Skocz do zawartości
zyga101

PS4 CUH 1116 vs CUH 1216, krótka recenzja i porównanie kultury pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, przyznaje, miałem już więcej nie kupić PS4, ale taka okazja się trafiła, że ciężko było się nie skusić.

Kupiłem ten nowy model CUH-1216 z aukcji na allegro za 1350zł, konsole zamówiłem w niedziele wieczorem a dostarczona została następnego dnia, czyli w poniedziałek.
Pudełko było oryginalnie zamknięte (zaklejone), po rozpakowaniu oglądałem każdy, nawet najmniejszy jej szczegół: obudowa, śrubki, porty wejścia/wyjścia. Nie było żadnych śladów, sprzęt prosto z fabryki.
Co do samej ceny, no cóż, jeżeli człowiek pominął polską dystrybucję (np abcdata) i faktycznie kupił bezpośrednio u źródła to cena dla końcowego odbiorcy jest atrakcyjna.

 

Mimo że to wciąż ten sam kiepskiej jakości plastik to sama konsola prezentuję się ładnie, nie ma już tego polerowanego plastiku, dzięki czemu nie porysujemy obudowy podczas wycierania z kurzu.

Fizyczne przyciski są dobrym rozwiązaniem, nie musimy się teraz martwić o to, że przypadkiem włączymy/wyłączymy konsole. Zmienił się również pasek podświetlania oraz układ tylnych wejść/wyjść.

Płyta główna również została przeprojektowana, zmienił się także zasilacz.

 

Wydaje mi się że układ chłodzenia jest taki sam jak w poprzednich modelach ale dzięki przeprojektowaniu płyty głównej oraz zmniejszeniu wielkości zasilacza, uzyskamy w środku lepszą cyrkulacje powietrza. Co do hałasu jaki wydobywa się podczas użytkowania to faktycznie wydaje się, że konsola pracuje dużo ciszej niż poprzednie modele, nie jest to poziom Xbox One, ale jest zdecydowanie lepiej. Na ostatczeny werdykt trzeba będzie jednak trochę poczekąć, zobaczymy za kilka miesięcy, o ile będę to jeszcze miał  :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

CUH-1116 vs CUH-1216

 

Jak pewnie część z was również byłem średnio zadowolony z poziomu hałasu generowanego przez moją konsolę w niektórych grach. Do tej pory posiadałem białą wersję CHU-1116 i chodź chodziła ciszej niż model zakupiony na premierę to i tak czasami pozostawiała sporo do życzenia. Oto ona:

20150814_151645.jpg

 

Ostatnio coraz głośniej mówiło się o nowym modelu jaki pojawił się na rynku czyli CUH-1216 który posiada parę ciekawych usprawnień, jest troszkę lżejszy, posiada mechaniczne przyciski zamiast dotykowych, pobiera mniej prądu no i co najważniejsze z naszego punktu widzenia, jest zdecydowanie cichszy.

Postanowiłem zaryzykować i kupić na aukcji która się pojawiła za cenę 1350, dziś otrzymałem konsolkę więc tak jak obiecałem postanowiłem przeprowadzić parę testów. Najpierw parę fotek.

20150814_120606.jpg

 

20150814_160526.jpg

 

20150814_160622.jpg

 

Przejdźmy jednak do części najważniejszej czyli testów. Testy przeprowadziłem w trzech tytułach. Wybór był nie przypadkowy, padło na:

 

- MGSV - Ground Zeroes (60 fps co powoduje że poprzednie PS'y lubią się "pocić").

- Killzone SF - wiadomo, sekcje bez grawitacji powodowały że moja PS4 zaczynała wyć do poziomu suszarki do włosów.

- Everybody's gone to Raprture - nowy tytuł po którym stwierdziłem że chyba trzeba się rozejrzeć za CUH-1216.

 

Tytułem wyjaśnienia dodam jeszcze tylko że testy były prowadzone w pięknych tropikalnych warunkach, w pomieszczeniu miałem temperaturę 28 C.

