Skocz do zawartości
Emir

Soul Calibur IV

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj sobie zamowie gre. Przyznam ze to bedzie moja pierwsza gra z tej serii. Nie wiem czego sie spodziewac. Zawsze gralem w tekkena i mam nadzieje ze sie nie zawiode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
udalo wam sie kidys podczas walki online zrobic critical finish ? Bo mi ni cholery ! Nigdy soul gauge nie schodzi do mrugania

Jasne że tak i to nie raz. Ale myśle że to zalezy od postaci którą sie gra. w moim przypadku po wykonaniu z 3-4 razy Miną p+B,B pasek juz jest czerwony, ogólnie to trzeba używać silnych potężnych ciosów dlatego prym tu wiedzie Astaroth i Night. Jeden kolo założył mi critical finishera 2 razy w jednej walce. Minką w walkach online założyłem około 10 criticali (na około 200 które mam rozegrane) ale juz taką Sophitią czy Yunem ani razu

Aha i prosze mi nie obrażać Kilika grałem nim w "dwójce" i jest naprawde fajną postacią jak sie umie mieszać jego postawy. Ale oczywiście przyznaje że to najpopularniejsza postac w grze. Jednak jak ktoś zna ciosy jego power znika

fbaran na początku możesz być niezadowlolny. Pamietam jak z kumpalmi graliśmy tylko w Tekkena a jak zagraliśmy w Soula to łee jaka tandeta. Jednak jak sie posiedzi troche i obczai system gra jest naprawde bardzo dobra. Ale tak tyci tyci gorsza od Tekkena

buhaha cenega znów przełożyła premiera swojej specjalnej edycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może dodam teraz coś od siebie. Grę mam od paru dni, grałem w poprzednie części. Szpil w miarę szybki, online nie muli mi tak jak mówią wszyscy.. single... ? w bijatyki nie gra się samemu Co do versusa z kumplem to dobra sprawa, obojętnie co niedoświadczony głupek naciśnie to i tak zrobi coś ciekawego. Podsumowując: grafika średnia, muzyka nieciekawa, filmiki nieciekawe, postacie ze star wars to dla mnie jakaś pomyłka (jakoś nasuwa mi się na myśl nowy MK:)) ale najzabawniejsze jest to że grę polecam i jestem z niej zadowolony Zanim ją wydano było wiadomo że nie będzie żadnym hitem i nie wniesie nic nowego do świata gier tego typu ale grywalność i efektowność niektórych ciosów bije na głowę wszystkie dotychczasowe bijatyki wydane na naszą platformę.. szkoda tylko, że robi to z powodu braku jakiejkolwiek konkurencji.

Gra jeżeli chodzi o oprawę graficzna niszczy mi gałki oczne, jest MOC chociaż nie jestem fanem Star Wars ( co seria to jakieś dziwne postacie) to gra wciąga , a jeżeli mamy kogoś do sparringów to w ogóle jest szał. Jak dla mnie bardzo dobra gra i daje jej 9/10 Co mnie zdziwiło na dzień dobry to to że po odpaleniu mając podłączoną PS3 do sieci gra sama już ściąga patcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mnie zdziwiło na dzień dobry to to że po odpaleniu mając podłączoną PS3 do sieci gra sama już ściąga patcha

To coś dziwnego? Myślałem że to raczej normalne zachowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię jego zdziwieniu na PC tego niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie dziwię jego zdziwieniu na PC tego niema

Właśnie o to mi chodziło, że zaczyna się robić z konsole Piece, ja kupuje grę parę dni po premierze a tutaj już patch, i wnerwia mnie takie coś po prostu. Widać że Namco się starało jak fix... patrząc wstecz to Namco zawsze zbugowane gry wydawała, czy to Tekken czy Soul Calibur, wiem że mamy trakie czasy ale dla mnie osobiście jeżeli wydawca wczasie premiery gry wydaje patcha to znaczy że nie stanął na najwyższym stopniu dopieszczenia gry od początku do końca, takie jest moje zdanie, ale olewka najważniejsza jest grywalność i SC4 ja daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że to wina terminów których dana firma nie może przedłużyć ,powinniśmy sie cieszyć że wogóle istnieje taka możliwość ,bo co by było gdybyś kupił takiego buga którego się nie da naprawić ("PES08" tak wydają co roku i nie mogli przesunąć premiery) a tak mamy zawsze jakąś poprawe a i czasami różne dodatki,fakt faktem że najdłuższy update miał chyba NFS Pro ,niechce skłamać bo niepamiętam ale 500 MB lub więcej było a to wnerwia fakt.

