Skocz do zawartości
zyga101

PS4 CUH 1116 vs CUH 1216, krótka recenzja i porównanie kultury pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwarancję daje producent. Jak zechce może to być i pięć lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedawca wystawia pragon fakturę marża to nie ma żadnej gwarancji, musi być vat 23%.

Odpowiecie w końcu jak jest w tym przypadku?

Tapatalk & SGS 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakupiles nowy towar i masz paragon to od daty zakupu masz 12 miesięcy gwarancji Sony i 24 miesiące odpowiedzialności sprzedawcy. Tak jest w Polsce. VAT nic tu nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony daje 12 miesięcy gwarancji, tak ustalili i po tym czasie mogą Cie olać (to nie ma nic wspólnego z polskim prawem 24 miesięcy)

Polskie prawo stanowi 24 miesiące, jest to odpowiedzialność sprzedawcy.

W ciagu 12 miesięcy najlepiej zgłaszać do Sony, w ciągu kolejnych 12 tylko i wyłącznie sprzedawca odpowiada za jakiekolwiek usterki, które musisz udowodnić, że wynikły z Twojej winy.

Nie wiem jak to jest z tym prawem europejskim.

Edytowane przez tenshu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakupiles nowy towar i masz paragon to od daty zakupu masz 12 miesięcy gwarancji Sony i 24 miesiące odpowiedzialności sprzedawcy. Tak jest w Polsce. VAT nic tu nie wnosi.

Nie wiesz o czym piszesz. Poczytaj co to jest faktura marża. Taką fakturę można wystawiać w nieskończoność. Dlatego serwisy tego nie akceptują.

Tak sprzedawcy zarabiają na niewiedzy ludzi co kupują telefony komórkowe. Setki ofert jest na fakturę/paragon marżę co uniemożliwia gwarancję.

Oczywiście jak to w życiu bywa jak ktoś nieogarnięty pracuje w serwisie to przyjmie zlecenie naprawy, ale już coraz mniej takich osób i lepiej dmuchać na zimne w tym przypadku.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu ma faktura? Przy zakupie nowego sprzętu sklep podbija kartę gwarancyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://podpiselektroniczny.wordpress.com/2014/08/21/apple-iphone-gwarancja-12-miesiecy-a-prawo-unijne-konsumentom-przysluguje-24-miesieczna-ochrona/

 

Na przykładzie Apple

 

Oczywiście wystarczy paragon zakupu lub jakikolwiek dowód zakupu do reklamacji, Sony czasami robi to i bez tego spogladając na numery seryjne konsoli z tego co mi wiadomo.

Edytowane przez tenshu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vat wnosi tyle, że producenci zazwyczaj akceptują 23procentowy, sklepy takie jak euro rtv agd właśnie taki wystawiają, komisy itp. zazwyczaj wystawiają marża czyli jak się nie mylę 21procentowy. W takich sklepach marża jest często wystawiana na rzekomo nowy sprzęt ale autoryzowane serwisy odmawiają naprawy sprzętu. Kiedy mamy fakturę/ paragon vat 23% to mamy gwarancję producenta w przypadku marży jest to gwarancja serwisowa, która oznacza, że sprzedający jest zobowiązany do naprawy sprzętu ale czy sprzęt jest wysyłany do autoryzowanego serwisu czy do "Kazika z pierwszego piętra" tego się nie dowiemy. Wie to tylko sprzedający a dla klienta ma być istotne tylko tyle, że sprzęt zostanie naprawiony.

Karta gwarancyjna nie jest wyznacznikiem gwarancji.

Musi być paragon/faktura vat 23%.

Jeśli na takim paragonie jest numer seryjny zakupionego sprzętu to nawet karta gwarancyjna nie musi być podbita.

