Skocz do zawartości
czacha79

Dragon Age: Inkwizycja

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem zwykla, poznaje gre i mechanike. Na poczatku zawod, chec szybkiej sprzedazy. Mnogosc opcji, pierdol, przyswojenie interfesju, mechaniki itd. Ogolem czulem sie zagubiony, moze za stary jestem. Dodam, ze nie gralem w poprzednie czesci.

Z godziny na godzine coraz lepiej, juz nie mysle o sprzedazy tylko szkoda, ze musze isc spac. Pierwsze 7h jak z bicza strzelil; czuje, ze troche tu zabawie, moze skonczy sie platyna jak przy skyrimie.

 

Jutro po robocie wracam do gry, ogolem polecam.

 

pzdr

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest swietnie, znacznie lepiej niz w DA II

To akurat wielkim wyczynem nie jest. Jedynka była średnia (nuuudaaaa) choc technicznie całkiem spoko, a dwójka miała tylko w miarę ciekawa fabułę, reszta to dno. 

Mam nadzieję, że w Iquisition jest lepiej. Wiadomo jak to jest z opiniami na forach, albo ludzie są podjarani nową gierką i nie chcą widzieć wad albo hejtują dla funu. Osobiście chciałbym tylko wiedzieć jak ta część ma się do pozostałych, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie widzę, że tej części bliżej jest do Skyrima niż do poprzednich odsłon DA.

Poza tym wie ktoś może czy w grze można korzystać z magii krwii? Magowie wydają się tutaj tacy sobie, w "dwójce" dużo przyjemniej się nimi grało, w dodatku gdy jakiś przeciwnik podbiegł za blisko to potrafili i z kostura przyłorzyć a tutaj nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jedno pytanie czy wcześniejsze wybory z poprzednich części mają jakikolwiek wpływ na fabułę. A dokładnie mówiąc czy gra się pyta o nasze wcześniejsze wybory?

Edytowane przez Valchall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie wiem czy wybory z I i II części maja wpływ, ale możemy je importować poprzez stronke Dragon Age Keep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ciekawe czy dostaniemy jakieś bonusowe przedmioty za save z poprzednich części :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. jednej z recenzji nasze poczynania w poprzedniej części nie wpływają na grę...ile to prawdy, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma importu save'ów. Swoje poczynania z poprzednich części możecie skonfigurować poprzez aplikację Dragon Keep dostępną na Originie, potem wszystko można przenieść do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jedno pytanie czy wcześniejsze wybory z poprzednich części mają jakikolwiek wpływ na fabułę. A dokładnie mówiąc czy gra się pyta o nasze wcześniejsze wybory?

 

Decyzje z poprzednich części nie mają wpływu na przebieg fabuły w Inkwizycji. Mają natomiast wpływ na tło - m.in rozmowy mieszkańców świata o wcześniejszych dokonaniach. Raczej ciekawostka, niż coś znaczącego. Ogólnie gra jest bardzo przyjazna dla osób, które zabawę rozpoczynają dopiero od 3 części. Całą historię możemy poznać w grze, jeżeli oczywiście kogos interesuje czytanie ogromnej ilości książkoznajdziek.

 

Co do gry - jestem na początku, tuż po prologu, ale już wiem, że wsiąknę w ten tytuł niczym w bagno. Klimat porządnego kawałka fantasy, aż wylewa się z ekranu.O fabule sie nie wypowiem póki co, oprawa znakomita, animacje niezłe, ekran taktyczny rzeczywiście mało praktyczny, ale same walki są niezłe, dynamiczne i sprawiają frajdę. W recenzjach czytam 150h na przejście gry w 100%. Za 200zł mam tytuł single na najbliższe parę miesięcy :) Czego chcieć więcej. Dla fanów fantasy pozycja obowiązkowa, nie tylko jako wypełniacz czasu do premiery Wiedźmina, ale jako godny konkurent, a przede wszystkim prawdopodobnie najlepsza część serii.

