Skocz do zawartości
zyga101

PS4 CUH 1116 vs CUH 1216, krótka recenzja i porównanie kultury pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Machina reklamy i marketingu zadziałała na mnie, pogoniłem wczoraj białaska za 1300zł i jutro jade po 1216a + Uncharted + 90dni. Z jednej strony jestem zadowolony, a z drugiej zły, że wydaje kase na coś błahego

Walne jakiś mini-test i fotki.

Jak masz czas to poczekaj bo zapowiedzieli obniżki cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update, po 3 tygodniach(wersja 12xx) gry typu Tlou, beta battlefront, killzone, tomb raider z plusa, czyli gry w których starsza wersja wyła, cisza spokój.

Albo pasta w nowych wersjach lepsza lub lepiej nałożona,albo naprawdę poprawili coś w środku i jest 100% poprawa. Zobaczymy jak będzie po roku czasu.

Z drugiej strony, wersja starsza od otwarcia i włączenia killzone, wyła z dwoma silnikami:-)

Przede wszystkim nowy model pobiera ok. 30W mniej prądu więc generuje mniej ciepła. Poza tym 1216x ma inny radiator, który jest podobno lepiej dociągnięty do APU, bo premierowe modele miały nie tyle problem z samą pastą, co z dociskiem radiatora, który miewał luzy i podkładano pod niego monety żeby lepiej odprowadzał ciepło (stąd nie wszystkim pomagała sama wymiana pasty). Być może dlatego nowy model jest cieplejszy w dotyku o 1-2*C, bo po prostu lepiej odprowadza ciepło od układu i przenosi je na plastik obudowy, który jest praktycznie zaraz nad radiatorem.

Edytowane przez szparagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Was też te przyciski na konsoli 1216 są jakby takie... luzne? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jej hasłasowania to należe do tych pozytywnie zaskoczonych po tym czego byłem świadkiem przy poprzedniku:)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, moje luźne.

 

Niezłe gówno, czuć jakby miało wypaść lada chwila :P Dziwne, że o tym nigdzie nie doczytałem. 

Dzięki za info.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy włączyłem uncharted 2 konsola stała się potworem.... cały czas bez przerwy chodzi jak suszarka - 60db... Nie mam siły juz na te konsole..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy włączyłem uncharted 2 konsola stała się potworem.... cały czas bez przerwy chodzi jak suszarka - 60db... Nie mam siły juz na te konsole..

który model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1216. Przy uncharted 1 była całkiem ok. Choć było ja słychać ale przy 2 jest suszarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1216. Przy uncharted 1 była całkiem ok. Choć było ja słychać ale przy 2 jest suszarka.

Może sony chce aby wszyscy kupowali wersje cyfrowe i dlatego wstawia takie napędy-suszarki blu-ray. .... ;))))

A tak poważnie to od dwóch dni jestem posiadaczem 1216b i jest to mega cicha konsola , jak wsadzę grę na płycie Bloodborne to oczywiście na początku troszkę głośniej pracuje ale nie ma tragedii dla mnie... konsole mam około 3,5m od siebie więc nie siedzę zaraz przy niej....ale rozumiem niezadowolenie z głośnej pracy jak ktoś ma mały calarz i siedzi blisko zarówno tv i konsoli..... co do wykonania to widać że nie ma polotu do mojej starej PS3 80 fat....obudowa zrobiona z tandetnego plastiku , będę musiał pomyśleć o jakimś ciemnym "skinie"....polecicie mi jakąś dobrą firmę i model skóry.... i mam pytanie czy nalepienie skóry nie będzie powodowało problemów z chłodzeniem...? Bo jednak obudowa nagrzewa się bardziej niż w starszym modelu PS4....

Edytowane przez martinxxx.ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie napęd głośno chodzi tylko chłodzenie. Napęd się wyłącza po chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie napęd głośno chodzi tylko chłodzenie. Napęd się wyłącza po chwili

To masz coś "nie halo".... u mnie jak napęd przestanie pracować to gdyby nie dioda to nie wiedziałbym czy PS4 pracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz coś "nie halo".... u mnie jak napęd przestanie pracować to gdyby nie dioda to nie wiedziałbym czy PS4 pracuje...