Jeśli na fakturze nie ma numeru seryjnego sprzętu to karta gwarancyjna musi być podbita a na karcie gwarancyjnej musi być zapisany numer potwierdzający, że to ten sprzęt. W przypadku telefonu jest to nr. IMEI :-)

Tapatalk & SGS 5

Edytowane przez Kolos28
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby które tam kupiły, co dostaliście? Paragon? Fakturę? Jest numer seryjny? vat 23% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają nawet fakturę vat 23% a na niej brak informacji, że to ten sprzęt i jeśli na podbitej gwarancji również brak informacji dotyczącej danej kosoli to z przyjęciem do autoryzowanego serwisu może być spory problem bo jak udowodnimy, że to ta konsola a nie konsola sąsiada?

Tapatalk & SGS 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20% bo chyba taki jest w UK :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Polski serwis może odmówić naprawienia sprzętu i nie słuchajcie bajek o gwarancji europejskiej. W takim przypadku serwis danego kraju może np. naprawić sprzęt jednorazowo...

Ogólnie powinno być tak, że sprzęt zakupiony na terytorium UE powinnien być uznawany w każdym europejskim państwie ale wiem, że z tym jest różnie więc zawsze wolę kupić sprzęt ze znanych sklepów by mieć pewność co do gwarancji w moim kraju.

Uważam jednak, że gwarancję macie ale musicie w razie co sprzęt oddać do sprzedawcy a on go wyśle do autoryzowanego serwisu w UK :)

Pamiętać należy jeszcze, że wszystko zależy od producenta i jeśli uznaje coś takiego jak gwarancja europejska to powinno być oki.

Np. chyba Google taką gwarancję uznaję i Nexusy 4 zamawiane w niemczech byly uznawane przez polski oddział LG ale to chyba wyjątek...

Tapatalk & SGS 5

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze watek dawno odbiegl od tematu.

 

Przyznam ze dowiedzialem sie ciekawych informacji nt F-vat vs F-vat marża (pozdro Kolos28).

Jak widac czasami z dyskusji poza tematem  mozna sie czegos  nauczyc.

 

Co do powodow tanszego sprzetu to wszyscy uskuteczniaja  gdybanie. To i jak  dorzuce cos od siebie - moze koles znalazl dojscie do fabryki lub kogos kto ma dojscie i tam jakos lewizne robia? To wysoce watpliwe bo np. w fabrykach ktore robia dla znanej firmy na P. pracownicy maja bramki na wejsciu  i wyjsciu z hali. Wiec raczej ciezko  cos zajumac. Niemniej, za dawnych czasow przez premiera Sony-Eryka W910 okolo 20tys egzemplarzy w blistrach (a nie kartonach) bez bez  sluchawek i kart pamieci jakos wylecialo z fabryki (to info z pierwszej reki). Do tego z  3 niezaleznych zrodel (w tym jednego obywatela ChRL) slyszalem ze czesc fabryk pracuje na 3 zmiany mimo iz produkcja  przewidziana jest na 2 a to co zrobia na 3cie sprzedaja na lewo - warunek trzeba brac duza ilosc.

 

Tak czy inaczej, wszystkim ktorzy nabyli konsole na aukcji zycze aby pracowala ona dlugo  i bezawaryjnie przez lata.

 

Dzis bylem w  MM (Szwecja) i patrzylem na konsole ani jedna PS4 (a bylo tego od groma) nie  miala oznaczenia CUH-1216 wszystkie to 1116.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko za spoileruję co oznacza marża na przykładzie telefonów komórkowych. Pewnie tak samo jest w przypadku innego rodzaju sprzętu.

Wycinek z pewnej strony:

Co z tymi fakturami VAT Marża?

Jeżeli sprzedawca wystawia fakturę VAT Marża, lub paragon, na którym widnieje pozycja „marża”, „telefon marża” itp. oznacza to, że produkt został skupiony z rynku, czyli od klientów indywidualnych, hurtowników lub importerów. VAT Marża oznacza, że sprzedawca odprowadza podatek tylko od tej kwoty, która dołożył do ceny sprzętu, czyli do swojej marży. Taka sytuacja ma miejsce tylko w przypadku sprzedaży telefonów odkupionych od kogoś i sprzedawanych dalej. Oznacza to, że urządzenia te były już raz sprzedane i własnie od daty pierwszej sprzedaży ruszyła na nie gwarancja.

