Skocz do zawartości
Emir

Buzz! Quiz

Rekomendowane odpowiedzi

Muszą działać. Jak odpalisz grę to masz opcję test Buzzerów. Zobacz czy działają tam. Dziwne moje działały i działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem dwa środkowe działają a te dwa zewnętrzne nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

patrzyłem dwa środkowe działają a te dwa zewnętrzne nie

Dziś kupiłem Świat Quizów.. Odpaliłem i działał tylko jeden buzz-er (czy jak tam to się poprawnie nazywa ;)

Jak zacząłem kombinować to przestały mi działać wszystkie.

Znalazłem odpowiedź tutaj:

http://www.fixya.com...ollers_work_ps3

Wyszukałem również instrukcję po angielsku... http://uk.playstatio...z_Buzzer_GB.pdf

z polskiej najwyraźniej zostało to wycięte..

Ale tam jakieś niejasne jest dla mnie sprawdzanie działania.. że niby jak się wciśnie coś na kontrolerze to mignie niebieska na nadajniku... hmm.. u mnie jakoś to tak nie dzialało :/ Albo coś przeoczylem.

Więc generalnie jeśli buzz ery nie działają poprawnie to trzeba przeprowadzić synchronizację :>

1. Naciśnąć i przytrzymaj przesuwany przycisk POWER na buzzerze. Trzymać dotąd aż zapali się na stałę niebieska dioda na dole buzzera. I tak pokolei na każdym z 4 buzzerów.

2. Gdy na wszystkich pali się niebieska dioda, przytrzymać przycisk który jest na boku wpiętego w USB nadajnika dotąd aż się zapali niebieska dioda z przodu tego nadajnika

3. Nacisnąć przycisk na boku nadajnika i wtedy wszystkie kontrolery pomigaja przyciskiem buzz na czerwono i niebieską diodą. Wtedy wszystkie 4 będą zsynchronizowane.

Przygotowałem się do tego tak że najpierw do wszystkich włożyłem baterie, na wyłączonej konsoli wpiełem nadajnik USB, włączyłem konsole i bez włączania gry wykonałem tą procedurę. Wcześniej coś mi nie chciało zadziałać. I nie przypominam sobie zeby ponowne nacisniecie z punktu 3 było potrzebne.

Następnie jak włączyłem gre wszystkie kontrolery zaczeły migać.

PS. Tak wogóle to czy były jakieś inne wersje bezprzewodowych buzzerów? Ostatnio byłem u znajomych i nie przypominam sobie by miały tą niebieską diodę oraz włącznik... ?? A może miałem już za dużo % we krwi :D:D

dodano:

O dokopałem się że jest to opisane na 17 stronie ;) ale dla szukających niech będzie i kilka razy :D

Edytowane przez mivipe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, są dwie generacje buzzerów - robione przez Logitech bez włącznika z boku i niebieskiej diody na dole, i robione przez Namtai z powyższymi.

Polecam pożyczenie od kogoś 4 buzzerów i grę na 8 osób. Co prawda zostają tylko niektóre konkurencje (byle poprawnie, na bogato, najszybszy palec, zatrzymaj zegar, punkt wrzenia i końcowe odliczanie). Ostatnio jak zaczęliśmy grać ze znajomymi o 20.00, to skończyliśmy o 6.30 i było po prostu EPICKO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do gry przez sieć, za kazdym razem jak wchodze w granie online, nie moze mi nikogo znalezc ;/ ciagle szuka graczy i nic, czy to normalne? stalo mi sie juz tak 3 razy, nie wiem moze czegos nie ustawilem czy wchodze o zlych godzinach. dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej grać około godziny 18stej, choć wcześniej też ludzie grają. Zawsze ktoś jest. Czasami trzeba chwilkę poczekać na innych graczy. Jeśli pojawia ci się ekran gdzie masz 8 czerwonych przycisków to wszystko ok, jeśli nie dopuszcza cię do tego momentu to polecam założyć nowe konto. Ja z mojego głównego konta nie mogę grać w sieci gdyż wyskakują jakieś błędy sieciowe. Na nowym koncie wszystko idzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobowalem dzisiaj znowu o 18 - wzialem gre online - dolacz teraz - wlaczylo mi sie okno z napisem sofa vs sofa na dole napis oczekiwanie na graczy zmieniajace sie po jakims czasie na poszukiwanie gry pod spodem moj login i trzy puste pola , i dalej nic sie nie dzieje ;/ o co chodzi, czemu nie moge dolaczyc do innej gry? innych graczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersje? Wnioskuję że quiz tv. Tam ciężko znaleźć kogoś do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam quiz tv z buzzerqami bez diody. myslalem przy kupnie ze to jest podstawowa wersja w ktra wszyscy graja. probowalem wejsc teraz inaczej - wejsc przez MYBUZZ i wyskakuje - błąd ogólny serwera ;/

probuje zalozyc jeszcze jedno konto na psnetwork ale tez mam problem bo przy podawaniu emaila i hasla nie wiem czemu wyskakuje mi ze jesy incorrect.

moge grac w MYBUZZ wszystkie quizy robione przez innych uzytkownikow, jakis blad serwera wyskakuje mi tylko jak biore - zacznij gre juz teraz ;/;/ no i jak biore gre online to mam sofa vs sofa to caly czas mam oczekiwanie na graczy ;/;/ to jest jakas masakra, prosze pomozcie mi ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz sie zorientowalem, ze quiz tv to chyba nie jets najnowsza wersja prawda? myslicie ze te buzzery bez diody ktore dodaja do quiz tv beda dzialaly w wersji swiat quizow? mysle o tym zeby sprzedc quiz tv i kupic swiat quizow skoro wszyscy graja w ta wersje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buzzery będą raczej działać. Najnowsza wersja to Buzz! Świat Quizów.