Testy na CUH-1216 były prowadzone po ponad 2h sciągania materiału do testów i po ograniu kawałka Killzona aby dojść do fragmentu z niską grawitacją.

 

MGS V - Ground zeroes:

 

CUH-1116: https://www.youtube.com/watch?v=81jsBPqW_2I

CUH-1216: https://www.youtube.com/watch?v=xS-xZRQgT2w

 

Killzone: Shadow Fall

(test przeprowadzony po dwóch minutach stania w bezruchu)

 

CUH-1116: https://www.youtube.com/watch?v=pO0rCFEpfqk

CUH-1216 https://www.youtube.com/watch?v=I2llapZejlw

 

Everybody's gone to rapture

(test przeprowadzony natychmiast po odpaleniu gry, to jest sam początek)

 

CUH-1116 https://www.youtube.com/watch?v=vNiKHJphzIs

CUH-1216 https://www.youtube.com/watch?v=WoMQdfI5fgs

 

Podsumowując, różnica jest kolosalna. Muszę przyznać że sam nie spodziewałem się aż tak wielkiej zmiany na +, do tego należy dodać że testy były przeprowadzone w anomalnych warunkach więc w klasyczny dzień będzie jeszcze ciszej. Wreszcie PS4 pracuje tak kulturalnie jak powinno. Z tego co wyczytałem to obniżenie poziomu hałasu wynika stricte ze zmniejszenia poboru prądu ponieważ samo chłodzenie podobno nie przeszło jakiś modyfikacji. Jeżeli chodzi o samą konsolę to całkowicie "matowe" wykończenie sprawia bardzo solidne wrażenie i wygląda naprawdę świetnie. Jedyny minus to matowe logo :psbutton: na górze mogłoby pozostać srebrne. Jeżeli macie jakieś pytania to walcie śmiało, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

 

PS. Nie, nie zrobię większej ilości testów bo nie chce mi się już żonglować konsolami :biggrin:

 

Hej moglbys pokazac roznice w light barze podobno jest o wiele krotszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaz, proszę bardzo, wydaje mi się że różnica jest w zależności od trybu w jakim pracuje. Przy odpalaniu konsoli pali się w zasadzie cały potem wiadomo krótszy biały pasek, z różnic to na pewno jest krótszy na czuwaniu ale to pewnie podyktowane jest tym żeby zbić jeszcze parę watów poboru w tym trybie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=o30-Pp5vyKE

 

Jeżeli chodzi o kulturę pracy to teraz jest jeszcze lepiej niż było bo się temperatury znormalizowały i zdecydowanie dłużej zajmuje dojście do poziomów głośności z filmików.

 

@Pablo, przecież drugi rok gwarancji musi ci udzielić sklep, może koleś zwyczajnie dopiero zaczyna swoją przygodę na allegro i będzie normalnie działał. Nie węszcie spisku tam gdzie go nie ma. Jak na razie wszyscy są zadowoleni, koleś ma same pozytywne komenty, ba wystawił nawet nową partię konsol - nic tylko brać. W razie co zawsze jest urząd ochrony praw konsumenta.

Edytowane przez zyga101
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie piszesz, że wszystko legalne? ja też mogę podbić pieczątką i wszystko będzie legalne...skąd masz informacje że 50 konsol pozwoliło obniżyć cenę tak nisko, że sprzedający zarabia i kupujący jest lekko w szoku, że tak tanio, kiedy ceny rynkowe są na zupełnie innym pułapie,... bez spinki nie czepiam się tylko pytam?

pozdrawiam

Wszystko co napisałem, napisałem na podstawie własnej wiedzy i postów tu przeczytanych. Nie reklamuje sprzedawcy, nie jestem z jego sklepu, nie kupiłem u niego nawet konsoli.

Legalnie według mnie bo każdy kto tu kupił dostał fakturę lub paragon czyli dowód zakupu.

A to że 50konsol obniżyło cenę to normalne przy zakupie większej ilości czegokolwiek naraz. No może nie w sklepie typu biedronka, ale według mnie tak tanio bo wzieli hurtem tak dużo.

