Skocz do zawartości
zyga101

PS4 CUH 1116 vs CUH 1216, krótka recenzja i porównanie kultury pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem GOW 3 i konsola jest mega cicha pomimo 60fps w grze. Jest prawie taka cicha jak w fifie 15 w której, żeby coś usłyszeć musze zbliżyć ucho do konsoli. Przy The Last of Us jest głośna, słychać ją przy dzwięku z TV (gram metr od konsoli) Ale mam ją zakupioną cyfrowo więc może to jest tego wina? Reszte gier mam na płytach i są mega ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie ma nic do rzeczy, last of us jest bardzo wymagającym tytulem, dlatego konsola jest glosna. Trzeba sie przyzwyczaić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż taka głośna, jest tylko glosniejsza w porównaniu do innych gier ale nie przeszkadza w graniu :p 1116 się chowa, za nic w świecie bym nie wrócił do tego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z waszych konsol ( 1216a ) a dokładnie z wentylatora wydobywa się takie buczenie/gwizdanie ?? Ciężko to ująć bo moja S5 tego nie wylapuje .... a słychać to wyraźnie bo żona siedząca w drugim pokoju zwracała mi uwagę co tak buczy ( dźwięk jest podobny jak by ktoś nad nami latał motolotnią/paralotnią) ... a to już druga sztuka z MM bo pierwszą wymieniałem z tego samego powodu ... ale ta co mam teraz oprócz tego to jest ogólnie sporo glosniejsza . Dodam że obydwie konsole to bundle z Until Dawn, pozostaje mi jutro jechać i sprawdzić model z 1TB ( 1216b )

Tutaj problem jak u mnie , dźwięk ten jest strasznie irytujący ...

https://youtu.be/xKdFzLH2WAo

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sewek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest chyba podobnie tak jak na filmie. Co jakiś czas powietrze generuje gwizd na kilka sekund i ustaje. Wydaje mi się, że to normalne. W końcu konsola jest naprawdę mała więc możliwe, że stąd ten dźwięk. Jakoś mnie to, aż tak nie przeszkadza choć mogłoby tego nie być. Dość specyficzna cecha, która właśnie może mocno irytować, a przez innych pozostać niezauważona. Czekam również na spostrzeżenia innych.

Edit: Jutro dokładniej przysłucham się konsoli.

Edytowane przez JacaC8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez cały czas słychać buczenie , w mojej starej 1004 wentylator nie wydobywał takich dźwięków ... dużo bardziej to słychać niż sam szum powietrza .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 1004 tez swiszczy, nie wiem czy jest to ten sam dzwiek co i w Twoim przypadku ale wlasnie glosnosc premierowych konsol nie polega na szumie powietrza tylko wlasnie swistu wkrecajacej sie turbiny. Dlatego nazwa suszarka albo odrzutowiec. Widze ze z ta wersja to tez loteria na co sie trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z waszych konsol ( 1216a ) a dokładnie z wentylatora wydobywa się takie buczenie/gwizdanie ?? Ciężko to ująć bo moja S5 tego nie wylapuje .... a słychać to wyraźnie bo żona siedząca w drugim pokoju zwracała mi uwagę co tak buczy ( dźwięk jest podobny jak by ktoś nad nami latał motolotnią/paralotnią) ... a to już druga sztuka z MM bo pierwszą wymieniałem z tego samego powodu ... ale ta co mam teraz oprócz tego to jest ogólnie sporo glosniejsza . Dodam że obydwie konsole to bundle z Until Dawn, pozostaje mi jutro jechać i sprawdzić model z 1TB ( 1216b )

Tutaj problem jak u mnie , dźwięk ten jest strasznie irytujący ...

https://youtu.be/xKdFzLH2WAo

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Miałem to samo, taki cichy świst o takiej częstotliwości że tv zagłuszał. Póki co po paru dniach, wersja 1TB cisza, czasami napęd coś się odezwie ale tylko na chwilę, przy tlou, killzone, konsola praktycznie nie słyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad wymienilem paste to swist nie zahlusza TV ani w ogole juz tak sie nie rzuca w ucho. Dopiero po wymianie zaczalem serio wsluchiwac sie w gry i czerpac przyjemnosc ze sciezki dzwiekowej w Wiedzmlminie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej pasta by nie pomogła , bo dźwięk wskazuje na to ze wentylator przenosi jakoś drgania na całą obudowę albo jakby jego łożyska taki dziwny dziwięk powodowały. W każdym bądź razie bardzo przeszkadza to w graniu . Czytając komentarze przy tym filmiku z YouTube widać że nie jest to odosobniony problem ... nadzieja w tym ze wersja z 1TB to inna rewizja ( 1216B vs 1216A ) i stąd chodzi inaczej . Dodam że w mojej pierwszej sztuce nie było to aż tak głośne jak w tej teraz .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja też świszczy, Data code 5C. Nie ma jednak mowy, żeby to zagłuszało cokolwiek, świst niknie przy najmniejszych dźwiękach, albo innymi słowy słychać go tylko nocą przy zamkniętym oknie i wyłączonych dźwiękach. Obstawiam, że to po prostu sposób pracy nowego modelu. Nie każdy to słyszy i zwraca uwagę, tak jak nie każdy słyszy piszczące cewki. Oczywiście jeśli u was to zagłusza inne dźwięki, to raczej coś nie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłuszać może i nie zagłusza ale u mnie te buczenie ma taką częstotliwości ze nawet jak mam pod głoszony tv to ten dźwięk słychać ...

