Skocz do zawartości
zyga101

PS4 CUH 1116 vs CUH 1216, krótka recenzja i porównanie kultury pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

@84siwy84

 

Zdecydowanie model 1216 (po co brać stary model z jego wszystkimi wadami, a było ich sporo), użytkuje już tydzień, wzdłuż i wszerz i poziom hałasu pomiędzy tymi dwoma modelami jest b. znaczny. Model 1216 jednak się grzeje mocniej ale uzytkujac po 3-5 godzin dziennie nie złapałem czerwonego światełka, przykładając jednak reke czuc mocne nagrzanie plastiku na pokrywie. Pad chodzi idealnie, żadnych luzów, trzasków, obluzowań triggerów jak to było w poprzednich modelach. Reasumując, po co brać stary model skoro można wziąć nowy który jest ewidentnie poprawiony w stosunku do poprzedników. Ja osobiście czekałem na wersje slim ale się ostatecznie złamałem i kupiłem 1216a z 1350 zł ze znanej aukcji allegro :)

PS. kumpel ma model 1116 i niestety jest głośny, czasem jak odkurzacz, wypluwał samoczynnie płyty, pad trzeszczy (wymieniał już 3 razy), trigger mu nie działał, gumki pościerane (nie wiem czy w modelu 1216a poprawili te gumeczki, ale o tym przekonam się za kilka miesięcy).

PS2. Po zakupie nie widzesensu wypuszczania przez Sony modeli Slim, bo...właśnie go posiadam. Konsola jest tak mała ze slimke mi trudno sobie wyobrazić.

Edytowane przez SIXXTBONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@84siwy84

 

Zdecydowanie model 1216 (po co brać stary model z jego wszystkimi wadami, a było ich sporo), użytkuje już tydzień, wzdłuż i wszerz i poziom hałasu pomiędzy tymi dwoma modelami jest b. znaczny. Model 1216 jednak się grzeje mocniej ale uzytkujac po 3-5 godzin dziennie nie złapałem czerwonego światełka, przykładając jednak reke czuc mocne nagrzanie plastiku na pokrywie. Pad chodzi idealnie, żadnych luzów, trzasków, obluzowań triggerów jak to było w poprzednich modelach. Reasumując, po co brać stary model skoro można wziąć nowy który jest ewidentnie poprawiony w stosunku do poprzedników.......

 

Też się przymierzam do modelu 1216A jednak podchodzę inaczej niż Ty

Jest to świerzy model i nie wiemy jak będzie się zachowywał za 2 miesiące czy za 8 miesięcy.

Fakt że na początku PS4 miała niemało problemów i powoli eliminowali błedy, ale w nowej wersji grzebali jednak na płycie i dodatkowo tak jak wspomniałeś grzeje się więcej.

Pewnie nie wpłynie to pozytywnie na żywotność ale to już czas pokaże.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tynio

Ok, ja nie kupiłem modelu startowego ponieważ ilość błędów konsoli (usterek), w tym wady pada mnie skutecznie do tego zniechęciły. A wszczególności głośność modelu 1116, uwierz mi, u znajomego w niektórych przypadkach ten model był głośny jak odkurzacz i nie jest to przesada. Ja od konsoli nie wymagam bezgłośności ale to przechodziło wszelkie granice. Do tego teraz poprawiony pad, mniejszy pobór energii itd. W przypadku grania 2-3 dziennie, a czasem granie co kilka dni, to problem grzania nie jest problemem. Zgadzam się co do jednego, awaryjność/jej brak modelu 1216 wyjdzie w ciągu kilku miesięcy a mimo iż ten model już jest na runku już jakiś czas nie spotkałem się z problemami jakie miała premierówka. No ale zobaczymy. Dla mnie po prostu ważne jest ze w modelu 1216a poprawili powyższe "niedogodności".

Życze każdemu żeby trafił na dobrze działające PS4, bez względu na model który wybierze.