Jeżeli Sprzedawca wystawia nowa kartę gwarancyjną i dodaje do tego fakturę VAT Marża lub paragon z marżą, fałszuje tak naprawdę gwarancję producenta. Takie preparowanie dokumentów gwarancyjnych przez komisy uchodziło sprytnym handlarzom na sucho przez długie miesiące jak nie lata. Jednak od pewnego czasu najwięksi producenci (Nokia, Samsung, HTC) przestali respektować faktury VAT Marża i paragony z marżą.

Powód? Takie postępowanie naraża producenta na dodatkową stratę, gdyż musi zapewnić bezpłatne naprawy gwarancyjne przez dłuższy okres niż zapewnił to w gwarancji. Dodatkowo takie preparowanie dokumentacji jest naruszeniem zacytowanego wyżej zapisu z karty gwarancyjnej.

Tapatalk & SGS 5

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze ja kupilem S2 wlasnie z jakim dziwnym paragonem bez 23%, to w serwisie powiedzieli ze to niezgodne z prawem ale samsung idzie na ustepstwo i robi naprawe warunkowa. Naprawiaja sprzet i po naprawie juz nie ma zadnej gwarancji.

Tapatalk for Galaxy S2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze watek dawno odbiegl od tematu.

 

Przyznam ze dowiedzialem sie ciekawych informacji nt F-vat vs F-vat marża (pozdro Kolos28).

Jak widac czasami z dyskusji poza tematem  mozna sie czegos  nauczyc.

 

Co do powodow tanszego sprzetu to wszyscy uskuteczniaja  gdybanie. To i jak  dorzuce cos od siebie - moze koles znalazl dojscie do fabryki lub kogos kto ma dojscie i tam jakos lewizne robia? To wysoce watpliwe bo np. w fabrykach ktore robia dla znanej firmy na P. pracownicy maja bramki na wejsciu  i wyjsciu z hali. Wiec raczej ciezko  cos zajumac. Niemniej, za dawnych czasow przez premiera Sony-Eryka W910 okolo 20tys egzemplarzy w blistrach (a nie kartonach) bez bez  sluchawek i kart pamieci jakos wylecialo z fabryki (to info z pierwszej reki). Do tego z  3 niezaleznych zrodel (w tym jednego obywatela ChRL) slyszalem ze czesc fabryk pracuje na 3 zmiany mimo iz produkcja  przewidziana jest na 2 a to co zrobia na 3cie sprzedaja na lewo - warunek trzeba brac duza ilosc.

 

Tak czy inaczej, wszystkim ktorzy nabyli konsole na aukcji zycze aby pracowala ona dlugo  i bezawaryjnie przez lata.

 

Dzis bylem w  MM (Szwecja) i patrzylem na konsole ani jedna PS4 (a bylo tego od groma) nie  miala oznaczenia CUH-1216 wszystkie to 1116.

witam,

 

Podejrzewam,  z dużą dozą prawdopodobieństwa, że te konsole pochodzą z tego typu źródła... Alibaba i wszystko w temacie - zobaczcie np. tą ofertę - zamówienie min 100 szt. cena powala na kolana, jeżeli dobrze widzę 150 $ za konsole?? i jeszcze jakieś promocje za każde zakupione dwie jedna gratis. 10 gier gratis i dwa pady ... do tego koszt transportu i podatki. Zobaczcie sobie na Alibabie - wpiszcie PS4 - jest mnóstwo tego typu ofert, często wysyłka nawet darmowa.... - jeżeli ktoś ma doświadczenie z Alibabą niech mnie skoryguje, czy dobrze interpretuje tą przykładową ofertę.-  http://www.alibaba.com/product-detail/HOT-PRICE-BUY-2-GET-1_50019795809.html?spm=a2700.7724838.35.1.8mJwOf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze to scam. Gdyby tak bylo to juz wielu takich januszy by bylo i dorzucalibh gry i dla dwoch pierwszych klientow pad gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze ja kupilem S2 wlasnie z jakim dziwnym paragonem bez 23%, to w serwisie powiedzieli ze to niezgodne z prawem ale samsung idzie na ustepstwo i robi naprawe warunkowa. Naprawiaja sprzet i po naprawie juz nie ma zadnej gwarancji.