A propoo gry,gracie online ? Ja tak to dodawać mnie do frendsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sobie zamowiłem SC IV, i czekam na odbior tylko. Nie moge sie doczekac, uwielbiam bijatyki ale zawsze byłem fanem MortalKombat i Tekken'a jednak mysle ze sie nie zawiode na tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie o to mi chodziło, że zaczyna się robić z konsole Piece, ja kupuje grę parę dni po premierze a tutaj już patch, i wnerwia mnie takie coś po prostu. Widać że Namco się starało jak fix... patrząc wstecz to Namco zawsze zbugowane gry wydawała, czy to Tekken czy Soul Calibur, wiem że mamy trakie czasy ale dla mnie osobiście jeżeli wydawca wczasie premiery gry wydaje patcha to znaczy że nie stanął na najwyższym stopniu dopieszczenia gry od początku do końca

Jak świat światem gry zawsze miały bug'i.

W obecnych czasach jesteśmy na nie narażeni jeszcze bardziej. Dlaczego? Bo gry nigdy jeszcze nie były tak skomplikowane i tak potężne. Nie sposób wyłapać wszystkich błędów, zwłaszcza z wydawcą sapiącym nad uchem. Mnie obecny trend się podoba. Oby tylko nie przesadzano i nie wydawano gier z oczywistymi problemami i nalepką "Nie martwcie się! Patch wszystko załatwi!"...

Poza tym wydaje mi się że na PC to TY musisz szukać patcha do gry. A tu masz go podstawionego pod nos i instalującego się samemu... Wedłóg mnie wpisuje się to w estetykę konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym wydaje mi się że na PC to TY musisz szukać patcha do gry. A tu masz go podstawionego pod nos i instalującego się samemu... Wedłóg mnie wpisuje się to w estetykę konsol

Powiedz to ludziom bez neta (czysto teoretycznie) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nikt z tąd nie wchodzi najwyraźniej do działu Pomoc (dział gry) tak więc przenoszę swoje pytanie ze wczoraj tutaj:

Witam.

Dziś rano kupiłem na allegro SC4 tylko jak dowiedziałem się dopiero teraz z regionu 3...

Moje pytanie - czy z nowym SC występuje problem grania online ludźmi z innych regionów?

Z góry dzięki!

I jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat zabrał grę do kumpla na kilka dni, jak wróci to będziemy mogli spróbować się połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
single... ? w bijatyki nie gra się samemu

Hehe akurat jak na bijatyke to single zwlaszcza Tower of Souls jest mocno wciagajacy.

PS. Czy na PSN jest demo SC IV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe akurat jak na bijatyke to single zwlaszcza Tower of Souls jest mocno wciagajacy.

PS. Czy na PSN jest demo SC IV ?

Nie grałem jeszcze w bijatykę która by była mocno wciągająca w singlu. W sumie to nie grałem w bijatyke która by była choć troche wciągająca w singlu . Jeśli ktoś nie ma sparring partnera lub dobrego netu to nikomu nie polecam żadnej bijatyki. strata kasy moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BZDURY opowiadasz hitokiri!

Grałem sam w Soul Edge, Soul Calibur 2 i Soul Calibur 3 - najlepsze bijatyki w moim życiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BZDURY opowiadasz hitokiri!

Grałem sam w Soul Edge, Soul Calibur 2 i Soul Calibur 3 - najlepsze bijatyki w moim życiu

Takie jest moje zdanie, ty możez mieć własne które oczywiście respektuje. Ale tak z mojego doświadczenia pamietam jeszcze jak kiedyś nie miałem konsoli i kumpel miał Tekkena 4. Poprosiłem go żeby pożyczył mi konsole na kilka dni co bym mógł opanować "nowego Jina". Tego samego dnia mu jeszcze ją odniosłem. Wszedłem w praktyke przejrzałem ciosy i miałem dość. Jak już miałem pleya to grałem chyba w wszystkie dobre bijatyki tekken 5, soul calibur 2 i 3, virtua fighter 4 i każda z tych bijatyk kurzyła sie dopóki nie wpadł ktoś na partyjke

Uwielbiam soul calibura i tekkena ale nawet przez myśl mi nie przejdzie żeby którąkolwiek włączyć dopóki ktoś nie sięgnie po drugiego pada. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie jest moje zdanie, ty możez mieć własne które oczywiście respektuje. Ale tak z mojego doświadczenia pamietam jeszcze jak kiedyś nie miałem konsoli i kumpel miał Tekkena 4. Poprosiłem go żeby pożyczył mi konsole na kilka dni co bym mógł opanować "nowego Jina". Tego samego dnia mu jeszcze ją odniosłem. Wszedłem w praktyke przejrzałem ciosy i miałem dość. Jak już miałem pleya to grałem chyba w wszystkie dobre bijatyki tekken 5, soul calibur 2 i 3, virtua fighter 4 i każda z tych bijatyk kurzyła sie dopóki nie wpadł ktoś na partyjke

