Skocz do zawartości
Emir

Soul Calibur IV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie kupiłem PS3 (no nie do końca bo w pon będzie) i myślałem jaką kupić pierwszą gre na Playstation 3 i pomyślałem o Soul Calibur IV? Myślicie że to dobry wybór na pierwszą gre, zeby...hmm....wkręcić się w konsole (moja pierwsza) ? Czy może lepiej kupić inną gre? Tylko nie mam pomysłu jaką

Aha, mam LAN (kabel do kompa) i routera (do laptopa). Będzie problem z podpięciem się do neta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wyjadaczy Calibura.

Czy to tylko w moich rękach Vader jest tak cholernie drętwy i powolny?

Jest drętwy i powolny ale nie miałem większych problemów z Arcade

Witam. Właśnie kupiłem PS3 (no nie do końca bo w pon będzie) i myślałem jaką kupić pierwszą gre na Playstation 3 i pomyślałem o Soul Calibur IV? Myślicie że to dobry wybór na pierwszą gre, zeby...hmm....wkręcić się w konsole (moja pierwsza) ? Czy może lepiej kupić inną gre? Tylko nie mam pomysłu jaką

http://www.ps3forum.pl/Soul-Calibur-4-t9652.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest drętwy i powolny ale nie miałem większych problemów z Arcade

Faktycznie trochę praktyki + sposób na Apprentice i poszło bez problemów Rzuty przy krawędzi to błogosławieństwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po wielu (tygo)dniach poszukiwania w koncu udalo mi sie zakupic SC4. Gierka cudowana, to jest to czego szukalem na PS3. Mam tylko jedno pytanie, i od razu powiem, ze nie szukalem odpowiedzi na to nigdzie. Jak jest z balansem postaci? Czy sa mniej wiecej zrownowazone, czy jednak jest dysbalans? Jesli dysbalans jest to czy mocny, czy da sie przezyc? Gram narazie niespelna godzinke, nie znam wiec zadnych wiekszych trickow, kombosow etc wiec sam tego nie sprawdze, a chce wiedziec. W koncu dysbalans postaci juz od poczatku klasyfikuje bijatyke jako kicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaci, ktore bardzo odstaja to chyba tylko ivy, sophitia i cassandra. no i moze amy, taki przyspieszony raphael, jest troche za silna biorac pod uwage jej szybkosc. reszta imo wyglada dosc rowno, niestety zdecydowanie slabsza od reszty jest hilde i nie widzialam, zeby ktokolwiek dobrze nia gral online..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem w demo...

szczerze mowiac to dlamnie ta gra to jest taaka jak kazda z wczesniejszych wersji tylko w duzo lepszej oprawie graficznej...nic specjalnego,taka mala wylacznie moja opinia, zreszta co mozna do tego typu gier dorzucic wiecej, hm tylko postacie grafike mapy i kilka ciosow...wole tekkena;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Prosił bym was o pomoc, jak wiecie do SC IV wyszedł na US store customization pack, mam konto na us store i nabyłem ten dodatek, lecz ekwipunku dalej nie widze na swoim koncie, ktos wie z jakiego powodu moge miec ten problem?

Z góry dziękuje za odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie

Prosił bym was o pomoc, jak wiecie do SC IV wyszedł na US store customization pack, mam konto na us store i nabyłem ten dodatek, lecz ekwipunku dalej nie widze na swoim koncie, ktos wie z jakiego powodu moge miec ten problem?

Z góry dziękuje za odpowiedź...

A grę masz US czy EU? Jak EU to masz pecha bo dodatek jest dla US.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gralem w demo...

szczerze mowiac to dlamnie ta gra to jest taaka jak kazda z wczesniejszych wersji tylko w duzo lepszej oprawie graficznej...nic specjalnego,taka mala wylacznie moja opinia, zreszta co mozna do tego typu gier dorzucic wiecej, hm tylko postacie grafike mapy i kilka ciosow...wole tekkena;p

A co w tekkenie masz innego. Jak sam napisales wszystko jets to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pips...

to znaczy ze jak kupiłem gre w Polsce to moge zapomniec o tych przedmiotach?

Mozesz doradzic jakies rozwiazania tej sytuacji? Jezeli sciagnal bym sobie gre ze stanow to bedzie działac? Czy te przedmioty wyjda kiedys na PS store EU?

PS - swoja droga moj nick na PS jest taki sam, jesli ktos chce sie zmierzyc online, zapraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz grę z regionu "1" to dodatki musisz kupować na US PSS. Jeżeli masz "2" to na PL.

Jeżeli te dodatki pojawią się na PL PSS, to nie będziesz mógł ich ściągnąć - no chyba, że zapłacisz drugi raz za to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co w tekkenie masz innego. Jak sam napisales wszystko jets to samo

W Tekkenie potrzeba wiecej skilla, z tego co widzialem to SC to taka masherka, kazdy moze usiasc i pokozaczyc. W Tekkenie nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy z kim grasz. Trafisz na gościa, który umie parować i odbijać ciosy i nawet się nie zorientujesz jak będziesz gryzł glebę.

W Tekkenie też można nieźle walić po przyciskach i wygrać walkę. Jin się do tego świetnie nadawał. 3 ciosy i 75% energii robiło papa A jak jeszcze jakiś cios wszedł w stuna to było po walce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy z kim grasz. Trafisz na gościa, który umie parować i odbijać ciosy i nawet się nie zorientujesz jak będziesz gryzł glebę.