Tapatalk for Galaxy S2

 

Bo kupiłeś telefon z innej dystrybucji, dlatego się upierali, to samo jest z LG, przerabiałem już ten temat.

Jeżeli zakupisz telefon od LG np. model G2 w wersji 32GB która oficjalnie nie pojawiła się nigdy w Polsce to serwis może uznać taką gwarancje tylko grzecznościowo bądź odrzuci ją całkowicie ale to wynika z ich zapisów w gwarancji.

 

Co do konsoli modelu CUH-1216 z allegro za 1350zł.

Konsola jest nowa, jest to model europejski z gwarancją producenta na 12 miesięcy od daty zakupu (taki zapis widnieje w karcie gwarancyjnej każdej konsoli SONY).

Gdy konsola ulegnie uszkodzeniu najlepiej zgłaszać usterkę bezpośrednio u producenta.

Jeżeli natomiast sprzęt ulegnie awarii po upływie 12 miesięcy od daty zakupu to jedyną możliwością jest zgłosić się do sprzedawcy i powołać się na odpowiednie przepisy UE w zakresie 24 miesięcznej odpowiedzialności za sprzęt. Niemniej sprzedawca będzie starał się od tego obowiązku wymigać.

 

Co do tego sprzedawcy z allegro sytuacja jest prosta, facet ma dobre źródlo, nowe i tanie konsole ale wątpie aby chciał być odpowiedzialny za taki sprzęt poza gwarancją producenta.

Ja kupująć ten model u tego sprzedawcy bardzo dobrze zdawałem sobie z tego sprawe.

Mam nowy model konsoli za śmiesznie niską cene ale zdaję sobie sprawe że w najgorszym przypadku obowiązuje mnie tylko gwarancja producenta czyli te 12 miesięcy.

 

Razem z konsolą dostałem podbitą kartę gwarancyjną z numerem seryjnym konsoli oraz pieczątką sprzedawcy.

Dodatkowo dostałem fakturę na osobę fizyczną na której są dane sprzedającego oraz nabywcy, jest również nazwa towaru z numerem seryjnym, termin wystawienia faktury, tryb płatności, cena netto, wartość netto,

stawka podatku VAT, kwota VAT oraz wartość brutto. Wszystko jest okej.

Faktura imienna (paragon) powinna zawierać takie same dane jak faktura dla innych podmiotów. Różnicą jest tutaj zwolnienie sprzedawcy z obowiązku podawania na takiej fakturze numeru NIP nabywcy.

 

Co do wałków na allegro odnośnie "FAKTURY VAT - MARŻA" to oznacza, że produkt został skupiony z rynku, czyli od klientów indywidualnych, hurtowników lub importerów a sprzedawca odprowadza podatek tylko od tej kwoty, która dołożył do ceny sprzętu, czyli do swojej marży. Taka sytuacja ma miejsce tylko w przypadku sprzedaży telefonów odkupionych od kogoś i sprzedawanych dalej.

 

W przypadku tych konsol nic takiego nie ma miejsca, nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

Edytowane przez BulletPOL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

vat na fakturze to 23%?

