Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że G29 ma coraz więcej nabywców. Jak z wytrzymałością? Bo słyszałem, że Thrustermaster to tragedia jeśli chodzi o wykonanie, wiec jestem ciekaw jak u Logitecha. Oczywiście po jakiś konkretnych testach i ostrym graniu.

G29 zakupiłem w dzień europejskiej premiery 31.07.2015.

Kierownica spisuje się znakomicie! czego nie mogę powiedzieć o mojej byłem T300RS

Edytowane przez konio124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co sprzeczać która kierownica jest lepsza itd.....Gram na kierownicach od czasu GT4 i przerobiłem większość modeli Fanateca,Thrustmastera i Logitecha.

Razem miałem ich około 15 modeli i na każdej mi się dobrze śmigało.Ale moge powiedzieć jedno-jeśli chodzi o wrażenia FF,oprogramowanie i dostępne funkcje to niestety ale Logitech plasuje się na końcu.Nadal uważam że najlepsze modele kierownic jakie wyszły jeśli chodzi o wrażenia jakie dają z jazdy to Fanatec CSR Elite i Thrustmaster T500.Dla mnie to number one jeśli chodzi o kierownice high end za przyzwoitą cenę.Logitecha G27 używałem około roku czasu i spisywał się dobrze ale działanie FF,hałas użytkowania(efekt maszyny do szycia) stawia go za modelami konkurencji.

Zdecydowałem się na G29 z dwóch powodów;

-po pierwsze primo-łatwość podłączenia do pCars bez zbędnego ustawiania kiera działa świetnie na ustawieniach podstawowych(kilka godzin spędzonych na forum pCars i czytanie opinii),nie gubi FF i w pełni współpracuje z PS4

-po drugie primo-po prostu była dostępna od ręki w sklepie Euro......w przyzwoitej cenie  bez kupowania przez allegro a co za tym idzie bez problemów z gwarancją,wysyłką itd itp jeśli się zacznie coś psuć.Jeżeli w sklepie na miejscu miałbym wybór między T300/T500 a G29 to nie wiem co bym wybrał.

Po 2 dniach użytkowania i jazdy w pCars mogę powiedzieć że odczucia jeśli chodzi o działanie G29 są dokładnie takie same jak w G27 oprócz pełnej obsługi PS4 i troszkę lepszych pedałów-szczególnie hamulca.Więc nadal uważam że cena tego kółka jest za wysoka jak na to co oferuje.Ale ciesze się że w końcu nabyłem kółko bo jazda na padzie a kierownicy w pCars to dwa różne światy i podejrzewam że kolejne nadchodzące tytuły takie jak Assetto Corsa i Gran Turismo dadzą mi jeszcze większą frajdę i radość z gry na kierownicy.

 

PEACE :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegos  tu nie rozumiem od czego zaleza problemy z T300 w pCARS?

 

Konio wklejal film i faktycznie jasnym bylo ze takie zachowanie kiery moze wkurzac i zabija fun.

niemniej Toreso i Mataman ktorzy tez posiadaja T300 raczej nie widzialem zeby mieli wieksze problemy.

 

No nic chyba czas kupic pCARS i przekonac sie jak to dziala na wlasnej skorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegos  tu nie rozumiem od czego zaleza problemy z T300 w pCARS?

 

Konio wklejal film i faktycznie jasnym bylo ze takie zachowanie kiery moze wkurzac i zabija fun.

niemniej Toreso i Mataman ktorzy tez posiadaja T300 raczej nie widzialem zeby mieli wieksze problemy.

 

No nic chyba czas kupic pCARS i przekonac sie jak to dziala na wlasnej skorze.

Najwyższy kur...... czas  :biggrin:  :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się nie czaić bo kolega to do premiery się zastanawia - Magellan.

i taka ładna paczuszka z Japońcami na dniach była a Toyotka gt86 brzmi jak poezja jak stara impreza rajdowa taki piękny niski zachrypnięty ton boxtera wczoraj zrobiłem znią ze 100 km po wybrzeżu na hajweju w Californii :biggrin: na sprzęgiełku i z między gazami aż żona się buntowała bo za głośno sprzęt upalał i basik :)

Ładna seria wyścigowa z tego by była on-lnie.  

 

ps. zapraszamy do społeczności na PSN mój nick- Gustaw1982 społeczność- "PSX Extreme Project Cars" przede wszystkim zapraszamy osoby które wiedzą co co ject duch fair play i zasady CRC  

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się nie czaić bo kolega to do premiery się zastanawia - Magellan.

