Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No ja ogladalem calosc, murzynow do klubow nawet wpuszczac nie chcieli, a interesy z nimi to byla ostatecznosc, niestety z progresem propagandy SJW scenariusz sie zmienial i coraz bardziej w kulki lecial.

Ale ogolnie swietny serial.

No to tutaj też może tak będzie.

@kloose

O widzicie. Czyli będzie przeciwko Włochom.

A Vito może się będzie mścił za Joego ;)

Edytowane przez zuba1899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

O widzicie. Czyli będzie przeciwko Włochom. 

To tak jakby grać policjantem w GTA :p

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jakby wyszła gra o Powstaniu Warszawskim i głównym bohaterem był radziecki komuch, który z bratnią drużyną pobłogosławioną przez Stalina walczy za wolną Polskę i wspiera AK to też nie widziałbyś problemu? Nie odrywajmy się od rzeczywistości i jeśli tworzymy grę o mafii lat 60 w USA to trzymajmy się hierarchii społecznej jaka wtedy panowała.

 

 

No ja się trzymam. Autorzy też. klik

 

Skoro ma walczyć z mafią to tytułowa mafia jest. Nikt nie powiedział, że mafia ma być po naszej stronie.

 

Klimat w filmiku był świetny, jeśli do tego będzie dobra fabuła i dobra mechanika to gra będzie świetna. Niezależnie czy będziemy grali gościem o imieniu Antonio czy gościem o imieniu Lincoln.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta, murzyn rozwalający w ramach zemsty za kumpla cały mafijny układ w Luizjanie (przy wykorzystaniu zderzaka oczywiście)...a tak w ogóle dlaczego Luizjana? Widzę, że kilka osób orientuje się lepiej w tematach mafii działających w USA, więc czy w Luizjanie faktycznie działały jakieś rodziny mafijne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie proszę, że organizacje przestępcze to nie tylko włoska mafia. I nigdzie nie jest pokazane, że główny bohater (mulat, nie żaden murzyn) będzie należał właśnie do włoskiego odłamu. Współpraca, a przynależność to dwie różne rzeczy. Bohater będzie budował swoje własne imperium i współpracował z innymi organizacjami, m.in. z włoską mafią pod przywództwem Vita Scaletty.
Polecam też film American Gangster ze świetną obsadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Organizacje przestępcze tak, ale mafia kojarzy się jednoznacznie, tak jak yakuza czy triada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia w popkulturze ma tylko jedno znaczenie.

 

ehh ludzie...


W Mafii 4 bedziemy grali czlonkiem Triady, a w Sleeping Dogsach 2 czlonkiem Bratvy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż powiew świeżości, obracanie sie wśród Włochów po raz kolejny mogłoby być nudne jak assasin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, w jakim ty świecie żyjesz? Mafia ma tylko jedno znaczenie? Słowo mafia wcale nie oznacza jedynie italo-amerykańskich mobsterów. Albo nieudolnie prowokujesz, albo już sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mafia w popkulturze"

 

no ale ok, powiedzmy ze nie przeczytales dokladnie stad ten glupi post. Czekac tylko jeszcze na agenta ktory napisze ze Wloska Yakuza czy Chinska Bratva to tez rzecz.

Edytowane przez Julius Caesar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to dlaczego nie mają wykorzystać dobrej marki do stworzenia (oby) dobrej gry?

 

Liczy się kontent a nie tytuł czy wygląd pudełka. Oczywiście do momentu dopóki nie jest jakiś obraźliwy ale to chyba nie jest możliwe. No chyba, że jest tu jakiś mafiozo i czuje się obrażony Mafią 3 gdzie głównym bohaterem nie jest Włoch :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wynika z tego ze po 5 latach czekania na sequel ludzie oczekiwali kolejnej porcji makaronu a nie jambalayi z orleanu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy sami sobie wymyślili, że będzie sequel.

 

Ja też czekam i nie oczekiwałem makaronu. Oczekuję dobrej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na Twoj avatar juz wiem jak ci to ladnie wyjasnic.

 

Czekasz na Fife 17/Pesa 2017, myslisz sobie Messi, Ronaldo, czy ktorego w kolorowych spodenkach tam lubisz, a dostajesz Cing Ciang Ciong i cala game innych kobiet z Chin jako jedyne grywalne zawodniczki/druzyna, mozesz grac przciwko kazdej innej druzynie swiata, ale grac mozesz tylko chinkami. Gra bedzie znakomita, najlepsza fifa/pes pod wzgledem mechaniki ale... no cos tu chyba nie gra, tak? No to wlasnie tak niektorzy sie czuja, nie wszyscy, niektorzy.

Edytowane przez Julius Caesar
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, gry wideo to rzeczywistosc a nie popkultura, mea culpa, wkladam sandaly i uciekam :)

Edytowane przez Julius Caesar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby przykład. Bo porównujesz nie dostanie piłki w piłce z niedostaniem tego co sobie wymyśliło, że dostanie.

