Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No bo w mediach w pruszkowie była... mafia. Jako jedna z najbardziej brutalnych przedstawiana jest ukraińska... mafia. Jednak równie groźna jest rosyjska... mafia.

 

Samo slowo Mafia ma praktycznie jedno znaczenie, a w filmach czy grach tylko jedno.

 

Te wymysly typu rosyjska mafia to sa dla ludzi ktorzy sa zbyt leniwi aby sprawdzic jak faktycznie sie ta "organizacja" nazywa, Bratva, Yakuza, Triady etc.

 

Ej dobra, okazuje sie ze wielki zielony potwor jednak nie spi, wiec macie racje panowie 1234itd oraz 71284, wygraliscie argument w internecie, zycze milej nocy cool.gif

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Dla mnie mafia to przestępczość zorganizowana w ogóle. Zwłaszcza włoska ale nie tylko. No bo w mediach w pruszkowie była... mafia. Jako jedna z najbardziej brutalnych przedstawiana jest ukraińska... mafia. Jednak równie groźna jest rosyjska... mafia.

 

OK, zgadza sie...

I teraz pytanie czy uwazasz ze stosowne bylo by wydawanie kolejnych czesci ktore oczywiscie byly by politycznie poprawne ale np dzialy sie raz na terenach Ukrainy a raz na terenach Rosji aby w koncu oddac produkcje gdzies jakiemus polskiemu studio zeby zrobil gre o polskiej mafii?

Mozna bo czemu nie, gry moga byc dobre bo dlaczego mialo by byc inaczej.

Niemniej w wypadku kolejnej odslony serii (i nie ma tu  roznicy czy to BF, Assasyn, czy Mafia) kazdy gracz ma jakies wyobrazenia o tym co chcialby zobaczyc, te wyobrazenia przekladaja sie na oczekiwania. Jesli prezentacja trailera, fragmentu rozgrywki mija sie znaczaco z oczekiwaniami pojawia sie rozczarowanie. To przeklada sie sie na bardziej lub  mniej stonowane opinie nt gry na bazie znikomych informacji. Osoby rozczarowane moga albo olac dana produkcje albo sledzic doniesienia. Sledzenie doniesien to jedna z dwoch opcji niewazne jaki bedzie news osoba rozczarowana bedzie podpinala to pod swoje rozczarowanie i dowodzila ze gra jest nie dla niej, alternatywnie osoba rozczarowana moze lekko zmieknac i stwierdzic ze hmmm no moze kiedys w promocji z ciekawosci, zalezy od ocen, mimo iz nie ten klimat to moze byc gra dobra itd.

 

Ja jesli chodzi o mafie pisalem juz parokrotnie - jedynka  to rewelacja jest i basta (w mojej subiektywnej opinii), dwojka przy jedynce wypada blado.

I teraz sam mozesz sobie dopowiedziec co sadze o Mafii3. Bez spinki bez zbednych kłótni i bez trollowania powiem - na  badzie materialow, no jakos srednio mnie to przekonuje.

Czy skreslam - nie, czy czekam - nie. Ta gra po prostu jest mi na chwile obecna dosc obojetna. Pewnie przejrze pare newsow na jej temat, zapoznam sie z reckami a potem podejme decyzje czy gra trafi na moja liste zakupowa i jaka bedzie miala adnotacje (a te sa od must have do kupic tylko w ostatecznosci i po taniosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Dla mnie mafia to przestępczość zorganizowana w ogóle. Zwłaszcza włoska ale nie tylko. No bo w mediach w pruszkowie była... mafia. Jako jedna z najbardziej brutalnych przedstawiana jest ukraińska... mafia. Jednak równie groźna jest rosyjska... mafia.