PS. Mogliby jeszcze dodac możliwość zapisywania gier w jakimś katalogu, dajmy na to "games" bo póki co kiepsko wygląda 20 + gier na dashboardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zadowolony z glosnosci, przy bf4 prawie w ogole nie slychac... ale gdy wlaczylem infamous to masakra... Ciagle chodzi glosno i slychac i TV i konsole, nawet przy 30 klatkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadają jakieś ciekawe bundle z tym modelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także zmieniłem PS4 z premierówki 1004a na 1216a w ostatnich dniach. Różnica głośności to jest jakaś abstrakcja, ale po kolei:

 

Miałem dwie 1004a. Pierwsza zdechła w tydzień po zakupie - wysiadł b-r. Ta konsola była dość głośna w KZ4, ale w Black Flagu już pracowało w miarę spokojnie. Później wziąłem kolejną 1004a z SC we Wrocławiu. Z nią rozstałem się dzisiaj, ale przez prawie 2 lata służyła mi bezawaryjnie, chociaż ostatnie 3-4 miesiące to nawet mi się jej włączać nie chciało tak huczała. Ktoś może mi napisać, że przeginam, ale poziom głośności tej konsoli podczas sesji w Bloodborne czy Wieśka był nie do zniesienia, a że gram w nocy to tym bardziej.

Po gwarancji już było, więc postanowiłem nabrać doświadczenia, rozkręcić i przepastować. I tak 3x to robiłem, bo okazuje się, że bolączką oryginalnych rewizji jest nie tyle marna pasta czy termopady co aluminiowy docisk radiatora, który pod wpływem temperatury się odkształca i powoduje głośniejszą pracę, bo cpgpu nie styka się do końca z powierzchnią płytki radiatora. Tak więc, za trzecim razem udało mi się ją na tyle docisnąć, że działa relatywnie spokojnie.

 

Problem leży w czymś innym. Otóż kilkanaście centymetrów od PS4 stoi roczny X1. Choćbym zawiesił na tydzień w niej Batman Arkham Knight nie słychać jej praktycznie wcale, podczas gdy obok leżąca ps4 1004 potrafi odlecieć przy kilkunastominutowej sesji w BAK. Masakra i coś czego nie jestem w stanie ścierpieć. Pewien poziom głośności jestem w stanie zaakceptować, ale nie suszarę, która potrafi zagłuszyć logitechy z506! Dodam tylko, że rewizja 1004a była raczej chłodna przy dotyku czy to po sesji czy w trakcie niej, ale wentylator był nieznośny. Szczególnie na wyższych obrotach gdzie prócz szumu potrafił wyć!

 

I tak, stałem się posiadaczem wersji 1216a z Until Dawn. Konsola jest faktycznie ZNACZNIE cieplejsza od 1004a, ale to tylko dobrze świadczy o układzie odprowadzania ciepła. Polecam dotknąć sobie radiator w dobrze zamocowanym pccie podczas stresu czy jest zimny :E jak jest, to znaczy że lipnie styka z prockiem. Do tego wentylator wyzbył się wycia (nawet na niższych obrotach), słyszę go sporadycznie, i to przy wyłączonym głośniku dopiero. Wiem, że to się pewnie zmieni za kilka miesięcy, ale już sam fakt, że teraz działa o niebo lepiej niż moja stara premierówka w pierwszych swoich dniach o czymś świadczy. Póki co zapycham dysk grami i konsola potrafi po kilkanaście godzin się nagrzewać przy pobieraniu - nie miałem żadnych póki co problemów. Wiesiek 3, Until Dawn (przy którym stara konsola dosłownie unosi się nad ziemią) czy BAK nie powodują już u mnie palpitacji serca.

