Skocz do zawartości
Emir

Buzz! Quiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za ile mniejwiecej mozna dostac za uzywana gre Buzza? Quiz?

Jak będziesz miał farta to znajdziesz za 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to poleć mi takiego kupca :)

Nie znam nikogo takiego. Sam kupiłem Quiz TV z buzzerami za 200zł w MM 2 lata temu i tej gry się na pewno nie pozbędę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że sprzęt był niszowy, słabo się sprzedawał to wycofali. Jakoś nie przypominam sobie jarania się buzzem 2 lata temu (wtedy kupowałem)

Buzzery były nieprzydatne do innych gier , Sony postanowiło zainwestować w Move i rozwijać gry na to urządzenie.

Wszystkie inne następstwa to już podstawy ekonomii, popyt pewnie jest podobny co kiedyś tylko przy podaży bliskiej zero ceny z drugiej ręki poszybowały w górę.

Niszowy?!

Jak chciałem kupić Buzza ok. 2 lata temu, nie tylko nie było go w żadnym sklepie w Lublinie, nie tylko też nie można było go zamówić z warszawskiej centrali w takim Media czy EURO AGD, ale i Allegro świeciło pustkami... Były tam 2 (słownie: DWIE) sztuki, obie po niebotycznych cenach. W końcu znalazłem gdzieś tańsze przewodowe, a po kolejnym pół roku czekania dokupiłem bezprzewodowe za rozsądną cenę...

Buzz w żadnym razie nie jest niszowy i nigdy nie mógłby być w takich kategoriach postrzegany. Poza tym argument "Buzzery służą tylko do Buzza, więc są nieprzydatne" jest nielogiczny. Przecież wlaśnie z tego powodu, że są one nieprzydatne do innych gier, Sony powinno sztukować kolejne Buzzy!

Pamiętam też, gdy wyszły Move'y, to pojawiła się nawet video-zapowiedź Buzza pod te kontrolery. Niestety słuch o tym zaginął.

Wielka szkoda, że zaniechano wszelkie projekty związane z Buzzem. To jest kwintesencja party game i coś co u wiekszości niedzielnych graczy przeważało szalę na korzyść Sony w walce z Microsoftem i mogło być niezłą bronią w rękach japońców. Ba, czasem i hardkorów można było zabić tekstem, że "wy buzza nie macie, żeby sobie pograć z ziomkami przy piwku" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o sytuacji sprzed zaprzestania produkcji czyli 2010 rok i wcześniej, pamiętam pełne półki sklepowe i nikt tym się nie interesował, nikt się nie rzucał jak szczerbaty na suchary

To chyba oczywiste że jak już nie produkowali, to trudniej było kupić z każdym miesiącem

Też kupowałem ok 2 lata temu początek stycznia 2011 wtedy już były końcówki, potem już było coraz mniej i drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwał, jak zwał, Sony daje ciała w tym względzie, chyba z takim wnioskiem się zgodzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnosnie Buzz'a:

1.Czym różnią się Buzzery te z przyciskiem niebieskim na dole a te bez,zauważyłem na allegro dwie wersje.

2.Czy w razie awarii kontrolera mogę dokupić na allegro drugi i wszystko będzie śmigało bez problemu?

3.Widzę że są rózne rodzaje quizzów,Quizz TV,świat,łamigłówki,który z nich jest najciekawszy?

Jestem świeży w temacie także proszę o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To nie przycisk tylko dioda , która mruga przy przyciskaniu przycisków . Różnią się tym , że te jedne mrugają i mają włącznik/wyłącznik , drugie nie mrugają i się ich nie włączą/wyłącza , chyba czuwają cały czas po prostu .

2. Nie jestem pewien , ale wątpię , chyba są przypisane do danego odbiornika . Natomiast Buzzery raczej się nie psują .

3. Quiz TV i Polskie Łamigłówki to praktycznie ta sama część , różnice są dosłownie kosmetyczne . Niestety gry są średnie , o ile zabawa przy nich jest super , to pytania są kiepskie . Są to dosłownie angielskie gry przetłumaczone na polski , więc wszystkie pytania dotyczą amerykańskich lub angielskich seriali , filmów , muzyki , sportów i całej reszty , więc nikt nic nie wie na ten temat i głównie jest to strzelanie , a nie odpowiadanie . W Świat Quizzów niestety jeszcze nie grałem , poluję na niego cały czas , bo słyszałem , że gra była robiona już na Polskę , także są normalne pytania , w których wiadomo o co chodzi oraz pojawiły się nowe konkurencje ( w dwóch pierwszy częściach są identyczne ) .