U nas się przyjęło iść na takie uproszczenia, tak samo jak nazywanie butów różnych marek adidasami, pieluch pampersami, a aut terenowych jeepami, co nie znaczy, że jest to zgodne z prawdą :P

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turin - lepiej tego nie można było ująć :)

 

Jeep Racer - symulator, w którym można jeździć Jeepami od Willysa po najnowszego Renegade

Jeep Racer 2 - ulepszony silnikowo symulator, w którym są wszystkie auta Jeep'a w całej historii, nowe trasy, dodane nowe funkcje

Jeep Racer 3 - wyścigi UAZ-ów po kazachskich stepach

 

Można? Można, więc niektórzy tutaj nie widzą różnicy między mafią, a gangiem i dla nich żadna różnica.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ciężko się czyta te narzekania na tytuł że brak tu włoskiej Mafii, jak ktoś wcześniej napisał jeśli owy Lincoln nawet będzie walczyć przeciwko włoskiej mafii tytuł dalej ma zasadność istnieć. Mnie to nie raz ani nie ziębi, owszem klimat włoskiej mafii jak większości leży mi dużo bardziej przez wzgląd na to że jestem wielkim fanem chociażby takich filmów jak "Chłopcy z ferajny" czy trylogii "Ojciec Chrzestny". Ale żeby robić taki dym tylko ze względu na tytuł i bohatera ? Chyba się lekko w głowach przewraca. Rzeczą która by mnie martwiła to te latające samochody na gameplayu bo to śmierdzi kartonową mechaniką, wierzę że to jakaś pre alpha tylko. Miejscówka na plus Nowy Orlean brzmi bardzo fajnie, jeszcze gry tam umiejscowionej nie mieliśmy, klimat się zgadza, muzyka się zgadza. Czekam osobiście na więcej.

Edytowane przez sew
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, brak mi słów. Hajp pękł jak mydlana bańka, czyżbyśmy dostali spin-off Just Cause? Te wybuchy, te pościgi ta akcja i pęd!

Rzeczy które rzuciły mi się w oczy.

Czarnuch w mafii, w takich czasach?
Samochody to istne jeżdżące bomby.
Grafika jak w Mafii II(chociaż to mi aż tak nie przeszkadza)
Dodatkowe czynności na minimapie, może w końcu jakiś porządny tryb sandboxowy i do tego nie w DLC.
Nie podobają mi się lata w których osadzona jest gra.

Wniosek? Tylko jeden, nie kupuję. Szkoda, nie na to liczyłem, czy mi się zdaje czy było coś mówione o tym że Vavra już nie pracował nad tą mafią? Taaa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniej osób kupi tym szybciej będzie cena niższa i się ogra po 3 miesiącach za 7 dych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julius, to wszystko jasne ;).

Dobry plan zuba, ale za 7 dych też bym jej nie wziął, mieć siedem dyszek albo nie mieć siedem dyszek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julius, to wszystko jasne ;).

Dobry plan zuba, ale za 7 dych też bym jej nie wziął, mieć siedem dyszek albo nie mieć siedem dyszek.

Zawsze można sprzedać jak ktoś nie jest kolekcjonerem.

Wrażenia z pokazu.

http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=10639

Edytowane przez zuba1899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem trailer i jestem pozytywnie nastawiony. Dwójkę przeszedłem cała na PC, zakupiłem tez w promocji na PS3(planuje platynke). Zobaczymy czy trzecia cześć będzie miała dusze poprzednich części

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zmiana wizerunku w mafii 3 zrobiła taki wyłam że nawet lud smoleński vs lemingi z wielkich ośrodków się kryją. Powiem wprost tego rowu nie da się już zakopać :) Ciekawe czy firma wpadła w popłoch czytając pierwsze wrażenia po tej radykalnej zmianie. Tam chyba parę zawałów zaliczyli. Ja to wszystko oddzielam i czekam na grę w innym klimacie z tą nieszczęsną nazwą. Ta nazwa jednak waży bardzo dużo za dużo jak na tak radykalną zmianę jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nazwa waży już niestety coraz mniej, za dużo kilogramów jej odchodzi od czasów wypuszczenia okrojonej mafii II i sprzedaży tego wszystkiego w paczkach na premierę. To było żenujące zagranie które uświadomiło mi z jaką firmą mamy do czynienia.