 

A model ten jest w obiegu już ponad 2 miechy, więc pewnie już by coś było wiadomo o jego ewentualnych wadach. Zresztą, nawet pokazówki w niektórych serwisach miały tendencje do bycia gorącymi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Qrdel musiałeś trafić na wadliwe 1004a. Kumpel kupił 1216a. Testowaliśmy moją obok nowej (moja też 1004a z dnia premiery po wymianie pasty termo) w Wieśku i Killzone. Wynik? obie konsole miały tą samą głośność po takim samym czasie z czego jak tutaj już zauważono nowa rev była jakby cieplejsza. Nie miałem jak sprawdzić dokładnie, więc robiliśmy to na dotyk. 

Możliwe, że sony poszło po rozum do głowy i stosują lepsze mocowanie + lepszą pastę, dlatego są efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony w ogóle przyjelo jakies stanowisko wzgledem tych róznic w kulturze pracy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Qrdel musiałeś trafić na wadliwe 1004a. Kumpel kupił 1216a. Testowaliśmy moją obok nowej (moja też 1004a z dnia premiery po wymianie pasty termo) w Wieśku i Killzone. Wynik? obie konsole miały tą samą głośność po takim samym czasie z czego jak tutaj już zauważono nowa rev była jakby cieplejsza. Nie miałem jak sprawdzić dokładnie, więc robiliśmy to na dotyk. 

Możliwe, że sony poszło po rozum do głowy i stosują lepsze mocowanie + lepszą pastę, dlatego są efekty.

Możliwe,bo przecież jest sporo osób piszących, że ich premierówki są relatywnie ciche. Niemniej, moje obie sztuki były po pewnym czasie DLA MNIE nieznośne. Nie było wprawdzie zwiech ani czerwonego paska, ale nie po to kupuję konsolę by martwić się niewłaściwym pastowaniem procesora :D

 

Tak jak pisałem, moja 1216a póki co jest mega cichutka - na poziomie Xbox One. Dopóki nie będzie zwiech z czerwonym paskiem nie zamierzam też się temperaturą martwić. Widocznie tak ma być. Mała obudowa, wszystko w bezpośredniej bliskości - nie ma bata żeby dobrze przesmarowany układ nie oddawał ciepła w większych ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie większa ciepłota nowego modelu w dotyku spowodowana jest tym:

 

bW4yWVU.jpg

 

Nowy model nie posiada już tej "blachy" która była poprzednio i ciepło atakuje bezpośrednio obudowę nie natrafiając na przeszkodę w postaci metalu jak tu:

 

FPuF6Sl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro od dwóch generacji problemem jest grzanie się konsoli i system chłodzenia to czemu Sony podobnie jak MS nie wyciągnie zasilacza na zewnątrz?

Moja 1116 pracuje cicho, ale kumpel przy tym modelu już narzeka na hałas.

Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko może dzięki temu klockowi na zewnątrz grzanie i chłodzenie nie byłoby takim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie większa ciepłota nowego modelu w dotyku spowodowana jest tym:

 

bW4yWVU.jpg

 

Nowy model nie posiada już tej "blachy" która była poprzednio i ciepło atakuje bezpośrednio obudowę nie natrafiając na przeszkodę w postaci metalu jak tu:

 

FPuF6Sl.jpg

Hmm, niestety ale 1216 też ma ten kawał blachy na górze, tylko na fotce 1 jest on zdemontowany. Jedyne co może być prawdą, to to że docisk jest bezpośrednio do mobasa i dopiero na niego idzie zewnętrzna osłona. Ta większa blacha dotyka do docisku, odbiera od niego ciepło i promieniuje na siebie oraz na plastik na samej górze. Taka moja teoria.

 

Co wciąż nie zmienia faktu, że procesor niekoniecznie musi być tak ciepły jak te blaszki od odprowadzania, bo jakby był to by się obroty wkręcały większe. Tak między bogiem a prawdą, to ta blacha od góry nie ma się zbytnio jak wychłodzić, bo wentylator wieje kilka warstw pod nią - stąd pewnie większe ciepło. 

