Skocz do zawartości
PiPoL

Dyskusja Ogólna - XO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi.

 

Prócz tego co było na premierę i FH2, to w najbliższej przyszłości masz odgrzane Halo Collection i Sunset Overdose...

 

Czyli też nędza.

 

A tak na poważnie to myślę że to nie jest dobry pomysł, szczerze to nie widzę na nowym magnetowidzie oprócz VHS, Forzy i lepszych analogów od pada nic lepszego niż w PS4.

Peesczwórka to konsola na poziomie tak jak Tomo napisał.

Jaki by nie był, ale jest.

 

Mija rok od premiery, a, pomijając tragiczny czas pracy DS4 czy słabe analogi, Sony dalej nie chce/nie potrafi zrobić tak podstawowych rzeczy jak normalnie chodzące wiadomości w PSN, bezproblemowe działanie sieci, zatrzymanie i wznawianie pobierania, normalne prędkości ściągania z PSN, wsparcie dla HS-ów i kierownic, zarządzanie listą pobierania, obsługa MP3, sprawnie działące menu (z naciskiem na listę znajomych) itd. Czara goryczy przelała się wczoraj kiedy próbowałem umówić się przez wiadomości i party na grę w Destiny - po kilkunastu minutach walki z systemem ostatecznie wywaliło mnie z PSN i nie pozwalało zalogować się ponownie, co ciekawe tylko z poziomu konsoli, bo aplikacja na androida działała bez problemu. Na innych urządzeniach oczywiście internet działał znakomicie. Plusa mam do grudnia, więc pewnie wcześniej konsoli i tak nie sprzedam, ale chętnie bym sobie porównał działanie PS4 i X-a, a potem zdecydował, która konsola bardziej zasługuje na miejsce koło mojego tv, a może raczej, która korporacja w lepszym stylu chce mnie doić z kasy za funkcje online. No ale to nie temat o PS4, więc wybaczcie offtopic. ;)

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

 

Czyli też nędza.

 

 

Mija rok od premiery, a, pomijając tragiczny czas pracy DS4 czy słabe analogi, Sony dalej nie chce/nie potrafi zrobić tak podstawowych rzeczy jak normalnie chodzące wiadomości w PSN, bezproblemowe działanie sieci, zatrzymanie i wznawianie pobierania, normalne prędkości ściągania z PSN, wsparcie dla HS-ów i kierownic, zarządzanie listą pobierania, obsługa MP3, sprawnie działące menu (z naciskiem na listę znajomych) itd. Czara goryczy przelała się wczoraj kiedy próbowałem umówić się przez wiadomości i party na grę w Destiny - po kilkunastu minutach walki z systemem ostatecznie wywaliło mnie z PSN i nie pozwalało zalogować się ponownie, co ciekawe tylko z poziomu konsoli, bo aplikacja na androida działała bez problemu. Na innych urządzeniach oczywiście internet działał znakomicie. Plusa mam do grudnia, więc pewnie wcześniej konsoli i tak nie sprzedam, ale chętnie bym sobie porównał działanie PS4 i X-a, a potem zdecydował, która konsola bardziej zasługuje na miejsce koło mojego tv, a może raczej, która korporacja w lepszym stylu chce mnie doić z kasy za funkcje online. No ale to nie temat o PS4, więc wybaczcie offtopic. ;)

 

W skrócie powiem Ci że to jest tak jak z PIS-em i PO.

Kłócą się ze sobą ale bez siebie nie istnieją, a tak naprawdę to jedno i to samo.

No ale jeśli chcesz brać udział musisz coś wybrać.

Powodzenia w poszukiwaniach ;)

Ja już przeszedłem tą drogę.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że polityka to sam syf i smród, od którego nie da się jednak uwolnić, a konsole to tylko zabawa - w najgorszym razie sprzedam obie i zacznę pożytecznie spędzać czas :P

 

Cóż, w takim razie w X-a zainwestuję pewnie później a tymczasem będę trzymał kciuki za to, żeby Japończycy razem z FW 2.0 ogarnęli trochę ten bajzel. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, mozna tez do tego kupic mocarnego pieca i byc dopiero spelnionym - ale po pierwsze trzeba miec na to pieniadze, po drugie czas by wszystko jakos rownimiernie uzywac, a nie ze komputer sluzylby do jednej partyjki w bfa raz na tydzien a jedna z konsol do 2 meczow w fife w przeciagu 2 tygodni , bo w takim wypadku IMO to jest bez sensu, no chyba ze ktos na prawde nie ma juz w co ladowac kasy :P