Napewno taniej jest tez dlatego że firma jest zarejestrowana w Londynie gdzie pewnie są mniejsze podatki etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale załóżmy że chcesz skorzystać przy (odpukać awarii) z odpowiedzialności sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piszesz do gościa i załatwiasz sprawę, dlaczego od razu wszyscy zakładają że facet będzie chciał nas oszukać. Napiszę do niego i zobaczymy co odpowie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad kupnem ale musiałbym sprzedać moją 3miesięczną konsolę tylko pytanie - za ile? Jeśli musiałbym dopłacić do tej nowej z 500zł to chyba jest to nie opłacalne :-)

Tapatalk & SGS 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek sprzedałem swojego białaska z testów za 1352 więc całkiem spoko. ALE jeżeli nie masz zastrzeżeń do pracy swojej obecnej konsoli to taka wymiana byłaby zupełnie bez sensu więc się zastanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie ma znaczenia czy to będzie 12m czy 24m gwarancji. Zdaję sobie sprawę również z faktu że sprzedający może zniknąć i nie będę mógł się powołać na odpowiedzialność sprzedawcy, mimo wszystko za 1350zł byłem w stanie zaryzykować, po tyle sprzedają się jeszcze używki. Facet wystawił kolejne 50 sztuk konsol i pewnie tym razem również wszystkie sprzeda.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piszesz do gościa i załatwiasz sprawę, dlaczego od razu wszyscy zakładają że facet będzie chciał nas oszukać. Napiszę do niego i zobaczymy co odpowie.

Z ostrożności. Jak ceny na rynku są dużo wyższe to ten ktoś mógłby zarobić więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile rozumiem zastawianie się nad niską ceną, gdy np. jest do kupienia jedna bądź dwie sztuki - ok, może z nielegalnego źródła... może zajumana, może coś tam... ale gdy legalna firma, sprzedająca ponad 100 sztuk, wystawiająca gwarancje od SONY, wystawiająca na życzenie paragony, faktury i inne kocopoły... i nie wiadomo ile tak naprawdę jeszcze mają zamówionych, to chyba wszystko jest w porządku prawda? To są normalne praktyki, że gdy ktoś ma wejścia, to kupuje bezpośrednio od producenta pomijając jakieś dziwne podatki, marże sklepów itd. 

 

Miałem ostatnio podobną sytuację gdzie kupiłem nowy amplituner onkyo z Berlina - polska firma sprowadzająca do nas te sprzęty. Różnica w cenie wyniosła 600zł. Zapytałem właściciela firmy, który sam do mnie zadzwonił po zakupie z pytaniem "jak to jest, że tak tanio?" Na co sprzedawca powiedział dwie rzeczy. Pierwszą już znacie, a druga to taka, że są bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące kontroli produktów i np. jeśli karton lub jakiś element zewnętrznego opakowania ulegnie jakiemuś małemu otarciu/pęknięciu to sprzęt nie może być wystawiony na półki sklepowe. Wówczas sprzęt trafia do magazynu i ... leży bezwładnie :D Jeśli ktoś ma dostęp do tego, potrafi to ogarnąć, bierze i sprzedaje po takich właśnie cenach.

 

W przypadku ps4, którą zakupiłem u tegoż sprzedawcy nie widziałem oznak otarcia kartonu czy innych wad wizualnych. Katuje ją od początku tygodnia po 6-10 godzin i wszystko śmiga super. Jest bardzo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo, przecież drugi rok gwarancji musi ci udzielić sklep, może koleś zwyczajnie dopiero zaczyna swoją przygodę na allegro i będzie normalnie działał. Nie węszcie spisku tam gdzie go nie ma. Jak na razie wszyscy są zadowoleni, koleś ma same pozytywne komenty, ba wystawił nawet nową partię konsol - nic tylko brać. W razie co zawsze jest urząd ochrony praw konsumenta.

 

Poznajcie różnicę pomiędzy gwarancją a niezgodnością towaru. Albo jedno albo drugie. 

 

Niska cena może wynikać z tego, że firma zarejestrowana jest w Anglii i nie rozlicza się w Polsce z US i ZUS. Śliski temat ale to ich wybór.  

