak ironii) pomysł, na dodanie do triggerów wibracji... W forzy MEGA, poezja normalnie, idzie się zakochać :D Ponad to wibracje są też w innych miejscach pada i przynajmniej w wyścigi gra się na tym genialnie.Ciekawe jak z innymi grami :D

 

Ogólnie, to lepiej mi w dłoni leży ds4. To jak pady zostały wykonane to inna bajka, ale na moje oko to nowe serie ds4 są grubo poprawione. Pod względem pada można xboxowi pozazdrościć tych wibracji.Co do analogów jak już mówiłem się nie wypowiem, bo to jak na nich paluch leży trzeba w innych warunkach testować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na ten moment XONE ma jedną grę wartą uwagi: Forza Horzion 2. Forza 5 niczym nie różni się od pozostałych części (oprócz grafiki), więc pomijam. Titanfall mnie szybko odrzucił na pc, nie wiem dlaczego, może przez te mechy. Rise to jakaś średnia gra z lepszą grafiką, Dead Rising 3 to jakaś generyczna eksterminacja zombie + dochodzą słabe przemiery w przyszłości.

 

Ten obrazek powyżej nie jest taki głupi. Wii U ma swój urok, jak bym grał na pegasusie: rodzice pojechali na bazar w sobote rano, a ja siedzę przed kineskopowym philipsem i pykam w jakąś platformówkę z bananami w tle  :laugh:  Donkey Kong Country Tropical Freze z pozoru wygląda jak gra indie z psn store albo xbox store, ale po dłuższym zapoznaniu się jest miodna jak cholera. Jak Super Meat Boy, tylko łatwiejsza, bardziej zróżnicowana i z ładną grafiką oraz masą sekretów.

 

Tak btw to czekam na te transparentne 2ds, które wylądują w listopadzie w Europie. I koniec offtopu  :whistling:

Edytowane przez beardo0
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem sobie xbona i nie mam ochoty wracać na ps4.

Multiplstformy słabiej trochę wyglądają ale sama konsola jest mega.Swietne wsparcie MŚ patchami plus działający i tańszy live.

No i pad który trzyma 50 h a nie 5.

Ogólnie społeczność graczy,upload codziennie nowe filmiki,top 10,itp.

Aplikacje typu twitch,YouTube, skype i snap.

Jedyne czego mi brakuje na xboxie to ziomków z ps4;D

Edytowane przez kazikosky
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jedyne czego mi brakuje na xboxie to ziomków z ps4;D

 

Nic dziwnego, w końcu Ps4 to ...

 

3c27ef3aedcacb4agen.jpg

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest w co grać na tym Xboksie poza Forzą? Oczywiście pomijam multiplatformy, bo z tymi jestem raczej na bieżąco, ale biorąc pod uwagę żenadę jaką serwuje nam Sony coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą platformy i nie wiem czy jest sens teraz inwestować w X1 czy wybór gier jest tak mały, że bardziej opłaca się jednak poczekać parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz tego co było na premierę i FH2, to w najbliższej przyszłości masz odgrzane Halo Collection i Sunset Overdose...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest w co grać na tym Xboksie poza Forzą? Oczywiście pomijam multiplatformy, bo z tymi jestem raczej na bieżąco, ale biorąc pod uwagę żenadę jaką serwuje nam Sony coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą platformy i nie wiem czy jest sens teraz inwestować w X1 czy wybór gier jest tak mały, że bardziej opłaca się jednak poczekać parę miesięcy.

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=vhs+kasety&bmatch=seng-v6-p-2-ce-0904

Wybór jest więc dość spory.

 

A tak na poważnie to myślę że to nie jest dobry pomysł, szczerze to nie widzę na nowym magnetowidzie oprócz VHS, Forzy i lepszych analogów od pada nic lepszego niż w PS4.

Peesczwórka to konsola na poziomie tak jak Tomo napisał.

Jaki by nie był, ale jest.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×