Uwielbiam soul calibura i tekkena ale nawet przez myśl mi nie przejdzie żeby którąkolwiek włączyć dopóki ktoś nie sięgnie po drugiego pada. pozdrawiam

imo singleplayer w sc4 jest do niczego. AI jest beznadziejne, przez cala walke potrafi walczyc jak jakis swir, nie mozna go ani razu walnac a kiedy twoja postac zblizy sie do krawedzi to nagle komputer zaczyna spamowac ten sam cios wyrzucajacy z planszy (mowie glownie o TOS). potrafi tez nagle zaczac spamowac rzuty i robic je bez przerwy nawet jak sie robi grapple break'i, wiec dla mnie przechodzenie TOS to koszmar. najlepsze jest to, ze TOS nie wymaga od gracza skilla w gameplayu, w wiekszosci przypadkow wystarczy robic tanie triki w kolko zeby wygrac np. plansze na ktorej cpu maja max defence da sie przejsc chyba tylko yun seongiem spamujac 6AA i critical finish... jedna plansze (3 razy po 3 przeciwnikow) przeszlam amy robiac 3Ba W KOLKO. nie uzylam zadnego innego ciosu! dobrze, ze przynajmniej jest online dla ludzi, ktorzy rzadko kiedy maja z kim grac.

btw szukam sparing partnera do tiry, mozecie mnie dodac tylko napiszcie w msg, ze z tego forum. no i dobre lacze konieczne ^^"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprzedalem Civilization Revolution (na ktore narzekalem dosc mocno, niektorzy z Was pewnie to wiedza ;] ) i chcialem kupic SC4. I teraz na to bede narzekac. Juz 23 sierpnia, czyli tydzien po premierze polskiej, wczoraj bylem w kilku slepach (tudziez MM, Empik, Saturn...) i nigdzie sie tego nie doszukalem. To jakies fatum >< Kurde wakacje sie koncza, za niedlugo szkola znow sie zaczyna i se juz w ogole nie pogram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SC4 mam już od dość dawna To jak na razie jedyna bijatyka jaką mam i raczej prędko się to nie zmieni, bo jakimś wielkim fanem tego typu gier nie jestem Mimo to na każdą konsolę zawsze mialem chociaż jedną bijatykę Zastanawiałem się co wybrać. Tekkena, czy SC. Wybrałem SC. Tekken jest fajny ale...za wolny

Szkoda tylko, że jestem "nubem" w tego typu grach i grając online najczęściej przegrywam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z prawie miesięcznym poślizgiem dotarła do mnie wersja kolekcjonerska Soul Calibura IV. Czy było warto czekać? O tym na końcu.

Co zobaczyłem po otwarciu dość sporej i ciężkiej paczki?

Dwa pudełka... Pierwsze zwykłe, takie jakie ma każdy. Tradycyjny biały plastik, okładka, instrukcja, płytka. Nic nowego. Pod nim znalazłem drugie. Metalowe To ci niespodzianka. Nie spodziewałem się aż dwóch pudełek. Pierwszy plus. Osoby, które narzekały na brak zwykłego pudełka już mogą się smucić bo miałyby dwa

Pudełko wygląda całkiem ładnie z połową popiersia Vadera i Nightmare. Do tego wtłoczone logo SCIV. Jedynie można się przyczepić do kolorów. Nie są tak żywe jak na zdjęciu.

Po otwarciu metalowego pudełka zobaczyłem wyściełany plastikiem środek (metalowa jest tylko zewnętrzna przednia i tylna część) a w nim bonusowa płytka, miejsce na płytkę właściwą z grą i książeczka z krótką biografią postaci oraz ulotka informująca o turnieju SCIV, który zaczyna się 1 lipca... Trochę już za późno

W każdym razie szybki rzut oka na bonusową płytkę. Na płytce 4 zwiastuny + katalog z artworkami i tapetami. Zwiastuny jak zwiastuny zawsze można oglądnąć. Jakość DVD więc nie ma co narzekać. Tapety sztuk 4 w rozdzielczości 1600x1200 z postaciami Ivy, Mitsurugiego, Nightmare i Siegfrieda. Za to artworki... Dla mnie, który uwielbia wszelkiego rodzaju rendery to coś wspaniałego. 8 renderów w bardzo wysokiej rozdzielczości.