Ponad 30 gier do ogrania na PS3 i tak gram w starocia, dopiero defect DFP spowodowal radosny zakup T300RS - z tym ze panie nie mialem PS4, teraz juz mam - wiec tak taki ze mnie przyczajony podroznik ukryty MagEllan :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy celuj używkę PS4 z gwarancją i paragonem na allegro , i dobre są w MM i Biedronce ceny :D tak w biedronce są rzuty PS4 to już jakieś jaja co nie. 

ja jeden błąd zrobiłem teraz mi się nie chce tego robić mam tylko HDD 500gb mogłem to od razu podmienić (chociaż 1 TB) teraz tak ciężko to kasować wszystko i ściągać jeszcze raz a część z martwych kont przepadnie :( ale cicho-sza bo to nie do końca legalne tak już tylko 2 tytuły się z tego utrzymały :( 

 

PCarsy pomagają czekać na Gran Turismo i nowego Colina - mam nadzieję że będzie na konsole do końca nie wiadomo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy celuj używkę PS4

 

nie mialem PS4, teraz juz mam

 

 

I zakonczmy offtop :)

milego dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widział ktoś w Warszawie wystawione kierownice żeby można było się nimi "pobawić", dotknąć :) i zobaczyć jak to śmiga? Chodzi mi dokładnie o G29 Logitecha i Thrustmaster T300RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mialem okazje pomacac T150

Powiem tak, 2 dni przed jej ogloszeniem kupilem T300 i zastanawialem sie czy moze nie lepiej bylo poczekac  (i tak nie mialem PS4)

Niemniej nie zaluje zakupu.

Wystawiony model prezentowal sie ok - wiadomo pedaly te same co w T80. T100 i mechanicznie te same co w T300.

Kolo mniejsze odrobine od T300, fakt ze przycieli i kolo ma gume tylko na wysokosci lopatek jest moim zdaniem karygodny. Zgodze sie ze tam glownie z racji lopatek trzymamy rece ale te nie sa przyspawane do kierownicy i po niej wedruja, lekko zmieniajac pozycje - a plastik w  dotyku bardzo kontrastuje z guma i to na minus.

Kolejna rzecz kolo to sam plastik - w T300 centum kola do ktorego sie wpasowuje krzyzak i przyciski geometryczne jest metalowy i mocowany jest  do plastikowej podstawy z R2,L2 i share, options.

Obmacywana przeze mnie kierownica miala problem z krzyzakiem mianowicie klik byl tylko w 2 kierunkach a w pozostalych 2 przycisk latal bez skladu i ladu - moze to byc wina li tylko wystawowego modelu.

Lopatki znane z t300 pracujace dokladnie tak samo to jest plus.

 

Biorac pod uwage to co napisalem powyzej uwazam ze roznica w cenie powinna byc wieksza (to moje subiektywne odczucie) wiec zakladajac ze sugerowana cena t300 jest 1500pln to sugerowana dla t150 powinno byc 750pln. (ogolnie polowa ceny t300)

 

Oczywiscie to co napisalem trzeba traktowac jak nauke plywania na lądzie. Bo samo macanie absolutnie nie pozwala ocenic kierownicy oraz tego jak sprawdza sie w grach, bazujac na recenzji ISR smiem twierdzic iz to kolo moze spisywac sie lepiej nizli wynikalo by to z  testow na macanego.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przyoszczędzili na jakości wieńca aż tak znacząco.

Nie wspiera też innych obręczy z rodziny TM a celując w taki przedział cenowy mogłaby. Tutaj z ratunkiem mogą przyjść mody, customy i diy:)

W sumie czekam aż trafi do szerszego grona, jeśli ta kiera będzie tym na co zapowiada ją ISR to zawładnie wcześniejszym sektorem G27.

Ciekawe kto tutaj pierwszy ośmieli się przytulić to kółko :D

Edytowane przez KSSG_Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T300GTE widziałem na allegro za 1149zł, wolałbym dołożyć te 300 stówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja ktora moze kogos zainteresowac - T150 mozna mocowac  do WSP

 

zdrodlo - komentarz z  YT: www.youtube.com/watch?v=WapdTRNJ5pc

 

Wheel Stand Pro IN ACTION
For the new Thrustmaster T150 and T150 Ferrari we recommend this stand: http://www.wheelstandpro.com/products/wheel-stand-pro-for-thrustmaster-tx-racing-wheel-deluxe-v2
As the new Thrustmaster T150 and T150 Ferrari wheels are compatible also Thrustmaster's ecosystem parts consisting of: - T3PA - T3PA PRO - TH8A
The stand recommended by us includes the parts to mount all of this equipment straight out of the box.
It also includes the parts to mount the standard 2 pedals included in the T150 and T150 Ferrari box.
Additionaly it is a Deluxe V2 stand which means it is bigger, heavier and sturdier in comparison to the standard V2 stands designed for smaller wheels like F458, Logitech DFGT, T80, T100, etc.
The wheelbase of the T150 and T150 Ferrari wheel needs to be mounted using the original clamp provided in the box of the wheel.
If you do not plan to buy any of the additional parts like T3PA, T3PA Pro or TH8A then it is aslo possible to mount the wheel and pedals on either of our V2 stands (a smaller version in comparison to the Deluxe V2 stand, which is the TX/T300 stand mentioned at the beginning of the message): 1) http://www.wheelstandpro.com/products/wheel-stand-pro-for-thrustmaster-f458-f430-rgt-wheels---v2-rosso or 2) http://www.wheelstandpro.com/products/wheel-stand-pro-for-logitech-driving-force-gt-pro-ex-fx-wheels---v2
These stands however do not include the additional parts to mount any of the Thrustmaster's ecosystem add ons like T3PA, T3PA Pro or the TH8A.
Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T300GTE widziałem na allegro za 1149zł, wolałbym dołożyć te 300 stówki.