W Tekkenie też można nieźle walić po przyciskach i wygrać walkę. Jin się do tego świetnie nadawał. 3 ciosy i 75% energii robiło papa A jak jeszcze jakiś cios wszedł w stuna to było po walce.

Byc moze, ale imo i tak w Tekkenie bardziej liczy sie skill niz masherka. Mam nadzieje, ze tego nie zaprzeczysz Swoja droga chcialbym osobiscie wykastrowac goscia, ktory wpadl na pomysl, zeby parowanie dac na przycisk X...toz to chore jest ARRRRGGGGHHHH :/ A moze to tylko przyzwyczajenie? Imo na kazdym innym przycisku byloby wygodniej...no moze poza select.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E pod iksem było od zawsze I pasiło Bardziej tu dobijają skoki. X+strzałka w górę masakra! Przekleństwo bijatyk 3D. nie ma jak skakać!

No fakt łatwiej się bije. Ale jakoś się boję nowego Tekkena. Za duże miałem wymagania. A z filmów widzę, że gra zapowiada się bardzo przeciętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownie dobrze ja moge powiedziec ze w SC trzeba wiecej skilla. To zalezy od gustow. Te bijatyki sa niemal ze identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak sa identyczne prawie ze, ale poprostu jakos bardziej do gustu przypadl mi tekken od samego poczatku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Tekkenie potrzeba wiecej skilla, z tego co widzialem to SC to taka masherka, kazdy moze usiasc i pokozaczyc. W Tekkenie nie

Buahahahahahaha

Bym się udławił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tekkenie owszem trzeba znać ciosy , zeby cokolwiek zaczelo dziac sie na ekranie bo inaczej wieje potworna nuda, a SC dajesz czlowiekowi pierwszy raz zagrac a gra mimo wszystko bedzie widowiskowa

Testowane na sporej grupie znajomych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie mogło się bez tego obyć by wynikła idiotyczna kłótnia co jest lepsze, soulcalibur czy teken... Nawet nie włączał bym się do tej dyskusji gdyby nie stwierdzenie jednej osoby ze soul nie wymaga skila.

Więc tak, nie jestem moze bardzo duzym znawca tekena bo spedzilem przy nim mniej niz 100 godzin ale juz na pierwszy rzut oka jest wolniejszy i mniej dynamiczny i jak juz tez ktos zauwazyl mniej widowiskowy, ponadto w przeciwienstwie do soula mamy tam tylko namiastke pełnego 3 d gdzie mozna ruszac sie w 4 płaszczyznach (jak juz zauwazyliscie jestem zdecydowanym zwolennikiem soula )

Ale tak naprawde co by nie napisac to teken jest najlepsza bijatyka bez broni a soul najlepsza z bronia (choc moim zdaniem najlepsza wogole). A co do kwesti braku skila w soulu, jak ktos jeszcze w 3 odsłone serii przysiadł i przeszedł chociaz pełen trening w tej grze to nauczył sie nieco o kontrach, guard impactach itp. i absolutnie nikt mi nie powie ze gra ta nie wymaga skila bo w przeciwienstwie do innych bijatyk niemalze kazdy cios mozna zbić lub nawet wyprowadzic z niego kontre ale wymaga to własnie sporo skila zeby dobrze wyczuc timing tych ciosow, tez sporego skila wymaga dobre opanowanie justow...

W soulcalibura III ukonczyłem gre na wszystkie mozliwe sposoby i singla przeszedłem z 300 razy po to by odsłonic sobie wszystkie mozliwe stroje bonusy etc, w IV zagrałem juz 800 meczy online i powiem ze dalej nie opanowałem jeszcze nawet jednej postaci w stopniu dla mnie zadowalajacym wiec nie mowcie mi tu ze skill w tej grze nie jest konieczny...

to tyle z mojej strony jesli chodzi o nigdy nie konczacy sie spor pomiedzy tekenem a soulem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę prawdy w tym masher'stwie Soula jest. Między innymi dla tego jest to ulubiona gra mojej narzeczonej... Różnica między tekkenem, a soulem jest taka, że zasięg ciosów bronią jest o wiele większy niż rękoma i nogami w tekkenie. Tylko dla tego tekken może wydawać się bardziej techniczny. Z resztą w obie gry można grać technicznie, wyprowadzająć skomplikowane kombinacje jak i napieprzająć po po wszystkim jednocześnie licząc na jakieś ładane combo. Co ciekawe ta druga technika czsami jest na tyle nieprzewidywalna, że nawet dobrze grająca osoba może mieć niewielkie problemy. Nie mówię tu o jakaiś wymiataczach znajacych wszystkie ciosy każdej postaci ale nieraz byłem świadkiem jak kobitka ,3 raz grająca w tekkena lub soula młóciła aż miło kumpli , którzy tak jak pisałem może nie są nałogowacami ale grać potrafią.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, ale sie narobilo Owszem, popelnilem maly blad w mojej wypowiedzi. Ne mowie, ze SC to totalna masherka, nie chodzilo mi o to, ze kazdy przy pierwszym podejsciu do gry juz bedzie wymiataczem. Chodzilo mi dokladnie o to co powiedzial furio. A ze sie spieszylem i nie moglem sie za ardzo rozpisac moznaby moj post na Wasz sposob zrozumiec. I nie, nie chcialem wszczac klotni co lepsze, po prostu uwazam, ze Tekkena trzeba duzo bardziej wymeczyc, zeby w niego dobrze grac, w SC nie trzeba. IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×