 

Tak na prawde przynajmniej z mojego punktu widzenia na ani jedna ani druga z konsol na chwile obecna nie ma zadnych exów które mozna by nazwac killerami,dlatego w tym momencie posiadanie 2 konsol IMO mija sie z celem.Po pierwsze pieniadze ktore trzeba wladowac w te konsole, po drugie wydaje mi sie, ale jesli ktos ma dwie konsole, to na jednej ogrywa multiplatformy + exy na dana konsole, a na druga sluzy mu pewnie tylko do exow. Czyzbym sie nie pomylil? ;)

 

Ja wybrałem PS4,ale czy słusznie? Szczerze to nie wiem.

 

Microsoft popełnił straszny błąd - to co wymyślili na początku, czyli obowiązkowy kinect i gadki że bez niego nie da używac konsoli ( około roku po tych słowach wychodzi XO bez kinecta...), oraz wymagane stałe połączenie do internetu to była głupota totalna. Doliczmy do tego wyższa cene nieżeli ps4, IMO słaby wygląd + gorsza specyfikacja techniczna niż ps4 i mamy marketingową porażkę gotową.

Cofnijmy się jeszcze trochę lat wstecz.

Właściwie przez całą generacje to ps3 goniło X360 - ps3 wyszło później, na dodatek było drogie.Ale wtedy przynajmniej było wydanie Sony jakie chciałbym teraz oglądać - czyli darmowy internet ( mimo że troche gorszy niż X360,ale wkońcu DARMOWY), świetne ex-y i na bardzo opłacalnej usłudze ps+ kończąc.

 

 

Jak to wygląda teraz?

Sony wymaga również płacenia za internet, jak Microsoft od początku X360.Ba! Płacimy za niego więcej niż posiadacze XO.

I teraz dzieje sie rzecz nieprawdopodobna - mimo że płacimy za internet to chodzi to wszystko gorzej niż za czasów PS3. Konserwacje,nie włączający się sklep PS Store, nie ładujące się kafelki w menu konsoli ( rzekomo ma to zwiazek właśnie z PSN), FATALNE wysyłanie wiadomości, doliczmy do tego problemy przy premierze jakiejś większej gry, teraz mamy tego idealny przykład - nie można było ściągać DC i NBA 2k15. Gdy już uruchomili ściąganie DC, okazuje się że wersja PS+ będzie 'później' , bo serwery mogą nie wytrzymać.Jak do cholery w 2014 roku mogą nie wytrzymywać serwery, za których utrzymanie defakto płacimy? Parodia.

 

Rodzi się pytanie - czy to wszystko wina słabej kondycji finansowej Sony, i kasa z całego segmentu gier leci na ratowanie firmy (która defakto sami osłabili finansowo, wydając co pare miesięcy nowy model flagowego smartfonu, przez co nie warto ich kupować bo po prostu szybko tracą na wartości, czy też wydając drogie telewizory, które fakt - są dobre, ale ludzie wolą kupić tańsze LG czy Samsungi), czy tez Sony spoczęło na laurach?

 

Microsoft mimo całego shit stormu jednak zachowuje się bardziej fair - płacisz za internet, ale przynajmniej wiesz za co - wszystko działa jak należy. 

Pamiętam że Microsoft przedłużał gwarancje na X360 do 3 lat w razie RRODa. A co robi nasze 'ukochane' Sony? Daje rok gwarancji, na konsolę która wyszła niecały rok temu, i właściwie nie wiadomo jak długo to pochodzi...

 

Co jeszcze jest absurdalne, to wydanie tak fatalnie wykonanych DS4. Bansai fajnie stwierdził, że DS4 to lata świetlne zajebistości dzielące go od DS3. Ale wykonali go fatalnie... Przynajmniej tą premierową wersję. 

Mam na chwilę obecną 2 pady - jeden dodawany do konsoli seria 211 i drugi seria 121 - wczoraj po 2h grania na padzie 121 , gdy złapałem pada z serii 211 to się zastanawiałem czy to na pewno DS4. Gumki bardzo delikatne, a R1 i L1 chodzą zauważalnie gorzej...Dobrze, ze chociaż to się im udało poprawić.