 

Dostałem taką odpowiedź od sklepu na temat gwarancji, faktury, czekam jeszcze na doprecyzowanie wypowiedzi więc jak dostanę odpowiedź to wkleję  :)

Moje pytanie:

Witam,

Mam pytanie odnośnie gwarancji.
Podają Państwo, że gwarancja producenta to 24miesiące a prawda jest taka, że producent daje wszędzie 12miesięcy a kolejne 12miesięcy daje sklep więc nie jest to 24miesiące gwarancji producenta.
Proszę mi również powiedzieć jaką fakturę/paragon Państwo wystawiają? Faktura marźa czy vat 23% ?

Pozdrawiam

 

Odpowiedź sklepu:

Witam wedlug prawa w calej unii europejskiej jest 24mce gwarancji na sprzet elektroniczny i multimedialny,producent musi respektować taka gwarancje.

 
Towar mamy bezposrednio od producenta i wyraznie na fv zakupu podane jest gwarancja 24mce.
 
Fv wystawiamy tylko na firmy z nip unijnym kwota vat jest jako np.
 
Wystawiamy paragony imienne z numerem seryjnym konsoli.
 
Pozdrawiam
 
moje pytanie:
Jest to paragon imienny w formie druku przypominający fakturę tak?
Jest tam informacja o vat 23? Taki paragon imienny wystawiany jest przez polskie sklepy z takim właśnie vatem.
Często paragon fiskalny zawiera takie informację  :)
 
Pozdrawiam
 
Odpowiedź sklepu:
Witam dokładnie tak.
 
Vat widnieje na paragonie imiennym
 
Pozdrawiam

 
Wygląda na to, że wszystko jest legalne, sklep rozwiał moją wątpliwość :)
Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@up

vat na fakturze to 23%?

 

Dostałem taką odpowiedź od sklepu na temat gwarancji, faktury, czekam jeszcze na doprecyzowanie wypowiedzi więc jak dostanę odpowiedź to wkleję  :)

Moje pytanie:

Witam,

Mam pytanie odnośnie gwarancji.

Podają Państwo, że gwarancja producenta to 24miesiące a prawda jest taka, że producent daje wszędzie 12miesięcy a kolejne 12miesięcy daje sklep więc nie jest to 24miesiące gwarancji producenta.

Proszę mi również powiedzieć jaką fakturę/paragon Państwo wystawiają? Faktura marźa czy vat 23% ?

Pozdrawiam

 

Odpowiedź sklepu:

Witam wedlug prawa w calej unii europejskiej jest 24mce gwarancji na sprzet elektroniczny i multimedialny,producent musi respektować taka gwarancje.

 
Towar mamy bezposrednio od producenta i wyraznie na fv zakupu podane jest gwarancja 24mce.
 
Fv wystawiamy tylko na firmy z nip unijnym kwota vat jest jako np.
 
Wystawiamy paragony imienne z numerem seryjnym konsoli.
 
Pozdrawiam
 
moje pytanie:
Jest to paragon imienny w formie druku przypominający fakturę tak?
Jest tam informacja o vat 23? Taki paragon imienny wystawiany jest przez polskie sklepy z takim właśnie vatem.
Często paragon fiskalny zawiera takie informację  :)
 
Pozdrawiam
 
Odpowiedź sklepu:
Witam dokładnie tak.
 
Vat widnieje na paragonie imiennym
 
Pozdrawiam

 
Wygląda na to, że wszystko jest legalne, sklep rozwiał moją wątpliwość :)

 

 

Kto to Tobie napisał?

Producent niczego nie musi, gwarancja producenta jest dobrowolna, może być na rok, na dwa lata a może jej nie być wcale.

 

Tak jak pisałem wyżej, producent SONY daje 12 miesięcy i ma to gdzieś, sprzedawca według przepisów UE jest jednak odpowiedzialny 24 miesiące ale przy oddawaniu takiego sprzętu do sprzedawcy trzeba się powołać na odpowiednie przepisy.

 

Przy reklamacji rzeczy kupionych przed 24 grudnia 2014 należy powoływać się na ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i składać ją Z TYTUŁU NIEZGODNOŚCI TOWARU Z UMOWĄ.

