Skocz do zawartości
zyga101

PS4 CUH 1116 vs CUH 1216, krótka recenzja i porównanie kultury pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem wersje 11 - sprzedalem z powodow finansowych przed wakacjami. Teraz mam wersje 12 w bundle z Tearaway'em i jest tak samo glosno, jak bylo na 11. Czy to tylko ja mam pecha? :P

 

Aha, nie wiem tez czy cos zmieniali jesli chodzi o Wi-Fi w 12, ale chodzi o niebo lepiej niz w 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem ekscesy z wersją 12xx,pierwsza konsola z media wyła (napęd), poszedłem wymieniłem na następną, po włączeniu także napęd wył ale olałem sprawę. Po godzinie grania z konsoli wydobywaly się dosłownie gwizdy, nie szło grać bo miałem wrażenie że ktoś mi zza ucha gwiżdze. Dziś rano znów pojechałem do Media, tym razem wymieniłem na wersję 1TB. Włączam i napęd cichy, konsola praktycznie nie słyszalna.

Może jakaś partia walnieta, wiem że ps4 napędy chodziły głośno ale moje dwa poprzednie wyły i konsola wydawała dziwne gwizdy (dosłownie, nie śmiać się, pedantem nie jestem).

Póki co wszystko ok.

Nagranie z 2 konsoli po wymianie (pierwsza chodziła podobnie)

https://youtu.be/uniW2l4pFq4

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak maszynka do strzyżenia

Ogólnie przy pracy napędu konsola jest trochę niestabilna i lubi wibrować generując dodatkowy dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ale hałas plus gwizdy mnie dobijały, póki co wersja 1 TB chodzi mega cicho, napęd jak i sama konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia i trzeba niby-nóżki do niej robic.

 

W moim wypadku owa niby nozka to cienki kartnik zlozony na 4ry, w zaleznosci od jego  umiejscowienia na boku konsoli na ktorym brakuje nozki mam  rozne efekty dzwiekowe. Zazwyczaj pomaga na jakis czas, wczoraj podlozylem pod przeciwlegly rog  nizli tam gdzie jest naped i mam dzwiek ktory jest tylko dzwiekiem napedu, wczesniej przez pare dni mialem jak tak czeskimaster. 

 

ot  ktos sie nie przylozyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza konsola z media model 12xx, napęd wyje,gra the last of us dosyć głośno.

Druga konsola po wymianie (tez 500gb), napęd głośny, the last of us, podczas gry konsola głośna.

3 wymiana, tym razem wersja 1TB, napęd cisza, the last of us, konsola nawet nie pierdnie wyższymi obrotami, dosłownie cisza,jakby gra nie była uruchomiona.

Suma sumarum,dopiero jak wymienili mi na wersję z 1TB dyskiem (nie wiemy jakie to ma to znaczenie), konsolą jest ciacha, niczym Xbox one :-D

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień dyski i zrob testy. Moze to ten cwaniak dysk tak wyje ? ;p co on sobie myśli ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CUH1216A 500GB - nówka, od dwóch tygodni katowana codziennie Batmanem i Wiedźminem jest wogóle niesłyszalna w moim małym pokoiku. Muszę przystawiać ucho do obudowy żeby usłyszeć delikatny szum wiatraka i to nawet po kilkugodzinnej sesji w The Witcher3. W mojej starej PS3 SuperSlim sam napęd był głośniejszy. Oby taki stan utrzymywał się jak najdłużej :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. W takim razie musisz mieć głośno w pokoju. Niemożliwym jest żebyś nawet dysku nie słyszał. Zbadaj lepiej słuch.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysku w ogole nie słychać :) ani trochę. Przy bf4 nie jest słyszalna konsola z odleglosci metra, chyba ze wycisze telewizor i nikt z domownikow nie halasuje to lekko coś słychać ale chyba to oczywiste?

Przy bf4 na normalnej rozgrywce 37-38 dB. Przy metro albo blokada do 43 maks dochodzi ale rzadko.

The Last of Us. Przez pierwsze 5 godzin rozgrywki konsola cicha, do 40dB max, po 5 godzinach nagle coś sie stało i utrzymuje około 43-44, mozliwe ze na ekranie wiecej sie dzieje i dlatego ;p w tygodniu przyjdzie jeszcze GOW 3 i zdam relacje. Konsole mam miesiac, nic sie nie zmienilo od czasu kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli telefon dobrze wskazuje to u mnie tak samo, temperatura porównywalna do telefonu w stresie. A dysk powinno choć trochę słychać.

Co dziwnego zauważyłem, to podczas pobierania w trybie spoczynku pracuje nadal chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli telefon dobrze wskazuje to u mnie tak samo, temperatura porównywalna do telefonu w stresie. A dysk powinno choć trochę słychać.

Co dziwnego zauważyłem, to podczas pobierania w trybie spoczynku pracuje nadal chłodzenie.