 

Nie rozumiem, dlaczego Sony obiecuje coś, a z 9-10 miesięcy później nadal tego nie realizuje - mam tu na myśli obsługę MP3. Chyba Yoshida napisał na twitterze, że dodadzą taką opcje - fajnie kuzwa,kiedy? Tymbardziej, że konsola obsługuje kodek mp3 ( w share factory działa, brawo sony). Druga sprawa to pliki .avi - coś co normalnie działało na ps3, na ps4 już nie działa, bo NIE - i to w sumie jedyna odpowiedź. 

Te ich serwisy z muzyką itd mnie nie interesują - po pierwsze że w Polsce nie działają, po drugie na ps3 te Music Unlimited też było, i jakoś mogli dodać obsługe mp3...

 

A co w Polsce z aplikacji działa? Właściwie nic. TVN Player testowałem, to to jest jakaś porażka nie aplikacja. Zamula strasznie, można nacisnać z 5 razy w prawo żeby się jedna kafelka przesunęła - i to wszystko na 8 rdzeniach i 8 gb ramu :))))))))))) . A sam film potrafi przyciąć tak, że się ładuje w nieskończoność, albo po prostu wywala błąd.

 

Tak na prawdę ,gdybym sie ostro wkurzył, to bym sprzedał PS4 i nic nie dokładając kupił XO. Boli mnie to, że ten XO jest słabszy jednak technicznie... I żyje w nadziei, że Sony się poprawi  :whistling:

 

Jak jest z tym na XO - mp3, filmy AVI działają? Jakie aplikacje są dostępne?

Edytowane przez DeX
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub można mieć oba systemy - jak ja, i być spełnionym graczem ;)

Do tego dobę trwającą przynajmniej 48h i można cieszyć się tym, że stoją i się nie kurzą. Przy natłoku obowiązków, pracy, dzieci i różnych pasji, kilka godzin w ciągu kilku dni przy PS4 to cud. Gdzie Ty czas znajdujesz na jeszcze drugą konsolę ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dobę trwającą przynajmniej 48h i można cieszyć się tym, że stoją i się nie kurzą. Przy natłoku obowiązków, pracy, dzieci i różnych pasji, kilka godzin w ciągu kilku dni przy PS4 to cud. Gdzie Ty czas znajdujesz na jeszcze drugą konsolę ;)

 

albo nie ma tych wszystkich rzeczy które wymieniłeś, albo ma je w dupie :). to jest właśnie spełniony gracz  :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasu na granie mam niewiele, dlatego ogrywam tylko te tytuły które mnie interesują. Posiadając obie konsole mam, że tak powiem szerszą paletę wyboru ;)

PC do grania mnie w ogóle nie interesuje. Wystarczy że w pracy siedzę 8 h przed kompem, w domu bym już tego nie zdzierżył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że tv z większym kontrastem i bez norm tco zdrowszy  ;)

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie ps4 na rzecz XO (czara goryczy sie przelala po premierze DC) moge obiektywnie coś napisac...

XO dziala delikatnie wolniej od ps4 w menu i na poczatku czlowiek sie gubi ale juz wlaczenie forzy wszystko wynagradza... Dla mbie to wlasnie FM5 jest killerem bo na ps4 zadnej takiej gry nie uswiadvzymy - a do tego dovhodzi jeszcze zarabiste forza horizon 2!! Na ten dzien nie widze zadnej przewagi ps4 nad xo i zaluje tylko ze premiera nowego xboxa byla tak pozno przez co musialem kupic owego czasu ps4...

W dalszej perspektywie tez nie widze jakichs super exclusiveow na play'u bo uncharted znudzi mnie zapewne jak U3 a na GT7 poczekamy jeszcze z 3 lata po czym okaze sie ze technicznie dalej bedzie to gt5 z jeszcze brzydszym menu i nudnymi jak flaki z olejem wyscigami...

Na XO czekam na QuantumBreak, Fable Legends inastepne forzy i to te gry jak dla mnie powinny przekonac wszystkich do xboxa... Do tego w odrozniebiu do ps4, klocek obsluguje mp3, avi itd. + dlna i wkrotce TV nc+... Juz teraz mozna podlaczyc dekoder do klocka ale brak funkcji zeby to mialo sens...