 

 

na tym filmiku dobrze to słychać , włączcie sobie od 1m.40s

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sewek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam dziwnego. Miałem 5 konsol PS4 i każda miała taki dzwięk i ani trochę nie przeszkadzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same shit u mnie na 2 konsolach jakie mialem.Z ciekawostek moge powiedziec ze na pc i3 i boxowym coolerze mialem ten sam dzwiek tylko bardziej slyszalny,po zmianie na Spc spartan ucichlo calkiem w pc na wiekszych obrtach powietzre albo jakies wibracje tak dzwonily o cooler ze doprowadzalo to do szewskiej pasji szczegolnie w nocy a teraz bloga cisza.Co do ps4 jak nie gram sciagam cos to to slysze ale podczas gry wogole tego nie slysze.Jak rozbieralem w wakacje ps4 i zapomnialem podlaczyc wiatrak to tez piszczalo `tylko w zasilaczu jakies cewki wiec olac to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam dziwnego. Miałem 5 konsol PS4 i każda miała taki dzwięk i ani trochę nie przeszkadzał

Tylko ze na filmiku i tak dobrze ze coś słychać ja próbowałem to nagrać ale telefon tego nie wyłapuje . A na żywo jest to bardzo uciążliwe . To jest też kwestia sztuki bo moja pierwsza konsola 1216 tez to miała ale ta co mam teraz to jest w tym o 100% glosniejsza , a mam porównanie do swojego starego modelu 1004 i brata 1116 gdzie coś takiego nie występuje ... poza tym Czeskimaster miał to samo z dwoma 1216 a po wymianie na 1216 z dyskiem 1TB problemu nie ma , może modele z 500GB mają jakiś problem z wentylatorem...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłuszać może i nie zagłusza ale u mnie te buczenie ma taką częstotliwości ze nawet jak mam pod głoszony tv to ten dźwięk słychać ...

 

 

na tym filmiku dobrze to słychać , włączcie sobie od 1m.40s

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Na wstępie chciałbym się przywitać, bo choć śledzę ten temat od samego początku, to dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować i dołączyć do dyskusji. Otóż zmieniłem swoje premierowe PS4 na model 1216A ze względu na lepszą kulturę pracy i wszystko byłoby super (niesamowicie duża różnica w głośności na plus) gdyby nie to, że mam teraz względnie cicho pracującą konsolę, która niestety wydaje identyczne dźwięki jak z filmu powyżej. Przypominają one przeszywający uszy delikatny gwizd o nieregularnym natężeniu i częstotliwości. Generalnie za dnia można z tym żyć (dopóki nie zapauzuje się gry, bo wtedy nastaje cisza i słychać ten irytujący dźwięk z konsoli) natomiast ja osobiście gram głównie nocami i tego typu piski/gwizdy/jakkolwiek to nazwać za bardzo zwracają na siebie moją uwagę. W związku z tym skontaktowałem się dziś z BOK PlayStation i postanowiłem wysłać konsolę do serwisu (oprócz gwizdania drażnią mnie dość spore odbarwienia na górnej części obudowy, które były od nowości). Niestety nie otrzymałem maila zwrotnego z numerem kontaktowym do kuriera i potwierdzeniem przyjęcia reklamacji więc zapewne jutro będę musiał dzwonić do nich ponownie ale w każdym razie będę Was informować o efektach naprawy (której się obawiam i mam wątpliwości). Przy okazji, moja konsola ma również datecode 5B. Szczerze mówiąc jestem już coraz bardziej zirytowany jakością wykonania PS4 i brakiem jakiejkolwiek kontroli jakości w fabrykach (premierowa wersja również miała odbarwienia, też gwizdała i wkręcała się na obroty przypominając suszarkę ale tylko w wymagających grach pokroju Killzone, bo np. w GTA 5 czy GOW 3 Remastered była cały czas cichutka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując zarówno 5B jak i 5C mają ten sam problem. Odbarwienia są u każdego. U mnie przetarłem i widać jedynie pod małym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są odbarwienia ale widać je tylko z odpowiedniego kąta. Ale myślę że nie ma się co przejmować, konsola służy do grania a nie do oglądania ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypastowac czarna pasta do butow i po problemie. Pomimo calej mej slepej milosci do Playstation, po zagraniu w demo uncharted dochodze (lepiej pozno niz wcale) ze ta generacja konsol to jakas pomylka. Przez dwa lata za duzo kotletow. Wykonanie konsoli, padow. Microsoft wcale nie jest lepszy. To juz na porzadku dziennym... wiedza ze graczom mozna wcisnac kazdy kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncharted było robione na silniku PS3 a ta wersja jest tylko zremasterowana. Co ty chciałeś grafikę na poziomie uncharted 4 ? Błagam Cię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo to właśnie demo Uncharted najbardziej "pobudza" mogą konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypastowac czarna pasta do butow i po problemie.

 

Pracuję w fabryce plastikowych komponentów produkującej dla LG (między innymi obudowy TV) - czarna pasta do butów i olej maszynowy do pucowania przebarwień i odbarwień to norma :thumbsup:

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z każdą konsolą Sony miałem problemy : PS3 Slim (mega głośny napęd) PS3 SS (głośny napęd i wentylator) PS4 1116A (głośny wentylator),teraz zastanawiam się nad wymianą na 1216B ale jak czytam o tych problemach to całkiem się odechciewa...gdyby nie gry Naughty Dog byłbym już u konkurencji

 

Sony,co z jakością ja się pytam???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×