 

Na logike lub na chlopski rozum panie.

W trybie spoczynku jesli masz ustawione zeby siec byla wlaczona oraz np wlaczone zasilanie USB (celem ladowania padow) to oznacza ze konsola jednak pracuje, tylko w trybie niskiego poboru energii gdzie wiekszosc funkcji jest wylaczona. W wypadku pobierania musi pracowac modul sieciowy jak i HDD a takze jeden lub wiecej rdzeni CPU zeby to obsluzyc.

Dlatego tez, zapewne ustawiona jest praca wiatrakow majaca mimo malego poboru mocy odprowadzac cieplo, z tego co zauwazylem to w spoczynku podczas pobierania konsola jest bardzo cicha.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pobieraniu i ładowaniu u mnie w spoczynku konsola chodzi podobnie jak w menu bez uruchiomionych aplikacji i się trochę nagrzewa. A i ogólnie zauważyłem, że konsola jest cieplejsza na większym obszarze niż w przypadku 1116 (gdzie była ciepła troche dalej niż środek konsoli). Jak najbardziej polecam zakup 1216, choć zapewne w przyszłości pojawią się modele w których oficjalnie będzie coś robione przy chłodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus modelu 1216 to fizyczne przyciski wyciagania plyty i wlaczania konsoli. Dotyk sie psul i niegdys byly z niego problemy z naglym wypluwaniem plyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podajecie wyniki w db , to dobrze napisac jak sie kladzie temefon, czy na konsoli czy przy wlocie turbiny z przodu itd; do tego jaka gra i konkretnie mapa/misja no i jeszcze jaka aplikacja mierzone.

Albo lepiej przyjac standard aplikacja sound meter - firmy smart tools chyba pierwsza pozycja z google play. I teraz dwie metody mierzenia 1. Taka jak kolegi w pierwszym poscie - urzadzenie lezy centralnie na konsoli krawedzia z mikronem w kierunku otworu BRD - tak jak na filmikach

Lub druga metoda bardziej glosniejsza to polozenie urzadzenia mikrofonem skierowane 1 cm od prawego przedniego rogu konsoli w.miejsce z przodu gdzie jest uwypuklenie obudowy na turbine.

Metoda druga jest bardziej miarodajna lecz nie kazdy ma miejsce aby polozyc telefon przed konsola.

Ale dobrze byloby ujednolicic metode pomiarow tak aby usrednic wyniki i przyjac norme. Zachecam rowniez aby pomierzyli swoje konsole posiadacze starszych wersji wiec prosilbym o pisanie rewizji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logike lub na chlopski rozum panie.

W trybie spoczynku jesli masz ustawione zeby siec byla wlaczona oraz np wlaczone zasilanie USB (celem ladowania padow) to oznacza ze konsola jednak pracuje, tylko w trybie niskiego poboru energii gdzie wiekszosc funkcji jest wylaczona. W wypadku pobierania musi pracowac modul sieciowy jak i HDD a takze jeden lub wiecej rdzeni CPU zeby to obsluzyc.

Dlatego tez, zapewne ustawiona jest praca wiatrakow majaca mimo malego poboru mocy odprowadzac cieplo, z tego co zauwazylem to w spoczynku podczas pobierania konsola jest bardzo cicha.

Niepotrzebnie dodałem "co dziwnego". Wiem o tym, że pracuje, masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak, jak pisałem wczesniej - 12 jest u mnie tak samo głośna, jak wczesniej 11.

Nie mam pojęcia, jak u Was moze jej nie byc słychać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz datacode?(może jakaś felerna partia)...

Sam przymierzam się do wymiany 1116A na 1216B i zdecydowana większość chwali nowy model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy model jest cichszy, ale na pewno nie jest bez głośny jak to niektórzy opisują. Poprostu nie wyje jak starsze egzemplarze, tylko wiatrak dochodzi do pewnego akceptowalnego odsłuchowo poziomu.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was GTA V i ma nową rewizję 1216?Mierzył ktoś po godzinie grania ile wydaje dB w sposób taki, że kładziemy telefon na środku konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy model jest cichszy, ale na pewno nie jest bez głośny jak to niektórzy opisują. Poprostu nie wyje jak starsze egzemplarze, tylko wiatrak dochodzi do pewnego akceptowalnego odsłuchowo poziomu.

Słychać jak pracuje konsola. Ale jakby postawić obok siebie starszy model i nowy to różnica jest spora w poziomie głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz datacode?(może jakaś felerna partia)...

Sam przymierzam się do wymiany 1116A na 1216B i zdecydowana większość chwali nowy model

Jak sprawdzić ten datacode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spodzie konsoli napis DATACODE i np.5A co oznacza egzemplarz z pierwszego kwartału tego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka. Moja była w bundlu z The Taken King, który jakiś tydzień temu się pojawił w sklepach. Data code 5B. Ktoś ma 5C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×