Będę śledził sobie ten wątek z czystej ciekawości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie czy paragon/faktura vat wynosi 23% :-)

Tapatalk & SGS 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaz, proszę bardzo, wydaje mi się że różnica jest w zależności od trybu w jakim pracuje. Przy odpalaniu konsoli pali się w zasadzie cały potem wiadomo krótszy biały pasek, z różnic to na pewno jest krótszy na czuwaniu ale to pewnie podyktowane jest tym żeby zbić jeszcze parę watów poboru w tym trybie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=o30-Pp5vyKE

 

Jeżeli chodzi o kulturę pracy to teraz jest jeszcze lepiej niż było bo się temperatury znormalizowały i zdecydowanie dłużej zajmuje dojście do poziomów głośności z filmików.

 

@Pablo, przecież drugi rok gwarancji musi ci udzielić sklep, może koleś zwyczajnie dopiero zaczyna swoją przygodę na allegro i będzie normalnie działał. Nie węszcie spisku tam gdzie go nie ma. Jak na razie wszyscy są zadowoleni, koleś ma same pozytywne komenty, ba wystawił nawet nową partię konsol - nic tylko brać. W razie co zawsze jest urząd ochrony praw konsumenta.

dzieki ale czy moglbys je zestawic razem i nagrac filmik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale czy moglbys je zestawic razem i nagrac filmik ?

Sprzedałem już drugą konsolkę :)

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem już drugą konsolkę :)

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

szkoda mysle ze takie porownanie bylo by najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym lightbarem to raczej zmiana kosmetyczna, taka dioda i tak pobiera mało prądu więc wątpię by to wpłyneło znacząco na obnizenie przepływu i zmniejszenie wygenerowanego ciepła. Coś zmienili na płycie głównej i dlatego konstrukcja zachowuje się lepiej.

 

Ja szczerze mówiąc to bym chciał żeby cały ten pasek świecił a nie pratycznie tylko jego połowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszej aukcji tego sprzedawcy pisałem do niektórych użytkowników Allegro, którzy już nabyli u niego swoje egzemplarze. Wszyscy byli zadowoleni i nikt nie miał zastrzeżeń, właśnie sam zastanawiam się nad zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest faktura/paragon?

Marża czy vat 23%?

Tapatalk & SGS 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym lightbarem to raczej zmiana kosmetyczna, taka dioda i tak pobiera mało prądu więc wątpię by to wpłyneło znacząco na obnizenie przepływu i zmniejszenie wygenerowanego ciepła. Coś zmienili na płycie głównej i dlatego konstrukcja zachowuje się lepiej.

 

Ja szczerze mówiąc to bym chciał żeby cały ten pasek świecił a nie pratycznie tylko jego połowa :)

jest nas dwoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie napisałem sobie do tego delikwenta odnośnie gwarancji. Jego stanowisko wygląda tak:

 

Jestesmy w unii to gwarancja na kazsy sprzet jest 24mcw tak to prawnie wyglada i musza respektowac

 

Pozdrawiam

cleardot.gif
 
 
(Pisownia oryginalna)
 
Sprawdzę sobie jak wygląda ta ustawa i jutro zadzwonię sobie do BOK Sony i zobaczymy co oni mi powiedzą i napiszę znowu do gościa bo jak ta gwarancja nie ma pokrycia i faktycznie jest tylko 12M to zgłaszam do allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję daje producent i Sony daje na ps4 12 mies. Zgodnie z polskim prawem jest jeszcze odpowiedzialność sprzedawcy za zgodność z umową i to musi być 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję daje producent i Sony daje na ps4 12 mies. Zgodnie z polskim prawem jest jeszcze odpowiedzialność sprzedawcy za zgodność z umową i to musi być 2 lata.

Podam zabawny przykład.

Kupuję PS4 za 1600 i mam 12 miesięcy gwarancji.

Kupuję np. w markecie budowlanym skrzydło pokojowe w promocji za 160 i mam gwarancję dwa lata.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×