Przy reklamowaniu rzeczy kupionych po 25 grudnia 2014 należy powoływać się na ustawę o prawach konsumenta i składać ją Z TYTUŁU RĘKOJMI. Rękojmia jest obowiązkowa, a jej okres trwa dwa lata od daty zakupu. W jej ramach zawsze odpowiada sprzedawca.

 

Jeżeli powołasz się na złą podstawę prawną, złożona reklamacja będzie nieważna i sprzedawca odrzuci Twoje roszczenia.

 

Konsola sprzedawna na allegro jest na normalnej 12 miesięcznej gwarancji producenta i ewentualnie 24 miesiące od sprzedawcy.

Faktura imienna dołączona do konsoli CUJ-1216 jest OKEJ. Nie posiada znamion "FAKTURY VAT-MARŻY" bo na takiej fakturze musi być napisane "MARŻA" albo na samej górze w tytule albo przy nazwie towaru.

 

Koniec tematu.

Edytowane przez BulletPOL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kto to Tobie napisał?

 

 

Sklep, w który wystawia te konsole na allegro za 1350zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę. Gwarancja i paragon (bo faktury nie potrzebowałem) od tego sprzedawcy. Cena jest wyższa ponieważ wybrałem pobranie kurierskie, które wówczas wynosiło 30zł.

 

(wrażliwe dane zakryte  ;) )

 

 

 

post-37701-0-04749900-1440354898_thumb.j

post-37701-0-98191100-1440354964_thumb.j

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep, w który wystawia te konsole na allegro za 1350zł :)

 

No to nie ma pojęcia o przepisach i wprowadza ludzi w błąd.

Co do VAT to Wielkiej Brytanii na większość towarów wynosi 20% i tak też jest na tej fakturze.

 

@hacker25

Wszystko się zgadza, masz normalną fakturę imienną, gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy, jeżeli po tym okresie coś się stanie musisz się udać do sprzedawcy i powołać się na odpowiednie przepisy.

Proste i logiczne. Zupełnie inna sprawą jest to czy go znajdziesz i czy będzie on chciał Tobie konsole serwisować na swój koszt tak samo jak sklep.

 

Zapamiętajcie to raz na zawsze, gwarancja jest rzeczą umowną i dobrowolną (udziela jej producent lub sprzedawca) jeśli kupowałeś jako osoba prywatna to możesz skorzystać z tytułu niezgodności towaru z umową lub rękojmi (okres 2 lat od momentu zakupu towaru) u sprzedawcy.

Edytowane przez BulletPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vat 20%
W Polsce wystawiany jest vat23% i taki jest uznawany w polskich autoryzowanych serwisach.
Mogą odmówić naprawy w Polsce bo to wygląda na fakturę marża (w przepisach naszego kraju), bądź co bądź jest to Vat uznawany w UK!!!
W praktyce nie ma czegoś takiego jak gwarancja europejska!
Kupujesz sprzęt w danym kraju i tam reklamujesz, jedynie gościnnie możesz naprawić nie odpłatnie sprzęt ale zazwyczaj jest to jednorazowe.
Moim zdaniem w tym przypadku jeśli wszystko jest ok i faktura z tym vatem jest uznawana w UK to tylko reklamację w tamtym kraju będą w 100% uznawane :)
A wyżej zaspoilerowałem co to jest f-marża (nie mówię, że taka właśnie ona jest ale na pewno vat 20% nie jest uznawany w Polsce).

 

Jakbyście kupili taką konsolę u Angielskiego sprzedawcy, w takiej formie jak teraz to jako sklep angielski faktura była by wystawiana w ich ojczystym języku - to tak nawiasem mówiąc!

Mieszkałem w Anglii 5 lat i na każdy sprzęt jaki kupowałem miałem paragon/fakturę w języku brytyjskim, tutaj nic nie zmienia, że to Polacy, działają na terytorium UK i pewne normy ich obowiązują...

Koniec tematu z mojej strony!
Sklep teraz w moich oczach nie jest pewny!!!

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×