Niektórzy po prostu mają mniej wrażliwy słuch lub głośniej w mieszkaniu/w jego otoczeniu. Ja osobiście nie mam kolekcji Uncharted więc nie mogę się wypowiedzieć ale generalnie każda gra wywiera na chłodzeniu różne obroty. Przykładowo God of War Remastered, ktore działa w 60FPS sprawia, że konsola działa tak cicho jakby "siedziała" w systemie świeżo po włączeniu, a MGSV pomimo tego, że również śmiga w 60 klatkach to wkręca konsolę na znacznie bardziej słyszalne obroty i z tego co zaobserwowałem "naocznie" to dzieje się tak u każdego we wszystkich rewizjach (z tą różnicą, że starsze modele są znacznie mniej dyskretne). 

Edytowane przez szparagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w mieszkaniu mam cichutko....żadnych sąsiadów.... :))))

A co do głośności chłodzenia i wrażliwości słuchu, to mam metr nad głową proja sony , który jest mistrzem "cichości" pracy...w trybie "low" lampy ma 21db.... a moją konsolę (3,5m odległości) niewiele bardziej słyszę gdy napęd nie pracuje...gdy płyta zacznie być napędzana to fakt wtedy słychać suszenie.....

Edytowane przez martinxxx.ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w mieszkaniu mam cichutko....żadnych sąsiadów.... :))))

A co do głośności chłodzenia i wrażliwości słuchu, to mam metr nad głową proja sony , który jest mistrzem "cichości" pracy...w trybie "low" lampy ma 21db.... a moja konsola (3,5m odległości) niewiele bardziej ją słyszę gdy napęd nie pracuje...gdy płyta zacznie być napędzana to fakt wtedy słychać suszenie.....

To jeszcze należałoby porównać gry, bo tak jak wspominałem, każdy tytuł wkręcą ją na inne obroty więc nie możemy porównać kultury pracy bazując na dwóch innych grach. Rozumiem, że Ty posiadasz kolekcję Uncharted i Tobie w drugiej części konsola pracuje nadal tak samo cicho jak w pierwszej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.... niestety jeszcze nie posiadam kolekcji.... więc jest możliwe że będzie głośno :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy wersji 1216b z data code 5D czliy konsola niedawno co z fabryki zjechała przy watch dogs ma 37 db podczas gry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, czy na pudełku od PS4 jest info jaki w środku siedzi CUH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy wersji 1216b z data code 5D czliy konsola niedawno co z fabryki zjechała przy watch dogs ma 37 db podczas gry .

 

Tak z ciekawości - gdzie ten data code jest zapisany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spodzie konsoli, na tabliczce z numerem seryjnym z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma Panie, zreszta - nie ważne. Konsola działa idealnie :biggrin: Gram 3 godziny w Wieśka - cisza jakbym w pulpicie siedział, podobnie jest w uncharted. Jedynie co mnie denerwuje to, że czarna konsola ciągle się kurzy, zbiera cały pył z powietrza ;/ przy białej było zdecydowanie lepiej. No i fakt - grzeje  się obudowa jak jajca w upale :P

 

edit... ok, znalazlem :P

Edytowane przez Almarcino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1216. Przy uncharted 1 była całkiem ok. Choć było ja słychać ale przy 2 jest suszarka.

Trochę odkopię, ale faktycznie - moja 1216a też jest jakby bardziej słyszalna przy Uncharted 2 i 3. Chociaż z drugiej strony przy reszcie gier nadal jest bardzo spokojnie. Taki stan rzeczy póki co mnie jak najbardziej satysfakcjonuje, nie mierzyłem miernikiem ale w porównaniu do mojej starej 1004a to jest dużo ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam starszy model i fakt przy wielu grach jest tak, że przez jakiś czas jest cisza ale czasami na 2-3 min odpala się TURBINA by schłodzić konsole. Mnie to osobiście nie przeszkadza, ponieważ praktycznie zawsze gram na słuchawkach (lubię kompletnie zatonąć w świecie gry) więc i tak tego nie słyszę. Ale czy nie jest tak, że nowszy model który ciszej pracuje nie będzie mieć krótszej żywotności przez wyższe temperatury? Np:

 

No i fakt - grzeje  się obudowa jak jajca w upale :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×