Natomiast gry wycofano z rynku , ciężko je kupić i osiągają bardzo wysokie ceny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wlasnie Swiat Quizow Pl z czteroma buzzerami,z czego dwa sa sprawne.Myslalem ze moze dokupie po prostu dwa buzzery (te bez przyciskow) i wszystko bedzie dzialalo jak nalezy.

Jest jakas mozliwosc naprawy buzzerow?

To ktore buzzery sa lepsze,te z przyciskiem czy be

Edytowane przez Struggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie czy można dokupić 2 buzzery bezprzewodowe i czy będą zsynchronizowane z tymi moimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj sciagnalem sobie demo gry (quiz playera dokladnie) i poczatkowo bylem zachwycony. Gra ma niesamowity potencjal jednak nie wiem na ile moge wierzyc temu co widzialem w tych przykladowych 100 pytaniach. Chodzi o to, ze wszystkie sa bajecznie latwe, jakby ktos je wyjal z programu "matura to bzdura". 5-klasista poradzilby sobie z nimi bez najmniejszego problemu. Stad pierwsze pytanie do posiadaczy Świata Quizow (na te gre glownie sie zapatruje): czy wszystkie pytania na plycie sa tak banalne? Fajnie byloby przy piwku "ponizyc" znajomych ale jesli gra (nota bene uzywka za 300-400 zł na allegro) reprezentuje ten sam poziom co demo to obawiam sie, ze cala zabawa bedzie polegac na tym kto pierwszy wcisnie przycisk. Chcialbym sie upewnic, ze poziom pytan jest zroznicowany i zapewni mozliwosc rywalizacji.

Druga sprawa: 5 k pytan na plycie wydaje mi sie smieszna suma. Widzialem opinie, ze pytania rzadko sie powtarzaja, ale jakos trudno mi w to uwierzyc. Kiedys gralem w quiza ircowego i przy bazie ponad 62 k pytan, praktycznie wszystkie znalem na pamiec po dwoch miesiacach quizowania. Patrzac na koszt DLC 30 zł za 500 pytan, uwazam ze nie warto. Sam ulozylem ponad 10 k pytan na potrzeby skryptu ircowego i nie stanowilo to jakiegos wiekszego wysilku wiec 30 zł za 0,5 k to kpina. Gre ratuje opcja my buzz. Stad moje drugie pytanie. Czy te quizy pisane przez uzytkownikow sa darmowe. I jak wyglada dodanie quiza do bazy? Podejrzewam, ze nikt tego nie sprawdza, nie prowadzi nadzoru merytorycznego i jest to jeden wielki smietnik. Czy orientujecie sie jak duzo jest takich quizow i czy da sie w nie normlanie grac, bez zbednych frustracji?

Ostatnia kwestia: w demo mozna grac padem, czy w Swiat quizow tez? gdzies czytalem, ze niezbedne sa buzzery, czy to prawda?

Edytowane przez eggrodd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom jest zróżnicowany

ale zabawa nie polega na tym by wiedzieć, ale trzeba szybciej wcisnąć prawidłową odpowiedz więc element rywalizacji zawsze jest

5000 pytań to dużo, wystarcza na weekendowe granie; to nie taki typ gry co się katuje 6h dzień w dzień

Pytania użytkowników są darmowe i różnią się tym że nie czyta ich lektor, trzeba tylko czytać

Jak wygląda dodawanie to nie wiem, ale sprawdź na oficjalnej polskiej stronie buzz

w "demo" tylko padem, BTW to nie demo bo można do niego dokupić te pakiety pytań i mieć pełną grę taniej niż niż wydać 400-500 na niewiadomego pochodzenia używany zestaw (buzzery są dosć awaryjne)

w płytowe wersje tylko buzzerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke mnie pocieszyles ze zroznicowanym poziomem. Problem tkwi wlasnie w tym, ze chcialbym sie czasem zastanowic nad pytaniem a nie znac odpowiedz zanim pojawia sie mozliwe warianty wyboru na ekranie. Wszystko nie powinno sie opierac na szybkosci; dla mnie zabija to zabawe. Tym bardziej, ze nie wszyscy moi znajomi sa przyzywczajeni do pada i zanim ktos znajdzie trojkat czy kolko to troche czasu mija. A poza tym po 4 piwach refleks juz tez nie ten. Czasem rowniez odp powinno wybierac sie metoda dedukcji a czasem po prostu strzelajac. Wolalbym, zeby szybkosc zeszla na drugi plan. w demo gralem z dziewczyna i decydowaly doslownie ulamki sekund.dlatego inwestujac moje ciezko zarobione pieniadze nie chcialbym pozniej sobie pluc w brode, bo ktos szybciej ode mnie wcisnie przycisk ;p