Co do pada to niebo a ziemia na rzecz XO - wyjonanie bajka, wibracje na trigerach miazga, ergonomia idealna i na 2 paluszkach wytrzymuje o nieeeebo dluzej niz DS4...

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caligator - gratuluje 666 post :) diabelska sprawka z tymi konsolami. 

 

A tak serio milej zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywajac tapatalk nie zauwazylem:p

Nie twierdze ze ps4 jest zle bo nie jest... Ale polityka Sony mnie skutecznie zniechecila a szkoda bo zdazylem sie juz przywiazac do ps4...

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też powoli myślę o Xbonie... :whistling:  szkoda tylko, że tyle już kasy władowałem w PS4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też powoli myślę o Xbonie... :whistling:  szkoda tylko, że tyle już kasy władowałem w PS4...

Mam tak samo, ale chyba juz nie pekne i zostane przy ps4- w XO odstrasza mnie ta jego specyfikacja - o ile grafike o jedna rozdzielczosc mniej niz na ps4 jakos moglbym przezyc, tak sytuacje gdzie wychodzi jedna gra w 60 fps na ps4 a w XO na 30 fps to juz slabo... np. Tomb Raider.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wygląda to tak, że przyszłe gry będą miały identyczne detale i rozdzielczości na dwóch konsolach. :)

Według mnie w wyborze konsoli liczą się gry, a nie drobne różnice graficzne. Podobnie była wojenka z Xbox 360 i PS3... a różnice były niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszle gry beda mialy identyczne detale i rozdzielczosci na obydwu konsolach...

 

dopoki microsoftowi nie zabraknie pieniedzy na smarowanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko konstruktywna dyskusja, nawoływanie do złego nie będzie mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz samych gier, to teraz liczy się też jakość usługi sieciowej - co widać na przykładzie ostatnich dni...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko konstruktywna dyskusja, nawoływanie do złego nie będzie mile widziane :)

Jesli to do mnie, to akurat smarowanie przez MS to sprawa dla kazdego chyba oczywista i nie jest to zadne nawolywanie do zlego.

 

Co do X360 i PS3 - tam faktycznie różnice były minimalne, ALE - tam każda gra w założeniu chodziła w 30 fps. To że na xboxie trawa wyglądała ciut lepiej, a na ps3 ciut gorzej to był szczegół. Wraz z nową generacją twórcy mają więcej możliwości, czyli np. na ps4 dajemy full hd i 60 fps ( TR) a na XO full hd i 30 fps ( i tutaj różnice w płynności są troche nie do przebaczenia imo) , czy też jak w bf4 - tutaj dajemy 900p 60 fps a tam zjeżdzamy do 720p i 60 fps ( rozdziałka o jedna polke nizej to jeszcze do przelkniecia).

 

Co do usługi sieciowej to sie zgadza. Nic nie wnoszące konserwacje to lekka porażka, do tego ta afera z driveclubem to dramat. Dobrze że chociaż w fife moge normalnie pograć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile funkcji sieciowych na polskich kontach w xbox one jest niedostepnych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caligator z ciekawosci - gdzie kupiles klocka i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej lista znajomych sie normalnie wczytuje :)

Ciekawe ile funkcji sieciowych na polskich kontach w xbox one jest niedostepnych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej lista znajomych sie normalnie wczytuje :)

Wiadomosci pewnie tez normalnie dochodza :D

 

Z tego co kojarze to w ameryce ps4 też ma zdecydowanie wiecej aplikacji, a w Polsce? Zlagowany TVN Player, i chyba cos jeszcze teraz dodali, ale z tego co czytalem tutaj to sie tam abonament wykupuje :DDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest szybsze na ps4 to instalowanie gier, na xo jest to wyraźnie słabsze. Natomiast całą reszta funkcji z wiadomościami i friendlistą, są całe lata świetlne przed ps4. No i jedna kapitalna funkcja, przerywasz grę z jakiegoś powodu, wyłączasz konsole do trybu uśpienia a po ponownym włączeniu xo, gra jest cały czas uruchomiona w tle i od razu grasz od momentu w którym przerwałeś. Świetny ficzer, tak samo jak snap. Sony mogło by kilka tych bajerów skopiować do ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×