Też tak myślę, w tym wypadku warto by dołożyć te 300 pln. T150 jak spadnie z ceny i bardziej znacząco oddzieli się cenowo od T300 to może namieszać na rynku. Ja osobiście poluję na T500 ale od dłuższego czasu nie mogę jej trafić za ludzką cenę ~1700zł nawet na zagranicznych portalach. Poczekam jeszcze do promocji przed świętami. Gdyby nie to że kusi mnie spróbować TX'a w zestawieniu z Forzą to brałbym wcześniej T300, ale to teoretycznie ta sama baza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolar podskoczył a to ma wpływ niestety na cene mi udało sie kupić jeszcze jakieś pół roku temu za T500 za 1649,- moim zdanie warto dołożyć z t300 do t500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za różnice w cenie do T500 można kupić T3PA Pro w późniejszym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Wreszcie zaopatrzyłem się w Project cars. Panowie mozecie podzielić się radami? . Macie jakieś fajne ustawienia pod kiere g29 ?

Wstępnie już coś poustawiałem opór opon mam na 100, force feedback mam na 90, Martwa strefa kierowania, sprzęgła, przepustnicy mam na 0. Z tego co wiem ponoć ważny suwak jest też zakres martwej strefy, ale nie wiem ile tu ustawić. Możecie sie podzielić sprawdzonymi ustawieniami ?

Z góry dzięki :)

Pozdro

Psnid: berlinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę reklamować swoja G29. Po niecałym miesiącu użytkowania kierownicy ułamał się lewy zaczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz od nie dawna wziąłem sie za Project cars :). Teraz będzie intensywnie użytkowana. Zapewne miałeś to przymocowane do biurka. Jakbyś to miał postawione i przykręcone na stojaku wheel stand pro deluxe to by ci się to nie zdarzyło, chyba, że nie miałeś wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykręcone do biurka, ale bardzo lekko dlatego dziwię się że odpadł. Podczas jazdy słychać było lekki trzask i po prostu odpadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę reklamować swoja G29. Po niecałym miesiącu użytkowania kierownicy ułamał się lewy zaczep.

Miałem to samo w g27. U mnie stało się tak podczas jazdy, a dokładniej przy kontrze i widocznie musiałem mocniej się oprzeć na kierownicy. U mnie huk był głośny, ale miałem przykręcone z całej siły. Uważam, że te zaczepy są stabilniejsze od rozwiązania thrustmastera, ale mają sporą wadę bo trzymają tylko z brzegu, więc jak sie mocniej oprzesz(a podczas jazdy opierasz się o kierownice rękami), to robi się dźwignia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodam chyba ciekawy wątek jaki zauważyłem na forum gtplanet. Adapter umożliwia podłączenie starych kierowc logitech do ps4. Tani do wykonania samemu (koszt kilkanaście złotych). Podobno działa i to dobrze (działa ffb i brak opóźnień).

Link https://www.gtplanet.net/forum/threads/playing-on-ps4-with-a-logitech-driving-force-gt-g27-with-ffb.336625/

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest czasem ten adapter co po prostu przerzuca pada na kierownice? Jeśli tak odczucia z gry są tragiczne, a kąt skrętu nie odpowiada temu prawdziwemu na kierownicy.

Ale to mówię o tym co j słyszałem. Jeśli to coś innego co rzeczywiście powoduje, że stare kiery działają tak jak powinny to byłoby bardzo spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie ja znalazlem cos takiego ? ktos cos moze na ten temat powiedziec wiecej? dzial a moze ma ktos to juz u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja znalazlem cos takiego ? ktos cos moze na ten temat powiedziec wiecej? dzial a moze ma ktos to juz u siebie.

 

Nie mam tego urzadzenia, ale jesli wierzyc userowi nWo (wiecej tutaj: http://www.playstationtrophies.org/forum/4858729-post2.html)to jest to tylko emulacja pada.

Takie rozwiazanie jest w mojej opinii mniej niz optymalne.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×