bolesne, ze gra nie dziala bez buzzerow, myslalem ze zalatwie sprawe 4 padami. Lipa... Faktycznie opcja kupna kilku DLC wyglada o niebo lepiej, szczegolnie przy tych obecnych cenach z kosmosu. Z drugiej strony w demie pewnie nie ma opcji skorzystania z quizow darmowych my buzz. Jak zwykle za pozno sie obudzilem i zamiast kupic jak byly normalne ceny to teraz pewnie oleje temat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jak gram z dziewczyną i kolegą to mamy takie pytania, że często trzeba chyba studiować na danym kierunku. Pytania z szeroko pojętej medycyny czy geografii potrafią dowalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurencje są różne i szybkośćiowe i nie

ale finałowa runda która decyduje o wszystkim opiera się w głównej mierze na szybkości udzielenia prawidłowej odpowiedzi (technika trzymania buzerra jest tu kuczowa :) )

jak ktoś nie ma refleksu może prowadzić przez wszystkie rundy a i tak przegra

Taki teleturniej bazuje na dynamice rozgrywki to nie milionerzy gdzie się kwadransami rozmyśla nad poprawną odpowiedzią

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jak gram z dziewczyną i kolegą to mamy takie pytania, że często trzeba chyba studiować na danym kierunku. Pytania z szeroko pojętej medycyny czy geografii potrafią dowalić.

i wlasnie na to liczylem. Wynika stad, ze demo zrobili specjalnie z latwymi pytaniami, zeby ludzie na wstepie nie zrazali sie nie potrafiac odpowiedziec na polowe pytan.

no ale niestety nadal pozostaje cena... watpie zeby udalo sie cos wyhaczyc na allegro w pl wersji z buzzerami za maks 300 zł. Chyba ze ktos z Was chcialby sie pozbyc za ta cene. Biore od razu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też kategorie typu muzyka z lat 60 to sobie można postrzelać

To gra nastawiona także na rywalizację przez internet, jakby na odpowiedź była 1 min, każdy by sprawdził odpowiedź w google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i bardzo dobrze ze nie czeka sie minute. balem sie tylko, ze wszystkie pytania sa tego pokroju co w wersji demonstracyjnej. tam nie podobalo mi sie to, ze znalismy odpowiedz zanim lektor skonczyl czytac pytanie i zanim pojawily sie odpowiedzi. Czyhalismy tylko zeby zobaczyc, pierwsza litere odpowiedzi i natychmiast wcisnac odpowiedni przycisk. Na odpowiedz spokojnie wystarczy 10 sek. jak ktos chce oszukiwac to i tak bedzie (przynajmniej w pierwszej fazie turnieju). Praktycznie kazde pytanie mozesz zguglac w 10 sekund. Sam dawno temu ratowalem sie w ten sposob by nie stracic serii odp, gdy np. mialem 50 odp pod rzad i nagle pytanie "z dupy" o nazwe japonskich szelek z VI wieku ;p

Wszystko co chcialem wiedziec juz wiem i dzieki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konkurencje są różne i szybkośćiowe i nie ale finałowa runda która decyduje o wszystkim opiera się w głównej mierze na szybkości udzielenia prawidłowej odpowiedzi (technika trzymania buzerra jest tu kuczowa :) ) jak ktoś nie ma refleksu może prowadzić przez wszystkie rundy a i tak przegra Taki teleturniej bazuje na dynamice rozgrywki to nie milionerzy gdzie się kwadransami rozmyśla nad poprawną odpowiedzią

Jeśli można mówić o tym w kategorii wad, to minusem jest właśnie ta losowość w ostatniej rundzie.

Na szczęście można ją wyłączyć, co polecam, aby wyłonić prawdziwego zwycięzcę w sprawiedliwy sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć mnie jak odpalić buzzery bezprzewodowe ,te bez przycisku niebieskiego?

Wkładam pendrive do usb i nic się nie dzieje ,martwi mnie że dioda też się nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie buzzera u góry masz taki mały przełącznik na sprężynce. Przyjrzyj się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukinsyny - gdyby tylko wydali więcej to ruch na mybuzz czy sofa vs sofa zanotowałyby potężny wzrost. Ja kupiłem nówke w MM za 200zł z buzzerami, a teraz to kosztuje chore pieniądze, a gra jest po prostu zajebista.

Polecam wypić 1l wódki na 3 osoby i grać w Buzza - to jest dopiero zabawa :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas odświerzyć buzza dopóki jeszcze można pograć online.

 

Edit:

pablos_82, teraz gra poleci w dół z ceną. Ja swojego Buzza zostawię do końca życia konsoli w moim domu :)

Edytowane przez crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×