Edit: Też mam buzzery bez diody (te logitecha) i działają..

Edytowane przez CePeeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem buzz aswiat quizow mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku i bedzie mozna grac przez siec z innymi uzytkownikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagralem w buzz swiat quizow i wydaje m isie ze starsza wersja quiz tv jest lepsza. w nowej nie ma np rundy gdzie odbiera sie punkty przeciwnikom za prawidlowa odpowiedz lub rundy w ktorej pojawiaja sie obrazki na ekranie i prawidlowa odpowiedz akceptuje sie przyciskiem buzz, troche szkoda, przez to wydaje m isei ze starsza wersja byla bardziej grywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest runda w której odbiera się punkty przeciwnikom, jak dobrze odpowiesz jako pierwszy. Tej drugiej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rundy w której pojawiają się obrazki bo są one w pytaniach.Są również pytania w której puszczana jest muzyka lub film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i brakuje mi tego wciskania duzego przycisku buzz na czas, kto szybszy :P a z t runda odejmowania przeciwnikom to widocznie musialem jeszcze na nia nie trafic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i brakuje mi tego wciskania duzego przycisku buzz na czas, kto szybszy :P a z t runda odejmowania przeciwnikom to widocznie musialem jeszcze na nia nie trafic.

Witam jeżeli ktoś chciałby jutro miło pograć sofa vs sofa ok godz 18-20 to OdrzaninMKS dodawajcie,spiszemy się i gramy w 8 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i brakuje mi tego wciskania duzego przycisku buzz na czas, kto szybszy :P a z t runda odejmowania przeciwnikom to widocznie musialem jeszcze na nia nie trafic.

Dodam tylko, że są też dwie rundy które występują bodajże tylko podczas multi. Tzn. można je jeszcze wybrać jeśli samemu ustalamy w jakie rundy chcemy zagrać w konkretnej grze (offline).

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świecie Quizów? Tam w multi sa chyba tylko 3 rundy, poza pierwszą (gra na punkty) i finałem (końcowe odliczanie). Te trzy rundy to Punkt Wrzenia, Na Bogato i Zatrzymaj Zegar. Wszystkie trzy występują w grze single. Z tego co wiem nie da się zagrać w inne rundy online :( (no chyba że się da a ja o czymś nie wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Ją mam pytanie: istnieje dokupienia albo może ktoś ma do odsprzedania. Adapter usb? Mój został przydepniety...niby wszystko święci działa jak podłącze ale buzzery nie aktywują się...masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Ją mam pytanie: istnieje dokupienia albo może ktoś ma do odsprzedania. Adapter usb? Mój został przydepniety...niby wszystko święci działa jak podłącze ale buzzery nie aktywują się...masakra...

Niestety to nie przejdzie,musisz kupić komplet(buzzery i nadajnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świecie Quizów? Tam w multi sa chyba tylko 3 rundy, poza pierwszą (gra na punkty) i finałem (końcowe odliczanie). Te trzy rundy to Punkt Wrzenia, Na Bogato i Zatrzymaj Zegar. Wszystkie trzy występują w grze single. Z tego co wiem nie da się zagrać w inne rundy online :( (no chyba że się da a ja o czymś nie wiem)

W multi grałem co prawda dwa razy ale jestem prawie pewien, że są rundy, które występują tylko tam. Nie mam jak teraz sprawdzić ale w momencie, kiedy wybierasz typ gry możesz wybrać aby zagrać tylko w wybrane rundy. Tam powinny być rundy, których nie uświadczysz grając offline (nie wiem czy nie jest to przypadkiem bliźniaczopodobna runda do zatrzmaj zegar z tym, że pierwszy dostaje 400 pkt, drugi 300 i tak dalej. Nie ma przeliczenia na punkty).

Ps. Tak, chodzi mi o Świat Quizów.

Edyta: Kurcze, nie mogę w żadnej recenzji tego znaleźć a nie chciałbym głosić herezji :-). Jeśli jest ktoś, kto mógłby definitywnie zdementować to, co napisałem to byłbym wdzięczny :-).

Edytowane przez Abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę to zdementować, co napisałeś. Grałem online już pewnie z 30-40 rozgrywek, i niestety zawsze są te same rundy (wymienione w moim wcześniejszym poście). Występują one w trybie offline, z tym że w offline jest dużo więcej innych fajnych rund. Co do zatrzymaj zegar, to nie jest tak jak piszesz, moim zdaniem jest to praktycznie ta sama runda co Najszybszy Palec(nie pamiętam jak tu są przyznawane punkty), w której punkty są przeliczane w zależności od czasu w jakim odpowiesz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×