 

Kontynuując twój przykład. Mafia 3 nie będącą kontynuacją dwójki jest takim zawodem jak to, że moi ulubieni piłkarze/moja ulubiona drużyna nie ma maksymalnych statystyk. No ale przecież ja tak sobie wymyśliłem, że tak będzie fajnie :c

 

Rozumiem takie narzekanie. Rozumiem z czego wynika. Uważam, że jest po prostu bezpodstawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi by nie przeszkadzalo gdyby historia nie kontynuowala przygod Vito, pod warunkiem ze dalej na glownej tasmie bylaby mafia, a nie muslimski gang (tak panowie, czarna "mafia" to muslimski gang). A przyklad jest dobry, masz dosc bezpieczne oczekiwania, ze w grze o pilce w ktorej mogles grac przez 2 ostatnie czesci barceloną, dalej bedziesz mogl grac barceloną, a nie druzyna zlozona z chinskich zawodniczek, niby dalej grasz w pilke prawda? Tak samo tutaj, w popkulturze slowo mafia czy nawet ojciec chrzestny oznacza tylko jedno, cosa nostra, wiec skoro 2 gry krecily sie dookola cosy nostra, mozna bezpiecznie zalozyc ze i 3 bedzie, no ale nie bedzie, bedzie muslimski gang, ktory swoje korzenie mial wlasnie w orleanie w tym okresie. cool.gif

Edytowane przez Julius Caesar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak, dlaczego gry muszą czerpać rzeczywistość z popkultury? Dla mnie Mafia 5 może być nawet w Bułgarii czy innej Albanii, byle była dobra i miała swój klimat. A że twórcy nie idą przetartymi ścieżkami, nie mają zamkniętych głów i nie stoją w miejscu, to wyjdzie tylko na dobre temu zacnemu tytułowi, przynajmniej mam taką nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak, dlaczego gry muszą czerpać rzeczywistość z popkultury? Dla mnie Mafia 5 może być nawet w Bułgarii czy innej Albanii, byle była dobra i miała swój klimat. A że twórcy nie idą przetartymi ścieżkami, nie mają zamkniętych głów i nie stoją w miejscu, to wyjdzie tylko na dobre temu zacnemu tytułowi, przynajmniej mam taką nadzieję.

 

Wtedy nazwa gry mialaby tyle sensu co nazwanie gry Yakuza, ktorej akcja dzieje sie w Ameryce a na tapecie mamy afro-amerykanski gang Cripsow, mozna? No niby mozna. Czy gra moglaby byc dobra? Oczywiscie ze tak. Czy tytul mialby sens? Nie. Czy bylby mylacy? Tak.

 

Jesli nazywamy gre Yakuza, oczekujemy Yakuzy, jesli nazywamy gre Mafia, oczekujemy makaroniarzy, no tak to dziala w popkulturze, nikt tutaj raczej nie pisze ze gra bedzie o kant dupy rozbic, ludzie sa po prostu zawiedzeni brakiem makaroniarzy z ktorymi tytul Mafia oraz cala ta seria kojarzy sie od 13 lat. Lub nawet dluzej jesli nie mowimy o grach:

 

When used alone and without any qualifier, "Mafia" typically refers to either the Sicilian Mafia or the Italian-American Mafia.

 

Jesli mialaby powstac gra co sie nazywa F1, oczekujesz chyba formuly tak? Zdziwilbys sie gdyby po pierwszym trailerze okazalo sie ze to jednak wyscigi... ale bobslejow? W koncu wyscigi, moze i dobre, ale co z tego jesli tematyka ci nie lezy?

 

Podoba ci sie to co pokazali? No to swietnie dla ciebie, mozesz dopisac sobie do listy zyczen, ja w tym czasie bede wykreslal bo kompletnie nie tego oczekiwalem.

Edytowane przez Julius Caesar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Dla mnie mafia to przestępczość zorganizowana w ogóle. Zwłaszcza włoska ale nie tylko. No bo w mediach w pruszkowie była... mafia. Jako jedna z najbardziej brutalnych przedstawiana jest ukraińska... mafia. Jednak równie groźna jest rosyjska... mafia.

 

A przykład jest zły. Bo przesadzony. Czasami hiperbola pomaga, tym razem przeszkodziła. W fifie/pesie ograniczasz w ten sposób zawartość która spowoduje, że gra będzie po prostu słaba. Niezależnie czy oczekiwałem nowych zwodów u Messiego, czy jako zwykły po porstu janusz chciałem piłkę. W mafii masz po prostu dobór głównego bohatera, czy oznacza to, że gra będzie słaba? Nie.

 

Co do muzyki...

 

Świetny kawałek :]

Edytowane przez marek1234itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×