Liczyłem na bardziej realistyczne i poważne podejście do tematu, ale w trzeciej części ewidentnie nie mamy na co liczyć, zapomniałem to dodać w moim poprzednim wpisie ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na bardziej realistyczne i poważne podejście do tematu, ale w trzeciej części ewidentnie nie mamy na co liczyć, zapomniałem to dodać w moim poprzednim wpisie ;)

Grałeś już, czy tylko mędrkujesz jak niektórzy w tym temacie, po obejrzeniu tego biednego trailera?
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem gameplay, to mi wystarczy żeby wysnuć takie wnioski. Więc nie pytaj o takie rzeczy bo nikt z nas jeszcze nie grał, ale po pokazie można już stwierdzić jakiego pokroju gry się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się trailer dla odmiany podobał. Ale z osądami poczekam do czegoś dłuższego niż targowa pokazówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się trailer dla odmiany podobał. Ale z osądami poczekam do czegoś dłuższego niż targowa pokazówka...

Mnie również. Ja liczę na dobrą gangsterską grę w klimatach GTA bo to w taką stronę najwyraźniej poszło i nie przeszkadza mi to ale tez pełni rozumiem zawód tym co zobaczyli fani mafii. Po prostu jak się czeka tyle lat i jest się pewny jaką się grę dostaje a póżniej się dostaje takiego soczystego liścia w postaci mulata zamiast kogoś pokroju nie wiem lucky luciana to przyznam że krew może zalać :) ale tak jak mówię ja na szczęście tego problemu nie mam heh. Ja jestem ale ciekawy co się musi w firmie dziać po tej plombie na ryj fanom. Tam zapewne niejedna przesyłka z głowa konia do nich dotarła :) Panowie nie zrażajcie się ja liczę że w tych nowych realiach dacie radę.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również. Ja liczę na dobrą gangsterską grę w klimatach GTA bo to w taką stronę najwyraźniej poszło i nie przeszkadza mi to ale tez pełni rozumiem zawód tym co zobaczyli fani mafii.

Po gameplay'u wygląda na to, że poszli krok dalej i w kwestii mechaniki gry przypomina to raczej Saints Row, a elementy które sprawdzają się w "jajowatym" Saints Row nijak nie pasują do poważnej serii pod tytułem Mafia. Ludzie kochali serię Mafia właśnie za to, że była kompletnie inna niż konkurencja, bardziej nastawiona na poważną historię oraz klimat sam w sobie, bez zbędnych pierdół, które w szerszej perspektywie mogą całkowicie zburzyć tak ciężko wypracowaną otoczkę fabularną. Ta gra nie może po prostu być grą arcade'ową, a na taką póki co wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie mialo to 3 w nazwie, tylko jakis spin off np Mafia: Nibylandia to ok, ale nie kurna czarnuch... niestety musze sie zgodzic z nadwornym trollem Bansaiem ale to jakas paranoja.. to wyglada tylko i wylacznie na poprawnosc polityczna zeby byl czarnuch, bo sensu to dla mnie nie ma.. mogli sie zaglebic w szczegoly organizacji wloskiej mafii, jakies awanse czy cokolwiek.. czekam teraz na ujawnienie nowej yakuzy z uchodzca z libanu czarnym transem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po gameplay'u wygląda na to, że poszli krok dalej i w kwestii mechaniki gry przypomina to raczej Saints Row, a elementy które sprawdzają się w "jajowatym" Saints Row nijak nie pasują do poważnej serii pod tytułem Mafia. Ludzie kochali serię Mafia właśnie za to, że była kompletnie inna niż konkurencja, bardziej nastawiona na poważną historię oraz klimat sam w sobie, bez zbędnych pierdół, które w szerszej perspektywie mogą całkowicie zburzyć tak ciężko wypracowaną otoczkę fabularną. Ta gra nie może po prostu być grą arcade'ową, a na taką póki co wygląda.