- Skrzyżowany Soul Edge i Soul Calibur - 4018x5682px

- Ivy - 2600x4000px

- Mitsurugi - 3000x4096px

- Nightmare - 4096x4096px

- Wspomniana wcześniej część okładki metalowego boxa - 2828x4000px

- Popiersie Siegfrieda - 3072x3072px

- Siegfried - 3550x5600px

- I boxowa okładka z X360 - pół Siegfrieda i pół Yody - 2828x4000px

Idziemy dalej. Na samym spodzie czekała na mnie zapowiadana książka What's within Your Soul? Szczerze spodziewałem się zwykłej książeczki formatu instrukcji PS3. Tym większy był mój szok kiedy nie dość, że zobaczyłem, że książka ma format A5 to jeszcze jest w twardej oprawie! Przednia okładka to Soul Calibur, tylna Soul Edge. Po otwarciu szok zmienił się w szeroki uśmiech. Papier pierwsza klasa. Kredowy. Po otwarciu okładki z wnętrza spoglądał na mnie... Yoda. Nie mniej jednak bardzo realistyczny Yoda Książka przebogato ilustrowana jest podzielona na 3 części:

- Pierwsza to krótkie nakreślenie fabuły.

- Druga to krótkie informacje o każdym z głównych bohaterów okraszone dwoma obrazkami. Renderem postaci z gry oraz mangowym rysunkiem. Wygląda to ślicznie i bardzo gustownie. Przedstawione postaci to: Siegfried, Nightmare, Mitsurugi, Cervantes, Ivy, Cassandra, Taki, Hilde, Algol, Yun-Seong, Sophitia, Tira, Kilik, Zasalamel, Amy, Rock, Astaroth, Maxi, Raphael, Voldo, Seong Mi-Na, Xianghua. Wszystkie oprócz ostatnich 4 są dwustronne.

- Trzecia część to kolorowe mangowe artworki + w tle szkice następujących postaci: Hilde, Xianghua, Setsuka, Zasalamel, Yoshimitsu, Talim, Sophitia, Voldo, Tira, Cassandra, Ivy, Yun-Seong, Siegfried, Algol, Nightmare, Cervantes. Każda na jednej stronie.

Książeczka pierwsza klasa i bardzo udany dodatek. Drugi plus!

I na koniec coś o czym nigdzie nie czytałem. Po podniesieniu jeszcze zamkniętej paczki coś mi w środku 'latało' i dzwoniło. Szczerze mówiąc myślałem, że się coś urwało. Po otwarciu na samym spodzie zobaczyłem...metalowy brelok Składa się z dwóch elementów. Grubej plakietki z wygrawerowanym/wytłoczonym - jak kto woli - logiem SCIV i metalowe nunchako () zwisające na grubym łańcuchu. Plus trzeci

Na koniec informacja, która mnie jeszcze bardziej ucieszyła Ze zgrozą spoglądałem na rosnącą cenę tego wydania w sklepie Cenegi. Jakież było moje zaskoczenie kiedy za całą paczkę zapłaciłem - 199zł i 0 kosztów przesyłki! Brawa Cenega i kolejne dwa plusy

Na początku zadałem pytanie czy było warto czekać ten prawie miesiąc. Odpowiedź już chyba znacie czytając powyższe nie mające ładu i składu wypociny Zdecydowanie było warto (zwłaszcza, że okres oczekiwania umilał mi Ratchet i jego konserwa )

Wydanie oceniam na 5/5. I jestem bardzo szczęśliwy, że jestem jego posiadaczem

Zdjęcia dorzucę jak dorwę się do 'robocianego' aparatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mi tylko dorzucili to pudelko metalowe jak kupowalem zwykle wydanie :<

ciekawi mnie ten brelok ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie. Misiopuchatek sam chciałem zdać relacje z wersji od cenegi ale na pewno nie zrobiłbym tego lepiej od ciebie. Trzeba przyznać ze jak na wydanie cenegii naprawde fajnie to wygląda. Na początku skwasaiłem mine że wszystko jest tak jakoś osobno a nie w koplecie ale w metalowym pudełku jest miejsce na druga płyte wiec mozna tam spokojnie włożyć płytke z gra własciwą. Szkoda że nie wiedziałem że to tak rozwiązane bedzie bo bym wystawił na allegro gierke juz zafoliowaną nówke za którą dostałbym wiecej pieniędzy. I jakby ktoś sie jeszcze nie domyślał to tak jestem na tyle zakręcony że mając już soula ze sklepu psx e. zakupiłem tą wersje kolekcjonerską od cenegi.

p.s. album "what's within your soul jest naprawde świetny a brelok jak brelok. W sumie to nie mam żadnego do kluczy wiec mi tam pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - wiem że wstyd ale:

Jak do cholery przełaczać się między postaciami (np. w Tower of Lost Souls)?

Jeśli w grze było to podane to musiałem przespać i teraz strasznie mnie to irytuje

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×