Edytowane przez rafisko
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jutro zagram. Uwielbiam ten gatunek i z tego co widzę, na PS4 przez najbliższe kilka miesięcy w tym stylu nic nie będzie. Więc co mi nie podadzą, to i tak przyjmę z bananem na twarzy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gralem w dwie poprzednie czesci i nawet DA2 nie traktuje jako crapa bo moim zdaniem byla swietne i pod pewnymi wzgledami lepsza od jedynki... Inkwizycje juz mam zainstalowana ale pogram dopiero wieczorem albo jutro, lecz patrząc na opinie nalezy sie spodziewac dobrej zabawy na dlugie godziny... Brakuje mi gier z dobra fabula wiec obym sie nie zawiodl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już możę jakąś wstępną notę wystawić grze? Warto brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pograłem tylko z godzinkę... Sama gra zapowiada się nieźle faktycznie jak ktoś wcześniej napisał, może się trochę kojarzyć z Skyrimem. Trochę rozwala mnie to że filmiki na silniku się przycinają. Znaczy się klatki nie spadają na łeb na szyję ale płynność trochę spada i szczerze to mnie to drażni... Sama gra chodzi płynnie ale filmiki szału nie robią. Zresztą grafa w tej grze nie jest akurat wyznacznikiem jakości co nie znaczy że miejscami nie zachwyci (chociażby lód na rzece fajnie wygląda jak się wchodzi w wygląd taktyczny)...Pewnie cała gra będzie nie równa pod tym względem chociaż to co widziałem na zapowiedziach przed premierą wyglądało lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki gra ma numer bless w Polsce?

 

00503 

 

Pierwsze wrazenie pozytywne , oby dalej bylo tylko lepiej. Brakowalo mi na PS4 gry z rodzaju heroic fantasy i prawde mowiac wszystkie tego typu produkcje mogly by sie zaczynac od slow

"Obi Wan jestes nasza ostatnia nadzieja " :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już kilka godzin i szczerze nie wiem co Dragon Age ma wspolnego ze Skyrim. Chyba tylko tyle, że Haven znajduje się w zaśnieżonej części świata gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Czy dostał już ktoś swoje deluxe edition z empiku?

Ja swoją deluxe z empiku odebrałem już we wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich co chcą kupić grę z UK, gra posiada napisy w języku polskim więc można zamawiać. Ja grę kupiłem z gamecollection za 36£ więc cena ok. Grę dopiero odpaliłem i graficznie rewelacja, ale to chyba zależy od gustu bo widzę że niektórzy narzekają na grafikę. Jedyne co bym zmienił to może żeby nie była ona tak kolorowa (podobnie było z Wieskiem 2).O samej grze i gameplayu napiszę później  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno gra totalnie crashowała ps4 i niszczyła save, czy już naprawili ten bug?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno gra totalnie crashowała ps4 i niszczyła save, czy już naprawili ten bug?

Żadnego z tych bugów nie uświadczyłem, u mnie tylko raz gra nie chciała się zapisać, ale na szczęście jest autosave co chwilę więc to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13h i ani jednego crasha.

 

Gra sie przyjemnie i chce sie robic questy poboczne, zwiedzac krainy. Fajna odskocznia sa te logiczne wykreslanki astrologiczne, chcociaz czasem mozna dostac oczoplasu. Cieszy mozliwosc resetu skilli. Wciaz poznaje nowe rzeczy, choc rowniez przypomina mi skyrima i do niego ja porownuje. Irytuje mnie nieco przegladanie ekwipunku i sprawdzanie czy komus z druzyny sie cos nie przyda; mysle, ze mozna to bylo lepiej rozwiazac.

 

Pierwsze spotkanie smoka zrobilo na mnie wrazenie i Zelazny Byk robi robote :)

 

 

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze napisy sa na gorze,a nie na dole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×