właśnie to wygląda jak Arcade, a wcześniejsze Mafie były jak symulory - nawet dostawało się mandaty (czego w innych grach nigdy nie było) .. no i w jedynce miasto trzeba było znać na pamięć, wraz z dzielnicami bo włączając mape nie było widać drogi tylko mapę :D ... jak patrze na ten gameplay to aż mi słabo, była taka gra Ojciec Chrzestny, i pamiętam że wymuszanie haraczów i przejmowanie dzielnic było w niej bardzo dobrze zrobione, szkoda że nie idą w tą stronę. A tak to ta gra modelem jazdy to przypomina mi Scarefacea :D ... tam był tak drewniany driving właśnie jak tutaj. A poza tym tam się nieźle kokę sprzedawało i był to taki narkotykowy klon gta :P ... ogólnie lubiałem te gry gangsterskie i nie skończyłem tylko gta San Andreas, przez murzyna ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to wygląda jak Arcade, a wcześniejsze Mafie były jak symulory - nawet dostawało się mandaty (czego w innych grach nigdy nie było) .. no i w jedynce miasto trzeba było znać na pamięć, wraz z dzielnicami bo włączając mape nie było widać drogi tylko mapę :D ... jak patrze na ten gameplay to aż mi słabo, była taka gra Ojciec Chrzestny, i pamiętam że wymuszanie haraczów i przejmowanie dzielnic było w niej bardzo dobrze zrobione, szkoda że nie idą w tą stronę. A tak to ta gra modelem jazdy to przypomina mi Scarefacea :D ... tam był tak drewniany driving właśnie jak tutaj. A poza tym tam się nieźle kokę sprzedawało i był to taki narkotykowy klon gta :P ... ogólnie lubiałem te gry gangsterskie i nie skończyłem tylko gta San Andreas, przez murzyna ...

A ten znowu o murzynie.. Zrobili ci coś czarnoskórzy, że masz taką awersję?

A wracając do tematu Mafia poszła bardziej w ślady GTA. Zobaczyli, że większa rozwałka się lepiej sprzedaje i pewnie celują w tych samych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten znowu o murzynie.. Zrobili ci coś czarnoskórzy, że masz taką awersję?

A wracając do tematu Mafia poszła bardziej w ślady GTA. Zobaczyli, że większa rozwałka się lepiej sprzedaje i pewnie celują w tych samych klientów.

żyjemy w erze gdzie przez 3000 lat od Imperium Rzymskiego wszystko do czego doszliśmy w naszej cywilizacji, nauce, kulturze zawdzięczamy tylko białym ... nie tak żebym był rasistą ale określenie Mafia odnosi się do włoskiej organizacji przestępczej która korzenie ma na Sycylii, a nie do murzyńskiego getta w Luizjanie, to tak się ma do faktów jak żyd z pejsami broniący warszawę w powstaniu przed niemcami. W 68 zastrzelono Luthera Kinga na jego wiecu a gość przecież był noblistą i walczył o równouprawnienie murzynów, dostał strzała z shootguna z odległości kilku zabito go w pełnej sali. Także taka sytuacja że murzyn wracający z Wietnamu zakłada swoją rodzinę pod patronatem prawie Dona Scalleta i walczy włochami o wpływy w murzynowie, jest nawet nie tyle nielogiczna co idiotyczna ...

 

wracając do gry, będzie miała świetną ścieżkę dzwiękową, trailer jest naprawdę bardzo klimatyczny i jest poważny, GTA zawsze było takie jak komedia, a Mafia jak dramat, jak zostaną przy tej konwencji i dodadzą białą skórkę na murzyna to może nawet kupię ;)

Edytowane przez Malakay
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×