 

Stary mobas i jego osłona stykał z wierzchnią warstwą jakims takim plasticzkiem też, więc pewnie stąd chłodniejsza obudowa od góry. Za to z dołu z reguły stare rewizje potrafiły nagrzać półkę, a ta moja jest w miarę chłodna :/ Czyli tak jakby odwrócili proces - teraz ciepłe powietrze idzie zgodnie z prawem fizyki do góry a nie odbija się od stołu i promieniuj z powrotem na obudowę konsoli.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dadatkowy kloc to nie problem. Mam laptopa to i tak mam juz jedna kostke. Prosto rozwiazali by ten problem gdyby dali np 1metr lub nawet 1,5m kabla zasilajacego od konsoli potem zasilacz i 0,5metra kabla z wtyczką. Konsola tak stoi/lezy na szafce wiec nie widac kabla, a ten 1m lub1,5 po ktorym bedzie dopiero zasilacz sprawialby wrazenie ze go wcale nie ma.

Propos tej blachy, czy nie mozna jej zwyczajnie odkrecic i bez niej złożyć konsolę?

Tapatalk for Galaxy S2

Edytowane przez cykor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qrdel masz rację, zbadałem sprawę głębiej i faktycznie blacha jest dalej tylko docisk jest chyba pod blachą ale samo APU musi być chłodniejsze bo wentylator się nie rozkręca do idiotycznych prędkości. Nagrzewającą się górą obudowy bym się nie martwił, może tak właśnie teraz ma to wyglądać żeby więcej ciepła było rozpraszane przez plastik u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz tylko czekać ilu będzie lamentować, że plastik się nagrzewa i wydziela toksyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dadatkowy kloc to nie problem. Mam laptopa to i tak mam juz jedna kostke. Prosto rozwiazali by ten problem gdyby dali np 1metr lub nawet 1,5m kabla zasilajacego od konsoli potem zasilacz i 0,5metra kabla z wtyczką. Konsola tak stoi/lezy na szafce wiec nie widac kabla, a ten 1m lub1,5 po ktorym bedzie dopiero zasilacz sprawialby wrazenie ze go wcale nie ma.

Propos tej blachy, czy nie mozna jej zwyczajnie odkrecic i bez niej złożyć konsolę?

Tapatalk for Galaxy S2

 

Widzisz jak to jest, ta blacha jest zamontowana w jakimś celu i tu trzeba by się zagłębić czy zdejmując niezakłuci my cyrkulacji we wnętrzu konsoli.

A może właśnie jest by robiła za jakiś prosty radiator.

 

Co do teorii, że wylatuje ciepłe powietrze i wentylator nie kręci się na max obrotów znaczy, że jest OK.

Wystarczy zobaczyć PC i płytę główną, na które w biosie można ustawić 2-3 progi obrotów po przekroczeniu danej temperatury i problem z wentylatorem, który wkręcał się na wysokie obroty rozwiązany.

 

Czy ktoś kiedyś składał kompy?

Jak tak to wie, że różnica między pastą X a Y czasami bywa to 3-5 C  ,a do konsol są dawane jakieś pasty przyklejana przez maszynę i nie zawsze może to być idealnie zrobione. (rozbierałem karty graficzne i widziałem jak to wygląda)

 

Moja teoria to

- zmiany konstrukcyjne elektroniki tylko lekko obniżyły pobór prądu

- w/w zmiana elektroniki umożliwiła, że w konsoli zastosowano troszkę lepszy docisk na APU, co skutkuje, że odprowadza lepiej ciepło.

- po prawie 2 latach zobaczyli, że można obniżyć obroty wentylatora w pewnym zakresie, co skutkuje, że bardziej się nagrzewa, ale ciszej chodzi w przypadkach gdzie nie jest konsola obciążana w 100% lub nie przekroczy temperatury x C.

 

I tak powstała ulepszona i cichsza wersja PS4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A woleli byście kupić tą 1216 czy 1 Tb?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×